Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interfejs audio/dac - 1500zł - do JBL LSR308 + JBL LSR310S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem kompletnie zielony w tych dźwiękowych sprawach. Planuję zakup małego systemu grającego. Głównie będę się zajmował składaniem filmów, nie wykluczam jednak składania muzyki elektronicznej dla zabawy bez instrumentów. Może się okazać, że będę czasem podłączał mikrofon Rode NTG-3 ale to jest najmniej ważne i tym się nie chcę sugerować.

 

Monitory mojego wyboru to JBL LSR308 http://jblpro.com/www/products/recording-broadcast/3-series/lsr308#.UvTWtfl5O1k

współpracujące z subwooferem JBL LSR310S http://jblpro.com/www/products/recording-broadcast/3-series/lsr310s#.UvTW3vl5O1k

 

Monitory z subwooferem zamierzam połączyć kabelkiem XLR 5m http://www.djshop.pl/k12,kable/i2518,proel,proel-dh240-xlr-f-xlr-m-5-m.html

 

Teraz nie bardzo wiem jaki powinienem wybrać interfejs audio. Na pewno coś zewnętrznego z pokrętłem głośności pod usb. Interfejs zamierzam podłączyć do komputera i dalej jedynie monitory i ewentualnie słuchawki. Mam Sennheiser'y HD 280 Pro.

 

Wczoraj spędziłem cały dzień na szukaniu i doszedłem do takich:

  1. Audiotrak DR.DAC3
  2. ASUS Xonar Essence STU (ten podoba mi się najbardziej wizualnie :) )
  3. Asus Xonar Essence One (na korzyść tego przemawia zbalansowane wyjście xlr chyba?)
  4. Roland Quad Capture lub Roland Duo Capture EX
  5. Focusrite Scarlett 2i4 lub 2i2

Przede wszystkim zależy mi na:

  1. Jakości dźwięku
  2. Małych opóźnieniach

Chciałbym zatem zapytać które z tych urządzeń Państwo polecacie (lub inne o którym warto pomyśleć). Dodatkowo zauważyłem, że np w sklepach gdzie występuje Asus Xonar, nie występuje Roland Quad Capture - tak jakby były to urządzenia przeznaczone innym grupom docelowym? Czy ktoś mógłby przybliżyć mi różnicę?

 

Edycja: poprawa pisowni

Edytowane przez constanzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozważasz Focusrite to pozwól, że polecę Ci zakup starszego modelu Saffire 6 USB. To takie 2i4, ale tańsze. Wejścia mikrofonowe w Focusrite to combo Jack/XLR, więc jest uniwersalnie :) Wyższych modeli typu 18i8 czy moje 18i20 Ci i tak nie potrzeba, bo nie chcesz wpinać masy instrumentów w to, więc bez sensu dopłacać.

Xonary to karty dla słuchających, a Rolandowski Quad Capture to bardzo udany interfejs z możliwością nagrywania do 4 ścieżek jednocześnie - słowem, sprzęt studyjny do homerecordingu. Nie ujmując nic Xonarom, ale z pracą studyjną/produkcją muzyczną to one mają niewiele wspólnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozważasz Focusrite to pozwól, że polecę Ci zakup starszego modelu Saffire 6 USB. To takie 2i4, ale tańsze. Wejścia mikrofonowe w Focusrite to combo Jack/XLR, więc jest uniwersalnie :) Wyższych modeli typu 18i8 czy moje 18i20 Ci i tak nie potrzeba, bo nie chcesz wpinać masy instrumentów w to, więc bez sensu dopłacać.

 

Xonary to karty dla słuchających, a Rolandowski Quad Capture to bardzo udany interfejs z możliwością nagrywania do 4 ścieżek jednocześnie - słowem, sprzęt studyjny do homerecordingu. Nie ujmując nic Xonarom, ale z pracą studyjną/produkcją muzyczną to one mają niewiele wspólnego.

 

Czyli powinienem w zasadzie wybierać pomiędzy wersjami Focusrite a Rolandem? Dlaczego proponujesz mi zakup starszego modelu? Jeśli tylko z powodu ceny to ona mnie ma dla mnie żadnego znaczenia, mam tylko limit tak do 1500zł na ten interfejs, a ważna dla mnie jest gwarancja i support produce Na korzyść Focusrite przemawia dla mnie duża gałka głośności, a Roland podobno ma całkiem spoko sterowniki. Pewnie jeśli chodzi o brzmienie to są podobne.

 

Subwoofery do LSR 308 ? w LSR 305 basu jest naprawdę wystarczająca ilość, z subem będzie to łupać niemiłosiernie.

 

Szczerze mówiąc słucham dużo muzyki i poza monitoringiem lubię jak trochę połupie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest on bardzo potrzebny i przez większość czasu będzie pracował z minimalnym obciążeniem. :P

 

tak wtrącając, nie lepiej Hs8 zamiast jbl ;)

 

Też o nich myślałem, ale wydają się być prawie takie same dźwiękowo, więc to pewnie wybór czy się lubi mandarynki czy pomarańcze? Jbl wydają mi się być ładniejsze wizualnie. Chyba, że czegoś nie wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 calówka potrafi zagrać basem, u mnie grają na 70m^2 i potrafi konkretnie zejść. Jeśli nie myślałeś o akustyce pomieszczenia, to pieniądze na suba wydaj na akustykę, bo w słabym pomieszczeniu jak ebniesz basem to nie będzie nic przyjemnego dla ucha o dynamice i kontroli nie wspominając.

 

Zaproponowałem hs8, bo to naprawdę dobry sprzęt,i w tej kategorii cenowej chyba najlepszy wybór. Słuchałem i jakbym miał pieniądze to bym kupił, ale fundusze nie pozwoliły.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z powodu ceny, a faktu, że one różnią w zasadzie tylko ilością in/out. Scarlett mają tylko 24-bit/192kHz zamiast 24/96, które masz w Saffire 6. Jeśli chodzi o wsparcie i latencję to nie ma różnicy Roland vs Focusrite, aczkolwiek wolę preampy w Focusrite - do wokali i gitar są genialne!

Mam obecnie Saffire 6 oraz Scarlett 18i20, także jakby co pytaj na priv.

 

Co do monitorów... A może Fostex PM841? ;) Tudzież Event 2030...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 calówka potrafi zagrać basem, u mnie grają na 70m^2 i potrafi konkretnie zejść. Jeśli nie myślałeś o akustyce pomieszczenia, to pieniądze na suba wydaj na akustykę, bo w słabym pomieszczeniu jak ebniesz basem to nie będzie nic przyjemnego dla ucha o dynamice i kontroli nie wspominając.

 

Zaproponowałem hs8, bo to naprawdę dobry sprzęt,i w tej kategorii cenowej chyba najlepszy wybór. Słuchałem i jakbym miał pieniądze to bym kupił, ale fundusze nie pozwoliły.

 

Bardzo doby pomysł jednak będę wynajmował pomieszczenie przez około rok i nie opłaca mi się w nie inwestować więc albo zrezygnuję z subwoofera na rzecz trochę lepszych monitorów, albo podudni przez rok i jak przeniosę do domu to będę piankował.

 

Nie z powodu ceny, a faktu, że one różnią w zasadzie tylko ilością in/out. Scarlett mają tylko 24-bit/192kHz zamiast 24/96, które masz w Saffire 6. Jeśli chodzi o wsparcie i latencję to nie ma różnicy Roland vs Focusrite, aczkolwiek wolę preampy w Focusrite - do wokali i gitar są genialne!

 

Mam obecnie Saffire 6 oraz Scarlett 18i20, także jakby co pytaj na priv.

 

Co do monitorów... A może Fostex PM841? ;) Tudzież Event 2030...

 

W takim razie biorę Scarlett 2i4, nie uważam, żeby większa ilość wtyczek była mi potrzebna. :)

 

Jeśli bym zrezygnował z subwoofera, mógłbym zainwestować w te monitorki, pytanie które?

Na dzień dzisiejszy cenowo:

  1. 2x JBL LSR308 + JBL LSR310S = 3730 zł
  2. 2x Yamaha HS8 + HS8S (te białe są śliczne) = 4100 zł - tu już trochę dla mnie wysoko więc może bez subwoofera, będę musiał dokładnie policzyć budżet
  3. 2x Fostex PM841 = 2500 zł
  4. 2x Event 2030 = 3800 zł

Zakładam że jeśli chodzi o jakość to będzie coś jak JBL < Yamaha < Fostex < Event ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleznosc w monitorach bylaby mniej-wiecej tak jak napisales.

@Jimmi - odradzam M-Audio tym, ktorzy chca nagrywac sygnal analogowy (gitara, wokal), bo ich interfejsy maja cyfrowy nalot, przy ktorym "cyfrowosc FiiO" to pryszcz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły też jest M-Audio Profire 610...

 

Niestety jest firewire.

 

Zaleznosc w monitorach bylaby mniej-wiecej tak jak napisales.

@Jimmi - odradzam M-Audio tym, ktorzy chca nagrywac sygnal analogowy (gitara, wokal), bo ich interfejsy maja cyfrowy nalot, przy ktorym "cyfrowosc FiiO" to pryszcz ;)

 

Teraz mam porządny zgryz z tymi monitorami. Muszę pomyśleć.

Dobra zdecydowałem się na taki zestaw:

  1. Focusrite Scarlett 2i4
  2. 2x Event 20/30

A co do kabli to widzę, że Scarlett ma dwa wyjścia zbalansowane TRS a Eventy mają wejścia zbalansowane XLR. Czyli najlepszym i chyba jedynym rozwiązeniem będzie taki kabelek?

Proel DH220 stereo jack M - XLR F 5 m

http://www.djshop.pl/k12,kable/i2507,proel,proel-dh220-stereo-jack-m-xlr-f-5-m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że firewire to zaleta, ale ok. Poleciłem to co miałem i w miarę mi do gustu przypadło (w odróżnieniu od rolanda i emu). Z Focusrite nic nie posiadałem, ale rzeczywiście może być fajną opcją.

 

Podobno bardziej zaleta w starszych konstrukcjach i teraz nie ma już większego znaczenia. Zresztą ja nie mam firewire.

 

Samemu sobie polutować, lub zlecić komuś. Ja zrobiłem sobie wczoraj kabel od moich tylko że ts-rca. Jeśli potrafisz lutować to sobie poradzisz bo proste jak budowa cepa ;)

 

Rozumiem, niestety nie mam czasu na takie rzeczy i muszę korzystać z rozwiązań gotowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja: Focusrite Forte. Cos kompaktowego w stylu Apogee Duet. Co do kabli to pewnie bedzie taniej przy lepszej jakosci, a jak wybierzesz dobrze to i szybko Ci zrobia. Jest tu paru magikow (Fatso, Forza Lazio i kilku innych), ktorzy czaruja kable, a i estetyka jest przednia (chociaz przy przewodach do monitorow to chyba zbedne) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja: Focusrite Forte. Cos kompaktowego w stylu Apogee Duet. Co do kabli to pewnie bedzie taniej przy lepszej jakosci, a jak wybierzesz dobrze to i szybko Ci zrobia. Jest tu paru magikow (Fatso, Forza Lazio i kilku innych), ktorzy czaruja kable, a i estetyka jest przednia (chociaz przy przewodach do monitorow to chyba zbedne) :)

 

Dodam sobie tego Forte do listy zakupów, dzięki zupełnie o nim zapomniałem chociaż trochę trzęsie kieszenią ale za to podoba mi się jego minimalizm i duża gałka. ;)

 

A wystawiają faktury za te kabelki, bo potrzebuję faktury i nie jest to mój wymysł? Estetyka kabla jest równie ważna jak i wszystko moim zdaniem. Liczą się szczegóły. :) Więc jak w podobnej cenie będzie ktoś mógł zrobić kabel i wystawi fakturkę to jestem chętny, inaczej będę zmuszony zakupić Proela DH230 - 2x ~70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z DIYowcami na forum to powiedzą Ci co i jak (polecam od siebie Fatso - człowiek o pozaziemskiej cierpliwości i genialnym podejściu do nietypowych zamówień). Takie kable będą najlepszym rozwiązaniem.

Do tego weź sobie Focusrite Forte, który jest bardzo chwalony oraz np. Event 2030 i nawet bez subwoofera masz fajne granie dołem. Pamiętaj, że z tyłu na monitorach masz "pstryczki-elektryczki" do podbijania lub zdejmowania dołu, środka oraz góry, więc sobie dobierzesz całość. :)

Jest tylko jedna rzecz, która mnie zastanawia... Czy monitory będą blisko ściany? Bo jeśli tak to problemem może być bass-reflex, który w Eventach jest z tyłu. Takie rozwiązanie wymusza minimum 50 cm odstępu między tylną ścianką monitora, a ścianą pomieszczenia. Jeśli nie masz takiego odstępu, pomyśl o Fostexach PM841, które posiadają ten bass-reflex z przodu, dzięki czemu nie tracą walorów dolnego rejestru przy postawieniu ich tuż przy ścianie.

Odnośnie urządzania akustycznego... Możesz kupić takie panele 1x1m (choćby modułowe coś TEGO (klik) typu) i przykleić je do np. cienkiej płyty jaką montuje się z tyłu biurek czy regałów, a potem taką całość przykręcić kołkami rozporowymi do ściany. Przy wyprowadzce wykręcasz, zaślepiasz otwory i po problemie. To niby takie trochę kombinowanie, ale zdaje egzamin na wynajmowanych lokalach (wiem z autopsji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nawet 50 cm to trochę mało od gołej ściany u mnie jest teraz 20 cm ale ściana jest mocno wytłumiona i daje to radę.

 

Te płyty to płyty pilśniowe ;)

 

Jak wyżej wcale nie musisz dawać pianki bezpośrednio , ba to wcale nie musi być pianka, jest wiele ustrojów akustycznych . Poza tym pianka ogarnie ci tylko górę i średnice a dół zostanie i jest bardzo duże prawdopodobieństwo że będziesz miał własnie z nim problem - fale stojące Nad akustyką się mocno zastanów bo monitory za 20k w złym pomieszczeniu zagrają gorzej niż za 5 k w dobrym pomieszczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tych nic nie dajacych pianek piramidek, lepiej kup cos takiego, sam mam takie panele i swietnie sie sprawdzaja.

http://allegro.pl/panele-absorbery-akustyczne-welna-pt-80-10cm-i3940600271.html

Poza tym, bardzo uczciwa cena, gdybym potrzebowal, to sam bym kupil od goscia.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgodzę się z kolegą, to tak jakby powiedzieć że autobus jest do d*pu bo nie pojedzie 300 km/h ani nie wjedzie pod górkę.

Pamiętajmy że wszystko ma swoje przeznaczenie. Jeśli ktoś się zajmuje dźwiękiem zawodowo to dokona szczegółowych pomiarów pomieszczenia i zbuduje odpowiednio nastrojony dyfuzor czy rezonator helmholtza i będzie się bawił z dołkiem na 47Hz.

 

Tutaj chodzi o ograniczenie pogłosu i ogarnięcie mniej więcej akustyki.

 

Taka 7 cm piramidka naprawdę nieźle sobie radzi z wysokimi i większością środka, jako budżetowe rozwiązanie jest bardzo dobre, ale trzeba pamiętać że nie wszystko załatwi i od tych 500hz już nie ma co na nie liczyć. Wtedy przydają się absorbery jak u kolegi wyżej. Choć i tak najbardziej będzie go interesować <250Hz ( Powstają fale stojące)

Należy pamiętać że używając samych absorberów w zbyt dużej ilości( jak i masy innych rzeczy)można przekombinować i zbytnio wytłumić - będzie matowo i nieprzyjemnie.

Oczywiście mówię o absorberze jak wyżej. Bo zawsze można dać folię i góra nam się częściowo odbije można dać mdf odbije nam się góra i coś tam środka itd.

 

Należy również pamiętać że sam wystrój może nam sporo pomóc, ciężka zasłona super pochłonie niskie tony. Regał z książkami, pomoże rozproszyć itd.

 

Ale podstawa to dobrze ustawić monitory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności