Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że padło pytanie z jakimi słuchawkami najlepiej się zgrywają z DX90. Odwiedziłem wczoraj Audiomagic. Liczyłem, że będą mieli przynajmniej DX50 na miejscu, gdyż chciałem go posłuchać z Pro330 (mieli demówkę na miejscu). Niestety mogli mi zaproponować tylko X3 i własny Colorfly C3. Niestety byłem mocno rozczarowany. Bez względu na to czy słuchałem w flac czy 320 mp3, dźwięk był płaski, krzykliwy, nijaki. Powiem szczerze po tylu pochlebnych opiniach o tych słuchawkach, byłem mocno zdecydowany by kupić używki od Pana Piotra. Teraz jestem mocno zmieszany, gdyż nie chciałbym sporej kasy wywalić w błoto. W słuchawkach zależy mi na przestrzenności i bliskości (mam nadzieję, że jedno nie przeczy drugiemu), szczegółowości, separacji, ale jednocześnie cieszenia się ze słuchania muzyki. I niestety teraz jestem w kropce...

Niestety nie miałem możliwości odsłuchu pro330 przed zakupem. Przy decyzji kierowałem się pochlebnymi opiniami na ich temat. Czekam na swoje po remoldzie i trochę jestem zaniepokojony tą opinią.

Miaziol coś jednak w tym jest co piszesz o odpowiednim dopasowaniu. Ostatnio rozmawiałem z kumplem, który też zakupił niedawno CA pro330 do swojego DX90. Z początku narzekał na dźwięk ale okazało się, że źle aplikował jedną ze słuchawek. Nie miał prawidłowego seala. Jednak po kilku próbach wszystko wróciło do normy - pojawił się odpowiedni bas i scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demówki zachowują się identycznie jak uniwersale, czyli musisz sobie dobrać odpowiednie tipsy, odpowiednio zaaplikować słuchawki do ucha i wtedy jest szansa, że uzyskasz część końcowego efektu :)

 

@up Miaziol mnie uprzedził ;)

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piskliwości, krzykliwości i nijakiego dźwięku z CA Pro330v2. Owszem zgodzę się z tym nijakim, płaskim dźwiękiem, gdyż wszystko zależy od repertuaru i masteringu utworu jakiego się słucha, są to świetne słuchawki do klasyki, jazzu, bluesa, anime ost, ostów, co do rocka i metalu do dużo zależy tylko od masteringu utworu, płyty i naprawdę jest czasami bardzo nieprzyjemne słuchawki. Owszem też słuchawki lubi mocne dapy, ja na swoim Monolith MX7000, także fajnie grają z HiSound Rocoo-BA, podobno z X5 też fajnie grają. Co do tej krzykliwości, czyli chyba agresywności to trzeba lubić taki dźwięk, dla mnie w modelu v2 jeszcze jest zamało, to jest to coś o czym cały czas mam wymianę z Fatso dotyczącą LE3.

Dwa że muszą być dobrze zaplikowane customy dobrze zrobiony wycisk, a demówki mam na to inne zdanie, gdyż one tylko oddadzą namiastkę. Jak porównywałem ostatnio swoje customy Pro330v2 z demówkami Pro330v2 to demówki oddawały jakieś 70% tego co customy, głównie różnice były właśnie na basie, zwłaszcza niskiem, wysokich było mniej oraz mniej szczegółowe były.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cieszę się, że padło pytanie z jakimi słuchawkami najlepiej się zgrywają z DX90. Odwiedziłem wczoraj Audiomagic. Liczyłem, że będą mieli przynajmniej DX50 na miejscu, gdyż chciałem go posłuchać z Pro330 (mieli demówkę na miejscu). Niestety mogli mi zaproponować tylko X3 i własny Colorfly C3. Niestety byłem mocno rozczarowany. Bez względu na to czy słuchałem w flac czy 320 mp3, dźwięk był płaski, krzykliwy, nijaki. Powiem szczerze po tylu pochlebnych opiniach o tych słuchawkach, byłem mocno zdecydowany by kupić używki od Pana Piotra. Teraz jestem mocno zmieszany, gdyż nie chciałbym sporej kasy wywalić w błoto. W słuchawkach zależy mi na przestrzenności i bliskości (mam nadzieję, że jedno nie przeczy drugiemu), szczegółowości, separacji, ale jednocześnie cieszenia się ze słuchania muzyki. I niestety teraz jestem w kropce...

Niestety nie miałem możliwości odsłuchu pro330 przed zakupem. Przy decyzji kierowałem się pochlebnymi opiniami na ich temat. Czekam na swoje po remoldzie i trochę jestem zaniepokojony tą opinią.

Miaziol coś jednak w tym jest co piszesz o odpowiednim dopasowaniu. Ostatnio rozmawiałem z kumplem, który też zakupił niedawno CA pro330 do swojego DX90. Z początku narzekał na dźwięk ale okazało się, że źle aplikował jedną ze słuchawek. Nie miał prawidłowego seala. Jednak po kilku próbach wszystko wróciło do normy - pojawił się odpowiedni bas i scena.

 

Umów się na odsłuch jak będą mieli DX90. Poproś żeby Ci dobrali odpowiednie tipsy i pomogli w aplikacji słuchawek. Odtwarzacz też ma ogromne znaczenie. Na X3 dostaniesz zupełnie inny dźwięk, innej klasy niż na DX. X3 miałem a DX90 pożyczałem ostatnio na odsłuch. Różnica kolosalna.

W razie wątpliwości pisz do Piotrka a na pewno nie zostaniesz bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uniwersale vs full custom to jest tak jak pisze misiek, miaziol, suszec.

 

A co do pr330v2 to sa to sluchawki po jasniejszej stronie. One maja duzo wysokich szczegolnie dla osob, dla ktorych wysokie nie maja az tak duzego znaczenia; krzykliwe byly dla mnie pierwsze pro; v2 nie nazwalbym krzykliwymi. Bas maja fajny, rowny, miekki, dosc szybki, ale ilosciowo nie ma go za duzo I nie jest subwooferowy typ basu. Wokale zas potrafia pieknie czarowac.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demówki zachowują się identycznie jak uniwersale, czyli musisz sobie dobrać odpowiednie tipsy, odpowiednio zaaplikować słuchawki do ucha i wtedy jest szansa, że uzyskasz część końcowego efektu :)

 

@up Miaziol mnie uprzedził ;)

@Suszec, jak Twoje CA Music Two grają z DX90? Podobno to najlepszy wybór dla kogoś, komu podoba się brzmienie AKG K550 (jak ja), masz jakieś porównanie żebyś mógł to potwierdzić? Zastanawiam się czy warto iść w ogóle w Music Two czy jakieś 4-przetwornikowe uniwersale, a może LE2 czy składać na LE3 nawet kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie bieda z porównaniami :( Jak będę miał możliwość to posłucham z K550, bo obecnie nie mam pojęcia jak grają.

 

Jeśli chodzi o IEM-y to jeśli nie chcesz wydać dużo kasy, ale chcesz cieszyć się dobrym dźwiękiem to lepiej zainwestuj w customy. Wygoda, brak problemów z sealem, a ponad to moim zdaniem M2 bez problemu zbliżają się klasą dźwięku do chociażby Westone'ów 4.

 

Z DX-em bas ma świetny wykop i wybrzmiewanie. Jest go sporo, ale o ile na początku może przeszkadzać jego ilość to po pewnym czasie zaczyna się doceniać jego jakość. Średnica jest bardzo wyraźna, ale bez jakiegoś wyjątkowego czarowania. Dla mnie w sam raz. Góra jest tak samo świetna jak bas. Kiedy musi to wybrzmi, kiedy powinna być krótka jest krótka, zawsze wyraźna i w idealnej ilości.

 

Ja kupowałem M2 na ślepo i to moje pierwsze poważne IEM-y, więc traktuj ten opis z przymrużeniem oka, bo osłuchany bardzo nie jestem, ale mogę Ci obiecać, że na customach się nie zawiedziesz, musisz tylko ustalić czego poszukujesz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem M2 na ślepo i to moje pierwsze poważne IEM-y, więc traktuj ten opis z przymrużeniem oka, bo osłuchany bardzo nie jestem, ale mogę Ci obiecać, że na customach się nie zawiedziesz, musisz tylko ustalić czego poszukujesz :)

 

 

Ja po odsłuchach zdecydowanie preferuję limonki :)

 

Z DX-em bas ma świetny wykop i wybrzmiewanie. Jest go sporo, ale o ile na początku może przeszkadzać jego ilość to po pewnym czasie zaczyna się doceniać jego jakość.

 

Identycznie było w DX50, choć uważam, że odbywało się to niewielkim kosztem górnych pasm (było ich mało i wydawały się odrobinę przyćmione)

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uniwersale vs full custom to jest tak jak pisze misiek, miaziol, suszec.

A co do pr330v2 to sa to sluchawki po jasniejszej stronie. One maja duzo wysokich szczegolnie dla osob, dla ktorych wysokie nie maja az tak duzego znaczenia; krzykliwe byly dla mnie pierwsze pro; v2 nie nazwalbym krzykliwymi. Bas maja fajny, rowny, miekki, dosc szybki, ale ilosciowo nie ma go za duzo I nie jest subwooferowy typ basu. Wokale zas potrafia pieknie czarowac.

Do swoich pro330 v2 podłączyłem kabelek FAW Cooper Series i różnica była diametralna w stosunku do stock-owego kabla - wokale jakby pojawiły sie na wierzchu, góra się wyostrzyła (potrafi zkłuć :) ), bas punktowy i szybki - z opisów przypominają mi wersje v1, której nie miałem okazji posłuchać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DX90 sprawuję się jako DAC do kompa? Sam wystarcza czy trzeba jakiś dodatkowy wzmacniacz czy coś?

jak go podłączałem to miał takie irytujące opóźnienie (soft 2.0.5), ale to możliwe, że przez to iż podłączałem go za pośrednictwem rozdzielacza usb. Nie potrzeba żadnego wzmacniacza gra tak samo jak w normalnym trybie. Albo z dziurki wyjścia słuchawkowego, albo z liniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coolmen jak się sprawują Pro330v2 z DX90, głównie chodzi mi o bas, wysokie i czy przestaje być czasami ta suchość na utworach? I z tego co napisałeś że teraz po zmianie kabla wokale masz na wierzchu, ja mam tak cały czas, czyli jeden z kolejnych aspektów jak różnej muzyki słuchamy, że nie da się dla nas użytkowników powiedzieć coś na temat tego jakie słuchawki są najlepsze.

DX90 jako dac z tego co tu można przeczytać to tylko działa na niektórych systemach operacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misikekb DX90 to, w mojej ocenie lekko jasny player, co w połączeniu z pro330 powoduje, że góra i średnica są świetne ale, jak dla mnie dołu lekko brakuje (soft 2.0.0), soft 2.0.5 lekko je wyrównuje niestety kosztem góry dlatego powróciłem na soft 2.0.0, na którym wokale i scena są napradę dobre (wokale wręcz magiczne :) )

z EQ po kilku próbach dałem sobie spokój - zamula kompletnie pro330

Dla mnie idealnym połączeniem byłaby średnica i góra z pro330 z dołem UE900 :)

Dlatego zamówiłem Harmony 8 Pro - zobaczymy co z tego będzie :)

Edytowane przez coolmen77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. No to Ci się mogą bardzo spodobać H 8 Pro, jeśli chcesz średnicy i góry 330, a dół UE900, nawet bas w H8Pro jest dużo lepszy niż w UE900, góry będziesz miał trochę mniej niż Pro330v2, ale ma lepszego pazura, no i są bardziej rozdzielcze i szczegółowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zatrudnić jako programistów kogoś spoza rodziny...;p

 

 

Zresztą takie rzeczy to się sprawdza/robi na etapie beta testów produktu. Ale jak widać nie wszystkie firmy tak robią.

To co można już od jakiegoś czasu zaobserwować na rynku gier teraz tez pojawia się na rynku playerków.

Wydać jak najszybciej niedopracowany produkt aby tylko się nachlapać kasy.

Ludzie/kupujący zaś niech później robią za darmo przez pół roku za betatesterów...

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności