Skocz do zawartości

Test słuchawek Takstar HD 2000


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

A pady dobrze przylegają, są szczelne? Mi ten opis pasuje do uciekającego basu przez nieszczelne pady.

Ewentualnie uszkodzona masa w kablu, wtedy też nie ma basu, ale też i wokale i wszystko co gra równo w obu kanałach jest wycinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Fajne słuchawki - za tą cenę bardzo klarowne granie, akuratna ilość basu, soprany nie sybilujące, lekki dołek na końcówce średnicy/początku góry - ale bardzo ładnie da się korygować korektorem.

Dyskusyjny jest mały docisk nauszników - ale gdyby był normalny to uszy by się gotowały.

 

Zastanawiam się nad rekablingiem i nausznikami.

Z tego co wyszukałem i wymierzyłem to idealne pasuja te od Beats Monitor 2.0 Ppowinny wejsc również te od Bose AE1(wysokosc 90mm) oraz AE2(wyskosc 95mm - tutaj są różne dane w sieci, przykładałem do słuchawek w sklepie i wychodzi że około 95mm to wysokość montażu, same nauszniki jeszcze ciut bardziej wystają)

 

Ciekawią mnie też Beyery DT235 .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy będą bardziej rozrywkowe od moich Fostex T-7? to te same przetworniki Fostera co w CAL ale lepiej wykonane i bardziej neutralne.

Szukam czegoś weselszego co tymczasowo zastąpi w domu moje słuchawki... fajnie by było jakby się też zgrywało z Xduoo X3 jako sprzęt portable.

 

(Na jesieni planuje zakup czegoś poważniejszego do 600 zł., będe wtedy w W-wie to będzie okazja do posłuchania kilku modeli)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kuman napisał:

nie będą bardziej rozrywkowe, porównując do CALi Takstary są mocno neutralne z większym dołkiem w środku. Posiadając T7 nie widzę sensu zabawy w Takstary.

bardziej Superluxy HD330

No to kiepsko. Znudziły mnie T-7, wiszą na haku a ja słucham muzyki na pchełkach. Szukam czegoś z wyraźniejszym niskoschodzącym basem, bardziej energicznego i o podobnej średnicy/scenie co Fostexy.

 

Widzę, że masz SMSL M2 i HD6000 jak to razem gra? czytałem już mnóstwo recenzji i najbardziej się skłaniam do ATH M50x i Hm5 ale HD6000 jest tańszy ale trochę boję się o ten bass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smsl m2 czy smsl m3 z wyjscia sluchawkowego to to samo.

HD6000 to lekko ciemnawe-cieple granie bardzo rowne, srednica nie jest schowana, góra nie sybiluje, bas dobrze kontrolowany, szybkie.

Hd6000 u mnie slabo leza na glowie - palak mocno dociska, tak jakby byl zbyt malo wyprofilowany. Nausznice sa z tych mniejszych i sa plytkie wiec ucho zawsze opiera sie na wewnetrznej stronie sluchawek. Musiałbyć ich posłuchać przed zakupem ze wzgledu na komfort wlasnie.

 

Jesli myslisz o M50x to nie wiem czy nie fajniej graja senki Hd4.30 - fajny komfort, dobrze kontrolowany i mocny bas i gora, lekka "v" i cena teraz to jakies 370 pln.

Jesli otwarte i bas to HD330 - chyba ze masz ogromna głowe to może zabraknąć regulacji - tutaj jednak trzeba dokupic welury(fajnie graja z SRH940). Scena przyjemna, nie jest to K240 czy DT990. Wyraźnia "V" ale ładnie reagują na korektor. 

 

Jeśli otwarte scena priorytetem to HD668B z nausznikami od Custom one pro - Przyjemny bas, grają bardziej "U" - średnia nie jest tak schowana jak w Hd330. 

Jęsli otwarte i srednica jest priorytetem to Somici V2

 

Jeśli zamkniete i scena+bas  to HP150 (lekko iskrzące na górze ) albo DT990 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kuman napisał:

smsl m2 czy smsl m3 z wyjscia sluchawkowego to to samo.

HD6000 to lekko ciemnawe-cieple granie bardzo rowne, srednica nie jest schowana, góra nie sybiluje, bas dobrze kontrolowany, szybkie.

Hd6000 u mnie slabo leza na glowie - palak mocno dociska, tak jakby byl zbyt malo wyprofilowany. Nausznice sa z tych mniejszych i sa plytkie wiec ucho zawsze opiera sie na wewnetrznej stronie sluchawek. Musiałbyć ich posłuchać przed zakupem ze wzgledu na komfort wlasnie.

 

O to nie musiałbym dokupić jakieś grube pady bo uszy mi lekko odstają i to czasem powoduje dyskomfort.

Przed chwilą wypatrzyłem Panasonica RP-HD10 w dobrej cenie ze zwrotów sklepowych i się zastanawiam czy to nie dla mnie - mogę go przetestować i odesłać jak mi nie podejdzie. Zgrywa się podobno nieźle z Xduoo X3 to i z M2 powinien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności