Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję, DX100 już zyskał miano legendarnego. Pewnie drogi był ^_^ Chyba, że kupiłeś tego z uszkodzoną baterią, który od zawsze wisiał na alledrogo heh. Wiele bym dał, żeby go posłuchać... Jak android chodzi na tym staruszku? To mi uświadamia, że przenośny dźwięk wcale tak szybko się nie rozwija. Prawda, mamy teraz praktycznie audiofilskie smartfony bez karty sim, piękne smukłe obudowy, ale dźwiękowo dx100, który bodajże ma już 6 lat, dalej przez wielu uznawany jest za najlepiej grający dap. C4 jest jeszcze znacznie starszy, dalej na szczycie w rankingu Fatso, choć jego gabaryty można uznać za stacjonarne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, DX100 już zyskał miano legendarnego. Pewnie drogi był ^_^ Chyba, że kupiłeś tego z uszkodzoną baterią, który od zawsze wisiał na alledrogo heh. Wiele bym dał, żeby go posłuchać... Jak android chodzi na tym staruszku? To mi uświadamia, że przenośny dźwięk wcale tak szybko się nie rozwija. Prawda, mamy teraz praktycznie audiofilskie smartfony bez karty sim, piękne smukłe obudowy, ale dźwiękowo dx100, który bodajże ma już 6 lat, dalej przez wielu uznawany jest za najlepiej grający dap. C4 jest jeszcze znacznie starszy, dalej na szczycie w rankingu Fatso, choć jego gabaryty można uznać za stacjonarne

 

 

 

Nie to wersja z ebay z Czech. Jozih z bazin pisał że stan idealny tylko kasy potrzebował i sprzedaje. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu zachciało mu się za to cudo 1100zł.

 

Bateria 4godziny trzyma dodaje fotki.

 

Ten co chodził po allegro kojarzę ale on tylko pracował z zasilaczem jak pisałeś.

U mnie Dac zmieniają często właściciela więc jest szansa na komis w przyszłości w sumie to poluję na hifiman 801.

 

Napisałem do ibasso w sprawie aku do tego grajka. Zobaczymy co odpiszą okazuje się że aku to 8,4 volta.

Pozdrawiam

 

Ps

Oby admin nie robił problemu za temat 100 w 90

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to czekam na przesyłkę i oczywiście skrobnę jakieś porównanie. Pozdrawiam.

Ps

Tak cena atrakcyjna trzeba przyznać. Sprzedałem fiio x5 (3) i tak leżał w szafce i tak miałem go żeby mieć a i tak słuchałem dx90 oraz hifimana 601le.

Tak jak pisałeś te nowe zabawki wyśrubowane parametry ale mnie lepiej słucha się starszych modeli może tylko z tego powodu że używam tylko plików flac i nie korzystam z wifi tidal i inne tego typu wynalazki.

Kiedyś posiadałem hifimana 801 i teraz żałuje że go sprzedałem to były początki i nie wiedziałem co za skarb posiadałem nie byłem doświadczony w DAP-ach to było dawno.

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z baterią od ibasso nie dostałem info jeszcze napisałem do mip service ale też milczą . Jedynie co znalazłem w świecie to chyba jeden sklep poniżej link

 

https://www.englishtaobao.net/product/550883381159/

 

No i cena z wysyłką to 154zł

Zobaczę jak przyjdzie to się zastanowię a może w między czasie odezwie się ibasso lub mip serwis.

 

Czułem że będą schody z tym akumulatorem ale trzeba coś znaleźć.

 

No i   jeszcze jeden sklep ale cena też wysoka

 

https://www.yoycart.com/Product/525315661853/

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to jakoś bardzo nie dziwi. Stary sprzęt, niezbyt popularny, bateria niewyjmowalna i nie uniwersalna jak np w dx90 (galaxy s3)... Warto poczekać, a jak nie to ja bym jednak kupił, moim zdaniem 154zł to nie jest majątek. W takiego dapa warto inwestować, podobno gra tak, że kapcie spadają i kopara opada. Nie było mi dane posłuchać tej legendy...Mówisz, że trzyma 4h. Ile powinien trzymać na baterii w idealnej kondycji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Był w komisie ale.............oodezwali się......

Witaj . Ofertę wycofałem z Allegro ponieważ odezwali się z ibasso service i zaproponowali mi baterię w cenie 30dolarów razem  z przesyłką.

Im dłużej słucham tym bardziej mi się podoba a z nową baterią to już będzie idealnie.

 

Pozdrawiam.

Dam znać jak przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 27.09.2017 o 02:50, pua napisał:

Witam. Potwierdzam soft 2.0.0 jest najlepszy brzmieniowo i tak zostawiam ,jedyne co musiałem zrobić to troszkę pomóc mediva-lem ponieważ mam parę płyt z cue i stary soft przytykał ale to tylko kilka płyt.

Testowałem wracałem do najnowszych ale takiej głębi jak 2.0.0 nie uzyskałem na żadnym sofcie.

 

Dziś tak się napaliłem na ibasso że dokupiłem ibasso dx100 no i pożegnałem fiio x5 III.

 

Pozdrawiam.

 

Również postanowiłem wrócić do wersji 2.0.0 i nie żałuję. Zdecydowanie głębia na plus i lepsza przestrzeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest? Jeszcze niedawno 2.5.1 był okrzyknięty najlepszym softem. Dzięki niemu nawet Fatso wrzucił go do top10 dapów...

Sam jestem na 2.5.1 lurkera i raczej zadowolony. Ktoś mógłby porównać 2.0.0 z 2.5.1?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, chlopaki mam wersje softu 2.5.1 lurkera, sciagnalem 2.0.0. wgralem do folderu dx90 i na karte sd, i wyskakuje mi podczas aktualizacji ze nieprawidlowy obraz (update.img). Czy ktos moglby pomoc?

 

EDIT

wgralem najpierw oryginalny 2.5.1. 

niestety, nie moge wgrac 2.0.0.

Edytowane przez grabski5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pua

a gdzie to znajde?

 

ok mam, mam tez firmware 2.0.0. i jak to teraz wgrac?

Edytowane przez grabski5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega dobrze odesłał do pdf ale jak pamiętam to nie da się wrócić do tak starego softu ,mnie osobiście też się nie udało wystąpił błąd frimware i musiałem dxtool-em robić.Pozdr

 

Skoro kolega ma już program to trzeba wyłączyć ibasso  następnie trzymając przycisk (+)głośności  i kabel do kompa ,komputer monituje o sterowniki sterowniki są w folderze driver wybieram on instaluje i w uruchamiamy Factory tool ,wybieramy język drugi przycisk od prawej . Podajemy ścieżkę softu i wybieramy albo restore całkowite kasowanie z formatowaniem ibasso lub tylko upgrade alo on tylko nie formatuje niskiego poziomu. i czekamy na finał.

DX80 FactoryTool_v1.39.zip

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pua czekam na wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest na tę chwilę taki że jak słucham na koss porta pro to ten soft jest bardziej dynamiczny i tak samo bogaty w niskie jak i średnice. Mam wrażenie że ma większy impact.

To trudno opisać tym bardziej że słucham teraz Jimi Hendrix. To 2.5.1 do tego gatunku jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łączył ktoś DX90 po usb DAC do Maca? U mnie zauważyłem trzaski, takie regularne pyknięcia, które skutecznie przerywają odsłuch. Na windowsie niczego takiego nie było, jedynie minimalne opóźnienie. Mam lurkera 2.5.1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności