Skocz do zawartości

Skąd ściągnąć utwory z częstotliwością próbkowania 96 kHz


AvIataN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj będzie u mnie FiiO E07K, maksymalna częstotliwość próbkowania to 96 kHz, aktualnie posiadam co najwyżej utwory we FLAC'ku z częstotliwością próbkowania 44kHz, znacie jakieś dobre/polecane strony aby ściągnąć takie utwory by w pełni wykorzystać możliwości FiiO wraz z Senkami hD 380 Pro ? Dodam że w 99% procentach słucham muzyki Trance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłopocz się cyferkami. Po prostu słuchaj muzyki - tak samo dobrze wykorzystasz możliwości E07k z muzyką 16 bitową :) 24 bity to głównie marketing, no chyba że wchodzi tutaj kwestia lepszej/innej realizacji muzyki, ale czuję że nie dotyczy to muzyki Trance.

 

Jeśli chcesz przetestować funkcję odtwarzania 24 bit, możesz posłuchać sobie utworów wrzuconych przez użytkownika Nismovsky: http://forum.mp3store.pl/topic/109028-nismovsky-delirium-thunderstorm-ahead-16bit441-khz-24bit96khz/

 

Tam też można sobie zrobić eksperyment w odróżnianiu plików 24 bit przekonwertowanych do 16 bit za pomocą wtyczki do Foobara.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w sumie mam jeszcze utwory Hansa Zimmera w 192 kHz i bitrate ok. 6000 kbps/s, ale moje FiiO i tak tego nie ogarnie w 100% a co dopiero ludzkie uszy :)


Nie kłopocz się cyferkami. Po prostu słuchaj muzyki - tak samo dobrze wykorzystasz możliwości E07k z muzyką 16 bitową :) 24 bity to głównie marketing, no chyba że wchodzi tutaj kwestia lepszej/innej realizacji muzyki, ale czuję że nie dotyczy to muzyki Trance.

 

Jeśli chcesz przetestować funkcję odtwarzania 24 bit, możesz posłuchać sobie utworów wrzuconych przez użytkownika Nismovsky: http://forum.mp3store.pl/topic/109028-nismovsky-delirium-thunderstorm-ahead-16bit441-khz-24bit96khz/

 

Tam też można sobie zrobić eksperyment w odróżnianiu plików 24 bit przekonwertowanych do 16 bit za pomocą wtyczki do Foobara.

 

dzięki za pewno potestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w sumie mam jeszcze utwory Hansa Zimmera w 192 kHz i bitrate ok. 6000 kbps/s, ale moje FiiO i tak tego nie ogarnie w 100% a co dopiero ludzkie uszy :)

 

Prawda. FiiO downsampluje to do 96 kHz, więc jego możliwości sprawdzisz ;) Możesz przerobić sobie Zimmera do 16 bit i pobawić się wtyczką ABX Comparator do Foobara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że w 99% procentach słucham muzyki Trance :)

99% procentach wystarczy Ci jakość CDaudio

łatwo można znaleźć gęste nagrania za free ale nie wiem czy trance :)

Tu poszukaj

24 bity to głównie marketing, no chyba że wchodzi tutaj kwestia lepszej/innej realizacji muzyki,

dokładnie, są nagrania z muzyką akustyczną i dużą ilością instrumentów wtedy to się sprawdza - jak to mówią jest powietrze między instrumentami ale tylko powietrze ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj będzie u mnie FiiO E07K, maksymalna częstotliwość próbkowania to 96 kHz, aktualnie posiadam co najwyżej utwory we FLAC'ku z częstotliwością próbkowania 44kHz, znacie jakieś dobre/polecane strony aby ściągnąć takie utwory by w pełni wykorzystać możliwości FiiO wraz z Senkami hD 380 Pro ? Dodam że w 99% procentach słucham muzyki Trance :)

 

A moim zdaniem do Trance to ty potrzebujesz zdecydowanie szybszych słuchawek... HD 380 pro to straszne "muły" i gubią co najmniej połowę piękna tego gatunku.

 

 

 

 

łatwo można znaleźć gęste nagrania za free ale nie wiem czy techno :)

 

 

 

Trance to nie Techno! dlaczego laicy w tym temacie zawsze zrównują Techno z Trance'm ;> To jest zupełnie inna bajka...

Dokładnie... to razi w oczy.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem do Trance to ty potrzebujesz zdecydowanie szybszych słuchawek... HD 380 pro to straszne "muły" i gubią co najmniej połowę piękna tego gatunku.

 

No niestety żadnych innych nie mam, a żeby potestować i sprawdzić różnice, co byś polecił ? Może czas na zmianę :)

Edytowane przez AvIataN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

łatwo można znaleźć gęste nagrania za free ale nie wiem czy techno :)

 

 

 

Trance to nie Techno! dlaczego laicy w tym temacie zawsze zrównują Techno z Trance'm ;> To jest zupełnie inna bajka...

 

nie zrównuję nie to było zamiarem, sorry za pomyłkę jeśli kogoś uraziłem :) (nie szuflatkuję muzyki!)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A moim zdaniem do Trance to ty potrzebujesz zdecydowanie szybszych słuchawek... HD 380 pro to straszne "muły" i gubią co najmniej połowę piękna tego gatunku.

 

No niestety żadnych innych nie mam, a żeby potestować i sprawdzić różnice, co byś polecił ? Może czas na zmianę :)

 

 

To zleży ile chcesz wydać i czego szukasz w muzyce (choć po lekturze tego tematu zakładam że szukasz szczegółów i rozdzielczości). Myślę że AKG K550 po podbiciu basu na EQ mogły by się nadać (ale i tak nigdy nie będziesz miał tyle basu co w 380kach). Jeśli będzie za mało basu (bardzo prawdopodobne) to AudioTechnica ATH-M50. Jak masz możliwość to przejedź się do jakiegoś sklepu i posłuchaj ich.

 

Generalnie to IMO żeby wydobyć pełnię piękna z muzyki Trance trzeba zrezygnować z potężnego basu, ponieważ (znów IMO) wbrew powszechnej opinii trance nie opiera się na basie. Doszedłem do tego po własnych błędach w doborze słuchawek.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności