Skocz do zawartości

Motocykliści poznajmy się...


mir35

Rekomendowane odpowiedzi

@manuelvetro, A co na przeszkodzie stoi?

 

@grubbby, Ręczna robota. :) z takim cudem kupiłem.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, czarny mat. :) bardzo fajny jest. Mam jeszcze HJC ale to porażka. Chociaż teraz jak bym kupował to wziąłbym Icon Variant. Przekozacki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

O, jaki fajny wątek - ja w tym roku robię prawo jazdy kat A. i się będę zastanawiał, jaki moto na początek - zastanawiam się nad GS500... chociaż może skończy się na jakiejść wolniejszej 600ce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz glowe na karku to nawet na poczatek mozna o fajnej 600 pomyslec. Ja wlasnie po poszukiwaniach i wywiadach horneta wlasnie przygarnalem...<br />Prowadzi sie latwiej niz kursowa xj6<br /><br />Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Właśnie też tak sobie myślę, jakie pierwsze auto kupiłem samochód taki, że wszyscy stukali się po głowach a teraz widzę, że bardzo dobrze zrobiłem - chodzi mi o takie moto, żeby do nauki się nadawało ale jednocześnie, żeby można było tym też fajnie po winklach pośmigać, tak, żeby było na 2-3 sezony, potem się zastanowię, czy będę chciał iść w turystykę czy bardziej w odkręcanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii 600cc to stanowczo za dużo mocy dla początkującego. Będzie kusić na każdej prostej, a świeżo upieczony motocyklista bez odpowiedniego nadzoru i porady rozsądek zostawi w garażu.

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii 600cc to stanowczo za dużo mocy dla początkującego. Będzie kusić na każdej prostej, a świeżo upieczony motocyklista bez odpowiedniego nadzoru i porady rozsądek zostawi w garażu.

 

Co prawda to prawda. Kuzyn mojej partnerki w wieku 19 zrobił prawko, pożyczył się od brata pieniędzy na jakiegoś ścigacza i 2 tygodnie później był pogrzeb. To taki tylko reality check. Sam nie mam motoru chociaż podobają mi się ale za duży mięczak jestem i wystarczą mi mocniejsze 4 kółka ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy tak... jak najbardziej sie zgodze ze nie plastik 600cc na pierwszy motocykl... taka R6 czy CBR... to troche nierozsadne.

 

ale popatrzcie na bandita czy xj6, ktore to zupelnie juz inna maja charakterystyke. albo wlasnie hornet, ktory w kwestii prowadzenia uznawany jest za ideal do nauki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swordfish_ Zamiast gs500 weź sobie Hondę cb500. Świetny sprzęt na pierwsze moto. Wybacza wiele błędów i ma idealną ilość mocy by się na nim uczyć. Sam mam cebulę od 4 lat i nawet jeszcze nie myślę o zmianie motocykla.

 

Wysłane z mojego Nexus S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie turystyczne 600cc lub jakaś 500 na początek jest w sam raz o ile ktoś ma olej w głowie. Oprócz pojemności ważna jest także charakterystyka, np nie polecałbym SV650 na pierwsze moto, bo jest zrywne z dołu i dosyć nerwowe. Za to bandyta w 650 z 75KM już jak najbardziej, sam na takim zaczynałem i dzięku temu dopiero teraz, po 4 sezonach zaczynam myśleć o zmianie na coś innego (nawet nie koniecznie większego). Silnik jest elastyczny i co najważniejsze przewidywalny, nie ma zaskakujących sytuacji, zawsze wiesz czego się spodziewać a samo moto wybacza dużo błędów początkującego. Jedynym problemem w przypadku bandyty jest jego masa, 220kg na sucho i trzeba cały czas się pilnować bo łatwo o glebę przy manewrach parkingowych. Zabić można się i na 50cc, chociaż na sporta pierwszego moto nigdy bym nie wziął, a że sporty to w ogóle nie moja bajka to już inna historia...

 

Oprócz Hondy CB500 zainteresowałbym się jeszcze Kawasaki ER5.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności