Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A pewnie na te chwilę wszystkie słuchawki są deklasowane przez hołki ;) Na japońskiej stronie denona jest specyfikacja, z której wynika, że nawet kabel do nich jest 4N OFC, a w d7200 był 7N OFC. Gdzies jeszcze przeczytałem, ze to finansowo odchudzona wersja jest po prostu. Któz to wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli d7200 były takie sobie wg Soundmana, a to jedyne rzetelne źródło informacji :D to tańsze, ale pogorszone d5200 to bedzie jakaś słabizna :D he he

 

Denon po przesadzonej cenie d7100 chyba wyciągnął jakieś wnioski, bo teraz ceny tych sluchawek powiedzmy, że są Ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to,to ,to....Akurat D600 to świetne słuchawki zamknięte w tej cenie...można z nimi już zostać na stałe...po zmianie kabla i doborze toru bajka...sporo bezpieczniejsze od D7100.

Już czekam, na D5200, wariaty..bez pomocy Fostera porywać się na rynek spragnionych wrażeń audiofilii, tak bez zabezpieczenia...toż to będzie pogrom...

Już teraz D7200 w komisie są na okrągło...jak zapowiadałem ludzie pozbywają się ich po okresie zachwytu że mamy topowce i wyczerpaniu się ładunku cierpliwoości  nad ich nieprzyjemnym przekazem ,jakże dalekim od przyjemności odsłuchu...he,he.???

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzień ten nastał!

 

5200 zmacane :)

Rozpakowane, posłuchane prosto z pudełka i na szybko zestawione z 7200. 

Moim zdaniem różnice spore. Oczywiście są niewygrzane i tak dalej, ale na prędko:

-zdecydowanie inna, większa, przestrzeń

- mniejsze dociążenie dołu

- grają dalej niż 7200

- są sporo jaśniejsze i bardziej gładkie

 

Kosztują 1999PLN i czekają w Gdańskim salonie Denona

 

No i kilka ujęć

 

AB579E22-A299-4546-A2C9-E91F6E834F06.jpeg

C7990835-6E65-45DC-98F6-AB379491A8AF.jpeg

F657F56F-7E74-4D9E-B828-3CC21F69474A.jpeg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę  powrót do starego, dobrego designu pałąka/padów, już nie cudowali jak pijany z designem D7200, na szczęście pałąk normalnie zagięty jak w D5000/7000.

Opis jakbym słyszał brzmienie TH610...he,he, poszli po rozum do głowy chłopaki i dobrze. Denon bez dużej sceny to nie Denon przecie...

Może jeszcze Denon nie zginął jak tak...?

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w D7200 mieć tak wyprofilowany pałąk jak w D5200 wystarczy trochę chęci i kilkanaście sekund roboty ^_^

 

 

11 godzin temu, Kamilolo napisał:

I dzień ten nastał!

 

5200 zmacane :)

Rozpakowane, posłuchane prosto z pudełka i na szybko zestawione z 7200. 

Moim zdaniem różnice spore. Oczywiście są niewygrzane i tak dalej, ale na prędko:

-zdecydowanie inna, większa, przestrzeń

- mniejsze dociążenie dołu

- grają dalej niż 7200

- są sporo jaśniejsze i bardziej gładkie

 

Kosztują 1999PLN i czekają w Gdańskim salonie Denona

 

No i kilka ujęć

 

A z czego słuchałeś tych D5200? Porównywałeś jedne i drugie w czasie tego odsłuchu czy porównanie do D7200 słuchanych w przeszłości?

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywane natychmiast:)

Mogę je w dowolnym momencie przepinać.

 

podpięte, na razie, do Naima Dac V1 i Marantza NA11

 

Dosyć mocarny zestaw, ale taki mam pod ręką.

Chociaż w plecaku już czeka ifi iDSD Nano BL.

 

5200 mają wygrane równe 24h i wydaje się, że jeszcze bardziej sie wygładziły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 5200 przed chwilą w salonie denona, miały za sobą 30 godzin grania. Mogę potwierdzić spostrzeżenia kolegi kamilolo co do sposobu grania. Różnica podstawowa to przestrzeń wręcz hektary, no może nie aż tak jak th610, ale blisko... Zobaczymy za tydzień bo salon pędzi je 24/24.

Uzytkowo są bardziej przyjazne. Pałąk leży zdecydowanie lepiej, a mówię to z perspektywy okularnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wygrzewanie nie zmieni ich ogólnego charakteru, a jeśli są sporo jaśniejsze i mniej dociążone w dolnych częstotliwościach od D7200 to raczej nie są to słuchawki dla mnie. Chętnie kiedyś sam posłucham i się przekonam. Trzeba jednak przyznać, że wizualnie prezentują się zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również słuchałem 5200 w salonie. Niewygrzane, prosto z pudełka.

To będą fajne słuchawki. Na pewno lekkie v, bas równy w zakresach, wydawało mi się, że żadne pasmo się nie wybija, całościowo podbity, w porównaniu do 7200 było więcej subbasu (którego w 7200 wg mnie brakuje). Średnica na miejscu, nie czuć oddalenia ale też nie wrzuca wszystkiego na twarz, w gitarach czuć moc i siarę również przez cykająca górę. Sama góra zaznaczona, szeleściła dość nieprzyjemnie ale słuchać, że to drugie ramię v, które przenosi sporo energii.

Scena jak na granie prosto z pudełka niemała. Mi przypadły do gustu, brzmienie dociążone ale nie tak ciemne jak 7200.

Izolacja lepsza niż w TH610 i 7200.

 

To co mi się nie podoba to pałąk - ten sam motyw co w 7200. Nie odgina się proporcjonalnie tylko prostuje w środkowej części co powoduje punktowy ucisk na głowę i głupio wygląda.

@LuQi możesz napisać jak to poprawić po Denonie? I jak to potem wygląda :) Bo wyjściowo jest jak na zdjęciu. Po lewej 5200, po prawej 7200. (Tak, tak wyglądam na co dzień, Ci co mnie widzieli wiedzą :) )

 

 

11212.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jaworrr napisał:

To co mi się nie podoba to pałąk - ten sam motyw co w 7200. Nie odgina się proporcjonalnie tylko prostuje w środkowej części co powoduje punktowy ucisk na głowę i głupio wygląda.

@LuQi możesz napisać jak to poprawić po Denonie? I jak to potem wygląda :) Bo wyjściowo jest jak na zdjęciu. Po lewej 5200, po prawej 7200. (Tak, tak wyglądam na co dzień, Ci co mnie widzieli wiedzą :) )

 

Ogólnie temat jest dość prosty, ja go po prostu odpowiednio wyprofilowałem doginając w centralnej części. Dzięki temu po założeniu na głowę po pierwsze nie odstaje tak jak oryginalnie, a po drugie przylega większą powierzchnią do głowy co zdecydowanie poprawia komfort użytkowania i eliminuje punktowy ucisk. Później postaram się wrzucić fotkę jak to wygląda w rzeczywistości.

 

@Jaworrr z czego słuchałeś D7200 i D5200 w salonie? Jaka jest salonowa cena D5200?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LuQi napisał:

@Jaworrr z czego słuchałeś D7200 i D5200 w salonie? Jaka jest salonowa cena D5200?

Miałem ze sobą Mojo. 

 

Cena w salonie nie była jeszcze ustalona.

Miły gość podpiął te 5200 do radia na 24 non stop, więc w weekend mam nadzieje odwiedzić ich ponownie, będą miały >50h, i może cena wyjściowa będzie znana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności