Skocz do zawartości

Z Sgs3->na fiio x3 lub dx50


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Krotkie pytania: 1) ktory grajek lepiej kupic z tych dwoch powyzej?

2) czy ktos jest z poznania i urzyczylby mi odsluchu w milej atmosferze? :)

 

Lubie brzmienie analogowe, nie przesadnie szczegolowe. Sluchawki CAL!

 

A moze lepiej dozbierac do AK100 albo poczekac na fiio x5?

 

Pozdrawiam

 

Wystukane z SGS3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś na forum się strasznie jarał połączeniem CALi z DX50. ba, nawet ten ktoś uznał to połączenie za idealnie synergiczne. tylko chyba pod lineouta podłączone były CALe, jeśli dobrze pamiętam

 

ot takie małe wtrącenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz wszystkie za i przeciw HiFimana 601 ? Reckę poczytaj na forum. Z tych 4 to ja brałbym AK100. Używany oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam miałem podobny dylemat niedawno. Słuchałem dx50, x3 i ak100. DX50 spodobał mi się bardziej dźwiękowo od X3. Pomiędzy dx50 a ak100 nie dostrzegłem aż takiej różnicy żeby zapłacić ponad 2x więcej (wiem że dla niektórych herezja, ale takie mam ucho). Dodatkowo za dx50 przemawiał wygląd który bardzo mi się podobał i wymienna łatwo dostępna bateria.

Także mój głos na dx50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalezy ci na kasie to wybierz DX50 (nowe chodzą za 1100zł a używki za 800), a jesli jesteś nadziany to AK100, no chyba że wolisz poczekać dwa miesiące do premiery FiiO X5

 

Nowego DX'a kupisz za 800zl bez problemu ;p

 

Wysłane z mojego XT910

 

Edytowane przez szkubi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz bardziej kusi mnie ten DX! Dzieki chlopaki, czytajac posty tutaj na forum i na head fi stwierdzam, ze mozna go brac w ciemno nawet. Podlaczalbym do niego CAL! Po rekablu i po modzie na wygluszenie muszli. A jeszcze tak apropo, slyszalem o mozliwosci zamontowania adaptera na micro sd, gdzie mozna miec 128giga lacznie - wiecie czy dziala to dobrze?

 

Wystukane z SGS3

A i jeszcze: czy odczuje jakis mocny skok jakosciowy przechodzac z S3-jki?

 

Wystukane z SGS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego DX'a kupisz za 800zl bez problemu ;p

 

Mniej. Ja zapłaciłem 912 zł za zestaw z mp4nation - dx50 + takstar hi-2050 + toshiba microsd 32 gb + silikon.

Takstary puściłem za 150, zakładając zaniżoną wartość karty i silikonu które oba i tak bym kupił na ~100zł to sam DX50 wyniósł mnie ~650zł.

 

 

zamontowania adaptera na micro sd, gdzie mozna miec 128giga lacznie - wiecie czy dziala to dobrze?

 

Działa dobrze - adapter microsd albo przejściówka OTG na pendrive i masz 2x64 bez problemu.

 

A skok jakościowy w porównaniu do S3 - bez porównania (zarówno w sq jak i dzień do nocy z napędzaniem słuchawek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę to 800zł razem z silikonem i R3 czyli tym preorderowym zestawem.

 

Właśnie miałem zamawiać ten preorderowy zestaw ale R3 i tak nie będę używał a raczej łatwo nie będzie ich odsprzedać a z Takstarami dużego problemu by nie było. Hmm... muszę to jeszcze przemyśleć ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dziala w dx'ie equalizer? Sa odczuwalne zmiany, cos daje? Nie ma przesterow czy jest automatyczny pre amp? Cos wiadomo o parametrycznym equalizerze - bedzie nie bedzie?

 

Wystukane z SGS3

 

 

Całkiem szczerze - ja nie widzę dużych zmian przy użyiu eq w dx50 na k550. Znaczy jest zmiana z włączonym/wyłączonym eq, ale już podbicia poszczególnych pasm jakoś w mojej ocenie są mało odczuwalne. Przy czym dźwięk na włączonym eq mniej mi się podoba, dx sparowany z akg w pełni mnie zadowala dźwiękowo bez używania eq.

 

 

Właśnie miałem zamawiać ten preorderowy zestaw ale R3 i tak nie będę używał a raczej łatwo nie będzie ich odsprzedać a z Takstarami dużego problemu by nie było. Hmm... muszę to jeszcze przemyśleć ;D

 

Dokładnie tak samo miałem, chciałem brać z R3 ale jak poczytałem jaka to padaka i zobaczyłem w komisie forumowym, że nikt tego nie chce za żadne pieniądze, to wziąłem z Takstarami. I to było dobre rozwiązanie, sam player kosztował mnie połowę tego co w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie zamówiłem z R3'kami i silikonowym pokrowcem w preorderze i zapłaciłem jakieś 845zł. Nie miałem akurat na koncie brakującej stówki ;) Co do gwary to z tego co wiem musisz wysłać do iBasso ale taka jest cena tego, że płacisz mniej za produkt. Poza tym to koszty takiej paczki nie są jakieś kosmiczne ;p

Inna sprawa, że czytałem gdzieś o przypadku, że iBasso pokryło koszty wysyłki grajka do nich na naprawę gwarancyjną więc widać, że da się z nimi doadać w razie czego.

 

P.S.

Ja osobiście jeszcze się nie zawiodłem na obsłudze chińskich sklepów. Sam często zamawiam sporo części do helikopterów RC z Hobbyking'a i Miracle-Mart i ani razu nie miałem z nimi problemów. Obsługa często jest nawet lepsza niż w Polsce bo jak dostałem wadliwą część, która kosztowała ok 40$ to po jednym mailu ze zdjęciem wady dostałem numer paczki do trackingu, niczego nie musiałem odsyłać do ''ekspertyzy" ;)

Edytowane przez szkubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakby tylko DX50 dostał funkcje USB DAC, brałbym w ciemno...

 

Wg iBasso ma być w następnym firmware.

 

 

Jeśli tylko pojawi się nowy firmware, lecę po DX50. Chyba że to nastąpi za kilka miesięcy to pewnie kupię coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakby tylko DX50 dostał funkcje USB DAC, brałbym w ciemno...

 

Wg iBasso ma być w następnym firmware.

 

 

Jeśli tylko pojawi się nowy firmware, lecę po DX50. Chyba że to nastąpi za kilka miesięcy to pewnie kupię coś innego.

 

 

iBasso daje radę jeśli chodzi o szybkie zmiany w FW i komunikację z użytkownikami, sam pisałem do nich, że obecna forma gapless jest tragiczna i sugerowałem zmiany, pisali że pracują nad tym i jakieś dwa tygodnie później wyszło poprawione FW.

 

Jeśli chcesz napisz do nich maila, że masz DX50, jesteś zadowolony i w ogóle miód malina, ale brakuje DAC USB i kiedy będzie (bo że w ogóle będzie to już pisali). Ładnie odpisują wszystkim, więc przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

iBasso daje radę jeśli chodzi o szybkie zmiany w FW i komunikację z użytkownikami, sam pisałem do nich, że obecna forma gapless jest tragiczna i sugerowałem zmiany, pisali że pracują nad tym i jakieś dwa tygodnie później wyszło poprawione FW.

 

Jeśli chcesz napisz do nich maila, że masz DX50, jesteś zadowolony i w ogóle miód malina, ale brakuje DAC USB i kiedy będzie (bo że w ogóle będzie to już pisali). Ładnie odpisują wszystkim, więc przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz.

 

 

Nie będę spamował ich, naczytałem się na HF ile osób tam również śle maile i były różne odpowiedzi. Lepiej poczekać chwilę.

 

Ale jednoznacznej informacji co do tego że będzie USB DAC albo pracują nad tą funkcją, nie znalazłem (z prawdziwego źródła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności