Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę Wam Panowie trollować tematu, ale ileż to ja razy tu słyszałem, że: "the best", "mam czego chciałem" etc.; a i tak po pewnym czasie następował kolejny "szał zakupowy".

 

To swoją drogą. Ale na ten moment to, czego nie zmienię i z czym siedzę już długi bądź bardzo długi czas i o czym pisałem w innym wątku:

 

IEMy: Westone 1 i 4R

4R w zasadzie poza głębią mają wszystko to, czego szukam i na dopasowanym dla nich źródle nie powodują żadnego głodu czegokolwiek lepszego. Być może dlatego, że z tym lepszym już zdążyłem je wnikliwie porównać i wyszło mi to, co wyszło. Przypominają mi bardzo moje Q80 i po części również HD600, poza tym posiadanie dyskretnych izolatorów bardzo się czasami przydaje. Jedynki z kolei trzymam w pracy na agresywnym EQ i ... wcale nie są specjalnie gorsze od W4R, dając taką samą izolację, a także większą wygodę (mniejsze korpusy). Nie czuję, abym musiał mieć coś lepszego, CIEMy z kolei są dla mnie cenowo niezbyt atrakcyjne (np. JH13 PRO FreqF) i słabo się kalkulują, zaś wspomniane UIEMy to po prostu best bang for the bucks, a więc tak jak lubię. To też jedne z najwygodniejszych słuchawek, jakie do tej pory miałem w kanałach, a z czym przez lata miałem spore problemy.

 

Pełnowymiarowce: STAX SRS-3010 (mod)

Tak samo jak @Spawn, dzięki temu zestawowi skutecznie zabiłem bakcyla na jakiekolwiek dynamiki, ortho i inne modele nauszne/wokółuszne, nauczyłem się dogłębnie analizować scenę w słuchawkach, a także przeżyłem wiele albumów o kapitalnych realizacjach. Osobiście nie znam słuchawek bardziej od nich opłacalnych (jak na tamte czasy) i jednocześnie bliższych prawdzie oraz sposobowi prezentacji akustycznej podobnej do kolumn głośnikowych. I to niby "tylko" budżetowy model po przeróbkach (taśma, pady), także na ich tle kolejne nowości dynamiczne od Sennheisera, AKG itp. jakoś niespecjalnie robią na mnie wrażenie. Także tutaj się moja podróż w zasadzie skończyła.

 

Kolumny: przy Q80 królik jeszcze w biegu, ale prawdopodobnie przygniotą go za jakiś czas R500 i będzie ostateczny pasztet.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi czas był nim w moim wypadku Video/iMod, jednakże na chwilę obecną uważam DX50 za króliczka w kwestii sprzętu uniwersalnego (czekam na USB-DAC) - jako rozwinięcie Video w kwestii dźwięku, mocy oraz funkcjonalności. Oczywiście nadal Video jest u mnie prawie idealny pod kątem brzmienia, i zapewne za jakiś czas do Niego wrócę.

A słuchawki to HP100. Przy takim sprzęcie głowa spokojna, doznania muzyczne po prostu śliczne - nie czuje żadnej potrzeby "gonienia króliczka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IModowi powinniśmy postawić pomnik na forum. To chyba najbardziej kultowa maszyna wśród nas. Niekońiecznie najlepsza, ale ... Ma w sobie to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jeszcze naszło to złapaniem króliczka jednak powinno się nazwać coś co przetrwało jakąś tam próbę czasu. Jeśli ktoś sobie miesiąc temu kupił topowego playera i twierdzi że to to albo słuchał jakieśtam słuchawki i to teraz jego marzenie to nie jest żadne złapanie króliczka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi czas był nim w moim wypadku Video/iMod, jednakże na chwilę obecną uważam DX50 za króliczka w kwestii sprzętu uniwersalnego (czekam na USB-DAC) - jako rozwinięcie Video w kwestii dźwięku, mocy oraz funkcjonalności. Oczywiście nadal Video jest u mnie prawie idealny pod kątem brzmienia, i zapewne za jakiś czas do Niego wrócę.

A słuchawki to HP100. Przy takim sprzęcie głowa spokojna, doznania muzyczne po prostu śliczne - nie czuje żadnej potrzeby "gonienia króliczka".

dopiszę się ale bez video

do filmów i maratonów odsłuchowych jest shp8900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem pół roku temu "głośniczki" monitor audio ideck 200. Świetny dźwięk porównywalny z jakością kolumn podłogowych. Świetna góra system kalibracji dźwięku i moc w jednej budzie. Polecam.

 

Jeszcze może nadmienię o sluchawkach takstar pro80 w połączeniu z padami od brainwavz hm5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością mógłbym jeszcze przenośnego króliczka pościgać, ale z tego, którego złapałem trzy kwartały temu jestem bardziej niż super zadowolony i zmian w najbliższych latach nie przewiduję, no co najwyżej jakieś eksperymenty ze wzmakiem.

 

Przenośny królik: iMod + SMSL sAp-4S + Spiral Ear 3-way

 

Królik domowy dopiero się musi nauczyć chodzić, żebym go mógł zacząć ścigać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się dopiszę, ale z zupełnie innego biegunu. nie mam takiego doświadczenia, jak niektórzy tutaj, acz parę słuchawek zakupiłem, parę daców i ampów miałem i parę lepszych zestawów słuchałem. gdy zaczynałem przygodę z audio, nie miałem jakichś wygórowanych wymagań. ot żeby mi fajnie grało. później kupiło się lepsze słuchawki, zaczęło czytać testy, słuchało lepszego sprzętu na wystawach i nabierało się ochoty na coś lepszego. teraz, po zakupie mojego obecnego sprzętu, coś się we mnie wypaliło. niby jest ok, ale mam wrażenie, jakbym zatoczył koło i nie mam pojęcia, co dalej. ba, wiem, co bym w nim zmienił, ale patrząc na to, jak szukałem, kupowałem i sprawdzałem samemu stwierdzam, że nie wiem co robić. znowu mi przyszła ochota na zmianę DACa, chociaż nie wiem, czy jest sens, bo jednak sprzęt już mam całkiem przyzwoity. tak samo słuchawki, acz razem nie gra to do końca tak, jakbym chciał. i co tu zrobić... nirwany nie oczekuję, jak słuchałem high endu to stwierdziłem, że w to nie będę się pchał, bo IMO nie jest to warte takich pieniędzy i wolę zachować w miarę racjonalne podejście. i takim oto sposobem znalazłem się w d... w pośladkach, bo i muzyka już tak nie jara jakoś

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę dogonionych królików, bo po lekturze tego tematu zdałem sobie sprawę, ze żadnych słuchawek nie miałem dłużej niż rok (to były mee CC51), a z playerow to starenki cowon e2, który jest ze mną już 4 rok.

 

Nie mogę zatem powiedzieć, ze cokolwiek dogoniłem, a już na pewno nie opisywanego audio-rabbit;)...czas pokaże, co złapie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją jedyną audio-nirwaną jest:

Realtec HD (i dla przykładu xonary u3 i u7 siedzą obok kompa totalnie nie urzywane)

 

Co do słuchawek to jest zbiór prawie bardzo dobrych

- HD600/HD650

- Takstary Pro80/HD6000

- Somic mh463/mh489 (one się z tych par nawięcej róźnią, i mają kilka wad ale są najbardziej wow'owe jeżeli chodzi o przestrzeń i/lub bas + kobiece wokale w przypadku mh463)

 

I generalnie na tym zestawie (z pominięciem innych takstarów :) i bardziej przenośnych słuchawek) na badzo długi czas kończę zabawe ze słuchawkami (no jeszcze sobie wyporzyczę na dłuższy czas AKG701 tak by zaspokoić ciekawość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 z realteka? O-o

 

@down

No rozumiem, niektóre integry to całkiem dobre źródła (choć szumią), ale HD600 bez solidnego prądu nie grają jak należy ;\

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać każdy ma szansę na złapanie czegoś, przy czym nie potrzebuje szukać dalej, nawet jeśli chodzi o takie ekstrema.

 

W tej chwili siedzę w pracy na Q701m + Xonar Essence STX z LME49860 i efekty są przednie (tj. całkowicie zadowalające), więc poniekąd też jest ze mnie dźwiękowy nicpoń, ale póki spełnia to moje wymagania co do dźwięku na wyjściu i opłacalności jego uzyskania, to czemu ni? Zresztą akurat tutaj nie opłaca się ładować w Bóg wie jaki sprzęt, bo i tak się go nie wykorzysta - raz za razem jakaś menda i tak przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności