Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe do ~500zł lub zestaw do 1000zł


pxpxpx

Pytanie

Witam,
Przymierzam się do kupna słuchawek. Głównie słucham house, psytrance, electro, dodatkowo czasem rock i coś lżejszego. Zastanawialem się nad:

-Etymotic HF3,
-Yamaha EPH-100,
-Westone 1,
-Phonak Audeo PFE 112,

-ThinkSound MS01.
Wcześniejszy model słuchawek jaki miałem to Apple /In-Ear Headphones (ADDIEM) i ich brzmienie mi odpowiadało. Z tego co czytałem opinie to te yamaha będą ok tylko trzeba się przyzwyczaić do gumek. Jakieś inne propozycje lub sugestie? Dobrze wyżej wymienione słuchawki będą współgrać z Sony E585 (ten odtwarzacz prawdopodobnie kupie)?
Czy może kupić jeszcze inny zestaw do ~1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z mojej strony:

ThinkSound MS01 - idealne do takiej muzyki, po prostu idealne.

Westone 1 - tylko i wyłącznie po mocnej equalizacji, po niej grają naprawdę nieźle, również świetnie się sprawdzają w tego typu muzyce, będą szybkie i detaliczne, choć o małej scenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Phiaton odpuszczam, średnie mają opinie, ale dziękuje za sugestie. ThinkSound MS01 - boję się tylko że są zbyt delikatne.. Jeśli je używałeś to jak możesz powiedz coś więcej na ten temat oraz gdzie kupiłeś i za jaką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A macie może jakieś doświadczenia z Sony XBA-2?

 

E: chyba że shure se215 bo są tańsze o 150 a czytałem że też bardzo dobre?

Edytowane przez pxpxpx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawęziłem wybór do dwóch modeli -> Thinksound MS01 lub Yamaha EPH-100. Niestety nie mam możliwości przesłuchać i porównać tych dwóch modeli bo Thinksound są tylko dostępne na stronie sklepu audiomagic, dlatego prosiłbym kogoś kto miał styczność z oby dwoma modelami o opinie (może użytkownik EvilKillaurana?).

Edytowane przez pxpxpx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Opinię już wyraziła recenzja mojego autorstwa ;). Co najwyżej mogę porównać na szybko parę aspektów:

 

Bas - EPH są bardziej basowe od MS, MSki grają równiej i mniej wyczynowo. Dla osoby preferującej basowe granie lepsze będą EPH.

Średnica - bardziej lekkostrawna w MS, ale nieznacznie. W EPH bogata i czerpiąca z linii basowej. Tutaj dużo może powiedzieć od siebie źródło, osobiście preferuję tą z MS.

Góra - MS nieco jaśniejsze, ale nie przeostrzone, EPH ciemniejsze. Dla mnie wyraźnie lepsze MSki, ponieważ na ten rejestr jestem mocno wyczulony.

Scena - obie pary przestrzenne, aczkolwiek również subtelnie mocniej patrzyłbym w stronę MS.

 

Model który testowałem pochodził właśnie od AM, można u nich śmiało zamawiać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedź. Jutro będę w salonie Yamahy i sprawdzę te słuchawki skupiając się na aspektach, które wymieniłeś. Zobaczymy czy mi podpasują czy jednak będzie mi czegoś brakowało. Jak ich nie wybiorę to zamówię MS01 :)

E: do salonu yamahy niestety nie dotarłem :(

Za to znalazłem na ebay aukcje : http://www.ebay.co.uk/itm/New-Original-Yamaha-EPH-100-Earphones-EPH100-/141109714277?pt=US_Headphones&hash=item20dacb5d65

 

Pytanie moje brzmi czy ktoś z Was też zamawiał słuchawki z tego serwisu i czy było wszystko ok? Koleś zaznacza w aukcji - "New other (see details): A new, unused item with absolutely no signs of wear. The item may be missing its original packaging, or the original packaging has been opened or is no longer sealed. The item may be a factory second, or a new and unused item with minor defects. See the seller’s listing for full details and description of any imperfections."

Czytałem na head-fi że jest coraz więcej podróbek tych słuchawek i mam obawy co do autetyczności tego produktu... Licze na jakieś podpowiedzi bądź sugestie.

Edytowane przez pxpxpx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem bardzo zadowolony. Czytałem kilka recenzji i porównań - ludzie wypowiadali się zarówno na polskich i zagranicznych forach, że w tym przedziale cenowym jedne z najlepszych słuchawek (do ~500zł) i potwierdzam - dodatkowo na duży plus separacja dźwięków. Jak jesteś z Poznania to pisz priv i możemy się zgadać na odsłuch to sobie zobaczysz jak grają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności