Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX50 czy jednak coś innego do HP100?


Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas żeby po dwóch latach znaleźć następcę dla mojej Taczki 4G. Pierwsze moje kroki skierowałem w kierunku DX50. Od jakiegoś czasu śledzę wątek o DX'ie na forum i widzę, że te wady które mnie od niego odpychały (głównie ten nagły strzał głośności) zostały wyeliminowane przez producenta. I teraz pytanie czy znajdę coś lepszego w tych pieniądzach od iBasso?

 

Od grajka wymagam:

- szczegółowości (ale też bez przesady) bo lubię sobie czasami analizować utwory, wsłuchiwać się w tzw smaczki ale też żeby nie grał nudno. Słuchanie ma po prostu sprawiać przyjemność.

- żeby nie był zbyt basowy bo HP100 mają z moją Taczką już wystarczająco basu i większa ilość raczej nie byłaby wskazana.

- ma oczywiście dawać radę napędzić HP100 i wyciągnąć z nich więcej niż T4G.

- musi wytrzymywać te parę godzin grania na jednym ładowaniu. Pewnie ciężko będzie osiągnąć wynik taki jak w T4G ale im więcej tym lepiej.

- planuję przejść z mp3'ek na Flac'ki więc musi mieć znośną ilość miejsca. Przynajmniej 64GB, więc jeśli jest slot na karty to powinno być ok.

 

Poza DX50 rozważałem jeszcze iModa 5,5G oraz X3. Z tego co się naczytałem to X3 wypada trochę słabiej niż iBasso i jest bardziej basowy co mi się nie spodobało bo z nim HP100 mogą trochę przymulać. Co do iModa to zagra on tak jak wzmacniacz. Pomijając to, że w przypadku DX50 nie musiałbym targać kanapki wszędzie ze sobą to nie wiem czy znajdzie się dobry wzmacniacz do iModa żeby zmieścić się w tych 900zł za całą kanapkę i jeszcze żeby ten zestaw był konkurentem dla DX'a.

 

Proszę o jakieś sugestie. Zarówno te potwierdzające mój typ jak i propozycję zmiany na iModa, X3 lub może coś jeszcze zupełnie innego czego nie wziąłem pod uwagę. Wiem, że najlepiej odsłuchać samemu ale niestety taki sprzęt jest dosyć niszowy (przynajmniej w Gdańsku) i ciężko znaleźć ten sprzęt do odsłuchu nie mówiąc już o wszystkich na raz. Napiszę jeszcze do gdańskiego mp3store ale podejrzewam, że tam też może być z tym problem.

 

Z góry dzięki za pomoc,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dx50 daje radę hp-100

masz 1 gniazdo na 64GB (nie ma problemu działa)

jest imho neutralny ani analityczny jak vstudio czy łagodny jak x3

fajnie wygląda ;)

bateria nie problem, można mieć 2

mod dla hp-100 gdybyś miał za dużo basu - wyciągnięcie gąbki, wytłumienie muszli, zaklejenie otworów.

cena !!! :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dx50 daje radę hp-100

masz 1 gniazdo na 64GB (nie ma problemu działa)

jest imho neutralny ani analityczny jak vstudio czy łagodny jak x3

fajnie wygląda ;)

bateria nie problem, można mieć 2

mod dla hp-100 gdybyś miał za dużo basu - wyciągnięcie gąbki, wytłumienie muszli, zaklejenie otworów.

cena !!! :)

 

Wyciągnąłem tylko gąbkę, która była pomiędzy padem a przetwornikiem. I nie zrobiłem tego żeby zmniejszyć ilość basu tylko dlatego, że grały jakby zza ściany (nie wiem do końca jak to opisać). Po tym zabiegu zaczęły grać z moją Taczką fajnie ale wiem, że są grajki lepiej radzące sobie z nimi i stąd ten temat. Basreflexów nie zamierzam zaklejać. No chyba, że w miarę wygrzewania (na razie mają dopiero jakieś 30-40 godzin na karku, czy może raczej - pałąku ;D) przybędzie go drastycznie dużo to wtedy się nad tym zastanowię.

 

 

 

Dx50/S:flo2 jak przeżyjesz ładowanie co 5h i go o ogóle dorwiesz :)

 

Chyba wolę kupić coś na co nie będę musiał polować tygodniami czy też miesiącami ;)

 

 

Jeśli decyzja zapadnie i będzie to DX to zamówienie poszłoby najpóźniej we wtorek do mp4nation. 8.01 jest ostatni rzut przed nowym chińskim rokiem a jak wiadomo poczta Chińska jeszcze długo po tych 3 dniach wolnego nie może się pozbierać więc wolałbym żeby przesyłka wyszła z Chin przed tym 31 stycznia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności