Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Denony mają 25Ohm i niby łatwo je napędzić, ale dopiero po podłączeniu ich pod Bursona Soloist mk2 pokazały na co je stać :)

Miałem D2000, D5000, D7100 i teraz D7000. Jak dla mnie D7000, to dalej kontynuacja brzmienia starszych modeli (D2000, D5000), ale jest to nieco wyższy poziom grania. Chciałbym je kiedyś porównać z Fostex TH900.

Nowsze D7100 wypadają blado przy D7000.

Będzie w nocy czego słuchać :D
vZIJJLth.jpg

Edytowane przez bakus1233
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczył mi, bo chciałem się przekonać co potrafią te denony po podłączeniu do porządnego wzmacniacza.

Od D7000 brzmieniowo wolę chyba jednak Audeze LCD-2

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mały srebrny klocek brzmi świetnie z takimi niskoomowymi dużymi nausznikami, bierze bas w ryzy, pięknie wybrzmiewa, dynamikę i szybkość ma super

 

brzmi jakby kosztował niewiadomo ile

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu i mi dane jest posłuchać d7000. Muszę przyznać, że z bursonkiem soloistem sl mk2 bronią, chyba jako jedyne, dobrego imienia tych wszystkich klonów denona/fostexa.

Bardzo wysokie SQ, co słychać już od pierwszych taktów :).

Po dyskotekowych th900, nierównych i dudniących thx00, pojechanych mózgotrzepach - d7100 to naprawdę miłe zaskoczenie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2500zł, to okazja jak za nowe "flagowce" :D

Zastanawia mnie tylko czemu Denon idzie w dół z cenami nowych słuchawek.

 

Bakuś, Denon mysli o Tobie, będziesz mógł je sobie kupić, bo ja zamierzam zlikwidować konto, zmienić adres, zatrzeć ślady i zniknąć z †woimi d7000 :woot:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, Compton tylko mówił, żeby nikomu nie pożyczać he4 :P.

 

Troszkę poważniej, to bardzo fajne te danonki. Nie jest to super naturalny dźwięk (choć narzekać też nie można), ale ta poukładana duuuża przestrzeń; świetne basisko, wielkie ale potrafiące się zebrać pier...nąć i nie zostawać w tyle; dobra średnica (bardzo?) oraz naprawdę rozdzielcza i w dobrym stylu góra - nie pozwalają mi odczepić się od tych słuchawek...a mam cholera jeszcze listeny na podsłuchy, które już latem (na długo przed hajpem) zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D7000 sa dla mnie synonimem eufonicznosci, wyjatkowe sa. Dlugo juz u mnie goszcza ale nie bardzo moge sie z nimi rozstac.

No proszę to Spawn jednak ma nadal D7000,myślałem że sprzedał....

Denony mają 25Ohm i niby łatwo je napędzić, ale dopiero po podłączeniu ich pod Bursona Soloist mk2 pokazały na co je stać :)

 

Miałem D2000, D5000, D7100 i teraz D7000. Jak dla mnie D7000, to dalej kontynuacja brzmienia starszych modeli (D2000, D5000), ale jest to nieco wyższy poziom grania. Chciałbym je kiedyś porównać z Fostex TH900.

Nowsze D7100 wypadają blado przy D7000.

Będzie w nocy czego słuchać :D

vZIJJLth.jpg

Nie za mała scena z Bursonem?,jakoś wydało mi się że one za super sceniczne nie są te Bursony...

W końcu i mi dane jest posłuchać d7000. Muszę przyznać, że z bursonkiem soloistem sl mk2 bronią, chyba jako jedyne, dobrego imienia tych wszystkich klonów denona/fostexa.

Bardzo wysokie SQ, co słychać już od pierwszych taktów :).

Po dyskotekowych th900, nierównych i dudniących thx00, pojechanych mózgotrzepach - d7100 to naprawdę miłe zaskoczenie.

To prawda,nie tak łatwo opanować TH900, potrzeba dobrego toru z wypchniętą średnicą i uspokojeniem basu oraz góry...

Potem mamy masakrycznie dobre słuchawki...scenowo i technicznie jednak zjadają D7000...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tego zjadania... równie dobrze można napisać, że po dobraniu toru Denonki zjedzą Fostexy...

Ja zawsze mam dość równio i przestrzennie grający tor i Fostexy... już pisałem w temacie ile im zarzucam :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo każdy ma inne oczekiwania...Ja też się nie wypowiadam za dużo bo jedne TH900 grały mi rewelacyjnie, kilkuletnie,ma je teraz Asknet z forum, można go popytać ja mu grają :P

Drugie, niby nówki po wielomiesięcznym wygrzaniu grały misiowato i spokojnie,zupełnie inaczej od pierwszych TH900, może więcej wymagają wygrzania, może te pierwsze były modowane...nie wiem...w każdym razie te pierwsze od Baele to był kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D7000 sa dla mnie synonimem eufonicznosci, wyjatkowe sa. Dlugo juz u mnie goszcza ale nie bardzo moge sie z nimi rozstac.

To prawda, grają bardzo przyjemnie i spójnie, a przy tym nie mogę się przyczepić do rozdzielczości, czy ogólnie pojętej jakości dźwięku...aż zawiesiły mi he4 na wieszak, no bo jednak będę musiał je kiedyś oddać Bakusiowi, a he4 zostaną.

Pewnie kiedyś je kupię, jak przydarzy się dobra okazja :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie jeszcze ze słuchawek Denona ciekawią bardzo rzadko spotykane AH-A100.

Ktoś słuchał?

300x300px-LL-0b3aa05e_Denon-AH-A100-SD.j

Słuchałem parę lat temu - odpuściłem sobie zakup. Taka mniej naturalnie brzmiaca wersja D1100

 

No i wyglądają jak D1100 z drewnianymi dekielkami - zapewne w środku to samo, a przez powiększenie muszli jeszcze większy baso-bałagan się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach mój entuzjazm do d7000 nie tylko nie osłabł, ale wzmógł się. To rewelacyjne słuchawki.

Hau, hau, hau, hau, hau, wrrrr, hau, hau, hau.............właśnie odszczekuję, moje wcześniejsze sugestie, że nie są naturalne...

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach mój entuzjazm do d7000 nie tylko nie osłabł, ale wzmógł się. To rewelacyjne słuchawki.

Hau, hau, hau, hau, hau, wrrrr, hau, hau, hau.............właśnie odszczekuję, moje wcześniejsze sugestie, że nie są naturalne...

Jakby ktoś chciał powiększyć scenę (i separację) to polecam spróbować wypełnienia watoliną/owatą muszli. Ja wolałem je też na grubszych padach =)

Nie mniej już stock zrobił mi banana i WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po kilku dniach mój entuzjazm do d7000 nie tylko nie osłabł, ale wzmógł się. To rewelacyjne słuchawki.

Hau, hau, hau, hau, hau, wrrrr, hau, hau, hau.............właśnie odszczekuję, moje wcześniejsze sugestie, że nie są naturalne...

Jakby ktoś chciał powiększyć scenę (i separację) to polecam spróbować wypełnienia watoliną/owatą muszli. Ja wolałem je też na grubszych padach =)

Nie mniej już stock zrobił mi banana i WOW.

 

Ciekawie brzmią też bez drewnianych muszli :)

Zrobiłem mod Perula, ten sam co robił dla TH-X00, ale nie słyszałem zmian. Dziwne, może jestem głuchy, ale fostexy z tym modem grały inaczej a w denonach różnicy nie słyszałem :blink:

Ostatecznie wróciłem do fabrycznych i w sumie nie odczuwam potrzeby robienia modyfikacji. W przyszłości pomyślę nad otwartymi muszlami i jakimś innym kablem (o ile audionanik mi odda te słuchawki) :lol::unsure:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie brzmią też bez drewnianych muszli :)

Zrobiłem mod Perula, ten sam co robił dla TH-X00, ale nie słyszałem zmian. Dziwne, może jestem głuchy, ale fostexy z tym modem grały inaczej a w denonach różnicy nie słyszałem :blink:

Ostatecznie wróciłem do fabrycznych i w sumie nie odczuwam potrzeby robienia modyfikacji. W przyszłości pomyślę nad otwartymi muszlami i jakimś innym kablem (o ile audionanik mi odda te słuchawki) :lol::unsure:

 

Nie wiem czy jest sens kombinować z nimi; kabel też wygląda mi na dobry.

Z tym oddaniem to będzie trochę jak z wyrwaniem mi wątroby - nie zrobisz tego, prawda? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności