Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Takstarowicze!

 

Nie miałem pomysłu gdzie dodać tego posta, więc dodaje go tutaj (w razie problemu z jego umiejscowieniem proszę o wiadomość).

 

Jestem dumnym posiadaczem HD5500. Słuchawki grają (a raczej grały) perfekcyjnie, idealny docisk, wygodne i wgl perfekcyjne. Niestety nie mam najmniejszej głowy i musiałem używać ich na maksymalnym rozsunięciu co po roku użytkowania spowodowało pęknięcia przy zawiasie obu słuchawek (dołączam zdjęcia). Spowodowało to ogromne osłabienie docisku słuchawek przez co pojawił się dyskomfort podczas użytkowania Taków :(

 

Macie może pomysł jak to naprawić, co zrobić? Słuchawki są niestety po gwarancji. Moim pomysłem jest wstawienie dwóch taśm stalowych jako wzmocnienie pałąka w miejscach pęknięć (o ile znajdę na tyle wąskie i na tyle mocno sprężynujące) i rezygnacja z regulacji wielkości. Problemem jest tylko to, że nie wiem gdzie idą tam kable i nie chciałbym ich przeciąć podczas wkręcania śrób. Drugą opcją jest kupienie ochraniaczy na uszy:

 

http://allegro.pl/ochraniacz-sluchu-sluchawki-ochronne-900102-hecht-i5664457466.html

i przerobienie samych muszli słuchawek wraz z głośnikami do pałąka od ochraniaczy. Przełożenie babli nie powinno sprawić mi problemu.

 

Macie może jeszcze jakieś pomysły/sugestie?

 

Liczę na was koledzy i koleżanki!

20151017_173411.jpg

20151017_173427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ochraniacze są gorszej jakości niż Peltory (chodzi o plastiki mocujące muszle) - lepiej poluj na używane Peltory, w podobnej cenie znajdziesz.

Ewentualnie jakieś vintage ze stalowymi widełkami, może być łatwiej zaadoptować i mogą lepiej wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ZENkiem jest już całkiem sympatycznie i śmiało można na niego polować.

Znajdę go gdzieś poza forum czy tylko tutaj używane?

I z tego co zauważyłem to jest to wzmacniacz, a ja właśnie raczej bym chciał kartę dźwiękową wymienić bo siedzę na Xonarze DG.

Edytowane przez xevaz16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przymierzam sie do pierwszych nausznych sluchawek (do tej pory tylko dokanalowki) Pierwszy wybor padl na CAL!, ktory zostal zmieniomy na hd2000.

 

Jednak czytajac watek zaczalem sie zastanawiac nad 2050, 5500 czy 6000 rebrandowane czyli z tego co wiem to omnitronic shp-5000, ktore można dostac w pewnym sklepie za ~200zl - kwota ta to tez gorny limit.

 

Czy ktoś moglby mi pomoc w wyborze pomiedzy tymi modelami ? (otwarty jestem tez na inne propozycje ;-) ) Muzyka jakiej slucham to rock, rap i elektroniczna.

Odtwarzane bedzie na iriverze T30 a w przyszlosci na czyms lepszym.

Uzytkowanie w domu i na zewnatrz wiec jakas lepsza wytrzymalosc mile widziana (tutaj czytalem posty negatywne o hd2000 pod tym wzgledem :-/)

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez znk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno jakieś krótko używane 2050 na Alledrogo i mam małe wątpliwości, a nie mam za bardzo czasu na przewalenie 80 stron tego wątku. Na zdjęciach widuję zwykle czarny środek, a w moich welur przykrywający przetwornik jest jasnoszary. Przetwornik nie jest też przykryty niczym poza welurem będącym częścią padów. Po zdjęciu padów ukazuje się nagi przetwornik z metalową, perforowaną osłoną.

 

Wygląda to tak: https://goo.gl/photos/h3Ljb8UKNnMDdPwUA

 

Czy w Waszych słuchawkach jest tak samo, czy moje są jakieś "dziwne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Na zdjęciach widuję zwykle czarny środek...

 

 

BAN na google tez jest?

 

Wolę bana na google niż nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. No ale jak widać ja akurat bana na Google nie mam, bo napisałem wyraźnie, że widziałem już jakieś zdjęcia. Tyle, że jakieś jedno zdjęcie z internetów nie jest dla mnie wyrocznią. Czasem producent może zmienić wygląd słuchawek w zależności od wersji, partii produkcyjnej, czy pogody, więc jeżeli masz takie słuchawki, to albo napisz "tak, Twoje są dziwne, moje są inne", "Twoje są spoko, moje wyglądają tak samo", albo - jak masz mnie instruować jak używać internetów - po prostu nie pisz nic.

 

Tutaj jest chyba bardzo wielu posiadaczy takich słuchawek, więc jak 5 osób napisze "coś jest z nimi nie tak, powinny wyglądać inaczej", to pewnie skontaktuję się ze sprzedającym i będę próbował coś sensownego ustalić. To tak gwoli ścisłości, bo poza tym, że znalazłem już jakieś zdjęcie, celowości mojego pytania również nie wyłapałeś.

 

[edit]

Sprzedający nie robił problemu, mam wątpliwości, więc zdecydowałem się zwrócić słuchawki.

Edytowane przez _markos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna połączenie hd6000+ clip+??

Poszukuje zestawu który byłby uniwersalny, z nastawieniem na bas i nie niszczącą góra.:

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Melduję się - Clip Sport i HD6000 - fajnie misiowo. Nie leje i nie ciągnie się jak klucha, ale też całkiem punktowy nie jest. Da się z nich więcej wyciągnąć, ale z Sansą jest conajmniej przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. i do tego na poziomie. Niższy jakościowo (niedużo) ale za to w ogromnych ilościach bas dostaniesz w superluxach hd681evo. HD6000 to dosyć wyrównane w paśmie miśki. Bardzo relaksujące granie, do tego szczegół niezły prezentują. Mógłbym tylko z tą parą żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności