Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tux napisał:

Chooja tam pomaga :P . Królika złapiesz tak czy inaczej, ale jesteś bardziej zadowolony jeśli był trudny do złapania  :D .

+1

Prawie od pół roku złapany, a ja cały czas 11/10 zadowolony =)

A ile wcześniej wyprzedaży było... teraz będzie już tylko 1, żeby nadprogramowe audio wysprzedać, ale na razie nie chce mi się wystawiać :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

No to teraz: ja. 

Sian Evans mi właśnie śpiewa "do głowy" dzięki uprzejmości Kolegi Gourneya. Czyli: Etymotic ER4. 
 

Ja to jednak jestem odwrotnością typowego bassheada. Czytałem recenzje ER4, że to, że tamto. Że "mało basu". Że "odchudzony środek". 

 

Fak dat. To jest _moje_ brzmienie. ER4 ma bliżej do NS1000M na środku z ajfona siedem, aniżeli SR-507 z MSB Analog DAC. Ma bardzo, bardzo specyficzną bezporedniość, połączoną z, a jak, koherencją. Dla kogoś, kto lubi ten typ prezentacji: to jest strał w jedenastkę. Poza tym: wokal żeński na ER4 to jest naprawde... 

Powiem inaczej: ja miałem nie robić systemu przenośnego. Miałem. ER4 mają dokładnie tą wokalizę, one generują emocję poprzez bezpośredniość, poprzez brak koloryzacji, poprzez lekkie osuszenie barwy, które _w_tym_konkretnym_ przypadku_ tylko podkreśla emocje niosące się z wokalu. Basu nie jest mało, góra jest świetna. Ale tutaj nie o to chodzi. Tutaj środek jest "star of the show". Ta konkretna armatura gra swoim dźwiękiem. To nie jest taka neutralność "per se". 

Tutaj jest jeden, jedyny czynnik, który dla takiego gościa, jak ja - będzie wszystkim: spójność. I do tego absolutnie niewymuszona detaliczność. 

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Swordfish_ napisał:

Tutaj środek jest "star of the show".

Sony MDR-R10 słuchał? Jak nie, to masz zadanie do odrobienia. Te słuchawki mają taką średnicę, że człowiek sobie nie zaprząta głowy głupotami w stylu, czy basu mogłoby być 1dB mniej czy więcej.

 

Jeszcze sobie potrolluję - żadne elektrostaty nie mają takiej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eternal Seeker napisał:

Orfeusze mają .....

Starych orfich nie słuchałem, ale jeżeli nowe są lepsze to nawet nie ma porównania. R10 są w średnicy z 4 klasy wyżej, to klasa hiendowych kolumn. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

Zadania innym wyznacza, a sam pracy domowej nie odrobił. Chyba zadzwonię do szefa Earstream, żeby Ci po premii pojechał:P

No jak. Nasz klient, nasz pannnn. Czym mogę służyć tym razem? :)

 

1 godzinę temu, Eternal Seeker napisał:

Orfeusze mają .....

Nie mają, chyba że nowe, bo ich nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Szakovsky napisał:

Starych orfich nie słuchałem, ale jeżeli nowe są lepsze to nawet nie ma porównania. R10 są w średnicy z 4 klasy wyżej,

Jest coś czego nie słyszałeś oprócz "starych orfich";)

 

 

4 minuty temu, majkel napisał:

No jak. Nasz klient, nasz pannnn. Czym mogę służyć tym razem? :)

Spoko..mówiłem o zadaniach odsłuchowych - 507-ek nie słuchałeś zdaje się:)

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Spoko..mówiłem o zadaniach odsłuchowych - 507-ek nie słuchałeś zdaje się:)

To się posłucha jak będę w Krakowie. Słuchałem SR-404, SR-303, SR-202, te douszne na pałąku, SR-007 Mki dwie wersje oraz MkII, SR-009. Tych ostatnich tylko z SRM-717, SR-007 z SR-727A, SR-007tII, HEV90 przez przejściówkę. SR-404 (resztę można tu olać) z SRM-727II i SR-007tII. Tranzystor wypadł jak dla mnie znacznie lepiej i ogólnie było bardzo dobrze. Taka mi wyszła ocena w 2007, gdy posiadałem HD595.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Jest coś czego nie słyszałeś oprócz "starych orfich";)

Utopi (słuchawek, bo grande utopia słuchałem wielokrotnie), Omeg i Abyssów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majkel napisał:

To się posłucha jak będę w Krakowie. Słuchałem SR-404, SR-303, SR-202, te douszne na pałąku, SR-007 Mki dwie wersje oraz MkII, SR-009. Tych ostatnich tylko z SRM-717, SR-007 z SR-727A, SR-007tII, HEV90 przez przejściówkę. SR-404 (resztę można tu olać) z SRM-727II i SR-007tII. Tranzystor wypadł jak dla mnie znacznie lepiej i ogólnie było bardzo dobrze. Taka mi wyszła ocena w 2007, gdy posiadałem HD595.

No to faktycznie pora na odświeżenie znajomości...z techniką elektrostatyczną.

 

 

4 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Ja nie mogę, ten Szakovky to prawdziwy maniak słuchawkowy:o

I jakie gotowe opinie ma zawsze;); tu nie ma wahania - jest zawodowstwo!

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar Essence ST z wylutowanymi kondensatorami na wyjściach RCA (zabieg zwiększył czystość i przejrzystość dźwięku), tanie OPA zostały wymienione na Muses 8820.
Przerobiłem na tym zestawy hifi oparte o klasyczny, chwalony wzmacniacz zintegrowany Sony TA-F550ES. Beyery DT880 które są ze mną do teraz, i uważam że są to jedne z najlepiej wycnieonych słuchawek na rynku.

Jednak prawdziwa rewolucja nastała kiedy naczytałem się o monitorach studyjnych, z resztą m.in. tutaj na forum. Teoretycznie tanie JBL LSR305 powinny zaprezentować lepszą jakość niż nawet najlepszy "entry level" hifi - nigdy nie było mnie stać na kolumny w pułapie 5-8k gdzie podobno zaczynają się naprawdę fajne konstrukcje renomowanych producentów. Pomyślałem że przetestuje monitory, najwyżej je zwrócę. Dokonałem zakupu, poskładałem do tego kable sygnałowe oparte o "zwykłą" miedź 4n, bez żadnych udziwnień oprócz high endowej cyny i dbałości o połączenia, wtyki amphenol,  efekt przerósł moje oczekiwania. Muzyka ożyła. Pojawiła się przestrzeń, niesamowita szybkość i zdolność do wytworzenia ściany dźwięku z dobrą przestrzenią i niesamowitą przejrzystością. Słuchawki poszły w odstawkę, używam tylko jak muszę, a monitory do dziś wywierają na mnie efekt wow. Właśnie słucham Hamerfall i szybkość, siła perkusji przy zachowaniu dużej czytelności i napowietrzenia dźwięku imo powalają. Najbardziej w nich lubie że są równe i nie ma efektu w stylu "dobry bas, taka sobie średnica, niezła góra" -  tu wszystko jest spójne i nic nie drażni - tego szukałem - tu stanąłem i tu zostałem już rok. Następny sprzęt to pewnie będą po prostu lepsze monitory studyjne, może Dynaudio LYD albo APS'y AEON, ale póki co zwyczajnie nie czuje potrzeby zmian.. Od ponad roku..
Zwykle po zakupie słuchawek/zmianie czegokolwiek już po kilku tygodniach była wizja co następne, co poprawić, gdzie jest mój króliczek? Stoi, a właściwie stoją i grają, dobrze grają :).

Dodam tylko że opinie pod kątem dźwięku należy traktowac niezwykle subiektywnie; to że mi pasuje prezentacja monitorów, równe pasmo przenoszenia nie znaczy że każdemu to przypasuje. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym któremu z rok temu robiłem kable sygnałowe;  zaprosił mnie na odsłuch, w celu porady co dalej, bo jednak dalej czegoś brakuje i stwierdziliśmy że to po prostu wina kolumn.. Zapytał co kupić, ja mu powiedziałem by sprzedał cały ten harmider hifi. Poradziłem by kupił APS AEON'y i standy. No jednak nie, bo po głębszej analizie także pomiarów różnych zestawów głośnikowych i odniesienia do zastanego tam audio, ta osoba po prostu nie oczekuje równego brzmienia, tylko podbarwień, podbić, wygładzeń - także wszystko kwestią gustu ;).

Powodzenia wszystkim poszukiwaczom dobrego dźwięku:rolleyes:.

Edytowane przez david11
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david11 Tu mówisz że wolisz płaskie studyjne brzmienie, spoko tylko co robi w Twojej stopce GRADO SR80 -E, co jak co one to nie jest płaskie studyjne granie, wręcz bardzo kolorowe z mocną V.

 

Ja mam inne pytanie, co robicie jak macie za dużo dobrych słuchawek, za dużo dobrego dźwięku?

Rośnie kolekcja, miejsca brakuje a uszu mam jedną parę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majkel napisał:

Sony MDR-R10 słuchał? Jak nie, to masz zadanie do odrobienia. Te słuchawki mają taką średnicę, że człowiek sobie nie zaprząta głowy głupotami w stylu, czy basu mogłoby być 1dB mniej czy więcej.

 

Jeszcze sobie potrolluję - żadne elektrostaty nie mają takiej średnicy.

 

O matko to zeby miec lepsza srednice niz iemy produkowane od 20 lat o wartosci 1000zl to trzeba kupic mityczne r10 nie produkowane od tych 20 lat i dac 20000zl?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, david11 napisał:

@retter Zgadzam się! Dziewczyna ich czasami używa, miały iść do sprzedania jakiś czas temu ale są trochę poobijane, a że Grado w ogóle strasznie tracą na wartości przy odsprzedaży, to zrezygnowałem ze sprzedaży. :)

 

Rzecz w tym że Grado zepsuło serią "E" swoją markę od najniższego po najwyższy model.

Ale skoro komuś pasują, grają i dają frajdę spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od niedawna LSR305 i równie mocno się nimi jaram. Słyszałem oczywiście lepiej grające kolumny, ale jak na bliskie pole i tą cenę to jest bardzo dobrze. Spokojnie można coś na tym zmiksować.
Jeśli chodzi o słuchawki do 500zł to u mnie jest to K500EP i FA-003TI. Dorzuciłbym tu pewnie DT880 600ohm w pierwszej edycji, ale jeśli chodzi o ten plastik i ogólną wygodę to wróciłbym tylko do nich po wsadzeniu w inną budę.
Są to na pewno jakieś króliczki w pewnych kategoriach cenowych, ale wiadomo, że kusi w stronę HD800, Nightowli, Staxów i reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności