Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Z Sgs3->na fiio x3 lub dx50


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi CI o FirmWare?

oczywiście 2.1 :D


PS: co do HP100... szczerze? nie wymagają zbyt mocnego źródła, więc tymi słuchawkami bym się w tym przypadku nie sugerował :)

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Musiałbym porównać (nie mam pojęcia jakie było oprogramowanie w tamtym dx50 które odsłuchiwałem).

Było to stosunkowo nie dawno, więc myślę iż był to najnowszy fw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce siać herezji... nie mówię, że dx50 nie ma mocy ale X3 ma jej zdecydowanie więcej!

Z Fiio odsłuchiwałem Q701 i było wystarczająco głośno i z wysterowaniem nie miał problemu.

Z ibasso już było niestety gorzej :/

Też zależy od tego kto jakie lubi brzmienie: dx50 dużo bardziej ociepla dźwięk niż x3, choć moim zdaniem w fiio można usłyszeć trochę funu :D chodź zdecydowanie to dużo bardziej analityczne granie według mnie... (a ja takie wolę)

 

ps: no i X3 jest tańszy :)

 

Poza tym, że nie wiadomo na jakim FW był DX to jeszcze mam jedno pytanie. Czy przy odsłuchu Q701 podbiłeś gain do końca? Bo pomiędzy tą najniższą pozycją a najwyższą jest naprawdę duża różnica i jeśli tego nie zrobiłeś to się nie dziwie, że grał za cicho ;) Ja osobiście nie sprawdziłem jeszcze DX'a z Q701 bo jak poszedłem do Saturna to wszystkie słuchawki z odpinanym przewodem go nie miały i nie chciało mi się już pytać obsługi czy ten przewód któś im podwędził czy specjalnie chowają na wszelki wypadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam dylemat Fiio X3 czy DX 50. Docelowo mają też być słuchawki AKG Q 701, obecnie są Takstary TS 662 oraz poza domem Cresyny C 740s. Nie chcę nosić żadnych kanapek, dlatego chciałbym, żeby nie było problemów z napędzeniem AKG. Muzyka którą słucham to: jazz alternatywny, rock progresywny, muzyka świata i klubowa. Zależy mi na dużej scenie, szczegółowości, basu w sam raz, ma być dużo powietrza :) codziennie zmieniam zdanie co do wyboru odtwarzacza :) pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG muszą jeszcze jakiś dłuższy czas poczekać, na ten moment bardziej zależy mi na grajku przenośnym ,który zagra lepiej z TS 662 oraz C 740s. Po opiniach na forum bliżej mi do DX 50, ale na pewno lepiej wcześniej posłuchać obu. Stacjonarnie słucham na dziurce wiekowego już Marantza CD 6000 i nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz po prostu grajka na to szczerze polecam iBasso. Wcześniej miałem (i mam nadal) Taczkę 4G i jestem bardzo zadowolony ze zmiany mimo, że iPod to bardzo dobry grajek. Z drugiej strony podejrzewam, że jeśli kupisz X3 to też pewnie będziesz zadowolony. Jeśli tak jak ja nie jesteś jakoś specjalnie osłuchany z grajkami z tej wyższej półki to nie mamy wyśrubowanych wymagań. Jednym słowem niewiedza w audio (czy nie osłuchanie) bywa błogosławieństwem ;)

 

Ja na iBasso zdecydowałem się tylko na podstawie opinii internetowych bo nie mogłem znaleźć w Gdańsku żadnego z tych grajków (nawet w mp3store). W moim przypadku na iBasso przeważyło to, że :

 

- X3 był opisywany jako bardziej ocieplony a DX jako bardziej neutralny, bardziej szczegółowy.

- DX dłużej gra na jednym ładowaniu i ma wymienny akumulator co w przypadku jakiegoś wyjazdu gdzie nie będę miał prądu ma znaczenie bo kupuję sobie dodatkowy i tylko wymieniam ;)

- wygląd iBasso bardziej mi przypadł do gustu

- i teraz napiszę coś co niektórych wprawi w osłupienie bo przed moim zakupem czytałem o tym, że DX50 ma większą moc niż X3 ;D

 

I już słyszę atak Fiio'wców, że piszę bzdury ale chcę jeszcze raz napisać, że piszę to wszystko na podstawie informacji, które zebrałem po koniec zeszłego roku na HF'ie i naszym forum. No cóż najwyraźniej po zmianie FW zmienia się nie tylko brzmienie ale również moc XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz po prostu grajka na to szczerze polecam iBasso. Wcześniej miałem (i mam nadal) Taczkę 4G i jestem bardzo zadowolony ze zmiany mimo, że iPod to bardzo dobry grajek. Z drugiej strony podejrzewam, że jeśli kupisz X3 to też pewnie będziesz zadowolony. Jeśli tak jak ja nie jesteś jakoś specjalnie osłuchany z grajkami z tej wyższej półki to nie mamy wyśrubowanych wymagań. Jednym słowem niewiedza w audio (czy nie osłuchanie) bywa błogosławieństwem ;)

 

Ja na iBasso zdecydowałem się tylko na podstawie opinii internetowych bo nie mogłem znaleźć w Gdańsku żadnego z tych grajków (nawet w mp3store). W moim przypadku na iBasso przeważyło to, że :

 

- X3 był opisywany jako bardziej ocieplony a DX jako bardziej neutralny, bardziej szczegółowy.

- DX dłużej gra na jednym ładowaniu i ma wymienny akumulator co w przypadku jakiegoś wyjazdu gdzie nie będę miał prądu ma znaczenie bo kupuję sobie dodatkowy i tylko wymieniam ;)

- wygląd iBasso bardziej mi przypadł do gustu

- i teraz napiszę coś co niektórych wprawi w osłupienie bo przed moim zakupem czytałem o tym, że DX50 ma większą moc niż X3 ;D

 

I już słyszę atak Fiio'wców, że piszę bzdury ale chcę jeszcze raz napisać, że piszę to wszystko na podstawie informacji, które zebrałem po koniec zeszłego roku na HF'ie i naszym forum. No cóż najwyraźniej po zmianie FW zmienia się nie tylko brzmienie ale również moc XD

Czyzby po aktualizacji firmware dx50 lepiej wykorzystuje sekcje wzmacniacza?

 

Wystukane z SGS3

Zobaczymy co zaprezentuje ibasso ze sqoim dx90.. Jestem bardzo ciekawy. Narazie trzymam gotowke.

 

Wystukane z SGS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki klikacz za wyczerpującą odpowiedź, rzeczywiście nie jestem osłuchany z grajkami z wysokiej półki i jak mi się spodoba brzmienie iBasso to zostanie ze mną na długo. Jeszcze tylko muszę dozbierać trochę kasy, może w tedy już w Gdańsku w mp3store można będzie ich posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku to teraz ja mam DX'a (a widziałem też ostatnio na forum jeszcze kogoś kto miał DX'a i Gdańsk w stopce) więc w razie czego jak będziesz zdecydowany to możemy się w wolnej chwili umówić gdzieś na jakiś odsłuch. Teraz co prawda średnio z czasem stoję ale myślę, że za jakieś dwa tygodnie będę miał więcej spokoju na uczelni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście jeszcze o jednym: fiio x3 ma funkcje daca, co prawda ibasso tez ma dostać taka funkcje ale mial juz ją dawno dostać o caly czas obiecują... Cos mi sie wydaje ze na obiecankach sie skonczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności