Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

A co do dx90 stacjonarne uzywka do 1k zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gourney napisał:

Xduoo xd-05

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

A moglbys jakos opisac to polaczenie? Wlasnie zastanawiam sie nad stacjonaka do dx90. Rowniez DIY moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
44 minuty temu, pua napisał:

Ostatnio kupiłem okazyjnie Vemonk plus candy i powiem wam że zacne słuchaweczki grają bardzo średnicowo co lubię nie mają w sobie żadnej V-ki.

Polecam.

W takim razie trzeba spróbować. U mnie DX lubi się z ZST. Jest na pograniczu ostrości, ale jeszcze przyjemnie i detalicznie, barwa dość neutralna. To wszystko na niebieskich tipsach. Na oryginalnych potrafię ich słuchać jedynie w elektronice, inne gatunki są niesłuchalne. 

Odchodząc od tematu. Gdybyś musiał wskazać lepszego z tej dwójki DX90 vs X5 iii umiałbyś to zrobić czy raczej Twoim zdaniem to zbliżony poziom, lecz inny charakter brzmienia? 

Po moim doświadczeniu z porównania z minimalnym wskazaniem, ale jednak iBasso. DX90+B1 to petarda, podczas gdy FiiO mniej zyskiwał po podłączeniu Aune. Są głosy, że B1 pomniejsza scenę w fijaczu :ph34r:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej koledzy. Co mi to da kiedy podlacze dx90 pod aune b1 a z aune b1 pod zenka duo i do tego dt990 250?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pro,ale co mi to daje,ze sygnal przejdzie przez dwa wzmaki,czysto technicznie chcialbym wiedziec,czy moge lepiej dopasowac dzwiek pod swoj gust czy wlasnie dzwiek traci na jakosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka mała ciekawostka .

Przy wgrywaniu softu przez Batch Tool jest różnica gdy wgrywasz oprogramowanie przez "restore " i "upgrade "

Przez restore dźwięk jest jakby inny mniej zamulony ,lżejszy i dynamiczniejszy .

Jest inny . Tak to odczuwam .Porównywałem dziś wgrywając soft lurkera 2.5.1 który jak wiadomo można spokojnie wgrać przez BT .

Odsłuch robiłem na słuchawkach Astell & Kern AKR02 , Senki IE800.

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś właśnie zrobiłem Batch Tool  restore i jestem w szoku ustawiłem lurker 2.5.1. l3 jest bardzo przestrzennie nie jest tak zbite jak w 2.5.1. stockowym.

Polecam ,operacje wykonałem pod win 10. Poszło.

 

Szybka zmiana i powrót do ulubionego 2.1.5 l5 lurkera chyba najlepsza scena głebia i subbas . Wszystkie softy przy 2.1.5 są bardziej zbite. Jeszcze nie miałem okazji posłuchać 2.0.0 lub 2.0.5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ze strony producenta 2.1.5 programem Batch Tool  wydaje się jeszcze lepszy niż lurkera.

Testy testy testy. Jestem w szoku stockowy 2.0.0 to chyba największa szegółowość super impact holografia rewelacja 2.1.5 dodaje jednak 3d.

2.0.0 nie posiada filtra cyfrowego a mimo to mamy nisko scchodzący bass. Zobaczymy jak długo zostaneę pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem ...jest coś na rzeczy przy zgrywaniu softu przez restore ....dosłownie ...jest bardziej  przestrzennie i mniej ciasno .

Poza tym ulatuje otoczka tego "mydełka " ...2.5.1 standardowo można przez BTool wgrać . 

Jak ktoś chce zainstalować sterownik USB pod BTool ...należy wyłączyć "podpisywanie sterowników " w win ,7,8,10 ...czasami funkcja ta blokuje wpisanie nowego sterownika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na headfi nie mogą się mylić ten soft 2.0.0 jest wzorem po restore. Jednak wszelakie pierwsze recenzje ibasso dx90 opierały sie na 2.0.0 i to na tych softach zbudowała się legenda ibasso. . Jest coś w tym dźwięku czego nie udało się powtórzyć w nowych softach głębia i niesamowita holografia . Testuje na zamknietych CAL i denon 1100 .

Polecam sprawdzić wszystkim miłośnikom dx90 zawsze możecie wrócić do swojego ulubionego softu . Ale warto wrócić do korzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pobawiłem się Batch Tool. Mam problem z dźwiękiem, który nagle się ścisza do poziomu 0 na około sekundę i następnie wraca do poprzedniego poziomu. Robiłem reset, kombinowałem z różnymi FW i ostatnią deską ratunku było BT. Wgrałem inne FW przez ten program, ale jest tak samo. Nie mam już pomysłu czy kiedykolwiek uda mi się ten defekt usunąć.

Mnie również czysty 2.1.5 producenta bardziej pasuje, przy modowanym muszę włączyć slow roll-off, żeby dźwięk nie był taki zamulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2017 o 08:15, mikla napisał:

Ja ostatnio pobawiłem się Batch Tool. Mam problem z dźwiękiem, który nagle się ścisza do poziomu 0 na około sekundę i następnie wraca do poprzedniego poziomu. Robiłem reset, kombinowałem z różnymi FW i ostatnią deską ratunku było BT. Wgrałem inne FW przez ten program, ale jest tak samo. Nie mam już pomysłu czy kiedykolwiek uda mi się ten defekt usunąć.

Mnie również czysty 2.1.5 producenta bardziej pasuje, przy modowanym muszę włączyć slow roll-off, żeby dźwięk nie był taki zamulony.

 Pogadam troszkę sam ze sobą :)

Wyjąłem kartę pamięci kingston 128gb sdxc (ta za stówkę z allegro). Słuchałem tylko z pamięci wewnętrznej. Wszystko było w porządku. Włożyłem kingstona i problem znowu wrócił. Następnie włożyłem moją starszą kartę pamięci sandisk 32gb sdhc i również wszystko bardzo dobrze działa.

Nie wiem czy iBasso nie radzi sobie z 128GB lub z kartami sdxc lub to po prostu jest problem z samą kartą pamięci. Używałem tego kingstona swego czasu z Fiio x5 III i nie miałem z nią żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Potwierdzam soft 2.0.0 jest najlepszy brzmieniowo i tak zostawiam ,jedyne co musiałem zrobić to troszkę pomóc mediva-lem ponieważ mam parę płyt z cue i stary soft przytykał ale to tylko kilka płyt.

Testowałem wracałem do najnowszych ale takiej głębi jak 2.0.0 nie uzyskałem na żadnym sofcie.

 

Dziś tak się napaliłem na ibasso że dokupiłem ibasso dx100 no i pożegnałem fiio x5 III.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności