Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Trochę dziwne. Z MacOS na 2.5.1 L3 słychać regularne pykanie. Zainstalowałem 2.4.0 L1 i dalej jest pykanie. Już myślałem, że nie będę w stanie zrobić z niego DAC pod Maca. Na koniec zainstalowałem 2.3.0 L1 i nic nie pyka! DAC działa prawidłowo z MacOS. Ktoś wie może o co chodzi? Trochę szkoda, bo najlepszy dźwiękowo moim zdaniem był 2.5.1 L3.... ale jeśli nie da się to już zostanę przy tym 2.3.0 L1. Jeszcze pytanie, czemu mając dowolny soft lurkera nie mogę zainstalować 2.5.1 ze strony producenta? Podczas instalacji wywala błąd.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie,

Jak oceniacie jakosc dzwieku funkcji DACa w Naszym dx90? 

Przymierzam się do kupna jakiegoś DAca,bardziej stacjonarnego, i nie wiem na jakim poziomie gra ibasso. Wpadł mi w oko topping D30 ,ale także masa innych DACow używanych do 1k zł 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zaskakująco podobnie do etui z AE jakie kupiłem z półtora roku temu za 20$. Te czarne z czerwoną nicią z ali mają byle jakie dopasowanie, które brzydko odstaje wokół ekranu (musiałbym poszukać fotek jakie wysyłałem chińczykowi). Ostatecznie praktycznie nieużywane etui sprzedałem razem z DX50, bo wygodniej i estetyczniej było w oryginalnym gumiaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś protip, żeby wokal nie był taki "zamglony"? Nie wiem jak to określić, ale źle się słucha kawałków hip-hopowych na tym urządzeniu i sofcie 2.3.0.
Może equalizer jakoś specjalnie ustawić do takich utworów? Nie wiem, ale jak kupuję sprzęt za tyle hajsu to chciałbym, żeby słuchało się przyjemniej niż na zwyczajnym IPhonie
W ogóle jakoś mało agresywnie to gra, taka nuda jakby nic się nie działo, bas to samo. lol.

Edytowane przez choragiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kupiłem dla zabawy DX90, na początku słuchało mi się dobrze... ale im dłużej tym gorzej ją odbieram. Jest za basowa dla mnie. Szukam softu który da więcej na średnicy. Góra jest ok, ale średnica kiepska przy tej ilości dołu. Chciałby odjąć basu lub podbić średnicę. Soft mam oryginalny iBasso ostatni pełny: V2,5,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Superata napisał:

Kupiłem dla zabawy DX90, na początku słuchało mi się dobrze... ale im dłużej tym gorzej ją odbieram. Jest za basowa dla mnie. Szukam softu który da więcej na średnicy. Góra jest ok, ale średnica kiepska przy tej ilości dołu. Chciałby odjąć basu lub podbić średnicę. Soft mam oryginalny iBasso ostatni pełny: V2,5,1

Fatso najbardziej go polubił na 2.5.1, że aż znalazł swoje miejsce w top10 ;)  Soft mam od lurkera, a możliwe, że sam ten fakt, może coś modyfikować w brzmieniu. Z wersji na wersję mnóstwo zmian zachodziło. 2.5.1 to chyba właśnie ten najbardziej basowy. 2.3.0 jaśniejszy, ale też w dole mniej natarczywy. Krążyły też głosy, że na pierwszym sofcie DX90 grał najlepiej, a z każdą aktualizacją tylko psuli. Trzeba pożąglować i się samemu przekonać. Lurker mocno usprawniał system, ale możliwe, że na dźwięk też jakoś wpłynął. 

 

https://github.com/Lurker00/DX90-firmware/releases

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Superata napisał:

Kupiłem dla zabawy DX90, na początku słuchało mi się dobrze... ale im dłużej tym gorzej ją odbieram. Jest za basowa dla mnie. Szukam softu który da więcej na średnicy. Góra jest ok, ale średnica kiepska przy tej ilości dołu. Chciałby odjąć basu lub podbić średnicę. Soft mam oryginalny iBasso ostatni pełny: V2,5,1

Fatso najbardziej go polubił na 2.5.1, że aż znalazł swoje miejsce w top10 ;)  Soft mam od lurkera, a możliwe, że sam ten fakt, może coś modyfikować w brzmieniu. Z wersji na wersję mnóstwo zmian zachodziło. 2.5.1 to chyba właśnie ten najbardziej basowy. 2.3.0 jaśniejszy, ale też w dole mniej natarczywy. Krążyły też głosy, że na pierwszym sofcie DX90 grał najlepiej, a z każdą aktualizacją tylko psuli. Trzeba pożąglować i się samemu przekonać. Lurker mocno usprawniał system, ale możliwe, że na dźwięk też jakoś wpłynął. 

 

https://github.com/Lurker00/DX90-firmware/releases

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic strasznego ;) Właśnie zauważyłem literówkę :D 

 

1. Extract the archive file, and copy the update.img into the DX90.

2. Once copied, safely disconnect the DX90 from the computer.

3. Select Settings->Advanced->System Update (the system update option appears only after the update.img is inside the DX90).

4. Click "OK" to start the firmware update.

5. The DX90 will reboot after firmware update completed.

6. Select Settings->Advanced->Factory Reset to reset the DX90. This is to avoid conflicts with residual settings from the previous firmware.

7. Delete the update.img from DX90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem, dlaczego po podlaczeniu po usb pod win10 system nie widzi ibasso dx90? Jako internal storage, kabel i polaczenie jest bo dap sie ładuje, na dapie tez sie nic nie wyswietla ze podlaczono do pc, nie widzi go nawet menedzer urzadzen:3 soft 2.5.1 

help

Edytowane przez dostojnykocur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Hej,

Niedawno pojechałem do Stanów i zabrałem ze sobą DX90. Podłączyłem go raz do gniazdka na szybkiej ładowarce Huawei + adapter i zostawiłem na kilka godzin, by się naładował od 0 do maxa. Wracam i okazuje się, że nie mogę go włączyć, w dodatku był bardzo ciepły. Próbowałem go później parę razy uruchomić, podłączyć do lapka, wyjąć i włożyć baterię, ale nic nie pomogło. Jakieś sugestie czy padła elektronika, czy może (oby) bateria jest tylko do wymiany? Jest szansa żeby przywrócić grajka do żywych?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności