Skocz do zawartości

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słuchałem nowych D7100 i pewnie dlatego nie rozumiem jak Piotr Ryka mógł o nich napisać, że to "najpotężniejszy bas słuchawkowy" Dla mnie D7100 mają więcej basu od np D5000, ale jakoś nie zabija :D

W innych denonach też słabł bas w trakcie wygrzewania. Miałem nowe D1100 i na drugi albo trzeci dzień już nie grały tak subwooferowo. Podobnie czytałem gdzieś o nowych D2000.

Żeby nie robić zupełnego offtopu, to napiszę, że nie ma jedynego królika. Zapomniałem jak to się nazywa, ale jest coś takiego, że mózg przyzwyczaja się do powtarzających się bodźców i po pewnym czasie wszystko się nudzi i pojawia się potrzeba łapania nowego królika. Osobiście mógłbym żyć z AKG K1000 gdyby nie ich cena i to, że nie bardzo sobie mogę teraz na nie pozwolić, ale i tak wiem, że po jakimś czasie by mi się znudziły pomimo tego, że w mojej opinii to są najlepsze słuchawki jakie poznałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o D7100 to coś rzeczywiście było na rzeczy i nie trzymały one parametrów (wyrabianie się padów?). Jednak moje D600 dalej grają znakomicie (a może nawet lepiej?) nawet po zmianie padów. :)

 

Cytuj

Żeby nie robić zupełnego offtopu, to napiszę, że nie ma jedynego królika. Zapomniałem jak to się nazywa, ale jest coś takiego, że mózg przyzwyczaja się do powtarzających się bodźców i po pewnym czasie wszystko się nudzi i pojawia się potrzeba łapania nowego królika.

Dlatego przestałem widzieć jakikolwiek sens ładować kasę w audio. Bo zawsze sprowadza się to do kupowania dla kupowania. Choć rozumiem, że można tak przyjemnie konsumować swój czas. Jednak mnie to przestało bawić. :unsure:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opus#1/Aune B1 + q-JAYS 2 to z pewnością mój pierwszy królik, a "bawię się" (czasami jak patrzę na stan konta jest mniej zabawnie) tym od roku. I co? GDZIE NASTĘPNE?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Seler666 napisał:

Opus#1/Aune B1 + q-JAYS 2 to z pewnością mój pierwszy królik, a "bawię się" (czasami jak patrzę na stan konta jest mniej zabawnie) tym od roku. I co? GDZIE NASTĘPNE?! ;)

W komisie, w komisie szukaj Poszukiwaczu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2017 o 14:35, crysis94 napisał:

Tomek akurat ma pełną rację - membrana D600 i D7100 się błyskawicznie wyrabiała na tyle, że czuć było ewidentną degradację dźwięku... błyskawicznie zaprzestano produkcji, większość myśli, że to był błąd na etapie projektowym, Denon jak pamiętam nalał sobie wody w usta i nic nie odpowiedział na zarzuty...

Tak to się kończy jak się rezygnuje ze współpracy z Fostexem...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tematu, Denona i driverów Fostexa...

Mam już 3-ciego nausznego króliczka,,, takiego fest, chyba szybciej pozbyłbym się drewnianych Tesli niż drewnianych Denonów, obie pary u mnie wyżej niż TH-900, AH-D7000 i T5p.2 jeśli chodzi o zamknięte =)

1340881.jpg

(zdjęcie poglądowe)

Po MEET-cie jeszcze tylko trochę pokombinowałem z basem. Jakościowo jest super, po zaklejeniu taśmą malarską 4/5 jednego z 2-óch bassreflexów drivera jest idealnie... słucham bardzo długo, więc nie może męczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2017 o 12:55, Soundman1200 napisał:

Mój młody padawanie,chyba nie miałeś świeżych D7100 u siebie....przez kilka dni/tygodni...bas D7100 jest najlepszy na świcie ever co i Ryka zauważył, potem niestety przez wadę Drivera słabnie i zamienia się w jego karykaturę swego grania...czemu nie ma D7100 nadal w sprzedaży oficjalnej, wstyd Denona je wycofał. 

 

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Jest to oczywiście przysłowie o najlepszym na świecie basie d7100.

 

Dnia 24.04.2017 o 14:35, crysis94 napisał:

Tomek akurat ma pełną rację - membrana D600 i D7100 się błyskawicznie wyrabiała na tyle, że czuć było ewidentną degradację dźwięku... błyskawicznie zaprzestano produkcji, większość myśli, że to był błąd na etapie projektowym, Denon jak pamiętam nalał sobie wody w usta i nic nie odpowiedział na zarzuty...

 

Tak. Człowiek w łeb zachodził, co się stało z tymi wybitnymi słuchawkami... a wybitność wygrzala się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to możliwe, że jestem jednym z nielicznych szczęśliwców którzy posiadają prawidłowo grajace d7100? Naprawdę nie wiem co macie na myśli pisząc w innych watkach, że one grają jazgotliwie, szczupło, albo że bas jest dominujący. Mnie one grają tak jak czytam w pozytywnych recenzjach, chyba że ja jestem głuchy albo się nie znam. Czy jest jeszcze ktoś na tym forum kto podziela moje zdanie.

 

W każdym razie z C4 ambrozja płynie prosto do moich uszu, niesamowite połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kony74 napisał:

Panowie, czy to możliwe, że jestem jednym z nielicznych szczęśliwców którzy posiadają prawidłowo grajace d7100? Naprawdę nie wiem co macie na myśli pisząc w innych watkach, że one grają jazgotliwie, szczupło, albo że bas jest dominujący. Mnie one grają tak jak czytam w pozytywnych recenzjach, chyba że ja jestem głuchy albo się nie znam. Czy jest jeszcze ktoś na tym forum kto podziela moje zdanie.

 

W każdym razie z C4 ambrozja płynie prosto do moich uszu, niesamowite połączenie.

Podstawowe pytanie: miałeś je od nowości i masz porównywanie do nowych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2017 o 18:48, crysis94 napisał:

Podstawowe pytanie: miałeś je od nowości i masz porównywanie do nowych? ;)

Nie miałem od nowości i dlatego się zastanawiam czy wszystko jest ok, ale kupiłem od sprawdzonego kolegi/użytkownika który w tym wątku kilka razy http://audiohobby.pl/index.php?topic=7462.0  opisywał, że grają mu prawidłowo, po tym jak inni twierdzili, że jest kicha.

 

Dnia 24.04.2017 o 12:37, Soundman1200 napisał:

Jezus ,Maria...D7100, są jeszcze ludzie freaki, co ich słuchają...sprzedać natychmiast ten przebasowiony,nieudany wyrób Denona...

Koniecznie skupić się na D7200...nie trzeba dziękować....

 

Mimo wszystko, dzięki Soundman :) No to teraz mam nowego króliczka do gonienia. Nie ma to jak zasiać komuś ziarno audiofilskiej niepewności :)

Edytowane przez kony74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Królik zamknięty typu "transportable": MrSpeakers Ether C Flow + pady Electrostat + DX200 + Amp2, flitr #4 - Fast Roll-Off(Minimum), high gain, firmware 2.3.125-Lurker-Rev.1

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jednego małego króliczka tj. Iriver e10 + KSC75.

Miałem lepsze i gorsze sprzęty ale żaden nie dostarczał mi takiego funu jak to zestawienie.

 

Niestety oddałem E10 w dobre ręce bo nie działał pod mac i pamięć już trochę mała i od czasu do czasu przy lepszej pogodzie na audio lubię pogonić za czymś nowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde - K551 modowane i SGS6 ze streamingiem w pracy. W podróży SGS6 i Ety HF3 albo MK5.

Total portable MK5 i Sansa Sport. Ostatnimi tygodniami kilka podejść do fajnych zabawek i nie ma WOW.  

Łapiąc królika strzeliłem kilka antylop i gazeli, celowałem w słonia, omal nie potraktowałęm harpunem walenia, a mam królika za ułamek ceny każdej z pożądanych/posiadanych przeze mnie wcześniej zabawek.

Podobnie duże stereo - w salonie stały Adam A77x, Focal Twin 6 Be, Adam S3X-V i Adam A7x (kupę flaszek dobrej Whisky musiałem postawić żeby to u siebie zgromadzić) do tego Scarlett 6i6 i AudioGD NFB27. Po kilku nocach wkurzania żony i odsłuchów mam...... FIIO D03 i Presonus Eris E8 :)

Świat, podobnie jak mój gust, jest mega dziwny. Ważne, że kwoty które zabezpieczałem na hi-end, właduję w szybkie auto :D 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13/07/2017 o 12:23, ZenekHajzer napisał:

Kurde - K551 modowane i SGS6 ze streamingiem w pracy. W podróży SGS6 i Ety HF3 albo MK5.

Total portable MK5 i Sansa Sport. Ostatnimi tygodniami kilka podejść do fajnych zabawek i nie ma WOW.  

Łapiąc królika strzeliłem kilka antylop i gazeli, celowałem w słonia, omal nie potraktowałęm harpunem walenia, a mam królika za ułamek ceny każdej z pożądanych/posiadanych przeze mnie wcześniej zabawek.

Podobnie duże stereo - w salonie stały Adam A77x, Focal Twin 6 Be, Adam S3X-V i Adam A7x (kupę flaszek dobrej Whisky musiałem postawić żeby to u siebie zgromadzić) do tego Scarlett 6i6 i AudioGD NFB27. Po kilku nocach wkurzania żony i odsłuchów mam...... FIIO D03 i Presonus Eris E8 :)

Świat, podobnie jak mój gust, jest mega dziwny. Ważne, że kwoty które zabezpieczałem na hi-end, właduję w szybkie auto :D 

 

Nie za jasne/analityczne Ci te erisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wpisywałem się tu razy kilka, bo i królików po fakcie było kilka...

Było nie sprzedawać... :P 

No ale mam znowu kilka na stanie, okazuje się.

xdp-100r + dt1990pro Audeos = czarne tło i muzyka sama - w dobrym muzycznym studio

xdp-100r + ICL FAW + corda meier quickstep + k701 FAW (obustronnie) = czarne tło i muzyka sama - w  filharmonii

taczka6 + ostry KC08T = króliczek miniaturka w kieszeni, mega wygoda, mega portable, luz blues, dobre granie na zawołanie. Z xdp-100r KC06T grają jeszcze lepiej, ale przy dt1990pro konkurencji nie wytrzymują, jak i gr07x i ER4XR nie wytrzymały i półkę  grzały, gdy 1990 z pionka ciagle grały... dlatego królikiem grania z kieszeni byle gdzie, ale nie byle jak, są mistrzowie komfortu i królowie wsród pcheł KC06T z iPod touch6 właśnie... ( Monki candy odstawały za bardzo SQ od towarzystwa, VE Zen nie spodobały mi się wcale, KC06T od pierwszych taktów wiedziałem, że to długo poszukiwany królik wśród dousznych. Nienawidzę doków jednak, grają takie ER4XR i gr07x cudnie, ale te domózgowe korki, nieee, pchły to jest to ! Konkretnie KC06T. )

Zasiedzialem się z tej radości, pora spać.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/14/2017 o 17:37, lolomanolo napisał:

 

Nie za jasne/analityczne Ci te erisy?

Dla fana etymotic? I to jeszcze tych "chudszych" modeli? Zapomnij :)

Idealny dla mnie kompromis. A7x fajniejsza góra, ale nie miażdżą jakoś detalami (nie ma ich znacząco więcej w porównaniu do Erisów), więc zdecydowałem, że pójdę w taniość :)

Poza tym ja lubię serię HS od Yamahy, więc trudno mi znaleźć model za jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie sądziłem nigdy, że napiszę coś w tym wątku, gdyż jestem typem co cieszy się raczej samą pogonią za króliczkiem, niż przejmuje jego łapaniem.

Z tego też faktu zapewne nigdy nie nastąpi moment, kiedy wystarczy mi jedna para nauszników, czy może nawet jeden tor.

 

Przyznać jednak muszę, że w kategorii stacjonarnego, zamkniętego, dynamicznego króliczka znalazłem swoje dźwiękowe spełnienie.

Final Audio Sonorus III na padach HM5 kątowych i z Questyle CMA400i jako źródłem - nie czuję potrzeby zmieniać cokolwiek, pierwszy raz od niewiemkiedy. I mam szczerą nadzieję, że wrócę do tego posta za rok, dwa i będę mógł potwierdzić swoje odczucia.

Cena takiego toru, jeśli by to kogoś interesowało: ~5300 (200 za pady bo sheepskin).

fads3qcma400i.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności