Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wygodne słuchawki na miasto do ok. 600zł


Ektos

Pytanie

Postanowiłem założyć temat, bo od kilku dni wertuję forum i nie mogę znaleźć propozycji, która by mnie przekonała.

 

Szukam słuchawek na miasto, które bez problemu napędzę iPhonem 5c.

Mają być przede wszystkim wygodne, ładnie izolować i poprawnie grać. Pilot na kablu będzie mile widziany.

Noszę okulary, więc on-ear chyba odpadają (miałem k619 i uszy poddawały się po ok. 10 minutach). Zostają over-ear i doki.

 

Słucham różnych gatunków, więc powinny być raczej uniwersalne.

 

Cena maksymalna to okolice 600zł.

Edytowane przez Ektos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja z kolei uwielbiam Audeo za średnicę oraz ładną górę i mimo posiadania customów nie zamierzam się z nimi rozstawać ;)

Ale cenowo też między nimi a Shure spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja z kolei uwielbiam Audeo za średnicę oraz ładną górę i mimo posiadania customów nie zamierzam się z nimi rozstawać ;)

Ale cenowo też między nimi a Shure spora różnica.

Jak najbardziej, różnica cenowa spora. Jeśli już jednak wybierać wśród chudego brzmienia to wolę etymotic HF3, które przynajmniej mają bas i nie szeleszczą na wysokich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kwestia preferencji - moje Audeo są aktualnie u Pysi na testach i po porównaniu ich z Etami nie miała wątpliwości, że Phonaki są zdecydowanie ciekawsze.

Najlepiej jakby autor tematu mógł sam przesłuchać, bo tak, to trochę wróżenie z fusów jak widać ;)

 

I nie wiem na czym słuchałeś, że góra szeleściła i nie było basu - Video? ;)

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak gra ten Nano, więc się nie odniosę, ale basu miałem czasami za mało na Video. Tutaj jednak wychodzą preferencje.

Nano ma więcej basu niż video - choć nie jest to basowy odtwarzacz. Trochę podbite wyższy bas i wyższa średnica (względem video), góra lekko złagodzona na końcu.

 

Kwiestia gustu i tyle ;) Do basu można się przyzwyczaić, tak jak do soli, wtedy często brakuje. Nieważne, czy to duże ilości czy nie - jeśli jest mniej to brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nie potrafię się przyzwyczaić do dużego basu - mój organizm go nie toleruje, łącznie z odruchami wymiotnymi przy dłuższym słuchaniu.

Zależy też o jaki duży bas chodzi - jeśli jest dobrze "skomponowany" to można się przyzwyczaić. Np do TMA-1 czy nawet do beatsów. Takich K518DJ czy ATH M50 już nie przeżyję (nie mają więcej, ale inny charakter, bardziej narzucajacy się). Mnie zbyt głośny bas przede wszystkim o ból głowy przyprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję Panowie za dużo wartościowych informacji. Jeśli uda mi się wyhaczyć w jakimś sklepie SE315 poniżej 600pln, to będzie super.

A jeśli nie.... To o jakim modelu Audeo mówiliście? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PFE012 i 112 to te same słuchawki różniące się tylko akcesoriami. Wersja z mikrofonem ma w środku numeracji 2 i tyle różnic ;)

Teraz chyba wszędzie 012 są sprzedawane w podobnym pakiecie co 112 - najważniejsze by były szare filtry w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są dwa modele audeo - ten który ma dwójkę jako pierwszą cyfrę i pozostałe. Na pierwszy Cię nie stać, a drugi ma wiele wariantów różniących się akcesoriami, ale to te same słuchawki - Phonak Audeo PFE012, 021, 022, 112, 121 itd..

 

@up, lepiej bym tego nie napisał nawet jakbym się starał :P

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

słuchałem więc mogę polecić: aiaiai Tma X, grają bardzo podobnie do Tma Young Guru(czyli lepiej od wer. studio i dj), dla mnie są wręcz idealne, czekam aż pojawi sie re-stock na ich stronie
jedyny ich minus to drobne pady (aczkolwiek wygodne) ale nad tym chyba pracują, wzięte z ich fb:
-Guys? Are there thicker replacement pads for the tma1-x?
-Not at present, no. But we're working on something that you might be interested in. Watch this space

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności