Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lampka do e-czytnika


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli czytam w ciemnościach, to czytam na leżąco, a wtedy po prostu kładę sobie na brzuchu latarkę diodową dającą równomierne światło :) jak dla mnie rozwiązanie jest wystarczające

 

jeśli nie, to kupiłbym http://www.mightybright.com/Safety-Lights/MiniFlex-LED-Book-Light/ - zamówienie na amazon uk - bo ma tak równomierne światło jak moja latakra (w przeciwieństwie do innych światełek, które dają nierównomierne plamy światła)

 

sorry za offtop, ale nie masz czasem paperwhite2?

Edytowane przez robertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli czytam w ciemnościach, to czytam na leżąco, a wtedy po prostu kładę sobie na brzuchu latarkę diodową dającą równomierne światło :) jak dla mnie rozwiązanie jest wystarczające

 

jeśli nie, to kupiłbym http://www.mightybright.com/Safety-Lights/MiniFlex-LED-Book-Light/ - zamówienie na amazon uk - bo ma tak równomierne światło jak moja latakra (w przeciwieństwie do innych światełek, które dają nierównomierne plamy światła)

 

sorry za offtop, ale nie masz czasem paperwhite2?

 

 

nie ma znaczenia, kiedy czytam z kindle keyboard - jak w opisie powyżej - nic w nocy nie widzę :)

paperwhite2 załatwia oczywiście kwestię czytania w nocy, o ile czytasz właśnie z niego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Mighty Bright MiniFlex za 15 zł w Empiku z 50 zł. Poszukajcie jak ktoś potrzebuje może u Was też są. Ja wziąłem ostatnią. Były jeszcze modele Superthin http://www.mightybright.com/Book-Lights/UltraThin-LED-Book-Light/. Ale to do zwykłej książki, albo może da radę zahaczyć o etui, bo czytnik będzie za gruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nieoryginalny pokrowiec do kindle 5 z allegro i w sumie zdecydowanie mogę polecić. Lampka doświetla ekran wystarczająco. Szkoda tylko że nie jest pochylona pod kątem bo trochę daje po oczach, przez co muszę w nocy sobie obracać w opcjach ekran o 180 stopni. :P Sama jakość wykonania etui pierwsza klasa biorąc pod uwagę cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie dzisiaj lampkę energizer, ale taką nowego typu (taka płaska, jak taśma, składa się na zaczep "do podróży")

- światło wciąż nie jest ciepłe, ale już nie jest fioletowe :)

- światło jest równomierne (jak mighty bright) a nie punkt w środku z bladą obwódką

- ma dwa tryby świecenia (jasny i lekko ciemniejszy)

- ma lepszy zaczep (płaski, szeroki)

 

ze swojej strony polecam jeśli ktoś chce kupić lampkę na miejscu, dałem 39zł w MM


[dopisek] jest na dwie płaskie baterie 2032


[dopisek2] szukałem mighty bright w dwóch empikach w krakowie, ale nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja tez dzisiaj bylem na zakupach w empiku w magnolii. Zostalo jeszcze troche fioletowych i rozowych mighty brightow. Mini flex 12.5zl a ultra slim 10zl. Maja wyprzedaz minus 70%. Ja sie zalapalem na ostatnie srebrne i polecam wszystkim. Niezbyt mocne bardzo rozproszone swiatlo idealnie sie sprawdza. Miniflex zakonczyl moje poszukiwania. Za 12.5 to chyba kupie jeszcze jedna na zapas.

 

Jedyny minus to dosc zimne ale nadal biale a nie fioletowe swiatlo. Moze jak dokupie druga to poeksperymentuje z diodami

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była tylko jedna, więc nie miałem z tego zrobić zapasu. :D Mam nadzieję, że będzie mi się dobrze sprawowała. Komfort użytkowania pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wybranie się do LeroyM czy innych takich. Kupiłem lampkę podobną do omawianego energizera z klipsem; świeci względnie rozproszonym światłem, białym zimnawym, w autobusie podobno rewelacyjnie sie sprawowała :)

Koszt 17 zeta; oddałem rodzince bo czytam 'stacjonarnie 220v' na nooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hmmm, do Kindla kupiłem kiedyś mniej więcej coś takiego : http://allegro.pl/etui-futeral-amazon-kindle-4-5-z-lampka-led-skora-i4289493903.html

Jakość wykonania zupełnie w porządku, prąd pobiera z czytnika przez złącze.Jeden mankament to kąt ustawienia lampki led, trochę daje po oczach, ale kawałem taśmy, plastra, czegokolwiek co może udawać "abażurek" załatwia sprawę.

Zresztą, nie ma co przesadzać z tymi lampkami.Mól książkowy, znaczy czytnikowy przeczyta przy wszystkim ;-)

Wygoda i tak na pewno jest lepsza niż w czasach kiedy jako dzieciak czytałem pod kołdrą z latarką ( do czasu aż rodzice mnie namierzyli)

 

Myślę, że nie ma co przepłacać za te "ustrojstwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności