Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dalej o Prymach.

Tak je sobie macam, oglądam, podiwom i stwierdzam, że jak wygląd jest rzeczą gustu, to wysoka jakość ich wykonania nie podlega dyskusji - materiały, spasowanie elementów, dbałość o szczegóły, równiutkie przeszycia na skórze pałąka itp. czyli precyzja , pieczołowitość i finezja dają poczucie obcowania z produktem luksusowym. Jak sobie przypomnę niedorozwinięte wykony Audeze, to pieką mnie zajady ze śmiechu.

Trochę poczytałem w sieci o ich dźwięku i jak zwykle się nie zawiodłem - ubaw po pachy (przeważnie); a jak wyczytałem na znanym portalu satyrycznym Head-Fi, że one są podobne do NH, albo na polskim, że ich ciężar prezentacji jest przesunięty w dół, to potem już przez cały dzień miałem nastrój na opowiadanie kawałów.

Wczoraj miałem okazję porównać je na V30 i gejfonie SE do innych słuchawek portable:ph34r: czyli Westone W60 i ES5.

Te pierwsze w zasadzie były tylko minimalnie lepsze (a dla niektórych pewno wcale niekoniecznie);

zaś od tych drugich Prymy dostały już niezłego klapsa, ale powiedziały, że wcale nie bolało:P, bo kosztują cztery razy mniej; no i po tych ES5 w sumie jakiegoś zgrzytu nie było na zasadzie "uuuu słabiuuuuutkoooo". No i BTW, te ES5 to dla mnie poziom Staxów już.

Mocowanie padów na magnesy miesie podoooba, sześć sekund i po ewentualnej wymianie:

IMG_0150.JPG

Edytowane przez audionanik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuQi napisał:

Kto z Was testował inne niż oryginalne pady w Denonach serii 2000, 5000, 7000 (modele z okrągłymi muszlami) i mógłby polecić coś co fajnie się z nimi sprawdza (wymiarowo, komfortowo i dźwiękowo)?

W Serii D2000 testowałem HM5 skórki asymetryczne i welury płaskie, natomiast w TH-X00 skóry asymetryczne HM5, Dekoni TH900 płaskie i asymetryczne. W obu modelach najlepiej sprawdziły się Dekoni TH900 płaskie, ponieważ standardowo odsunięcie przetwornika od ucha wzmocniło górę, która już i tak jest dosyć mocno  w w/w zaznaczona.

Asymetryczne zwiększyły scenę, ale znowu kosztem ogólnego nasycenia/dociążenia, więc również w tym przypadku słabe połączenie. Docelowo najlepiej mi "brzmią" Dekoni TH900 i je mogę z czystym sumieniem polecić, jako pełnowartościowy zamiennik/upgrade padów stock-owych.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LuQi napisał:

Kto z Was testował inne niż oryginalne pady w Denonach serii 2000, 5000, 7000 (modele z okrągłymi muszlami) i mógłby polecić coś co fajnie się z nimi sprawdza (wymiarowo, komfortowo i dźwiękowo)?

Do tej serii słuchawek Denona wiadomo świetnie spisują się pady od Lawton Audio, nie dość że sporo głębsze i ucho nie dotyka siatki drivera to i wykonanie pierwsza klasa.

Tylko cena spora ale coś za coś wiadomo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

W obu modelach najlepiej sprawdziły się Dekoni TH900 płaskie, ponieważ standardowo odsunięcie przetwornika od ucha wzmocniło górę, która już i tak jest dosyć mocno  w w/w zaznaczona.

 

Co ciekawe nigdzie, nawet na stronie Dekoni Audio nie ma żadnych informacji na temat skórzanych padów symetrycznych do Fostexów czy Denonów. Asymetryczne owszem są dostępne, ale o symetrycznych cisza. Może to były jakieś inne pady?

 

24 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Do tej serii słuchawek Denona wiadomo świetnie spisują się pady od Lawton Audio, nie dość że sporo głębsze i ucho nie dotyka siatki drivera to i wykonanie pierwsza klasa.

Tylko cena spora ale coś za coś wiadomo.

 

W przypadku Lawtona dostępne są również wyłącznie asymetryczne pady do Denonów. @Soundman1200 wiesz może ile taka przyjemność kosztuje? Nigdzie nie mogę znaleźć ceny. Chyba że obowiązuje ta z grafiki na stronie głównej 89$?

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LuQi napisał:

 

Co ciekawe nigdzie, nawet na stronie Dekoni Audio nie ma żadnych informacji na temat skórzanych padów symetrycznych do Fostexów czy Denonów. Asymetryczne owszem są dostępne, ale o symetrycznych cisza. Może to były jakieś inne pady?

 

 

W przypadku Lawtona dostępne są również wyłącznie asymetryczne pady do Denonów. @Soundman1200 wiesz może ile taka przyjemność kosztuje? Nigdzie nie mogę znaleźć ceny. Chyba że obowiązuje ta z grafiki na stronie głównej 89$?

Ok, mała poprawka, to są asymetryczne pady, ale nie są tak wysokie, jak HM5, czyli odległość pomiędzy uchem a przetwornikiem jest, jak w stock, natomiast średnica otworu jest większa (TH900), co pozytywnie wpłynęło na wielkość sceny ;).

 

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-fostex-th900-elite-sheepskin-replacement-memory-foam-ear-pad-set/

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2018 o 12:26, MPM napisał:

Tak nietypowo się zapytam - czy kabelek od nich pasuje do Hawków?

 

W dniu 12.06.2018 o 13:51, audionanik napisał:

Tak, lecz nie odwrotnie.

Odwrotnie też już pasują; musiałem przyciąć gumowe kołnierze, którymi są zalane mikrojacki w hołkach, wystawały poza rant deczko i blokowały możliwość pełnego zagłębienia jacka w dziurce:ph34r: Prymek.

Jednak kabel od AQ robi robotę - Prymy dużo lepiej z nim grają!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audionanik, poczekaj no, aż Prymy się rozgrzeją ;)

 

Dawno nie miałem tak intrygującego słuchawkowego tworu. Wykonanie absolutny majstersztyk, wersje kolorystyczne cudowne ( szczególnie obie odmiany Notte ).

 

Testowane bardzo długo w systemach stacjonarnych gdzie sprawdzają się wybornie, natomiast w moich warunkach najlepiej sprawdzają się podpięte do srajfona poprzez ifi idsd nano bl.

Ciemno, soczyście, ale z błyszczącą górą. Może faktycznie lekko krótką, ale charakterną.

No i wybrałem najbardziej z męskich wersji czyli Coffe Cream :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są już rozgrzane do czerwoności.

One nie są ciemne tylko "porobione" po sonusowemu; w każdym zakresie (bas, średnica, góra) mają dołki i górki "żeby było lepiej słuchać";) he he, ale już po chwili tego się nie odczuwa i jest ok. - bardzo ok. Przez swoją wesołą charakterystykę spl/freq potrafią zaskoczyć tym gdzie łapią tzw synergię:D.

Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony; podepnij im lepszy kabel to się mocno zdziwisz.

Co do wersji - podobają mi się prawie wszystkie - coffe cream też.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

...

One nie są ciemne tylko "porobione" po sonusowemu; w każdym zakresie (bas, średnica, góra) mają dołki i górki "żeby było lepiej słuchać";)...

a ja podejrzewam, że dlatego "bo tak wyszło" ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Perul napisał:

a ja podejrzewam, że dlatego "bo tak wyszło" ;) .

Jak to!!!!!?????!! Nie wierzysz w geniusz włoskich projektantów dźwięku????? Wstydź się Perulu!!!!

A poważniej to dałem emotkę i pewnie masz sporo racji; brzmienie prawdopodobnie jest wypadkową chęci i przypadku.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Szanowne grono. 

Posiadam zestaw colorfly c10 i Denon ah mm400. Jest za malo basu a wysokie tony potrafia dac po uszach. Nie wiem czy winny jest dap czy sluchawki a moze po prostu to i to. Poza tym, ze graja nie tak jakbym sobie zyczyl sa bardzo fajne, ale nie na tym to polega. Czy dokupienie jakiegos wzmacniacza by pomoglo ? Czy po prostu zmienic sluchawki lub dap na cos innego?

 

 

Edytowane przez Into
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Denony do innego źródła i sprawdź jak zagrają. To są słuchawki mobilne więc można nawet z jakimś telefonem połączyć. Wtedy zobaczysz czy jest jakaś zmiana. Może po prostu te słuchawki to nie Twoja sygnatura dźwięku i najlepiej będzie zmienić je na inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczalem pod komputer stacjonarny oraz Samsunga S7. To nie sa odpowiednie zrodla dla tych sluchawek, niby sa mobilne ale nie graja nawet na 50% swoich mozliwosci. Dzis sprawdze jak graja pod cambridge audio u brata. 

 

Sluchawki pograly doslownie kilka godzin wiec sa w trakcie wygrzewania. Z kazdym kolejnym utworem powinno byc lepiej. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2018 o 09:32, Into napisał:

Szanowne grono. 

Posiadam zestaw colorfly c10 i Denon ah mm400. Jest za malo basu a wysokie tony potrafia dac po uszach. Nie wiem czy winny jest dap czy sluchawki a moze po prostu to i to. Poza tym, ze graja nie tak jakbym sobie zyczyl sa bardzo fajne, ale nie na tym to polega. Czy dokupienie jakiegos wzmacniacza by pomoglo ? Czy po prostu zmienic sluchawki lub dap na cos innego?

 

 

Poszukaj używanych D600 lub D2000/5000, sporo lepszy będzie wybór....a basu na pewno tam nie zabraknie.

https://allegro.pl/sluchawki-denon-ah-d600-i7565840680.html

https://allegro.pl/sluchawki-denon-ah-d5000-rarytas-i7563338146.html

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności