Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

mosskit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybór padł na dokanałówki Etymotic HF3. Jestem ich użytkownikiem od trzech dni i muszę przyznać, że pomimo bardzo fajnego brzmienia, dobrej szczegółowości chyba nie zostanę ich fanem ze względu na ból kanałów usznych. Próbowałem je osadzać już na różne sposoby - wkładki tripple flange, rozmiar XS. Izolacja jest niesamowita, ale gwałtowniejsze ruchy szczęką powodują, że zamiast skupić się na przyjemności z muzyki uważam, żeby czasami nikt nie dotknął przypadkiem mojego ucha. O położeniu się w nich spać w ogóle nie ma mowy. Daje sobie jakieś 4 tygodnie na przyzwyczajenie, jeśli to nienastąpi pewnie pójdą pod młotek. W tak zwanym międzyczasie rozważe zakup customowych wkładek wykonanych na podstawie odlewu kanału słuchowego.

 

 

Chodzą słuchy, że ktoś na forum takowe wkładki produkuje w PL? Co o nich powiecie? Do użytkowników Etymotic: Czy takie customowe wkładki rozwiązują problem bólu kanałów usznych, zachowując podobny poziom izolacji, jakości dźwięku?

 

Pozdrawiam
Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to tzw. custom tipsy i robie je np. firm the Custom Art aka piotrus-g.

 

Nakładki robione przez Piotrka są silikonowe. Tłumią gorzej od Ety na triple flange (moim zdaniem nic nie bije Ety triple flange w zakresie wytłumienia dźwięków zewnętrznych). Są wygodne; ucho nie boli razem z nimi. Jak dobrze zrobiony będzie wycisk to i spokojnie możesz jeść w trakcie słuchania muzyki i nie utracisz tzw. seala. Wraz z tipsami znika Ci problem utraty seala na Ety triple flange (Ja tak miałem że jakieś ruchy głową albo sam nie wiem co powodowało że traciłem tzw. seala). Dźwięk się zmienia - w zależności jak Piotrek zrobi tipsy to będzie albo tak albo inaczej, pondto to jest kwestia subiektywna czy jest lepiej czy gorzej. W moim przypadku tipsy robiły podbicie w okolicach 6-10 kHz co mogło powodować krzykliwość wokali na niektórych kawałkach, z drugiej strony rejon ten wpływa mocno na "przejrzystość dźwięku".

 

Ja polecam tipsy do Ety, zdecydowanie.

Edytowane przez Damix
Nie podajemy pełnych danych osobowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie wszyscy tolerują tak głęboką aplikację. Nie mam z nimi żadnego problemu czy to w łóżku czy na mieście. Hf3 były idelne do spania :-) er4 już wystawają - lipa.

 

Wysłano z Prestigio PMP7280C 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś tygodnia mam custom tipsy zrobione przez Piotra z forum i muszę powiedzieć, ze komfort użytkowania Ety poprawił się niesamowicie. Owszem traci się trochę na sealu (co osobiście mi bardzo odpowiada, bo zmniejsza ryzyko nieuslyszenia nadjeżdżającego pojazdu;)). Wydaje mi się, ze z lezeniem na boku i tak może być problem (nie próbowałem), jako ze słuchawki i tak wystają mi trochę z uszu. Za to mogę w nich siedzieć non-stop przez 4 godz., podczas gdy w tri-flangach nie wytrzymywalem nawet 3. W kwestii dźwięku, to nie zauważyłem u siebie jakichś zmian-nic bie kluje, nie dudni, ale to pewnie kwestia indywidualnej percepcji. Słowem - polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w sumie przez dwa tygodnie Ety MC5. Miałem te same problemy co autor tematu i jakoś za cholerę nie mogłem się przyzwyczaić do takiej "ostrej penetracji" kanałów słuchowych.

Osobiście wolałem jednak się pozbyć ich i w zamian wróciłem do audeo gdzie komfort użytkowania jest bezapelacyjnie dużo lepszy.

Wolę jednak postawić na wygodę kosztem dźwięku.

 

Ety na customowych tipsach nie wystają czasem jeszcze bardziej jak na tri flange??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cosheen - nie wiem, czy bardziej, a nie chce mi się stać przed lustrem i sprawdzać organoleptycznie;)...Ety na tri-flangach wystawaly mi bardzo, bo dopiero przy robieniu wyciskow przekonałem się, ze mam wąskie kanały:)...myśle jednak, ze autor powinien skłonić się do doinwestowania w Ety...co prawda w moim przypadku koszt słuchawek wzrosł ponad dwukrotnie, ale to była kwestia ceny wyciskow i, niestety, mojego lenistwa...w sumie cały komplet wyszedł mnie, jak za nowe Ety po aktualnej cenie rynkowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z firma partnerską ACS w Polsce - www.earcom.pl i proponują darmowe wykonanie odcisku ucha na terenie W-wy. Na podstawie wycisku w UK tworzone są wkładki i wysyłane do PL (ok 3-4 tygodnie). Przyjemność jest dość droga, ok 400 PLN. Zastanawiam sie czy warto?

 

W piankach tłumienie ma inną ch-ke niż w 3flange. Filtrowane są wyższe dźwięki. Kiedyś miałem westony. Tipsy w Westach mają tą samą średnicę tulejki?

Słuchawki kupiłem z myśla, że dobrze sprawią się w długich przelotach (8-12h) gdzie buczenie silników jest problematyczne i a tłumienie ułatwi mi spokojny sen. Póki co ciężko wytrzymać w nich dłużej niż kilkadziesiąt minut. Czuje, że jak się nie przyzwyczaje, za 4 tygodnie ujrzycie ofertę w dziale komis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpię żeby 8-12 godzin wytrzymać w jakichkolwiek sluchawkach, nawet nausznych i otwartych a co mówić iemach. Westone maja taka sama tulejke, tipsy powinny pasować. 400zl to trochę drogo, Custom Art ma taniej, na miejscu i jeszcze pewnie lepiej.

 

 

Sent from my iPod touch 5 using Tapatalk

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybór padł na dokanałówki Etymotic HF3. Jestem ich użytkownikiem od trzech dni i muszę przyznać, że pomimo bardzo fajnego brzmienia, dobrej szczegółowości chyba nie zostanę ich fanem ze względu na ból kanałów usznych. Próbowałem je osadzać już na różne sposoby - wkładki tripple flange, rozmiar XS. Izolacja jest niesamowita, ale gwałtowniejsze ruchy szczęką powodują, że zamiast skupić się na przyjemności z muzyki uważam, żeby czasami nikt nie dotknął przypadkiem mojego ucha. O położeniu się w nich spać w ogóle nie ma mowy. Daje sobie jakieś 4 tygodnie na przyzwyczajenie, jeśli to nienastąpi pewnie pójdą pod młotek. W tak zwanym międzyczasie rozważe zakup customowych wkładek wykonanych na podstawie odlewu kanału słuchowego.

 

 

Chodzą słuchy, że ktoś na forum takowe wkładki produkuje w PL? Co o nich powiecie? Do użytkowników Etymotic: Czy takie customowe wkładki rozwiązują problem bólu kanałów usznych, zachowując podobny poziom izolacji, jakości dźwięku?

 

Pozdrawiam

Maciej

Xs to clear czy szare wkładki?

 

Wysłano z Prestigio PMP7280C 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam custom tipsy od Custom Art, choć słuchawek już się pozbyłem. Komfort dla mnie nieporównywalny na korzyść customów, z odrobinę gorszym sealem. Ja nie byłem w stanie używać oryginalnych tipsów, a jedyne które dawały dobry seal to były tri-flange, które bolały jak cholera. Ja polecam custom tipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Wybór padł na dokanałówki Etymotic HF3. Jestem ich użytkownikiem od trzech dni i muszę przyznać, że pomimo bardzo fajnego brzmienia, dobrej szczegółowości chyba nie zostanę ich fanem ze względu na ból kanałów usznych. Próbowałem je osadzać już na różne sposoby - wkładki tripple flange, rozmiar XS. Izolacja jest niesamowita, ale gwałtowniejsze ruchy szczęką powodują, że zamiast skupić się na przyjemności z muzyki uważam, żeby czasami nikt nie dotknął przypadkiem mojego ucha. O położeniu się w nich spać w ogóle nie ma mowy. Daje sobie jakieś 4 tygodnie na przyzwyczajenie, jeśli to nienastąpi pewnie pójdą pod młotek. W tak zwanym międzyczasie rozważe zakup customowych wkładek wykonanych na podstawie odlewu kanału słuchowego.

 

 

Chodzą słuchy, że ktoś na forum takowe wkładki produkuje w PL? Co o nich powiecie? Do użytkowników Etymotic: Czy takie customowe wkładki rozwiązują problem bólu kanałów usznych, zachowując podobny poziom izolacji, jakości dźwięku?

 

Pozdrawiam

Maciej

Xs to clear czy szare wkładki?

 

Wysłano z Prestigio PMP7280C 3G

 

XS to clear, najmniejsze. Szare to chyba słoń do ucha wkłada :D

 

Nie słuchałem jeszcze phonaków i teraz troche żałuję, byćmoże byłby to lepszy wybór. W starych creative ep-630 (ładnych pare lat temu) mogłem sypiać więc nie mówcie, że się nie da 8-12h :D

 

Jutro wylatuje. Zobaczymy jak wypadnie tłumienie 3flange na trasie Monachium - Seul i jak długo wytrzymam.

 

Rozumiem, że polecacie Custom Art? Ktoś potwierdzi jak głęboko aplikowane są takie HF3 z customowymi tipsami, da się położyć głowę na poduszcze?

Edytowane przez mosskit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanie to raczej na pewno nie w etach. Tym bardziej jeszcze na boku gdzie słuchawki wystają z ucha.

Czasem to nie Ty all999 dawałeś zdjęcie z wsadzonymi etami na cutomach?? Wiem, że ktoś coś takiego pokazywał i słuchawki chyba wystawały jeszcze bardziej.

Bo na mój rozum to aplikacja cutomowych wkładek nie jest tak głęboka i słuchawki musza bardziej wystawać.

 

Zaraz zacznie mnie hejtować sekta etymoticów <_< ale Tobie mosskit przy takich problemach jak opisujesz i fakcie, że masz zamiar w nich spać to zdecydowanie proponuję jednak zmianę słuchawek.

Może jakieś słuchawki OTE a w ostateczności customy?? Zmiana odbędzie na pewno kosztem trochę gorszego tłumienia ale zyska na tym komfort samego użytkowania słuchawek w warunkach , które opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsy Custom Art wyniose Cie polowe tego co mowi ACS. Tak jak pisalem, tlumienie bedziesz mial na custom tipsach gorsze ale wygode nieporownywalnie lepsza. Natomiast Ja nie wyobrazam sobie spac w zadnych sluchawkach, I na pewno nie z Ety jakiekolwiek nakladki bys mial. Na custom tipsach sluchawki wystaja bardziej niz na triple (prawidlowo zaaplikowane triple powoduja ze z ucha wystaje tylko poczatek kabla (sama obudowa sluchawek nie wystaje za ucho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę zależy Ci na spaniu w słuchawkach na boku, to rzeczywiście proponuję zmianę słuchawek np. na audeo lub jakieś customy, choć one wiążą się z większym wydatkiem. Tak, czy inaczej i jedne i drugie wchodzą głęboko i z ucha nic nie wystaje. Oczywiście w kwestii wygody lepsze są customy niż audeo, ale na te ostatnie też nie mogłem narzekać. Zresztą z audeo w uszach, z niewielkimi przerwami, wysiedziałem parę miesięcy temu 6h w pociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem traci się trochę na sealu (co osobiście mi bardzo odpowiada, bo zmniejsza ryzyko nieuslyszenia nadjeżdżającego pojazdu;))

załóżmy, że seal to uszczelnienie. seal nie równa się tłumienie. przy dobrym sealu nakładek customowych, tłumienie może być gorsze (i chyba to miałeś na myśli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na custom tipsach tłumienie jest gorsze niż na Ety triple. Natomiast seal to zupełnie odrębna kwestia. Brak seala w przypadku custom tipsów oznacza źle wykonane tipsy (różne powody - od wycisków po błąd wykonawcy); w przypadku nakładek uniwersalnych brak seala oznacza konieczność wybrania innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spać w Etach, próbowałem, ale nie polecam robić tego często (podobnie jak słuchania na nich po 6h lub więcej). Słoniem nie jestem, ale używam większych tri-flange teraz (z początku nawet małe tri były "na styk", więc kanał się poszerza, daj im czas). Co do custom tipsów to napisz do Piotrka z The Custom Art. Wyjdzie Cię całość koło 50% ceny w ACS, a jakość ta sama (lub lepsza).

W kwestii wystawania, pamiętam że chyba sam Piotrek mówił, że to zależy od preferencji i kanału, ale można zrobić tak, żeby Ety nie wystawały tak mocno, więc to kwestia dogadania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spać w Etach, próbowałem, ale nie polecam robić tego często (podobnie jak słuchania na nich po 6h lub więcej). Słoniem nie jestem, ale używam większych tri-flange teraz (z początku nawet małe tri były "na styk", więc kanał się poszerza, daj im czas). Co do custom tipsów to napisz do Piotrka z The Custom Art. Wyjdzie Cię całość koło 50% ceny w ACS, a jakość ta sama (lub lepsza).

 

W kwestii wystawania, pamiętam że chyba sam Piotrek mówił, że to zależy od preferencji i kanału, ale można zrobić tak, żeby Ety nie wystawały tak mocno, więc to kwestia dogadania się.

skąd wziąłeś 6 godz.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wystawania, pamiętam że chyba sam Piotrek mówił, że to zależy od preferencji i kanału, ale można zrobić tak, żeby Ety nie wystawały tak mocno, więc to kwestia dogadania się.

Nie do końca. Kanał słuchowy ma swoje ograniczenia. Poza tym, nieodpowiednie wsadzenie Ety w tipsa kaszani dźwiek. Owszem jest jakieś pole do dyskusji ale to są minimalne różnice i Ety na tipsach wystają zdecydowanie bardziej nią na triple (no chyba że ktoś za płytko aplikuje triple).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przysłowiowej doopy ;) to taka moja górna granica dla słuchania na słuchawkach. Co więcej, pierwszy raz słyszę, żeby ktoś kupił Ety z myślą o wygodzie (spanie w nich oraz długie odsłuchy :P


 

W kwestii wystawania, pamiętam że chyba sam Piotrek mówił, że to zależy od preferencji i kanału, ale można zrobić tak, żeby Ety nie wystawały tak mocno, więc to kwestia dogadania się.

Nie do końca. Kanał słuchowy ma swoje ograniczenia. Poza tym, nieodpowiednie wsadzenie Ety w tipsa kaszani dźwiek. Owszem jest jakieś pole do dyskusji ale to są minimalne różnice i Ety na tipsach wystają zdecydowanie bardziej nią na triple (no chyba że ktoś za płytko aplikuje triple).

 

 

No nie mówię, że to jest jakiś wielki zakres, ale pamiętam taką rozmowę na forum. U mnie triple-flange nie wystają wcale. Kabel idzie tuż przy skórze, ale z początku też miałem problem z zaaplikowaniem ich do końca, więc może lepiej dać im czas się przegryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-ta godzina w podrozy...

 

Udalo mi sie 2h wytrzymac przy pelnej aplikacji 3-flange do ucha (tuz do momentu jak wystaje kabel). Wyszedlem z bardzo negatywnego zalozenia, ze je odsprzedam i kupie cos innego. Czuje jednak poprawe, jakgdyby ucho sie przyzwyczajalo. Izolacja i tlumienie b.dobre. Porownywalem je z sluchawkami z aktywna redukcja szumow na lotnisku i roznice byly minimalne. Na pokladzie samolotu slychac lekkie buczenie ale nieporownywanie mniejsze niz w przypadku jays-four na foam tipsach, wieksze jednak niz w Bose qc15. Porownanie z Bose raczej bez sensu bo to jednak zupelnie inna metoda i konstrukcja, zupelnie inne podejscie i cel.

 

Po dwoch godzinach musialem jednak odpoczac. Po krotkiej przerwie zaaplilowalem je jeszcze raz, lecz plycej i kolejny raz mijaja dwie godziny. Sluchawki troche mocniej wystaja ale komfort niest zdecydowanie wiekszy.

 

Daje sobie czas i pomysle po powrocie co dalej.

 

Ostatnie pytanie. Czy jak zamowie sobie takie customowe wkladki do etymotic hf3, to bede mogl je pozniej uzyc z innymi sluchawkami w ktorych tuleja jest tej samej srednicy?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności