Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Thar napisał:

@Jaworrr czy to był salon Denona w Galerii Krakowskiej? Chętnie bym się wybrał wypróbować te nowe Denony. 7200 lubiłem, a zwłaszcza przepadała za nimi moja druga połowa, która do dziś nie może mi darować że się ich pozbyłem :woot:

Tak, w Gal Krakowskiej. Mają tez na ekspozycji 7200 i Eleary :) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaworrr napisał:

Również słuchałem 5200 w salonie. Niewygrzane, prosto z pudełka.

To będą fajne słuchawki. Na pewno lekkie v, bas równy w zakresach, wydawało mi się, że żadne pasmo się nie wybija, całościowo podbity, w porównaniu do 7200 było więcej subbasu (którego w 7200 wg mnie brakuje). Średnica na miejscu, nie czuć oddalenia ale też nie wrzuca wszystkiego na twarz, w gitarach czuć moc i siarę również przez cykająca górę. Sama góra zaznaczona, szeleściła dość nieprzyjemnie ale słuchać, że to drugie ramię v, które przenosi sporo energii.

Scena jak na granie prosto z pudełka niemała. Mi przypadły do gustu, brzmienie dociążone ale nie tak ciemne jak 7200.

Izolacja lepsza niż w TH610 i 7200.

 

To co mi się nie podoba to pałąk - ten sam motyw co w 7200. Nie odgina się proporcjonalnie tylko prostuje w środkowej części co powoduje punktowy ucisk na głowę i głupio wygląda.

@LuQi możesz napisać jak to poprawić po Denonie? I jak to potem wygląda :) Bo wyjściowo jest jak na zdjęciu. Po lewej 5200, po prawej 7200. (Tak, tak wyglądam na co dzień, Ci co mnie widzieli wiedzą :) )

 

 

11212.jpg

Obawiam się, że bez th-900 nie opędzisz tematu. Jak te 5200 vs NH?

No i sorry, ale na zdjęciu ktoś Ci przywalił piłeczką do golfa; ostatnio jak się widzieliśmy tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TH900... mój mokry sen... za tanie..! nie schylam się :)

 

5200 wiesz, że słuchałem 20 min prosto z pudełka, a NO grzałem z 200h :) Ale na chłodno, 5200 efektowniejsza sygnatura, fun. NO są bardzo poprawne (jak dla mnie), coś jak D7200 tylko lepsze mimo mniejszej sceny. 

Scena większa w 5200 niż w NO. Średnica chyba tak nie wypycha wokali jak NO, muszę jeszcze raz posłuchać. O górze trudno mi coś powiedzieć, poza tym, że doświetlona i podbita i wyraźnie cyka.

 

A zdjęcia, cóż,  ludzi straszyć nie chciałem, to forum mogą przecież przeglądać kobiety i dzieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaworrr poniżej fotki D7200 po wyprofilowaniu pałąka.

 

Tak wyglądają po całkowitym zsunięciu pałąka na stopień 0.

 

D7200 złożone.jpg

 

A tak wyglądają na 5 stopniu regulacji, który po profilowaniu jest dla mnie optymalny. Dodam jeszcze, że przed profilowaniem, żeby było w miarę wygodnie najczęściej rozsuwałem na maksa czyli na 9 stopień.

 

D7200 rozłożone.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Zwykle tylko czytam komentarze a tym razem postanowiłem coś napisać.

Do rzeczy. Dziś przesłuchałem sobie Denony ah-d5200. Trafiłem do sklepu denona w galerii uzbrojony we własne d5000 i d7200. Kilkadziesiąt minut słuchania i jakoś tak dziwnie zacząłem odczuwać brak basu i nadmiar wysokich. Jeśli chodzi o średnicę i wysokie to na jednym z utworów na gitarze akustycznej słyszalne są takie dźwięki które powstaję przy przesuwaniu palców po strunach pomiędzy kolejnymi chwytami. To były takie dziwne drażniące pisko-szmery że pomyślałem że to jakiś problem z techniczną realizacją utworu. Niestety po odsłuchaniu tego na 5000 i 7200 okazało się że tu brzmi wszystko w porządku, naturalnie i rzeczywiście, bez przerysowań. Jeśli chodzi o bas to krótko mówiąc basu połowa a subbasu wcale. Ogólnie dla mnie brzmieniowo to dyskwalifikacja. Bardzo szkoda. Cena 1999 ale już w wejściu po okazaniu zainteresowania usłyszałem że "mamy taką fajną promocję i mogę kupić te słuchawki za 1600", aż ręką chwyciłem za portfel. W kwestii wyglądu, wyglądają ślicznie, ładne i interesujące drewno (konstrukcja bliźniacza do 7200) a pałąk rzeczywiście inaczej leży,  wygodniej. To tyle na szybko i w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mp3baroza d5200 były wygrzane?

W egzemplarzu, którego słuchałem był cały bas, włącznie z subbasem.

Powiedziałbym nawet, że mają więcej subbasu od d7200. 

Z czego słuchałeś?

 

Mi najbardziej brakuje w nich oddechu i wielkości w scenie.

 

Cena dobra, gdzie taki denon chojny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaworrr napisał:

@mp3baroza d5200 były wygrzane?

W egzemplarzu, którego słuchałem był cały bas, włącznie z subbasem.

Powiedziałbym nawet, że mają więcej subbasu od d7200. 

Z czego słuchałeś?

 

Mi najbardziej brakuje w nich oddechu i wielkości w scenie.

 

Cena dobra, gdzie taki denon chojny?

Raczej na pewno nie były wygrzane bo stały na stojaku oddalonym od sprzętu, poza tym to świeża dostawa. Wygrzanie jest ważne ale żeby aż tak spektakularnie miało wpłynąć na brzmienie? Oby.

Słuchałem z denona pma 2500ne.

A denon hojny we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tu włożę, bo Salony Denon tym handlują, a i wypust Sonus Fabera jednorazowy pewno, to nie ma co osobnego tematu zakładać - taka sytuacja:

IMG_0146.JPG

Umiarkowanie wygodne (sprawa indywidualna, ja daję radę, udało mi się w nich zasnąć);

nie na duże głowy lub nisko osadzone uszy;

 

 góra mocno zaznaczona i bas gdzieś w okolicach 100hz podbity, ale to nie jest płynna fałka ponieważ pasmo dziurawe jest:

góra niby dosadna i wyraźna (trochę wyciągnięta "na siłę'), ale niektóre jej fragmenty są ciemne,

na plus to, że nie gryzie, nie kłuje, nie wali cyfrą, nie czuć chamówy, tylko klasę, jest lepsza od detebajerowej, ale gorsza od hołkowej (trochę mało dopieszczona i szybko gaśnie, hołki też są bogatsze w informacje);

średnica raczej odchudzona, bardzo czysta ,ale też nierówna, z dołkami; barw nie nazwałbym naturalnymi;),

jak na tak małe i zamknięte słuchawki duża i nieźle poukładana przestrzeń.

 

Ogólnie dość dziwne, ale ciekawe słuchawki; nie są złe - to takie "mobilne" granie - ma być dobrze słyszalna góra (w najważniejszych jej miejscach) i podkreślony trochę bas.

Fajnie zagrały z Nuforce Icon HDP jako kombo; dobrze się tego słuchało; wolałbym je na pewno od Listenów. (z pamięci trochę jakby podobne tylko lepsze).

 

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nietypowo się zapytam - czy kabelek od nich pasuje do Hawków? W ofercie do PRYMY jest też zestaw Bluetooth i tak się zastanawiałem czy nie można go wykorzystać do słuchawek z gniazdami 2,5mm

Edytowane przez MPM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwukrotnie mialem przyjemnosc nalozyc na globus ww Sonusy i zgadzam sie z opisem brzmienia popelnionego przez Audionanika. Gora mooooze ciut za strzelista i szybko gasnaca (wole taka niz wybrzmiewajaca az do przesady dlugasnie), basik baardzo przyjemny, taki soczysty sie wydawal chociaz faktycznie lekko podkrecony tam, gdzie wiekszosci sie zwyczajnie podoba, wokaliza - tu nie mam zdania, jakos taka "zwyczajna" sie wydawala i jakby lekko w cieniu skrajow ale z dupnego grajka ich sluchalem. Dla mnie bardzo wygodnie lezaly (duza lepetyna), tylko ten specyficzny wyglad, no jakos tak bardziej pasowaly do torebki mojej kobiety niz do mojego krzywego ryjca.

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ja mam raczej mały/średni łeb i jadę na przedostatniej dziurce "paska".

 

9 minut temu, Adam 76 napisał:

tylko ten specyficzny wyglad, no jakos tak bardziej pasowaly do torebki mojej kobiety niz do mojego krzywego ryjca.

Specyficzny? Ja to się poważnie zastanawiałem czy rose&grey nie brać, serio:

image.png

Jednak porzuciłem ekstrawagancję na rzecz eleganckich notte:

image.png

 

Sonus Faber znany jest z tego, że w swoich kolumnach wykorzystuje opracowane przez siebie przetworniki, lecz ich wykonanie zleca renomowanym producentom.

Ciekawym co siedzi w Prymach? Nie zdziwiłbym się gdyby tym razem zagonili do roboty Bajera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dziurkami prawda, nie pamietam czy wbilem sie w przedostatnie czy ostatnie, chodzilo mi o to, ze jak juz siadly na glowie to bylo przyjemnie:) Tylko jak ja je sluchalem to one kosztowaly cos kolo 2400zl. a teraz wchodze na alkegro i o kurr...fa, zaczynam sie dziwnie wiercic w robocie zamiast pracowac... Kurde Aune e1 czy Sonusy? Przy Sonuskach widze za co place ale na miescie sie nawet w tych czarnosrebrnych nie pokaze, czuje ze dostalbym za duzo ofert wspolnego wypicia "szejka" w mcdonaldzie od dziwnie ubranych mezczyzn...Tego sie powaznie boje. Brrrr...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nsk napisał:

Jak niby doszedłeś do tego, że to przetwornik od Beyera? Mi to wygląda na Fostera, ale nie biodyna.

Oho, zaczyna się:D; tylko nie sap, bo się przeziębisz. Gdzie u mnie doszukałeś się stwierdzenia, że doszedłem/odkryłem/wykryłem/przejrzałem knowania itd?

Gdybałem tylko na podstawie wrażeń odsłuchowych, ale w sumie ta góra choć podciągnięta to raczej mało bajerowska jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nsk napisał:

 doszedłeś do wniosku, że zagonili Beyera do roboty 

 

2 godziny temu, audionanik napisał:

Nie zdziwiłbym się gdyby tym razem zagonili do roboty Bajera.

Czaisz różnicę?

 

11 minut temu, nsk napisał:

coś cię do takiego wniosku skłoniło.

 

27 minut temu, audionanik napisał:

Gdybałem tylko na podstawie wrażeń odsłuchowych,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności