Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś do mnie dotarł iBasso DX-90 i zastąpił Fiio X1 kupionego na próbę. Od razu zainstalowałem firmware 2.2.0.Lurker, w dziurę są włożone słuchawki Shure SE-215. Dziwi mnie zachowanie equalizera, którego włączenie bardzo mocno wycofuje muzykę bez względu na to jaki styl się wybierze. Jak na razie słucham bez.

Przy okazji pytanie do użytkowników: czy wygrzewaliście go tym dołączonym kabelkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie dotarł iBasso DX-90 i zastąpił Fiio X1 kupionego na próbę. Od razu zainstalowałem firmware 2.2.0.Lurker, w dziurę są włożone słuchawki Shure SE-215. Dziwi mnie zachowanie equalizera, którego włączenie bardzo mocno wycofuje muzykę bez względu na to jaki styl się wybierze. Jak na razie słucham bez.

Przy okazji pytanie do użytkowników: czy wygrzewaliście go tym dołączonym kabelkiem?

Nie żadne wycofanie, tylko równomierne zmniejszenie głośności w celu zapobiegnięcia różnym niemiłym efektom. Po prostu używając EQ musisz podnieść głośność. Włączenie EQ obniża ją o kilka dB i tyle ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wgrałem 2.2.0 od iBasso. OMG, jaka zmiana. Zgadzam się z Wami: mniejsze dociążenie, bliżej średnie, szerzej, bardziej analitycznie, mniej gładko i miękko. Mocno słodził ten 2.1.5, dopełniał i zagęszczał. Tutaj bardziej rockboxowo, surowo. Podoba mi się, chociaż nie wiem czy po czasie nie będzie za lekko w basie. Katuję go teraz z Etyszami.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wgrałem 2.2.0 od iBasso. OMG, jaka zmiana. Zgadzam się z Wami: mniejsze dociążenie, bliżej średnie, szerzej, bardziej analitycznie, mniej gładko i miękko. Mocno słodził ten 2.1.5, dopełniał i zagęszczał. Tutaj bardziej rockboxowo, surowo. Podoba mi się, chociaż nie wiem czy po czasie nie będzie za lekko w basie. Katuję go teraz z Etyszami.

teoretyczne powinien dłużej trzymaj na baterii ;) przez to mniejsze dociążenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, dźwięk z każdym dniem bardziej się otwiera ale bateria masakra. Nie wiem jak udaje Wam się dociągnąć do 8h słuchania. Chyba na dwóch zestawach :)

Jak masz 6h to sie nie martw, ten typ tak ma..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas zmienić Toczke 4G. Sprzeda ktoś za tysiaka swoją sztukę? Z 1999zł po odliczeniu VAT i dochodówki wyjdzie jakieś 1231zł. Tylko jak ja ku*** potem wytłumaczę, że kancelaria prawna potrzebowała odtwarzacza za 2 koła :lol: .

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ja ku*** potem wytłumaczę, że kancelaria prawna potrzebowała odtwarzacza za 2 koła

 

Powiesz, że po całym dniu bojów w sądzie nic tak nie relaksuje, jak chwilą z muzyką odtwarzana z dobrego sprzętu.

 

To jak z uzasadnieniem zakupów jakichś super lustrzanek, że niby do robienia zdjęć akt przy ich przegladaniu w sądzie...:D

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wzialem fiio e12 jako wzmacniacz do pasywnych zestawow audio w salach konferencyjnych :)

ale zeby nie bylo - faktycznie sie sprawdza w tej roli :)


a w temacie... mi sie podoba soft v.2.2.

Faktycznie taki srednicowy, wypchnal i poglebil wokale. Ale w moich sony dolu nie brakuje w zaden sposob, dodatkowo mam wrazenie ze dodal pazura troche zwiekszajac ilosc wyzszej srednicy i gory w stosunku do 2.1.8. Dodalo to przestrzeni, polepszylo holografie. Takie moej wrazenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Troy, ale Ty pisałeś o komplecie za 1400.

 

Napisany Dzisiaj, 09:09

Jeden gościu sprzedawał zestaw JVC FX 700 + DX90 za 1400. Fx700 używane są warte minimum 400, bo za nowe trzeba zabulić lekko ponad tysiaka. Także też stąd wydedukowałem, że da się za 1k dorwać DX90 :lol:

To, że ktoś chciał sprzedać słuchawki w zestawie z DX90, nie jest jednoznaczne z wystawieniem samego odtwarzacza w takiej dumpingowej cenie. I że ceny w komisie są jakie są, na allegro jeszcze wyższe, aktualnie używanych nawet nie ma. Więc to trochę takie wmawianie komuś, że jedna jaskółka czyni wiosnę.

 

Ale jak widziałeś za 1000 to tylko bierz. To widocznie okazja.

 

Sam jakieś parę tygodni temu zastanawiałem się czy nie sprzedać DX90, ale zrezygnowałem. I cenowo jak tak stały tak teraz stoją.

 

Koniec OT.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeden gościu sprzedawał zestaw JVC FX 700 + DX90 za 1400. Fx700 używane są warte minimum 400, bo za nowe trzeba zabulić lekko ponad tysiaka. Także też stąd wydedukowałem, że da się za 1k dorwać DX90 :lol:

Dobrze wydedukowałeś ,kupiłem go za 1020 z przesyłką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ...lepiej czystą instalkę czy updejtować ...i czy to ma jakiś wpływ na pracę urządzenia i jego brzmienie .

Podobnie jak w kompie możliwość nadpisania sterowników .

Reasumując ...zrobiłem restore i gra jakoś inaczej niż po zwykłym apdejcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słyszysz różnice musi być coś na rzeczy. Ja zawsze robiłem restore przez Batch Toola, wolałem się pozbyć "śmieci" po poprzednim sofcie.

Oczywiście może wystarczy zwykły aptejd + ustawienia fabryczne ale jakoś wygodniej było mi używać Batch Tool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności