Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem z laptopem Pomocy


DEREK13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z Acerem siostry . Dziś wykonałem polecenie recovery przywracając w laptopie ustawienia fabryczne . Po przeprowadzeniu polecena system nie chce odpalić po kilku sekundach laptop samoistnie wyłącza się , dwa razy udało się odpalić system lecz wyłączył się znó przy odinstalowywaniu antiwirusa ?????? Do laptopa nie ma dołączonej płyty z systemem . Acer z 2010 roku z systemem Windows Vista .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Ty tez masz laptop z podobnego rocznika to wyjmij pamiec z jej laptopa i przeloz do swojego i potestuj na swoim czy tez tak sie zachowuje ewentualnie wyjmij wszystkie pamieci z jej laptopa i wloz swoja, sprawdz po uruchomieniu czy kreci sie wiatrak od chlodzenia, jak wlaczysz to wcisnij przycisk wejscia do biosu i zostaw go tak na pare minut, pobaw sie opcjami ale nic nie zmieniaj tylko przeskocz przez pola wyboru- czy przy takiej zabawie na biosie sie nie wylacza? Jak sie nie wylacza w biosie a wylacza sie po uruchomieniu systemu to moze byc problem z grafika. Malo danych podales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś nie halo z zasilaczem

spróbuj jak się zachowuje na samej baterii

drugi sposób to wyjmij baterię i podłacz sam zasilacz, czy pochodzi laptop czy nie

no i te testy co pisałem wcześniej

taj jak Kolega wyżej pisał czy chodzi w trybie awaryjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej albo grafika albo procek a ta pamiec sprawdzales?

Sciagnij moze jakiegos linuksa odpalanego z plyty( wersja live) i sprobuj uruchomic z tej plyty i czy dzieje sie to samo.

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z Acerem siostry . Dziś wykonałem polecenie recovery przywracając w laptopie ustawienia fabryczne . Po przeprowadzeniu polecena system nie chce odpalić po kilku sekundach laptop samoistnie wyłącza się , dwa razy udało się odpalić system lecz wyłączył się znó przy odinstalowywaniu antiwirusa ?????? Do laptopa nie ma dołączonej płyty z systemem . Acer z 2010 roku z systemem Windows Vista .

 

Z twojego opisu wynika że to wina OS. Jeżeli ta Vista była zainstalowana w 2010 to i tak jakiś ósmy cud świat że tak długo działała :D. Sprawdź czy HDD nie ma bad sektorów, bo takie zachowanie może wskazywać na to że ma.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika raczej nie, uwalona grafika zazwyczaj się po prostu wyłącza, ale komputer chodzi dalej. Z resztą korzystanie z recovery to nieporozumienie, one mają taki śmietnik jeszcze przed zainstalowaniem, że komputer z czystym systemem i samymi sterownikami po 3 latach będzie chodził lepiej niz z tym wysypiskiem zaraz po recovery, bierz normalnego windowsa na plycie/usb instaluj całkowicie od nowa, sterowniki z internetu ściągniesz i będzie śmigać jak nowy. Ew. Można go otworzyć i wyczyścić jak już ma te 4 latka.

Z resztą, samo słowo vista i powinieneś wiedzieć, że zaraz po wyjściu 7ki powinien polecieć format z prędkością światła i nowa wstawka systemu.
@ED. Możesz też linuxa kubuntu sobie zrzucić na pendrive albo nagrać na płytkę i uruchomić bez instalacji live-cd. Jeśli się włączy to masz 100% pewność, że wszystko jest ok z wszystkim poza dyskiem twardym.

Edytowane przez Cocabanana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poczytaj na temat płyty ratunkowej. Miałem kiedyś taka sytuację że system dosłownie 4-5 sekund po uruchomieniu się restartował i to pomogło. Nie pamiętam szczegółów i szczerze mówiąc nie chce mi się teraz tego szukać ale jak masz dostęp do drugiego kompa z internetem to ściągniesz taką płytę legalnie i za free, nagrasz na cd , wrzucisz do kompa , ustawisz w biosie żeby najpierw czytało napęd cd i powinno się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To fakt, kiedyś jak robili recovery to nie było partycji widać, a teraz chwila nieuwagi i "po frytkach" :-)

Ja z reguły od razu wypalam recovery DVD jeżeli producent daje taką możliwość bo jak dysk padnie to ****s bladas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności