Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Strzelę posta o teoriach spiskowych. Zastanawiałem się dlaczego ibasso nie wspiera rockboxa, skoro nieoficjalnie pomagająć w dopracowaniu go na dx50 mógłby wyjść soft wgniatający w ziemię. Nagle wyszedł rockbox w ciągu tygodnia na 50 i już myślałem, że zrobili to co byłoby całkiem logiczne. AAAAle. Pamiętacie co było z softami dx50? Kolejne upgrade poprawiały różne błędy, ale dźwięk w większości z nich był mocno zróżnicowany - zazwyczaj nie gorszy od najnowszego 1.2.8 - po prostu inny. Samo ibasso się przyznało, że testowali różne kodeki i przyszło mi do głowy to o czym ktoś pisał w temacie bodajże o sony jakimś. Co jeśli ich chińskie rączki zrobią soft z 2-ma eq? Jedno standardowe/bardziej może szczegółowe od dx50 i drugie ala "5 opcji" z różnymi kodekami zmieniającymi ogólny charakter dźwięku? Mogłoby to elegancko zamieszać na rynku dapów, aaale w sumie już ludzie robią coś podobnego wgrywając stare softy na dx50. Więc imo to kwestia czasu + może już dx90 dostanie taką opcję normalnie w menu, choć może nie w pierwszym sofcie. Jeszcze jeden argument za tym to ich polityka względedm ostatnich softów dx50. Wrzucili dsd, które na nim zbytnio sensu nie ma, ale to raczej test do dx90+od początku zapytań o usb dac pisali o 2 miesiącach - nie wierzę, żeby tyle robili tylko tą jedną funkcję, a resztę czasu programiści co robią? Składają odtwarzacze? Robią zwykły soft pod dx90 do którego prawdopodobnie wystarczyłoby wgrać soft dx50? Czy może coś knują :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam wolisz, w każdym razie chciałem zauważyć, że obudowa nie będzie się niczym różnić od 50tki, o co niektórzy mieli nadzieje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie kminię bólu o wygląd. Upchneli więcej w poprzedniej obudowie - dobrze. Będą pasować stare silikony i skórki - dla nas dobrze. Na pierwszy rzut oka nie rozpoznasz playera? A po co ma go ktoś rozpoznawać - dla lansu czy czego? To nie bitsy - ibasso nie zna ok. 99,9% społeczeństwa(przeprowadziłem specjalistyczne badania :P), więc i tak żaden lans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląd też ma drugorzędne znaczenie, obudowa DX50 jest dobrej jakości, dobrze spasowana, więc nie ma o co się martwić.

 

Dzięki temu koszty r&d jak i produkcji są mniejsze, co być może przekłada się na niższą cenę końcową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy - no to tyle było w kwestii róznych kolorów DX50 i DX90. Tu nie chodziło o szpan a o rozróżnienie modeli. Można to było osiągnąć dając jaśniejszy szary kolor na wzór tego w AK100 i koszta by jakoś drastycznie nie wzrosły, bo to nadal byłaby ta sama buda ;)

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnić pewnie będzie można po napisie z tyłu obudowy. Tak na pierwszy rzut oka może i nie będzie można tego dokonać, ale dla tych, którzy koniecznie pragną rozróżnienia zawsze lepsze to niż nic ;)

 

Mi tam akurat pasuje, ze będą wyglądać tak samo. DX50 bardzo mi się podoba, szkoda by było gdyby ten wygląd spaprali w DX90.

Edytowane przez pysiaDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnić pewnie będzie można po napisie z tyłu obudowy. Tak na pierwszy rzut oka może i nie będzie można tego dokonać, ale dla tych, którzy koniecznie pragną rozróżnienia zawsze lepsze to niż nic ;)

 

Mi tam akurat pasuje, ze będą wyglądać tak samo. DX50 bardzo mi się podoba, szkoda by było gdyby ten wygląd spaprali w DX90.

Podobno się nie wypowiadamy jak czegoś nie słuchaliśmy. :)

 

Jak już będzie u mnie , to może ktoś sprawdzić , czy jest lepiej niż w DX 50 . Sam jestem ciekaw. Daul mono topology to nie w kij dmuchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności