Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chyba wszystko już zostało powiedziane w sprawie ibasso dx90 . Ale mam jedno pytanie czy ktoś podpinał do ibasso ultimate ears triplefi 10 pro.

Chyba wszyscy czekają na fiio x5 III. Pozdrawiam.


A może już czas sprzedać ibasso ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chyba wszystko już zostało powiedziane w sprawie ibasso dx90 . Ale mam jedno pytanie czy ktoś podpinał do ibasso ultimate ears triplefi 10 pro.

Chyba wszyscy czekają na fiio x5 III. Pozdrawiam.

A może już czas sprzedać ibasso ? :(

Ja sprzedałem, ale nadal czuję do niego duży sentyment. Istotnie - pod względem rozdzielczości i sceny AK300 jest lepszy, ale pod względem kopa i dynamiki to iBasso wygrywa. Tak więc do rocka iBasso jest zdecydowanie lepszy. To naprawdę udany sprzęt, a zwłaszcza na ostatnim fw. No i ma bardzo dobry equalizer, więc gdyby coś: można podkręcić suwaczek pod słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chyba wszystko już zostało powiedziane w sprawie ibasso dx90 . Ale mam jedno pytanie czy ktoś podpinał do ibasso ultimate ears triplefi 10 pro.

Chyba wszyscy czekają na fiio x5 III. Pozdrawiam.

 

A może już czas sprzedać ibasso ? :(

Ja podpinałem swoje, tyle ze mam customy. Powiem tak - świetny bas, taki z wykopem to pierwsze co mi się na uszy rzucało, a ja za tą częścią pasma nie przepadam.

 

Szczegółów już nie pamiętam, ale ogólnie to dobrze wspominam to połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam chyba wszystko już zostało powiedziane w sprawie ibasso dx90 . Ale mam jedno pytanie czy ktoś podpinał do ibasso ultimate ears triplefi 10 pro.

Chyba wszyscy czekają na fiio x5 III. Pozdrawiam.

A może już czas sprzedać ibasso ? :(

Ja podpinałem swoje, tyle ze mam customy. Powiem tak - świetny bas, taki z wykopem to pierwsze co mi się na uszy rzucało, a ja za tą częścią pasma nie przepadam.

Szczegółów już nie pamiętam, ale ogólnie to dobrze wspominam to połączenie.

No właśnie. :) I dlatego opinie forumowe trzeba jednak brać w nawias, bo określona cecha sprzętu dla jednych jest pożądana, dla innych zbędna. Kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam włąśnie dotarły nowe z allegro ultimate ears triplefi 10 pro. i podłączyłem do do dx90 2.5.1 duall boot rockbox i jestem w szoku. Miałem przecież sony xba 40 armaturki . ultimate ears triplefi 10 pro to jak by ktoś koc ściągnął z xba 40 . TripleFi 10 super szczegółowość teraz można powiedzieć że ibasso gra świetnie.

Kupiłem je na allegro za 390 zł i są warte każdej złotówki. Idealne . Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem ze strony producenta stock 2.5.1 i wydaje mi się że to najlepszy soft już żadnych przerabianych nie instaluję.

 

Dźwięk bardziej blisko słuchacza na lurker gdzieś na boki sceniczny może nawet za bardzo.

Rockbox wydaje się kluchowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam teraz fiio x5 III i jak przesiadam się na dx90 to doceniam że go nie sprzedałem to zupełnie inny gracz. Nie ujmując fiio x5 3gen. Inne granie wokale są takie bliskie i prawdziwe w tym dx90 aż miło się słucha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam teraz fiio x5 III i jak przesiadam się na dx90 to doceniam że go nie sprzedałem to zupełnie inny gracz. Nie ujmując fiio x5 3gen. Inne granie wokale są takie bliskie i prawdziwe w tym dx90 aż miło się słucha.

no to poluj na DX200 tam też jest podciągnięta średnica z tego co piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Mam pytanie do starych wyjadaczy (doświadczonych użytkowników dx 90). Z jakimi wzmacniaczami używacie swoich playerów i co dzięki temu zyskujecie? Swego czasu łączyłem dx90 z xduoo xd-05, słyszałem o połączeniu z aune b1, które mam nadzieję niebawem sprawdzić. Jest coś jeszcze? Próbował ktoś np. cayina c5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę miał okazję, dzięki uprzejmości @paratykusa, sprawdzić ten duet. B1 już miałem i to rzeczywiście kawał dobrego wzmaka, choć nie parowałem go z dx90. Co konkretnie, Twoim zdaniem, zmienia w dźwięku?

 

Zastanawia mnie jeszcze cayin c5, o też go dobrze wspominam, następca FiiO e12(a) (zdaje się, że A5, czy jakoś tak), albo nowa zabawka od ibasso (ten z balansem na wejściu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zastanawia mnie jeszcze cayin c5, o też go dobrze wspominam, następca FiiO e12(a) (zdaje się, że A5, czy jakoś tak), albo nowa zabawka od ibasso (ten z balansem na wejściu)."

 

I kto tu się nudzi Panie ? ;)

 

Nie kombinuj :P

 

http://forum.mp3store.pl/topic/131906-test-wzmacniacza-aune-b1/?p=1249623

 

Siara przerobił zdaje się większość wzmaków portable i B1 stawiał zaraz za takim wypasem rzędu 2 tysi chyba ?

Jak znajdę w PW to Ci wpiszę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę miał okazję, dzięki uprzejmości @paratykusa, sprawdzić ten duet. B1 już miałem i to rzeczywiście kawał dobrego wzmaka, choć nie parowałem go z dx90. Co konkretnie, Twoim zdaniem, zmienia w dźwięku?

 

Zastanawia mnie jeszcze cayin c5, o też go dobrze wspominam, następca FiiO e12(a) (zdaje się, że A5, czy jakoś tak), albo nowa zabawka od ibasso (ten z balansem na wejściu).

 

Kiedy wyszedł soft 2.5.1 (podobno najlepszy) już nie miałem DX90. Zatrzymałem się z DX90 na sofcie 2.4.0. i w połączeniu z B1 według mnie dźwięk stawał się bardziej kompletny i wypełniony. B1 poprawiał dynamikę i potrafił świetnie uzupełnić to czego brakowało samemu DX90. Dodawał muzykalności i niwelował brak mocy podczas napędzania bardziej wymagających nauszników. Pamiętam, że długo słuchałem z DT770 PRO 250 oraz HE400i i było naprawdę świetnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto tu się nudzi Panie ? ;)

 

Nie kombinuj :P

 

http://forum.mp3store.pl/topic/131906-test-wzmacniacza-aune-b1/?p=1249623

 

Siara przerobił zdaje się większość wzmaków portable i B1 stawiał zaraz za takim wypasem rzędu 2 tysi chyba ?

Jak znajdę w PW to Ci wpiszę.

 

Hehe...wiem, że mogę tego żałować, tym bardziej, że po zakupie wzmacniacza ZAWSZE, prędzej czy później, stwierdzam, że go w ogóle nie potrzebuję. Dlatego liczę, że po odsłuchu Twojego b1 mi przejdzie. :D

 

Napisałem Ci przecież, że nuda jest najgorsza...

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzebałem się w PW do korespondencji z Siarą :

 

"od siebie to polecam Ci Aune B1, świetny wzmacniacz trochę inaczej ma scenę zbudowaną niż mój Vorzuge, troche mniejszą mozna powiedzieć ale jest tańszy o 1/2. Polecam reckę Maciuxa"

 

Tu opis Vorzuge, gdzie Siara linkuje też reckę Maćka :

 

https://muzostajnia.wordpress.com/2014/10/03/vorzuge-vorzamp-duo/

 

Przy czym Verzuge wypuścił chyba trzy wzmaki portable, nie wiem który ma Siara.

 

edit : jest w recce.Pożyczył na odsłuch, później go kupił, czyli Vorzuge Vorz amp duo

 

Wracając jednak do B1 - hajpy przemijają i przemija zainteresowanie. Zaczyna się pogoń za iluzją "lepszości w nowości", a ten wzmaczyk dalej robi swoje.

I robi to znakomicie.

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.5.1 i rzeczywiście ten soft rządzi, nie bez powodu fatso go umieścił w top10 zaznaczając, że słuchane na 2.5.1. Połączenie z B1 dodaje powietrza, scena wyraźnie powiększa swoje rozmiary w każdej płaszczyźnie, dźwięk ma więcej energii, bas jest świetnie kontrolowany, szybki. Aune wprowadza takie ciekawe wygładzenie, na co zwrócił uwagę Maciux w recenzji, ale jest to coś co mi się podoba. Jest bardziej zwiewnie, nie występuje z nim ta "kleistość" czy zamulenie do którego niektórzy mieli pretensje, głównie w starszych softach. W klasie A mam wrażenie, że dźwięk dostaje nieco nasycenia. Same plusy. Grubby takie połączenie stawiał zdecydowanie wyżej niż Ak380 :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus - a było mi dane schować b1 do szuflady, jak Ty żeś uczynił, i przeczekać aż, choćby okazjonalnie, był potrzebny, ale nie - ja mam tak, że jak czegoś zbyt często nie używam, to zaraz mnie korci żeby się tego pozbyć. Nieważne,m że gra świetnie, u mnie nieużywane = niepotrzebne :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus - a było mi dane schować b1 do szuflady, jak Ty żeś uczynił, i przeczekać aż, choćby okazjonalnie, był potrzebny, ale nie - ja mam tak, że jak czegoś zbyt często nie używam, to zaraz mnie korci żeby się tego pozbyć. Nieważne,m że gra świetnie, u mnie nieużywane = niepotrzebne :P .

Jest racja w tym co piszesz, ale ja też wielokrotnie przekonałem się, że mieć taką "magiczną" szufladę to fajna sprawa.

Po prostu z niej wyjmujesz coś co leżało i czekało na swój moment.

Oczywiście, kwestia zamrożenia jakichś tam pieniążków, ale nie są to kwoty zabójcze dla budżetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję panowie, czyli zasadniczo ograniczę się do stwierdzenia, że albo B1, albo nic. Nie chce mi się w sumie kombinować z nieznanym sprzętem... ;)

To prawda, jest Aune B1 a pózniej długo długo nic...
Pod względem hypa napewno. Jest od groma świetnych mobilnych wzmacniaczy. C5, leckheron czy vorzuge.

M.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności