Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy DAC SMSL Sanskrit - nastepca 1955+


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ciekawi mnie czy ktoś z Was miał styczność z nowym wynalazkiem SMSL - nastepca dosc popularnego swego czasu i czesto polecanego smsl 1955+ :

http://www.ebay.com/itm/2014-New-Version-SMSL-Sanskrit-24BIT-192Khz-Coaxial-Optical-Input-USB-DAC-Black-/221356512693

 

Zmian sporo, acz to co sie najbardziej rzuca w oczy to obietnica calkiem ciekawych bebechow. Cytujac:

"""

The framme of Sanskrit is SA9027+WM8805+PCM1796+OP275+JRC5532DD,perfect matching chip IC group.For Operational amplifier part,it adopts AD company OP275G&JRC5532DD comparing with Nextorn DIP8 IC socket.All the components for Sanskrit adopts high level famous components, such as US DALE(VISHAY)fever resistors,NICHICON capacitors,BB,PHILIPS capacitors,Germay ERO metal film capacitors,AD,JRC,WOLFSON,gold-plated RCA terminals,etc. ELNA top-level audio components.....

"""

Na zdjeciach widac ze nichcony to chyba FineGoldy - wiec nie po taniosci (choc i te maja swoich przeciwnikow).

Ktos mial z tym do czynienia i moze cos powiedziec?

 

Jak natomiast ktos nie mial stycznosci ale bylby w stanie podzielic sie wrazeniami po ocenie opisu i zdjec to na pewno wiele mniej zaawansowanych (w tym mnie) elektronicznie osob to ucieszy :)

 

Zapraszam do dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nikt nic nie napisal wiec musialem nabyc w ciemno przez Was :P

Pierwsze wrazenia - smsl nawet pudelko dal premium :) juz nie jest szary karton... ale kolorowy karton :)

sprzet doszedl szybko i ... dziala!

wnetrze jak na zdjeciach, wiec bez oszustwa ;) jedyne co to kondy foliowe wygladaja nieco badziewnie wiec pewnie pojda do zmiany.

na razie tyle wrazen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety takiej roznicy nie stwierdze bo... mam mozliwosc tylko wyjscia po usb w domu. optyk jest co prawda w TV ale puszczanie do niego sygnalu aby potem przez niego dac wyjscie na opytku moim zdaniem moze zaklamac wynik...

 

odnosnie samego DACa to posiedzialem pare godzin i widze to tak:

SMSL Sanskrit. W porowniau do moich poprzednich/innych DACow (sd650 i CD Technics) gra rowniej. Przy tamtych jednak mala Vka wychodzi, jak to czesto w tanszych zrodlach. SMSL jest lagodniejszy, mniej agresywny (zwlaszcza w stosunku do Technicsa). Jest bardziej wypelniony. Odbieram jako bardziej naturalny przez to. Kontrola nad dolem jest lepsza choc nie objawia sie to krotszym wybrzmiewaniem ale raczej lepsza separacja - mniejszym nachodzeniem na inne pasma. Wybrzmienie dolu dla mnie jest w sam raz - nie dudni, ale jak ma mruczec to mruczy :) Generalnie granie nieco swobodniejsze, bardziej napowietrzone. Moze takze ciutke lepsza rozdzielczosc od sd650.
Z tym ze opinia jest juz po wymianie opka JRC na 797brz. Oryginalu nie sprawdze bo upieprzylem nozki :)
W stosunku do 1955+ to moooocno z pamieci wydaje mi sie, ze sanskrit gra bardziej naturalnie, acz mniej rozdzielczo. 1955+ zapamietalem jako troche sztucznie szukajacy niuansow, agresywnie "samplujac" kazda nute, jakby cyfrowo uzyskujac ta rozdzielczosc. dawalo to moze i lepszy wglad w szczegol, ale powodowalo ze ogol stawal sie sztuczniejszy i agresywniejszy.

 

z tego co wiem to idzie tez sztuka do @Fatso - na pewno przerobil wiecej sprzetu niz ja wiec sam tez jestem ciekaw jego opinii... dlatego z premedytacja wywoluje do tablicy :P

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tuningu to wyglada na to ze jedynie zabawa opkami... reszta raczej da efekt placebo.


No chyba ze dluzsza zabawa i rozpoznanie plytki. Choc z tego co czytalem o 1955 to sam uklad jest zrobiony z glowa...

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4

jedno jeszcze co moge powiedziec o optyku - strasznie cicho gra... chyba ze to moj tv daje tak slaby sygnal... ale wydaje mi sie ze podpinalem go kiedys do sd650 i nie bylo tak cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w watku cicho to kolejna relacja z mojej strony. tym razem wymiana zasilacza na zasilacz do efektow gitarowych Tomanek (9V, 1A).

po krotkich parownaniach ja slysze to tak - dzwiek nabral powietrza, zaczelo grac nieco swobodniej. Nieco zlagodzone wysokie, bez smieci (bez takich cyfrowych wysokich poglosow). A co najbardziej mi sie rzucilo to odrobine glebsze zejscie basu i wieksze wypelnienie w ogole dzwiekow. Na stockowym zasilaczu nieco bardziej sucho brzmial.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC jest zasilany z 5V i pewnie 3,3V. Podejrzewam, że będą tam stabilizatory z 9V. Przy 12V mogą się już dobrze grzać. Trzeba by było zrobić oddzielne zasilanie dla sekcji analogowej.

 

A co do dłubania, to oczywiście opki i na starcie wywalenie OPA275. JRC już dawno nie słyszałem, ale to też nic wyszukanego.

Nichicony w zasilaniu PCM na Sanyo. Chyba na start wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JRC juz poszedl na 797brz. opa275 planuje wymienic na MAA741C. Takie małe odkrycie zaczytane z jakiegos forum. W sd650 sprawdzil sie lepiej niz 2111AM...

Ale oczywiscie pokombinujemy roznymi zestawami.

 

Nichiconow chyba wymieniac nie bede poki co... wygladaja na ory z serii gold wiec pewnie parametry trzymaja, a poki co to dla mnie najwazniejsze.
Bardziej podejrzane wydaja mi sie foliowce "no name" wokol PCM i wokol opkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

krz w podanym watku opisal wrazenia z porownania pomiedzy sanskrit i jego DACiem. I tu sie zgadzam z nim. Uwazam ze roznica jest minimalnie na korzysc jego DACa, acz sa to szczegoly. Czesc na granicy percepcji. Po wymianie opa 5532 na 2111kp sanskrit "sie polepszyl" i wydaje mi sie ze bylaby to juz rownorzedna walka (oczywiscie sanskrit z zasilaniem Tomanka). Scena sie napowietrzyla, dzwiek nieco "wypelnil". Minimalnie - wlasnie te minimalnie o jakie mialem wrazenie wczesniejszej wyzszosci DACa krz.

 

ja natomiast tu chcialem zestawic smsl z 7 razy drozszym peachtree dac itx, ktory przyszlo mi testowac... oczywiscie peachtree tez podpiety do lepszego zasilacza niz stock - ten ze sam Tomanek 9V 1A. a wiec jedziemy...
granie duzo swobodniejsze, z wiekszym rozmachem. Scena zdecydowanie poszerzona, i bardziej napowiertrzona. Separacja na wyzszym poziomie. Lepsze wypelnienie, wieksza dynamika - dzwieki, instrumenty maja wyraznie bardziej zroznicowana fakture, nie jest tak sucho, plasko. Jest bardziej naturalnie, tak bardziej "pelne" te dzwieki. Bas nizej schodzi, jest tez pelniejszy. Jednoczesnie wydaje sie lepsza rozdzielczosc i szczegolowosc. Choc wydaje sie wszystko przez to blizej sluchacza. wokale bardziej intymne, blizej ucha.
dzwiek tez nieco ocieplony - minimalnie nastawiony na nizsze rejestry DAC, na nizsza srednice chyba. Dzieki temu jest tak naturalnie, gleboko, nasycenie. sanskrit jest chlodniejszy - ale nie mozna powiedziec ze jasniejszy. oba sa tu raczej neutralne - choc przez mniej wypelniona srednice smsl daje wrazenie jej lekkiego wycofania w stosunku do peachtree.
Ale gora w dac itx tez piekna - analogowa. Blachy perkusji grubsze - z bardziej naturalnym wydzwiekiem. Mniej cyfrowa gora w moim odczuciu.
Generalnie slychac klase wyzej.

 

ale cena 7x wyzej. a dzwiek jednak nie 7x lepszy :/ wiadomo - lepsze wrogiem dobrego. jednak chinczyk nie zrobi tego samego 10 razy taniej... na jakies kompromisy idac i je okazujac. Jakbym mial kasy jak lodu to bym sie nie zastanawial. Jak jednak szukam dobrego grania w okreslonym budzecie... to smsl nadal uwazam za ciekawe rozwiazanie.

 

Ja pewnie bede szukal nadal swojego DACa jednak w zwiekszonym budzecie (patrzac na pewno na uzywki - tym razem zaciekawiony markowym sprzetem... a moze jakies polskie diy) - ale na spokojnie. Majac smsl na pewno nie pali sie :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz kolejny DAC/AMP przyszedl na krotkie testy... to stworzylem nowy watek - wyniki moich porownan.

moze komus sie przyda :)

 

http://forum.mp3store.pl/topic/115415-porownanie-smsl-sanskrit-peachtree-dac-itx-nad-d1050/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności