Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Szukam taniego abonamentu.


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ dobija mnie już to jak dużo płace za to, że dzwonie do osób z playa trzeba pomyśleć nad zmianą telefonu na kartę na coś lepszego. Pytanie tylko, jaką ofertę lub oferty warto rozpatrzyć. Szukam czegoś do 30zł miesięcznie (im mniej tym lepiej) głównie do dzwonienia i smsowania, a raz na dzień sprawdzić maila, wejść na fb czat.

Możecie coś polecić/doradzić? Play odpada, w domu nie mam zasięgu. Co sądzicie o nju mobile (wieże orange to dla mnie wielki plus) i ofercie 19zl lub 29zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play odpada, w domu nie mam zasięgu. Co sądzicie o nju mobile (wieże orange to dla mnie wielki plus) i ofercie 19zl lub 29zl?

play ma zasięg dodatkowo plusa i orange.

Jest jeszcze redbull mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Play odpada, w domu nie mam zasięgu. Co sądzicie o nju mobile (wieże orange to dla mnie wielki plus) i ofercie 19zl lub 29zl?

play ma zasięg dodatkowo plusa i orange.

Jest jeszcze redbull mobile

 

 

 

Tak, ale to ich zasięg. I pierwszeństwo ma orange czy plus. Stąd to jest m.in. wirtualny operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Play odpada, w domu nie mam zasięgu. Co sądzicie o nju mobile (wieże orange to dla mnie wielki plus) i ofercie 19zl lub 29zl?

play ma zasięg dodatkowo plusa i orange.

Jest jeszcze redbull mobile

 

 

 

pierwszeństwo ma orange czy plus

 

pierwszeństwo w ?

jestem ręcznie ustawiony na plusa i nie ma problemów - na nic nie czekam ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalny dzień tak, ale jak będzie przeciążenie (ala święta i reszta) to zobaczysz. Zapraszam do poczytania jak to działa- to są ogólnodostępne dokumenty. Druga sprawa że Orange i T-mobile konsolidują się jeśli chodzi o przekaźniki i orange sporo swoich kasuje ;)

 

Swoją drogą nie wiem w czym Siekiera teraz jest że płaci większe stawki... Sporo operatorów już nie może mieć większych stawek do play ;)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na karte w orange i nie jestem osobą ktora wykupuje pakiety, bo mnie to zwyczajnie nie jest potrzebne i w sumie wychodzi mi drozej, ale jak wykonam jeden tel do play to no kurde mol... 5min, 5zl...

 

Play nie, bo play ma tak, ze korzysta z wiez wszystkich, ale przelacza sie miedzy wiezami non stop i brat ma olbrzymie problemy z tym, bo gubi zasieg i wiesza się tel przy tym, a i nie wiem, czy można na sztywno mu ustawic, korzystaj tylko np z orange. Te zmiany nie są po prostu płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w orange nie bylo jakiegos kodu, zeby obnizyc koszt do playa? bo tak jak mowisz 1zl (pewnie z 70kilka gr) za minute to bylo ale rok temu....

 

a musisz miec abo? oferty na karte sa teraz atrakcyjniejsze IMO, a z przekaznikow jakiej sieci ma korzystac to pewnie da sie ustawic, chyba ze jakis archaiczny telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz na kartę są fajne oferty... np. w T-mobile masz 300 minut za 20 zł. 100mb neta jako bezpieczny net za 9 zł( z czego 250-10 zł, 500 12, 1gb za 15... Ewentualnie we frii/dniówka 10 za 1gb, 3 gb za 20, 6gb za 30). 1000 smsów do wszystkich 10 zł (500- 5 zł).

 

Ewenutalnie taryfa frii w t-mobile i ustawiasz sobie darmowe smsy albo darmowy net (50 mb dziennie).

 

albo

 

Heyah z dniówka

 

opłata ryczałtowa 28 groszy.

 

Wykonasz sms- 28 groszy i przez 24h masz za darmo smsy do wszystkich

tak samo z netem..

 

minuta połączenia za 29 groszy do wszystkich.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię przecież, że nie chcę pakietów wykupowac, bo rzeczy typu 1000min za 6zl na 30 dni mnie nie interesuja, tylko drażnią bo tego nie wykorzystuje a i nie chce mi się pamiętać by co 30 dni wysylac jakis sms. Zbyt wygodny i leniwy jestem.

 

Szukam czegos by byly niskie ceny usług, gdzie zasilam/przelewam to raz na jakis czas i tyle i korzystam. Bez wykupowania dodatkowych rzeczy.

 

Edit: Znalazlem ten kod... no ze tez nie jest to domyslne tylko jakies kody...

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię przecież, że nie chcę pakietów wykupowac, bo rzeczy typu 1000min za 6zl na 30 dni mnie nie interesuja, tylko drażnią bo tego nie wykorzystuje a i nie chce mi się pamiętać by co 30 dni wysylac jakis sms. Zbyt wygodny i leniwy jestem.

 

Szukam czegos by byly niskie ceny usług, gdzie zasilam/przelewam to raz na jakis czas i tyle i korzystam. Bez wykupowania dodatkowych rzeczy.

 

Edit: Znalazlem ten kod... no ze tez nie jest to domyslne tylko jakies kody...

 

 

Są to cykliczne pakiety... Same pobierają kasę...

 

@down- viking jeszcze nie jest u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bodajże 29,99netto masz w PLAY formułę 4.0 bez telefonu. Nieograniczone dzwonienie na komórki i stacjonarne w kraju plus sms/mms też nieograniczony..i internet 500MB chyba.

 

Ja mam 4,0 na firmę za 59 netto (z lumią 920).. nie martwię się o nic.. gadam godzinami sle MMSy i SMSy hurtowo i mam 1GB po wykorzystaniu którego nie spada mi znacząco transfer.. dziwne... :)

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play nie, bo play ma tak, ze korzysta z wiez wszystkich, ale przelacza sie miedzy wiezami non stop i brat ma olbrzymie problemy z tym, bo gubi zasieg i wiesza się tel przy tym, a i nie wiem, czy można na sztywno mu ustawic, korzystaj tylko np z orange. Te zmiany nie są po prostu płynne.

 

z tym, że będąc w playu 4 lata nie miałem nigdy problemu z zasięgiem w całym kraju, HSDPA na środku wsi i te sprawy. Teraz w Orange nie mam zasięgu w budynku w centrum Warszawy, a na tej samej wsi skacze G, 3G, H

 

mam 1GB po wykorzystaniu którego nie spada mi znacząco transfer.. dziwne... :)

 

a nie wpływa to na rachunki na pewno? : p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1GB po wykorzystaniu którego nie spada mi znacząco transfer.. dziwne... :)

 

a nie wpływa to na rachunki na pewno? : p

Z tego co mi się zdaje to tylko orange nabija kasę jak wykorzystasz transfer. U reszty operatorów po prostu spada drastycznie prędkość.

Edytowane przez Roni11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jest też taka opcja, jak  Folx. Taki Uber, ale na dzwonienie. 30zł/miesiąc bez umowy 20Gb, rozmowy i smsy w cenie. Na razie kolega to testuje i się zastanawiam, czy by nie przejść. Ponoć dzielą infrastrukturę z Playem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Viking Mobile. 25 zł na miesiąc, no limit na rozmowy, SMS i MMS i 15 GB internetu, który przechodzi na następny miesiąc, jak się go nie wykorzysta. Zasięg Plus, Play i T-Mobile

 

https://mobilevikings.pl/pl/oferta/telefon-na-karte/#viking25nolimit

Edytowane przez Play
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem kiedyś w Play na abonament, ale ze względu na ich politykę cenową zmieniłem na kartę (oferta bez telefonu droższa o 14zł od takiej samej oferty na kartę). Viking, Virgin i RedBull działają bodajże na infrastrukturze Play i jeśli się nie mylę podlegają pod Play. Viking ma duże pakiety, RedBull ma jakieś systemy lojalnościowe, a sam goły Play czasami daje Tidala. Do tego za granicą z tych operatorów na ich infrastrukturze tylko goły Play w opcji Unlimited daje jakieś pakiety do wykorzystania, a w Vikingu i Redbull są płatne (i dużo droższe niż w Play po przekroczeniu limitu). Jakbym zużywał więcej transferu, to pewnie poszedłym do Vikinga, a na razie Play i Formuła Unlimited mi wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem ostatnio 3 oferty na abonament i za każdym razem opowiadam o Mobile Vikings. Reakcja pani była zawsze taka sama - chwila ciszy i podziękowanie za rozmowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w czasie rozmowy z konsultantem, który próbował mnie przeciągnąć na abonament za każdym razem pytałem czy dadzą mi abonament w takiej samej cenie co mam ofertę na kartę bez zobowiązań czasowych. Ich gadka to wiecznie abo bez telefonu z nolimit na rozmowy, sms i mms i 5GB internetu za 39zł, ewentualnie w łaskawości schodzili na 30zł dając nolimit na same rozmowy i bodajże 1,5GB internetu. Irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Play napisał:

Albo Viking Mobile. 25 zł na miesiąc, no limit na rozmowy, SMS i MMS i 15 GB internetu, który przechodzi na następny miesiąc, jak się go nie wykorzysta. Zasięg Plus, Play i T-Mobile

 

https://mobilevikings.pl/pl/oferta/telefon-na-karte/#viking25nolimit

Mam takowy - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności