Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel coaxial


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem allegro i tylko Klotz podaje pełne parametry np. impedancje i pojemność. Ma to jakieś znaczenie?

 

Tu są jakieś dane o tym Vivanco.

http://www.vivanco.com/Homepage/Products/Audio-Video-Antenna-Cable/Sound-und-Image/Audio-connections/soundimage-32027-digital-coax-connection-black-1m.html?id=bkbS26uyWWXvXt9g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z kiepskiego optyka na coaxiala Vivanco, odczułem wyraźną różnicę na plus.
Wcześniej chciałem sprzedać FIIO D03K - Taishan, po zmianie okablowania zostało i ma się całkiem dobrze w parze z O2 + Cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I^2S, ale to tylko dla zaawansowanych, bardzo łatwo zepsuć, tutaj nawet zła implementacja połączenia, nierówna długość (lub przekraczająca kilka cm) ma mocny wpływ na połączenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I^2S, ale to tylko dla zaawansowanych, bardzo łatwo zepsuć, tutaj nawet zła implementacja połączenia, nierówna długość (lub przekraczająca kilka cm) ma mocny wpływ na połączenie :)

To jak wyjść z I2S przez kabel na wejście RJ45 do Evo Dac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiego badziewia się przesiadłem, pozostałość po Xonarze. Głuchy by usłyszał różnice.

fostex-8562-fostex-8562-kabel-optyczny-s

Nie no dobra, ten kabel wygląda na tandetny :<

 

 

 

 

Tak, kable zasilające też słychać :P

NIezly kontrargument, nie ma co.

 

Nie ma różnic w brzmieniu dobrze wykonanych kabli cyfrowych, każdy kto uważa inaczej słyszy pewnie również różnicę w kablach zasilających, te z czerwonym oplotem ocieplają dźwięk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiego badziewia się przesiadłem, pozostałość po Xonarze. Głuchy by usłyszał różnice.

fostex-8562-fostex-8562-kabel-optyczny-s

A bo to takie pieprzenie osob bez podstawowej wiedzy, ze "cyfra to cyfra" wiec roznic byc nie moze.

- Przeciez drukarka i monitor na kazdym poprawnym kablu dzialaja poprawnie, wiec audio tez musi, bo niby dlaczego mialoby byc inaczej.

 

Optyk w wydaniu audio jest badziewny ze wzgledu na parametry nadajnik/odbiornik, gdzie predkosc narastania zboczy to jedynie gwarantowane 15ns.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I^2S, ale to tylko dla zaawansowanych, bardzo łatwo zepsuć, tutaj nawet zła implementacja połączenia, nierówna długość (lub przekraczająca kilka cm) ma mocny wpływ na połączenie :)

To jak wyjść z I2S przez kabel na wejście RJ45 do Evo Dac?

 

Poproś Pana od internetu, żeby Ci zrobił przewodzik długości najmniejszej, jaką tylko możesz użyć (nie więcej jak 7cm). Z jednej strony RJ45 (przy okazji pasuje wiedzieć, jak to wygląda w środku DAC'a), a z drugiej odpowiednio wlutowane przewody w xmosa (lub wpięte na grzebień I^2S). Trzeba też wiedzieć, czy są rezystory w torze I2S (przy takiej długości bez nich się nie obejdzie). Jak mówiłem, sprawa tylko dla zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pożyczyłem kabel coaxial DIY za 300zł, porównałem do mojego gotowca za niespełna 50zł i nie zauważyłem najmniejszej różnicy, jakoś nie przekonują mnie takie wypowiedzi.
Oczywiście w analogowych IC oraz kablach słuchawkowych nie mam problemów wyłapywać różnice :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest przypadkiem tak, że te kable są bardziej podatne na jakość użytych elementów, niż te analogowe?

Napewno sa wieksze wymagania odnosnie parametrow, bo dla IC niema w sumie ma zadnego ustandaryzowania oprocz wtyczek. Kable IC moga byc zrobione w roznej technologii, kiedy przewod do S/PDIF musi byc kablem coaxialnym, o bardzo szerokim pasmie i rownej impedacji 75 ohmow na calej dlugosci. przydalby sie tez dobry ekran, zeby nie siac zakloceniami. Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable, czyli od I2S, czy coaxialne?

coaxiale

nie wiem nawet co to jest l2S, musiałbym poczytać, a nie wiem, czy będzie mi się chciało aż tyle szczególnie, że to na razie nie moja półka .

 

@crysis94

Kable były tej samej długości?

Edytowane przez Panataki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności