Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Tja ... . Pamiętam jak sprzedawałem kilka miesięcy temu dwie sztuki DX90 i bujałem się z nimi ze 2 miesiące. A były w rozsądnej cenie te "perełki" ;)

 

Fakt, grajek z mega potencjałem, tylko zawsze z jakimiś błędami. Nie oszukujmy się w tej cenie i z tej półki DAP powinien być sprzedawany skończony. Używając go ciągle miałem wrażenie, że to wersja "beta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja ... . Pamiętam jak sprzedawałem kilka miesięcy temu dwie sztuki DX90 i bujałem się z nimi ze 2 miesiące. A były w rozsądnej cenie te "perełki" ;)

 

Fakt, grajek z mega potencjałem, tylko zawsze z jakimiś błędami. Nie oszukujmy się w tej cenie i z tej półki DAP powinien być sprzedawany skończony. Używając go ciągle miałem wrażenie, że to wersja "beta".

 

Boś się Waść prawdopodobnie dał wkręcić w kolejne numerki aktualizacji :P

Tymczasem matka Natura "gupia" nie jest i szybciutko adaptuje zmysły do impulsów.

Tak więc ja w DX80 zrobiłem aktualizację raz - z ciekawości. Zgrałem wszystkie wersje od Ibasso na dysk (żeby mieć), ale potem stwierdziłem, że w wali mnie to, iż w jednej wersji "wróbelek siedzi na druciku bardziej", a w innej mniej.

W sumie w Muzyce ważne jest to, że wróbelek ćwierka i mi się to podoba.

 

paratykus_ptasznik

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus

Dokładnie tak, żeby nie analizować czy "wróbelek" jest bardziej, zmieniłem DAPa na taki co jest skończony i dopracowany.

 

w DX90 nie zmieniałbym wersji softu, gdyby wyszła jedna wersja która byłaby bezbłędna. Bez cykań na utworze, z normalnym działaniem jako DAC, Każda wersja niosła nowe błędy. Sorry ale za taką kasę producent powinien mniej manifestować, że ma użytkownika w dupie.

Edytowane przez Roo_Volt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie K

 

@paratykus

Dokładnie tak, żeby nie analizować czy "wróbelek" jest bardziej, zmieniłem DAPa na taki co jest skończony i dopracowany.

 

w DX90 nie zmieniałbym wersji softu, gdyby wyszła jedna wersja która byłaby bezbłędna. Bez cykań na utworze, z normalnym działaniem jako DAC, Każda wersja niosła nowe błędy. Sorry ale za taką kasę producent powinien mniej manifestować, że ma użytkownika w dupie.

Panie Kolego, przecież wiem, spoko :)

Chodzi o to żeby nas sprzęt nie irytował i tyle.

Choć jak popatrzę na ceny tych droższych to one powinny nie tylko być perfekcyjnie dopracowane ale powinny też sprzątać, gotować, wyprowadzać psy na spacer i wozić dzieci do szkoły ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Do dzisiaj twierdzę, że gdyby DX90 otrzymał skończony i działający soft to luzem mógłby zawalczyć z DAPami droższymi dwukrotnie lub lepiej od siebie. Problem w tym, że firma Ibasso oczekuje od swoich klientów, że będą testerami. O ile mogę zrozumieć pewne błędy we wczesnym etapie życia urządzenia, tak DX90 choruje cały czas od niemowlaka przez wiek młodzieńczy aż do późnej wczesnej starości. A potencjał i bebechy jak u terminatora, tylko zdrowie jak u Hawkinga. Uwielbiałem DX90 ale drżałem przy każdej nowelizacji softu. Wymiękłem koło 2,1,4,(chyba), wtedy kiedy zaczęło ni z gruchy ni z pietruchy ściszać na 1 sek w czasie odtwarzania. Tego moje zamiłowanie do muzyki już nie zdzierżyło, bo to już była kpina.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam można kręćka dostać z tym softem.

 

Teraz wróciłem do 2.5.1 L3 no i chyba jak kolega pisał bardziej rozdzielczy i bass ma większe uderzenie.

 

Zostaję i testuję.

 

Pozdr.


Jednak wracam z softem do 2.1.5 L5 jest różnica w przestrzeni i bardziej klarownie.

Głównie to kwestia słuchawek z XBA-40 tylko ten soft ja na dziś i chyba na trochę dłużej :-) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wróciłem do dual boot 2.5.1 L3 i Rockbox. Jest świetnie i tak zostawiam. Po szybkim zakochaniu się w 2.1.5 L5 stwierdzam że jest cukierkowy.

2.5.1 L3 gra idealnie. Tak zostawiam. 2.1.5 L5 grał sztucznie i może pierwsze wrażenie muzykalności było takie dobre.

 

Faktycznie Rockbox bez żadnych dodatków gra świetnie analitycznie inaczej od Mango.

 

Polecam.


Taki urok z tym DX90 ale może dzięki temu każdy może dobrać soft pod swoje gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmieszne jest. Niedawno na allegro widziałem DX'y po 1400-1500 zł po gwarancji, wcale nie w idealnym stanie i się szybko sprzedawały.. a czasem wisi taki za 1100 i czeka na właściciela dłuższy czas. Może i bym swojego sprzedał, wymienił na coś nowszego, ale nie widzę na rynku niczego co by go godnie zastąpiło i łapało taką synergię z pm-3 za takie pieniądze. Żeby tak było trzeba zapłacić x2 czy nawet x3, wtedy dopiero czuć jakiś upgrade. Do tego małe rozmiary, wymienna bateria.. jestem zadowolony.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 2.5.1 i zaliczyłem mały opad szczeny.

Grajek sypie szczegółami jak z rękawa, dźwięk jest napowietrzony i przyjemnie odseparowany jednocześnie zachowując pewną dozę naturalności i ogólnego tonalnego balansu.

Jak na tą chwilę chyba najlepszy oficjalny soft, większość poprzednich przy nim brzmi jakby były zmulone.

 

EDIT: K550 w takiej konfiguracji (DX90 2.5.1) brzmią fenomenalnie - polecam przesłuchać jak ktoś ma możliwość.

Edytowane przez Suszec
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boże ile można zmieniać ten soft ale zainstalowałem 2.5.1 l3 Lurker rockbox napych i muszę powiedzieć że Rockbox to zupełnie inne brzmienie. Przypadł mi do gustu. Zostawiam. Świetna scena i szczegółowość .

Zostaje na tym sofcie . Zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są tak duże, że czuję jakbym miał 2 różne DAP'y w jednym heh. Rockbox to zdecydowanie bardziej otwarte, napowietrzone i przestrzenne granie. Na mango jest nieco bardziej duszno. Jednak wraz z nowym softem różnice w szczegółowości imo się zatarły, duży krok naprzód. Rzeczywiście, w 2.5.1 te zmulenie jakby zeszło, jest znacznie lepiej, równo ale muzykalnie. RB bardziej stawia na rozrywkowość i analityczność. Teraz tak sobie żongluję softami (2.5.1 i RB) w zależności od gatunku jakiego będę słuchał i nastroju. Oba mi się podobają i nie wskazałbym lepszego.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc. Pierwszy raz wgrywam rockboxa. Plik update wrzuciłem do do głównego katalogu i wcisnąłem "system update". Po wgraniu otworzyło się okno gdzie miałem możliwość wyboru: Mango lub Rockbox. Gdy nacisnąłem rockbox wyskoczył błąd. Mam nadzieję, że Koledzy nie odmówią pomocy początkującemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc. Pierwszy raz wgrywam rockboxa. Plik update wrzuciłem do do głównego katalogu i wcisnąłem "system update". Po wgraniu otworzyło się okno gdzie miałem możliwość wyboru: Mango lub Rockbox. Gdy nacisnąłem rockbox wyskoczył błąd. Mam nadzieję, że Koledzy nie odmówią pomocy początkującemu.

Pobierając z tej strony wybraną wersję mango oraz najnowszą wersję rockboxa, stosując się do instrukcji z drugiego linka nie ma szans, żeby nie zadziałało :)

http://napych.com/other/rockbox-for-ibasso-dx90/official-rockbox-binary-builds/

 

Instrukcja:

http://napych.com/other/rockbox-for-ibasso-dx90/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega zapomniał przegrać folderu .rockbox do wewnętrznej pamięci ibasso

 

Unpack rockbox zip and copy .rockbox folder to DX90’s internal storage. As a result, there should be .rockbox folder in your player’s internal storage.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zainstalować. Wielkie dzięki dla Kolegów adriano2510 i pua. Teraz muszę tylko opanować obsługę Rockboxa bo na pierwszy rzut oka znacznie różni się od pierwotnego poruszania się po DX90. Ale z tym muszę sobie poradzić sam. Pozdrawiam


Mam jeszcze jedno pytanie: gdy wyłączę dx90 to przy ponownym uruchomieniu włącza mi się od razu Rockbox. Co powinienem zrobić by po uruchomieniu pojawiał się tryb wyboru Mango lub Rockbox? Wybaczcie za banalne pytanie ale coś nie mogę sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zainstalować. Wielkie dzięki dla Kolegów adriano2510 i pua. Teraz muszę tylko opanować obsługę Rockboxa bo na pierwszy rzut oka znacznie różni się od pierwotnego poruszania się po DX90. Ale z tym muszę sobie poradzić sam. Pozdrawiam

Mam jeszcze jedno pytanie: gdy wyłączę dx90 to przy ponownym uruchomieniu włącza mi się od razu Rockbox. Co powinienem zrobić by po uruchomieniu pojawiał się tryb wyboru Mango lub Rockbox? Wybaczcie za banalne pytanie ale coś nie mogę sobie z tym poradzić.

 

Dawno już nie korzystałem z tej opcji, ale o ile pamiętam trzeba ten dynks od blokady przesunąć w górę - przed włączeniem dx`a. Potem normalnie włączasz i wówczas pojawia Ci się okno wyboru między mango a rb (suwak blokady w dół po odpaleniu okna wyboru). Wybór jest zapamiętywany i po kolejnym odpaleniu włącza Ci się to, co wybrałeś. Jeżeli chcesz zmienić wybór, suwak blokady do góry etc.

 

A! Maciux zrobił jeszcze opcje ustawień (wyświetlania) rb, które znacznie ułatwiały korzystanie z tego programu. Wydaje mi się, że w tym wątku, gdzieś to było do znalezienia.

 

PS. Z moich doświadczeń usznych wynika, że różnica między rb a mango 2.1.5 od lurkera wcale nie jest już taka duża. Ja przestałem korzystać z rb bo jest według mnie zbyt sterylny i techniczny. Granie odrębnymi dźwiękami, bez koherencji. Natomiast ostatnie 2.1.5 lurker - gra równie rozdzielczo, ale bardziej muzykalnie. Lepiej się tego słucha. Dodatkowym plusem jest intuicyjna obsługa, rb jest jednak męczący.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak ...ci co sprzedali DX90....grubo by się teraz zdziwili jak nowy soft wpłynął na jakość odtwarzanego dźwięku . Teraz naprawdę temu DAP-owi blisko do modeli z przedziału ok 4 kzł .

Niech żałują :-)

Mam porównanie do nowego AK 70 i jest nawet zdecydowanie lepiej niż powinno :-)

Kupować i się nie zastanawiać ...DX90 dalej na topie . I o wiele tańsza i lepsza alternatywa niż większość droższych DAP .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności