Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Czasu nie mam za wiele, ponieważ w przyszłym tygodniu wybieram się na urlop.

 

"Mentalnie" już je zwróciłem, ale ostateczną decyzję podejmę w niedzielę wieczorem.

 

Na bazarku wystawiać nie będę, ale jeżeli wśród czytających ten wątek są chętni, zapraszam na priv.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak grają D5200, ale D5000 grały mi jasno i dosyć chudo albo nie trafiłem z torem pod nie :)

 

Ja zadam podobne pytanie. Jak mają się denony d9200 do fostexów th900. TH900 są mi znane, ale d9200 nigdy nie słuchałem, wyglądają na konkurencje :P

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bakus1233 napisał:

ale d9200 nigdy nie słuchałem, wyglądają na konkurencje :P


Miałem D9200. Nie słuchałem TH900, ale miałem też TH610.

 

Co do D9200. Jasne słuchawki, i trzeba to okiełznać (choć kwestia gustu). Z kablem Forzy Noir dało radę się to zrobić (lepiej niż oryginalny kabel), z Chord Mojo też, z lampą najlepiej. Bas nie tak z pewnością potężny jak TH900 ale jest bardzo, bardzo dobrej jakości. TH610 pięknie grały mi z Mojo, ale D9200 grały lepiej i trudno było wrócić do TH610, choć scena była węższa (bo nie mają takiej V-ki jak TH610, bardziej liniowe choć uwaga na górę). Informacji od TH610 dostarczają więcej.
 

Jakość wykonania lepsza od Fostexów, ale Fostexy wygodniejsze (jak takie schodzone kapcie).

Przeszedłem na Empyrean i już D9200 było za dużo (budżet), i poszły, choć nieco żałuję bo przydałyby się nadal zamknięte słuchawki na tym poziomie. No i Empyrean to inny charakter słuchawek... 

 

Uwaga na górę, która przy nie trafionej synergii może być zbyt ostra. 

Przy trafionej, będzie pięknie. Lampę lubią.

Na forum Head Fi jest dłuuugi wątek o D9200 i mnóstwo informacji. Wielu ocenia je jako najlepsze zamknięte, ale to kwestia gustów i zestawienia ze sprzętem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak sobie dziś słucham Danonków AH-D5000 po polskim modzie ala lawton i powiem szczerze, że wydobywają chyba najbardziej zbliżony do subwoofera bas jaki kiedykolwiek słyszałem ze słuchawek. Może nie jakoś wybitnie kontrolowany i szczegółowy ale z taką masą i przyjemnym "rozpływaniem się",  że przypomina mi nieużywaną już, stojącą w rogu pokoju potężną Yamahą YST-SW300.

 

D5000 grają tak otwarcie że zupełnie zapominam o ich zamkniętej konstrukcji. Nieporównywalnie większa scena od rzekomo otwartych Quad ERA-1. Pięknie łączą ze sobą techniczność, rozrywkowość i muzykalność. Są też świetnym przykładem na to, że retro słuchawki potrafią wciąż być na topie :)

 

DenonAH-D50001.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jouhou D5200 też miałem. Bardzo pozytywnie je odebrałem. Gdyby nie to, że wtedy jeszcze się łudziłem, że wystarczy mi jedna para słuchawek to do dziś bym je trzymał. Były bez żadnych modyfikacji. Z pamięci tam była ciemniejsza góra taka bardziej wycofana, a tutaj momentami jest nawet dosyć jasno i bardziej ekspansywnie. Tylko to mi utkwiło w pamięci ale mogę się mylić tym bardziej, że żródła już kompletnie inne. Wtedy miałem wzmaki, które kastrowały skrajne pasma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kto jeszcze posiada d7000, oprócz @Tytus1988? @Karmazynowy, @LuQi?

Pytam, ponieważ interesuje mnie kwestia padów? Czy ktoś znalazł dobre, czyli wcale lub niewiele odbiegające od ooryginałów zamienniki?

 

Mam Hawki drewniaki na padach hybrydowych, więc jestem na temat padów chyba już nawet przewrażliwiony :D

 

I jeszcze kabel. Dla mnie ten "bawoli, długi, cętkowany, kręty jak wąż boa" oryginalny kabel ergonomicznie całkowicie nie podszedł. Najchętniej bym go skrócił i zakończył wtykiem 4.4. Zrobiłeś to @Corvin74? Jeśli dobrze rozumiem, to @Perul, przerabiałeś w ten sposób stockowy?

 

 

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, side napisał(a):

Jeśli dobrze rozumiem, to @Perul, przerabiałeś w ten sposób stockowy?

Już nie pamiętam, czy konkretnie w D7000, na 99% da sie 4,4mm założyć.

Słuchawki tego typu przerabiałem za to na odpinane kable - w muszli gniazdka 3,5mm.

IMG_20201123_002528_1920x1080.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności