Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, timecage napisał:

Jesteś raczej w mniejszości. Większość dogania kilka króliczków, a i tak im nie dość. Więc nieszczególnie odwrotnie ;).

"Jak nie jak tak" ;)

Zrugałeś gościa ;) : " No ale okej fajnie masz swoją wizję. Ale to jest wątek dla tych co gonią królika, więc po grzyba przychodzisz i nas informujesz, że Ty nie gonisz? ;) Są tacy, są inni, naprawdę trzeba zaraz wbijać ludziom w czaszkę swoje racje? "

 

Odpisałem, że jest właśnie odwrotnie, bo to wątek : " Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym"

:D

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majkel napisał:

Ty nie widziałeś, co potrafił mój ś+p pies.

hm ale miał ogon czy nie?

no bo psy mają ogon albo i nie

więc......

 

ja narazie mam kilka króliczków

a teraz gra  scott 440A plus jakiś CD dual plus AKAI AT2400 plus cantony, plus AKAI AM2450 plus Isophony Diamont 2000 tyner luxman 210L plus  clon lehmana  czy jakoś tak, plus CD grundiga 5200/8150 plus,,,,  na swoją kolej czekaja inne króliczki grzecznie :D

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paratykus napisał:

"Jak nie jak tak" ;)

Zrugałeś gościa ;) : " No ale okej fajnie masz swoją wizję. Ale to jest wątek dla tych co gonią królika, więc po grzyba przychodzisz i nas informujesz, że Ty nie gonisz? ;) Są tacy, są inni, naprawdę trzeba zaraz wbijać ludziom w czaszkę swoje racje? "

 

Odpisałem, że jest właśnie odwrotnie, bo to wątek : " Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym"

:D

 

Zrugałem, bo się nie pochwalił dogonionym króliczkiem i nie pomógł, a za to oznajmił, że jak ktoś goni to nie wie czego chce. Ja na przykład gonię bo wiem i poczułem się urażony, że ktoś ma inną opinię od mojej ;) <--UWAGA, EMOTKA!!!.

Edytowane przez timecage
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro pomniki trza czcią otaczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bulwers na ostatnich stronach ;d ja nie gonię, bo jestem biedny i muszę wydawać pieniądze na inne rzeczy. I tak najczęściej słucham z radia w aucie czy z głośnika bt w pracy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
15 godzin temu, ZenekHajzer napisał:

Hola hola - zbierać znaczki można równie ekstremalnie jak audiobiżuterię :)

Są takie po parę milionów dolców, a i morderstwa celem zdobycia folderu z unikalną kolecją się zdarzały :)

Co do ekstremów to się zgadzam w pełni - każdy ma gdzie indziej usytuowany punkt równowagi. Kiedy wylądowałem na tym forum, 300zł za Pro80 było dla mnie ekstremum, po roku byłem krok od kupienia topowych (wtedy jeszcze) Audeze i w domu miałem zestaw głośnikowy o wartości przekraczającej wartość mojego auta (wcale nie starego i nie taniego) na wypożyczeniu. Tylko po to by się przekonać, że w 8-10tys zł mam absolutnie kompletne audio - od dokanałówek z playerami, po głośniki w salonie i DAC. A przecież za tyle to ja chciałem jedną parę słuchawek jeszcze nieco ponad rok temu. 
Znalazłem złoty środek (zdaje mi się) na realizację swoich pasji: mierzę je poziomem satysfakcji za wydane pieniądze (żona też nie lubi jak wydaję). I tak mam słuchawki premium, zamiast hi-end i jest mi dobrze z tym setupem. W domu monitory studyjne entry level i DAC za śmieszne pieniądze.

Podobnie było z wędkowaniem - zrezygnowałem z drugiej wędki na zamówienie zza oceanu, za 1500USD, na rzecz wędki za 150zł i wspólnego wypadu na szczupaki do Szwecji z żoną i córką.

I tym samym tropem poszedłem z autem - zamiast pchać kolejne kilkadziesiąt tysięcy w dalsze przeróbki, celem urwania kolejnej sekundy "do setki", wykupiłem karnet na torze kartingowym dla mnie, córki i żony -> zabawa przednia. 

 

Wszystkie powyższe dostarczyły mi o wiele więcej wrażeń, niż gdybym poszedł w ekstrema: nie boję się, że córka mi upuści drogie słuchawki, połamie unikalną wędkę, albo żona rozwali się 350-cio konnym autem. Nie ma ekstremów, a frajda jest nieziemska - kiedy tańczymy z córką, każde do swojej muzyki w słuchawkach na głowie; kiedy córka łapie kolejną rybę, kiedy żona coraz pewniej czuje się za kółkiem, bezkarnie obijając gokarta o bandę. Wszystko to za ułamek ceny, jaką musiałbym ponieść idąc w ekstrema w którejkolwiek z tych dziedzin.

 

PS. - ale mi się nadużyło słowa "ekstrema"  :)


Ekstrema to całkiem dobre głośniki, midwoofer Audio-Technology, jeden z lepszych plus Esotar w dość unikalnej aplikacji. Rzekłbym nawet, że są jedynymi Sonusami, jakie chciałbym mieć. 

Ale wracając do tematu, myślę, że całe clue polega na tym, żeby znaleźć "złoty środek", i przy tym taki, który wybierając nie będzie się czuło, że idzie się na (za daleko idący) kompromis, albo, że jeżeli już idziemy na świadomy kompromis - to będą inne plusy, jakie to zrównoważą. Tak de facto, to system audio, jaki większość osób może mieć całe życie to wcale nie są jakieś ogromne środki. Wiadomo, formaty się zmieniają i do czasu do czasu tutaj trzeba dostosować sprzęt ale tak de facto - to tutaj jakby nie o ilość wydanych środków chodzi a bardziej o to, żeby mieć orientację na co się wydaje, dlaczego się wydaje na to i na to i jak to wszystko ze sobą ma współpracować. Inna kwestia jest taka, że jednak jest dużo, bardzo dużo sprzętów drogich, które niestety nie grają za dobrze a już na pewno nie grają dobrze w stosunku do swojej ceny. Ja mam wrażenie, że z hi-endem jest taka sama gorączka, jak z motoryzacją. Chodzi mi konkretnie o to, że ludzie kupują np. takie AMG 63 i jadą od razu do jakiegoś bardziej ogarniętego tunera, żeby ponieść krzywe PS i Nm itd. etc. A tak naprawdę to w tych autach, bądźmy szczerzy - nie ma za dużo ogólnie pojętej magii. Swoją drogą, w porównaniu z audio, to motoryzacja to jeszcze większa studnia bez dna, na dodatek taka, gdzie wiadomo, ile kosztują drobne czasami modyfikacje. A poza tym w porównaniu do audio - no cóz, nie każdy potrafi ogarnąć naprawdę mocne RWD. 

Odnośnie NS1000M, bo do nich nawiązałeś w następnym poście (w stosunku do tego, który cytuję) - ciężko będzie zrobić takie paczki (brzmieniowo), w zasadzie jakbym miał inne głośniki, to bym myślał nad czymś innym ale na razie - nie ma sensu. Przy całej mojej pasji do audio jednak ważne jest, żeby znaleźć taki punkt, gdzie krzywa diminishing returns zaczyna rosnąć naprawdę wykładniczo. Głośnikowo dla mnie są to właśnie NS1000M. Logicznym rozwinięciem brzmieniowym i technicznym byłby oczywiście TAD-CR1. No ale kosztują tyle, ile kosztują. Inna kwestia, że korci mnie DIY. Ale z drugiej strony: żeby zrobić DIY wyraźnie lepsze, aniżeli to, co mam teraz z NS1000M to to wymaga czasu i środków poświęconych na R&D. To wcale nie jest tak, że wezmę jakieś lepsze drivery, zaprojektuję zwrotnicę, wsadzę to w jakąś obudowę i tak dalej. To wszystko to są dużo większe nakłady (żeby zrobić to naprawdę dobrze), aniżeli się większości ludzi wydaje. Zmierzam do tego: że nie opłaca mi się, tak matematycznie do tego podchodząc - robić tego tylko dla siebie, to musiałby być komercyjny projekt. A na razie są inne, dużo ważniejsze sprawy, aniżeli głośniki. Jak już dojdę do momentu, że głośniki będą wąskim gardłem, to wtedy zacznę myśleć i analizować różne scenariusze. 

Z drugiej zaś strony - widzę, że tu niezła burza była :) 

Edytowane przez Swordfish_
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swordfish_  -pełna zgoda. Co do głośników, to pewnie bym chciał te yamahy, gdyby nie kilka "ale": 

Dostępność części

Rozbieżność brzmieniowa w przypadku napraw

Wysokie prawdopodobieństwo usterki w tak leciwym sprzęcie.

A mnie satysfakcjonuje brzmienie na poziomie Erisów E8. Jedynie moc wyższa by się przydała - stąd pomysł na diy: dostanę sprzęt takiej urody jaka mi odpowiada, a widzę kupę zestawów już zaprojektowanych, które grają wcale nieźle. 

To mój królik głośnikowy - ma być ładny jal ns1000, grać na poziomie erisów i mieć 12 cali lub większy niskotonowy. Raczej do zrobienia w 5-6 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
48 minut temu, ZenekHajzer napisał:

@Swordfish_  -pełna zgoda. Co do głośników, to pewnie bym chciał te yamahy, gdyby nie kilka "ale": 

Dostępność części

Rozbieżność brzmieniowa w przypadku napraw

Wysokie prawdopodobieństwo usterki w tak leciwym sprzęcie.

A mnie satysfakcjonuje brzmienie na poziomie Erisów E8. Jedynie moc wyższa by się przydała - stąd pomysł na diy: dostanę sprzęt takiej urody jaka mi odpowiada, a widzę kupę zestawów już zaprojektowanych, które grają wcale nieźle. 

To mój królik głośnikowy - ma być ładny jal ns1000, grać na poziomie erisów i mieć 12 cali lub większy niskotonowy. Raczej do zrobienia w 5-6 tys :)


Nie do końca się zgodzę z tym prawdopodobieństwem usterki, ale to oczywiście moje zdanie i to też zależy od tego, skąd się ten sprzęt kupiło, jak się go użytkuje itd. 


Co do DIY - zakładam, że chcesz obudowę, która nie będzie open-baffle, tylko zamknięta albo B-R. Poszedłbym na pewno w jakiś głośnik z segmentu pro w tym zakresie. Czy 12, czy 15" - to już zależy, chociażby od docelowego pomieszczenia, od tego, z jakimi driverami to będzie grać - wiele zmiennych. A co do reszty - można się zastanawiać. Możliwości jest ogrom, to bardziej kwestia tego, czego się oczekuje i ile się ma wiedzy/czasu/środków/zaplecza na projektowanie i składanie tego w jedną całość. 

EDIT: Zamierzam zebrać w jedną całość moje przemyślenia oraz research odnośnie nowej konstrukcji DIY kolumn, tylko to w naprawdę luźniej chwili, bo to tak godzina pisania, a może i więcej, no i wcześniej jeszcze chciałbym przejrzeć kilkadziesiąt charakterystyk i danych różnych driverów i wymienić jeszcze więcej maili z kilkoma osobami z poza PL, żeby się dowiedzieć, co jak działa w praktyce. Powoli mi się coś krystalizuje, z tym, że na to musi być odpowiedni moment, żeby to wszystko zebrać w całość.
 

Edytowane przez Swordfish_
DIY
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam z niecierpliwością na efekty :)

W 2018 muszę coś postawić w 32metrowym salonie. Jak cenowo będzie rozsădne, to może zostanę królikiem....doświadczalnym Twojej koncepcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

To raczej będzie projekt z zakresu, gdzie same drivery będą kosztować kwotę pięciocyfrową, ale przy okazji tego to zebrałem trochę informacji i można ogólnie koncepcję przeskalować dość znacznie w dół. Problem w tym, że o ile sam bas jest w sumie najprościej ogarnąć to z resztą pasma - są już, że tak delikatnie to ujmę, pewne "problemy". Wiadomo: "The problem is not the problem. The problem is your attitude to the problem", natomiast prawda jest taka, że to nie wystarczy ożenić Raala z jakimś lepszym szerokopasmowcem i dać to do otwartej ogdrody. Tutaj jest dużo czynników, napiszę o nich pewnie tutaj na dniach - bo sam mam kilka dylematów, w sensie takim, w jaką stronę tak naprawdę pójść. Jest bardzo, bardzo dużo decyzji konsrukcyjno-koncepcyjnych, które dość polaryzują potem następne decyzje. To raz. Dwa - jest jeszcze kwestia, że jeżeli faktycznie zdecyduję się nad tym siąść, to projekt docelowo będzie zdecydowanie projektem komercyjnym. Z powodów, jakie wymieniłem wyżej. Natomiast nie zmienia to faktu, że i tak tutaj kilkoma pomysłami się podzielę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, amrowek napisał:

hm ale miał ogon czy nie?

no bo psy mają ogon albo i nie

więc......

Pomyliłeś z małpami. Skądinąd, w języku angielskim inaczej się nazywa małpa ogoniasta, a inaczej z tych człekokształtnych bez ogona.

Psy zawsze mają ogon, jak się im nie utnie. Ja jestem przeciwnikiem okaleczania zwierząt, więc niech mają uszy kłapciate i ogony.

 

Natomiast co do królików, to poluje się na nie, żeby je skonsumować, a jak się skonsumuje, to się go już nie ma i trzeba upolować kolejnego. To jest moje oficjalne stanowisko w tym jakże ważnym temacie.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, timecage napisał:

Zrugałem, bo się nie pochwalił dogonionym króliczkiem i nie pomógł, a za to oznajmił, że jak ktoś goni to nie wie czego chce. Ja na przykład gonię bo wiem i poczułem się urażony, że ktoś ma inną opinię od mojej ;) <--UWAGA, EMOTKA!!!.

 

@paratykus miał racje, nowy kolega też, rzecz w tym że królikiem nie jest tor z konkretnego modelu serii i roku sprzętu z okablowaniem ew myszkami :D tylko stan umysłu. Czy gonisz za królikiem przez góry doliny jeziora jak osiołek za marchewka wisząca z wędki trzymanej przez koncerny które to nam wmawiają co mamy chcieć.

 

Bo widzisz czasami wystarczy zwolnić usiąść aby zrozumieć czego szukasz. Ale każdy ma swoją drogę :)

 

12356587-Pig-rides-on-a-donkey-vector-il

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, retter napisał:

Bo widzisz czasami wystarczy zwolnić usiąść aby zrozumieć czego szukasz. Ale każdy ma swoją drogę :)

Pewnie :). Ja sobie właśnie siedzę i słucham moich dogonionych króliczków i zastanawiam się co by tu jeszcze napisać, żebyście reagowali tak zabawnie jak dotąd :D. Na pewno jeszcze wiele mądrości macie do opowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, timecage napisał:

Pewnie :). Ja sobie właśnie siedzę i słucham moich dogonionych króliczków i zastanawiam się co by tu jeszcze napisać, żebyście reagowali tak zabawnie jak dotąd :D. Na pewno jeszcze wiele mądrości macie do opowiedzenia.

To nie było grzeczne :P

Albowiem, dlatego, ponieważ, gdyż jednym pociągnięciem ( tzn. Twoim ostatnim zdaniem ) sklasyfikowałeś wypowiadających się Tu ostatnio, jako debili :D

Miłego wieczoru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paratykus napisał:

sklasyfikowałeś wypowiadających się Tu ostatnio, jako debili :D

Co napisałem widać, podtekstów i dwuznaczności tam nie ma, chyba że należące do czytelnika. Proszę mi więc nie wkładać w usta swoich własnych opinii ;).

 

Może ktoś wrzuci jakieś ładne zdjęcie swojej audio dumy? :) Ja na ten przykład z wielką przyjemnością oglądam i czytam, jak ktoś się cieszy ze swojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, timecage napisał:

Pewnie :). Ja sobie właśnie siedzę i słucham moich dogonionych króliczków i zastanawiam się co by tu jeszcze napisać, żebyście reagowali tak zabawnie jak dotąd :D. Na pewno jeszcze wiele mądrości macie do opowiedzenia.

 

I kto tu komu wbija gwoździe w czachę, powiedz jaki widzisz w tym sens bo chyba nie pomoc innym :P a takie było założenie tego tematu. Ale skoro nie pomagasz to po co przeszkadzasz? Po co psujesz idee??

A to że ktoś śmiał powiedzieć coś innego niż większość to już źle... bo wbija wszystkim swoją racje czy to że można inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, retter napisał:

 

I kto tu komu wbija gwoździe w czachę, powiedz jaki widzisz w tym sens bo chyba nie pomoc innym :P a takie było założenie tego tematu. Ale skoro nie pomagasz to po co przeszkadzasz? Po co psujesz idee??

A to że ktoś śmiał powiedzieć coś innego niż większość to już źle... bo wbija wszystkim swoją racje czy to że można inaczej.

posty nabija:lol:

Kto nie jest z nami jest przeciwko nam:D

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak nie ma na forum wątku o polityce i religii. 

Klócic będziemy się wówczas o króliki.

Edytowane przez manuelvetro
Jakby ktoś się chciał pokłócić o religie, niechcący wrzuciłem zapalnik w MuzoStajni
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności