Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Xiaomi Piston - mini recenzja


zervis

Rekomendowane odpowiedzi

20131128924205930911.jpg

 

Xiaomi Piston - mini recenzja

 

Xiaomi to Chińska marka która zdobyła sobie uznanie wśród wielu klientów dzięki świetnym telefonom (jeden z popularniejszych u nas - Xiaomi mi2s). Ich produkty na oficjalnej stronie w momencie premiery rozchodzą się w kilkadziesiąt sekund.

Xiaomi dodało ostatnio do oferty również słuchawki - Xiaomi Piston, obecnie wersja poprawiona do sprowadzenia ze strony ibuygou.com w cenie ok $19 (jedyny oficjalny dystrybutor, uwaga na aliexpress, słuchawki są podrabiane).

 

Charakterystyka:

  • Impedancja: 12Ω
  • Waga: 12g
  • Kabel: 1.1m
  • Czułość: 93dB
  • Jack 3.5mm prosty pozłacany
  • Moc: 3,5mW
  • Zakres: 20-20000Hz

Producent chwali się wykorzystaniem najnowszych technologii i materiałów które można podejrzeć na stronie produktu.

 

Słuchawki zamówiłem z wysyłką rejestrowaną (koszt $8) 18.12.2013, dotarły 13.01.2014, czyli 26 dni (wliczając święta).

 

Pierwsze wrażenia

 

Świetny design i pięknie zapakowane słuchawki w stosunkowo ciężkim pudełeczku.

 

IMG_0175.JPG

 

IMG_0178.JPG

 

IMG_0179.JPG

 

IMG_0180.JPG

 

IMG_0181.JPG

 

Takiego opakowania może pozazdrościć nawet Apple.

 

IMG_0182.JPG

 

Na wyposażeniu dodatkowe tipsy w różnych rozmiarach i jeden dedykowany rozmowom. Niestety kiepskiej jakości - podczas ściągania najmniejszych tipsów z jednej słuchawki połowa została na słuchawce. Nie jestem wandalem, ale spora tulejka, oraz tipsy z cieńkiego silikonu to nie jest dobre rozwiązanie.

 

IMG_0183.JPG

 

Widok gumowego "opakowania" słuchawek ze spodu i logo 1More Design. Głowny winowacja ciężaru całego pudełka, ale za to lekko perfumowany :)

 

IMG_0186.JPG

 

Na słuchawkach nie znajdziemy oznaczenia L/R, kabel jest synchroniczny, więc w zasadzie nie ma jak odróżnić lewej słuchawki od prawej.

Słuchawki można odróżnić dzięki "pierścieniowi" na jednej z nich (prawej) co jest również zaznaczone na opakowaniu.

Tulejka jest spora, znacznie większa niż np ta w Audeo, zakładanie tipsów do prostych nie należy, ale też nie powinny się same zsuwać.

 

IMG_0191.JPG

 

 

Pilot i kabel

 

Pilot posiada mikrofon, przyciski do regulacji głośności, oraz przycisk do odbierania połączenia (play/stop dla muzyki). W obecnej wersji pilot ma współpracować z Androidem/iPhone, ze swojej strony mogę dodać, że działa także na Windows Phone (Lumia 720). Niestety design wygrał z użytecznością, okrągły pilot wygląda fajnie, ale ciężko go wyczuć, a przyciski są dodatkowo dość małe. Chcąc podgłośnić/przyciszyć/zatrzymać/puścić muzykę, lub odebrać połączenia bardzo łatwo pomylić przyciski, lub nacisnąć nie to co trzeba - przyciski są rozmieszczone po przeciwnej stronie, także np wciskając play/pause stawiamy opór palcem z drugiej strony gdzie znajdują się przyciski głośności i które możemy niechący wcisnąć.

 

IMG_0198.JPG

 

Kabel w większości jest wykonany z kevlaru, nie plącze się, jest przyjemny, lekki, generalnie świetny, oraz nie powinno być problemu z efektem mikrofonowym. Od pilota jest już zwykły kabel niestety podatny na efekt mikrofonowy, pomaga tutaj założenie słuchawek "za ucho".

 

IMG_0200.JPG

 

Wygoda i izolacja

 

Słuchawki są całkiem wygodne, niestety design znowu wygrał z praktycznością. Głębokie wepchnięcie słuchawek do ucha może nie być przjemne ze względu na ich szeroką budowę wykonaną z aluminium. Tylna krawędź opierając się o małżowinę także może powodować dyskomfort. Pomaga tutaj założenie ich "za ucho", niestety pilot w takiej konfiguracji ląduje prawie na wysokości "jabłka adama", także to rozwiązanie nie wszystkim będzie odpowiadać.

 

Izolacja jest na średnim poziomie, głównie za sprawą półotwartej konstrukcji i kiepskiej jakości tipsów.

Porównanie do Philips SHE 3595

 

Xiaomi Piston w cenie ~60zł (darmowa, nierejestrowana wysyłka od 25 do 40 dni roboczych), lub ~80zł (wysyłka rejestrowana od 15 do 30 dni roboczych) stanowi bezpośrednią alternatywę dla świetnych Philipsów SHE 3595 w podobnej cenie (wersja z pilotem) obecnych na naszym rynku i szeroko polecanych tutaj na forum.

 

Philipsy pod względem wygody wg mnie wypadają lepiej. Zaokrąglona, plastikowa obudowa SHE 3590 jest moim zdaniem wygodniejsza niż kanciasta aluminiowa obudowa Pistonów. Philipsy posiadają również znacznie lepsze jakościowo tipsy. Kabel w SHE 3590 jest podatny na plątanie się i co tu dużo mówić - wygląda jak kabel z najtańszych słuchawek. Tutaj bezapelacyjnie wygrywają Pistony.

 

IMG_0205.jpg

Dźwięk
Piastony grają z nastawieniem na fun. Brzmienie V, lekko podkolorwane dające masę radości z odsłuchu.
Bas jest potężny, po wygrzaniu się trochę uspokaja, nie zakrywa żadnego pasma, jest bardzo dobrej jakości. Słuchawki zdecydowanie basowe, ale zwollenicy czystej średnicy i słodkich wokali nie będą zawiedzeni. Jest sporo przestrzeni - tylna dziurka w obudowie dodaje im powietrza, scena jest fajna, średnia szczegółowość i separacja, wysokie bardzo ładne, nic nie kłuje. Aż chce się słuchać!
Jeśli chodzi o porównanie do Philipsów to bas w SHE 3590 jest potężniejszy i jest go trochę więcej, jednak ten z Pistonów jest jakby bardziej prawdziwy, mniej podkręcony. Pistony posiadają znacznie większą przestrzeń, wokale również brzmią zdecydowanie lepiej na Pistonach. Philipsy w porównaniu do Pistonów grają nachalnie, wręcz prostacko. Nie jest to ta sama liga.
W tej cenie? REWELACJA.
Podsumowanie
Xiaomi Piston to produkt Chiński który walczy ceną. Niestety minimalizacja kosztów odbija się na użytkowniku. Mam wrażenie, że sporo zaoszczędzono tutaj na testach produktu i puszczono pierwszą wersję "beta", by teraz zaoferować poprawiony produkt. Niestety nie jest on wolny od wad. Kiepskie tipsy, prosta, okrągła aluminiowa obudowa, oraz mały okrągły pilot wyglądają fajnie, ale nie są zbyt wygodne w użytkowaniu. Przysłowie "Nie wszystko złoto co się świeci" pasuje tutaj idealnie.
Słuchawki walczą ceną, ale bronią się dźwiękiem. Wady które posiadają można łatwo wybaczyć patrząc na ich cenę, w której oferują świetny design, wykonanie, oraz fenomenalną jakość dźwięku. Cena sugerowana przez producenta to $42.99 - według mnie mogłyby spokojnie tyle kosztować, także należy się cieszyć, że możemy je kupić za $19 i zrobić sobie, lub komuś prezent na który idealnie się nadają.
Polecam!
Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy, że dobrze jest dać im pograć kilkanaście-kilkadziesiąt godzin i dopiero nabierają błysku. Jak już nieco Ci pochodzą daj znać czy faktycznie coś konkretnego się zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby basu na standardowych tipsach było nawet mało, no może nie na samym początku bo niewygrzane są w tym aspekcie trochę nieokrzesane :)

Założyłem na nie Sony Hybrids (z trudem) i na tych tipsach pisałem recenzję, jednak to nie są dobre tipsy do tych słuchawek. Wylot jest za wąski, przez co średnica jest trochę stłumiona. Najlepiej sprawują się tutaj tipsy od SHE3590.

 

To nie są basowe potworki. Mają dobry, zaznaczony bas, ale mają również dobrą średnicę i górę. Na L720 grają cieplej i wokal jest trochę schowany względem Sony E585, jednak na obu grają fajnie, na Lumii bardziej basowo, na Sonym bardziej uniwersalnie. Bardzo podoba mi się ich charakter brzmienia, jednak szkoda, że nie są wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pamiętałem że jest gdzieś oznaczenie, ale nie wiedziałem gdzie, dopiero wtedy kiedy dałem linka na polskim forum miui napisali że kiepska recenzja, gdyż takie zaniedbanie. Nie ważne że jest opisane jak słuchawki brzmią, ważne że tak wielki błąd jest. Widać że dla Nas liczy się opis dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pamiętałem że jest gdzieś oznaczenie, ale nie wiedziałem gdzie, dopiero wtedy kiedy dałem linka na polskim forum miui napisali że kiepska recenzja, gdyż takie zaniedbanie. Nie ważne że jest opisane jak słuchawki brzmią, ważne że tak wielki błąd jest. Widać że dla Nas liczy się opis dźwięku.

 

 

Rozumiem, że do mojej recenzji, którą celowo nazwałem mini-recenzją. W sumie to nawet bardziej pierwsze wrażenie, bo słuchawki mam od poniedziałku. To nie jest rzetelna recenzja, bo takiej po kilku dniach wystawić nie można. Jednak brak wyraźnego oznaczenia L/R gdzie sposób noszenia nie ma tutaj żadnej różnicy jak np w Audeo, czy słuchawkach od Sonego gdzie w ciemno mogę powiedzieć która to lewa, a która prawa - są odpowiednio dopasowane, co tutaj też jest wadą.

 

 

 

To prawda, że pachną czekoladą ^_^ ? Niektórzy piszą, że kokosem :). Jak to z tym jest?

 

Pachną czymś po wyjęciu z pudełka, jak już wcześniej pisałem ta guma w opakowaniu jest lekko perfumowana.

Dla mnie nie jest to ani czekolada, ani kokos, ale zapach słodkawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje się wygrzały, posłuchałem i zgodnie z planem oddałem dziewczynie - jest zachwycona :)

Jak dla mnie bas jest zbyt napompowany, choć trzeba przyznać, że jak taką cenę, to charakteryzuje się dużą kulturą i może sprawić wiele frajdy. Góra niestety za szybko zanika, nie łapią muła, ale na innych moich słuchawkach jest lepiej. Szczegółowość może być - do rozrywkowego grania starczy, na analizę za mało.

 

Wykonanie takie sobie.

Gumki strasznie tandetne - pierwsze co zrobiłem, to wywaliłem je do kosza i założyłem od Meelectroniców. Obudowa wygląda solidnie i ciekawie, ale już kabelek strasznie wątły (choć niby w oplocie) i obawiam się o jego żywotność.

 

Ogólnie jednak za te 60-70 zł do popu czy elektroniki to rewelacja. Pewnie wiele osób polubi je też w metalu.

Osobiście bym wybrał jednak Somic MH415, ostatnio krążą w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem sobie pistony, ale mam wielki dylemat czy są one oryginalne, nie zgadza mi się waga, moc, impedancja i wyposażenie, bo nie mam bi-flange, same zwykłe nakładki, ale słuchawki z wyglądu są wykonane jak oryginalne, gdzieś na xiaomi.com trafiłem na forum i tam ludzie pokazywali różne unbox'ing i w jednym linku trafiłem na takie jak moje, ale dane na pudełku były trochę inne. Ma któs w tym rozeznanie ?? Pewnie mam fejki.

IMG_20140219_143449.jpg

IMG_20140219_143459.jpg

IMG_20140219_143628.jpg

IMG_20140219_143638.jpg

IMG_20140219_165316.jpg

IMG_20140219_165340.jpg

IMG_20140219_165404.jpg

IMG_20140219_170218.jpg

IMG_20140219_170252.jpg

IMG_20140219_170319.jpg

IMG_20140219_174058.jpg

IMG_20140219_174111.jpg

IMG_20140219_174120.jpg

IMG_20140219_174158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie....

Kupoiłem Xiaomi Piston v2. Niestety obawiam się, że wtopiłem i kupiłem podróby Możecie to stwierdzić na podstawie poniższych fotek...?

 

DSCN0214

DSCN0215

DSCN0216

DSCN0225

DSCN0226

DSCN0229

DSCN0232

 

[EDIT]

Właściwie powinienem napisać, że kupiłem je na Allegro za dokładnie 109 złotych z przesyłką, dźwięk mają bardzo dobrej jakości, ale prawie wcale basu...

Co ciekawe, moja mają opis 16 Ohm, 94dB, 2mW - pasmo 20-20000Hz

 

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te parametry na naklejce pudełka są ok? 2 mW? 94 db? Poza tym w moich siatka w doku jest nieco poniżej obrysu lejka... Sam już nie wiem

 

[EDIT]

Zmienione gumki na te z Awei 900i - to samo. Odsłuch .flac z LG L90 i z komputera (karta Asus Xonar DX, więc jakość dźwięku przyzwoita). Cały czas to samo. Po dociśnięciu doków w uchu delikatnie bas się zwiększa, ale za to reszta dźwięków się spłaszcza.

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Testował ktoś z HTC One (m7) ? Jakies nowe pewne źródła z allegro?

Mam je od kilku dni (stąd), podłączone właśnie do HTC m7 i mogę powiedzieć jedno. Wymiatają!

Pilot działa, dźwięk rewelacyjny (trochę przerysowany, ale może się podobać) czysty bez mulenia, żadne dźwięki nie są dla nich problemem. Kilka albumów odkryłem na nowo.

Porównuje do innych moich słuchawek: AKG k24p, Koss PP, EP830, mx400, AWEI ES800M i oceniam je na 6 w swojej klasie cenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przyszły do mnie słuchawki z ibuygou, które kupiłem m.in. dzięki tej recenzji - powiem jedno: są świetne i wielkie dzięki za reckę.

 

Do tej pory miałem do czynienia z słuchawkami: razer moray, jakieś tdk w cenie 100pln czy soundmagic pl11, jeśli używałeś podobnego sprzętu, a teraz zastanawiasz się nad Xiaomi - nie zastanawiaj się. Nie jestem jakimś audiofilem i szczerze nie wymagam zbyt wiele od słuchawek, ale mogę powiedzieć, że o ile jakość dźwięku jest zwyczajnie dużo lepsza, to porównywanie wykonania tych produktów nie ma tutaj najmniejszego sensu - po prostu inna klasa.

 

Używam głównie z htc 8s i potwierdzam - wszystkie przyciski na pilocie działają bez zarzutu, również z zablokowanym ekranem i zamkniętą "kartą" odtwarzacza muzyki. Przyznam, że przed zakupem na tym pilocie nie zależało mi w ogóle, ale już widzę, że po dłuższym użytkowaniu tych słuchawek moje kolejne również będą musiały mieć dodatkowe przycisk - bardzo duża wygoda.

 

Na prawdę jedyną rzeczą, do której mógłbym się przyczepić jest lekko pozaginany kabel zaraz po wyjęciu z pudełka, przez to że jest on dosyć sztywny.

Edytowane przez KTF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli ktoś miałbym zamiar kupować Pistony odradzam z tej aukcjii http://allegro.pl/xiaomi-piston-v2-sluchawki-dokanalowe-fv-promocja-i4947686536.html a dokładnie od tego Pana http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=37965149. Sprzedaje podróbki więcej na ten temat http://miuipolska.pl/forum/topic/4442-podr%C3%B3bki-xiaomi-piston-v2-na-allegro/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności