Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pełną głowę, strasznie dużo konfiguracji. Największe zaskoczenia:

- Aune S6 ma więcej basu i bardziej punktowego niż Questyle 400i (ten drugi za to ma bardziej przyblożoną średnicę, cieplejszą, przez to zapewne węższą scenę) - poziom SQ ten sam

- Final Audio III to naprawdę fajne słuchawki, IV są dla mnie za jasne,

- Ifi Black to kawał dobrego sprzętu

- 7200 - piękne "szlachetne" granie

- B&W P7 i Mojo - jakoś bez szału, ale oba sprzęty miały naprawdę godną konkurencje

O Elearach to chciałbym aby parę zdań napisał @Karmazynowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, saudio napisał:

Taki diabelski ten króliczek, czerwone oczka mu się tylk świecą.

Rozwiń co masz na myśli przez szlachetne granie,  rajcuje mi trochę drewna, alechyba nie o to chodzi.

7200 dla mnie to słuchawki o wysokim SQ i dobrym wykonaniu: drewno i metal dodają im faktycznie szlachetności, ale te określenie pasuje też do maniery jaką grają: tutaj nic się nie wyrywa, żadne pasmo nie chce być na pierwszym planie. Równo, dostojnie, angażująco. Wszystko zagrają dobrze. Dół w punkt, średnica również, góra manierą zbliżona do Owli acz troszkę jaśniejsza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Palpatine napisał:

7200 dla mnie to słuchawki o wysokim SQ i dobrym wykonaniu: drewno i metal dodają im faktycznie szlachetności, ale te określenie pasuje też do maniery jaką grają: tutaj nic się nie wyrywa, żadne pasmo nie chce być na pierwszym planie. Równo, dostojnie, angażująco. Wszystko zagrają dobrze. Dół w punkt, średnica również, góra manierą zbliżona do Owli acz troszkę jaśniejsza.

Jakość znam, miałem w rękach, ale za krótko słuchałem aby wyrobić sobie zdanie o nich. Dzęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Palpatine napisał:

 

@Compton ale z tego co mówił to HEK wciąż niezagrożone ;)

Zdziwiłbym się jakby powiedział, że Eleary im zagroziły :)

Kuba nie jest posiadaczem K701, więc ma trzeźwy punkt oceny :)

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Compton napisał:

Zdziwiłbym się jakby powiedział, że Eleary im zagroziły :)

Kuba nie jest posiadaczem K701, więc ma trzeźwy punkt oceny :)

Oj nie zauważyłeś emotikony ?

Osąd ma sluszny i okazało się że się zgadzamy czesto w ocenie aczkolwiem na podstawie zupełnie innego repertuaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na gorąco:

 

O Denonach tyle już napisałem, że nie mam chyba już więcej do dodania. Nadal mi sie podobają, uważam, że z Mojo mają świetną synergię, ale grają też bdb z AK300, z Ifi, z Questyle, a na Aune w końcu zapomniałem ich posluchać.

 

Sonorousy III dla mnie też są całościowo lepsze i bardziej uniweralne niż IV a tym bardziej VI. W swojej cenie to są super zamknięte słuchawki.

 

Aune - lekkie zaskoczenie, spodziewałem się chudszego i suchszego dźwięku, a dostajemy dosyć równy, przyjemny dźwięk ze świetną sceną i dobrze kontrolowanym, mocnym basem. Miałbym dylemat Aune vs Questyle i jak doszliśmy do wspólnego wniosku - zależnie od słuchawek i materiału raz jeden sprzęt wypadłby lepiej, raz drugi. Największa różnica na średnicy, głównie w wokalizie, później słuchałem jakiegoś dubstepu (totalnie nie moje klimaty) i różnice mocno się zacierały między tymi sprzętami.

 

No i gwiazda wieczoru (a raczej dnia) - Eleary. Super, bardzo mi się podobały. Dla mnie to taki miks Nighthawków/HD600 ale na wyższym poziomie i bez ich wad. Tektoniczny bas, schodzi bardzo nisko jak na otwarte, przyjemna, lekko wygaszona góra, średnica - bałem się, że będzie bardziej odsunięta, ale nie ma tragedii. Poza tym szybkość, atak - robi wrażenie. Nie męczą, angażują, można słuchać godzinami. Ja wolałem je z moim Questyle bo wypycha ich średnicę (lub można powiedzieć - wyrównuje), co przy muzyce, którą słucham jest dla mnie dosyć istotne, choć Aune daje im bonus w postaci szerszej sceny, która jest dosyć kameralna, zwłaszcza na boki, za to jest fajna wgłąb i na wysokość (skojarzenie z R70x). Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie na mnie zrobiły. Mógłbym je mieć. A w cenie, w której dorwał je Palpatine to już w ogóle zazdro. :)

 

Aha, z Mojo jest dobrze ale nie tak dobrze jak ze stacjonarek, zaskakująco fajnie grały z AK300, z Ifi jest tak sobie, bo on ma średnicę w stylu Elearów.

 

PS. Heki oczywiście lepsze, ale cena nie fajna. 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KaszaWspraju napisał:

W stopce ma HE-X, chyba że nie aktualna.

 

A czytał całą stopke czy tylko wytłuszczone słuchawki mu się w oczy rzucają? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

A czytał całą stopke czy tylko wytłuszczone słuchawki mu się w oczy rzucają? :D 

Przeczytałem to co chciałem. :wacko: Poczekam może w Łodzi będzie kiedyś testowa sztuka.

 

Jeśli Q400I wypycha/wyrównuje średnice w Elearach, ciekawe jak to zagra z Q600i na dłuższą metę. Słuchałem ich krótko na "micie" i mi się podobało. Bardzo dynamiczne brzmienie z ******stym nisko schodzącym basem. Reszty nie dosłuchałem.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na najbliższy rok wystarczy :) Ale skoro ta "popierdółka" tak gra, to kiedyś będę musiał sprzedać nerkę i kupić Dave. Chyba, że Chord wymyśli coś nowego w przystępnej cenie. 

 

Hugo White.jpg

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że SIII zbierają kolejne dobre opinie, to niedoceniane, a świetne słuchawki, szczególnie w ich cenie.

Wasze odczucia co do 400i zgadzają się też z moimi, wypełniona średnica, udelikatniony bas, gładka góra, to jest właśnie to granie. Nie uniwersalne, ale w dobrych zestawieniach (SIII np.) jest wyborne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LuQi napisał:

 

Że Wam jeden dzień na to wszystko wystarczył..  Na takie fajne sprzęty to by się z tydzień przydał żeby na spokojnie potestować :D

Każdy skupił się na tym na czym mu zależało. Ja głównie odsłuchiwałem Eleary z różnymi źródłami oraz bliżej zapoznałem się z 7200.

@Karmazynowy też skupił się na Elearach bo resztę zabawek znał. Mnie najbardziej zdziwił Ifi black, na początku go nie doceniłem bo nie sparował się dobrze z Focalami, ale drugie podejście już z 7200 to było  to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności