Skocz do zawartości
  • 0

AH-D600 vs ATH-A900X vs T70


mkl

Pytanie

Cześć, jak w tytule czyli

 

- zamknięte

- wygodne

(wiem,że te dwa pierwsze punkty troche się wykluczają ale muszą byc zamknięte)

- wysoka izolacja od otoczenia

- dobrze wspołpracować z o2+odac

- muzyka od iron maiden po mozarta

- mają godnie zastąpić CALe ;) czyli fun ze słuchania przede wszystkim.

- cena ~1600zł

 

 

Skłaniam się ku AH-D600 ewentualnie ATH-A900X.

 

Czy coś jeszcze wchodziło by w grę co warto było by odsłuchać? Che ograniczyć się do max 3-4 par do odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

T70 z O2 i ODAC mi się nie spodobały. Brzmiało to ostro i sykliwie, bardzo jasno, rozdzielczość super, basu niedużo - bardzo analitycznie, mało muzykalnie. Myślę, że jeśli szukasz rozwinięcia CAL, to nie tędy droga. Chyba będę miał je ponownie w styczniu, to się upewnie, bo może po obcowaniu z T90 mi się odmieniło ;)

 

Pozostałych modeli (jeszcze) nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja glos na d600. Ath zagra jeszcze jeszcze jasniej i ostrzej niz t70 jesli charakter a900x jest zblizony do a700x.

Jak pomyslisz nad zmiana klockow to wtedy dopiero uwzglednij t70.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@UP - zależy do jakich słuchawek jesteś przyzwyczajony. D600 ponadto są w mojej opinii wrażliwe na źródło i mogą różnie zagrać, choć niewątpliwie są to basowe słuchawki z dobrą, acz cofniętą średnicą (albo takie wrażenie powoduje ten bas). Góry jest całkiem sporo, ale też odniosłem wrażenie, że brakowało jej szlifu, jasności.

 

Ogółem D600 mają tutaj swoich zwolenników ale też i znajdą się tacy, którzy uważają je za, lekko mówiąc, porażkę... Z czym bym się jednak nie zgadzał, bo słuchałem sporo gorszych nauszników, Denony prezentują już odpowiednią klasę, ale jest to dźwięk, który nie każdemu podejdzie. Mimo wszystko pokusiłbym się o stwierdzenie, że większości powinien się spodobać :) Do tego to chyba najwygodniejsze słuchawki zamknięte jakie miałem, ale nie są one zbyt dobrze przystosowane do małych głów, więc lepiej przed zakupem sprawdzić, czy będą dobrze pasować. Izolacja również jest w nich bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kwestia subiektywna.

Dlaczego natomiast sie nie podobaly? Z tego zestawu beda to sluchawki dobrej klasy zachowujac radosc sluchania znanej z cal. Przynajmniej taka moja opinia.

 

Swoja droga faktycznie autor moglby Napisac wiecej o preferencjach dzwiekowych i ew dac oczekiwania w stosunku do wlasnie cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kwestia subiektywna.

Dlaczego natomiast sie nie podobaly? Z tego zestawu beda to sluchawki dobrej klasy zachowujac radosc sluchania znanej z cal. Przynajmniej taka moja opinia.

 

Swoja droga faktycznie autor moglby Napisac wiecej o preferencjach dzwiekowych i ew dac oczekiwania w stosunku do wlasnie cal.

 

 

Nie mam na tyle doświadczenia w słuchaniu słuchawek aby napisać dokładnie czego oczekuje. Raptem miałem 3 modele: CALe (które zostały do dzisiaj), HD650, i hm5. W większości słuchałem razem z tuningowanym Marantz Cd-53 + Holdegron na zmiane z EDGAR SH-1. Część sprzętu sprzedałem, teraz czekam na o2+Odac, który ma zostać na dłużej. Jestem przyzwyczajony do barwy HD650. Na pewno nie będą podobały mi się świszczące góry, lubie dźwięk ciepły, wole więcej basu niż robiące dziure w głowie wysokie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Custome One Pro to przy sluchawkach z tytulu z dwie klasy nizej. Jak autor mial hd650 i hm5 to copy nie beda moim zdaniem zadnym krokiem na przod. Od takie ladne zamulacze:)

 

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD650 i HM5 to znów żaden hi end :)

 

Od HD650 to dla mnie zrekablowane i wytłumione CAL są znacznie lepsze i przyjemniejsze w odbiorze ;)

 

Heh, wielu by Cie zabiło za to stwierdzenie odnośnie HD650. Ale fakt CALe zostały a 650tki poszły w świat. Teraz troche brakuje mi sceny i szczegółowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje uszy słyszą tak a nie inaczej :)

 

Co do sceny i szczegółowości to HD650 słabo wypadają. Jak byś chciał kiedyś otwarte o podobnym brzmieniu do HD650 a lepsze dźwiękowo do HiFiMAN HE-300.

 

Co do zamkniętych to myślę, że możesz spróbować z AKG Tiesto o ile Cię te napisy i logo nie odstraszą, jest tam regulacja basu itp :)

 

Oraz jak na słuchawki DJ muszą dobrze izolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje uszy słyszą tak a nie inaczej :)

 

Co do sceny i szczegółowości to HD650 słabo wypadają. Jak byś chciał kiedyś otwarte o podobnym brzmieniu do HD650 a lepsze dźwiękowo do HiFiMAN HE-300.

 

Co do zamkniętych to myślę, że możesz spróbować z AKG Tiesto o ile Cię te napisy i logo nie odstraszą, jest tam regulacja basu itp :)

 

Oraz jak na słuchawki DJ muszą dobrze izolować.

Bo tutaj trzeba sennkom tor zapodać dość rozumnie... ja akurat posiadam HD600 i w bieżącym ustawieniu to scenę mam jak w staxach ;)

Pozostaje jeszcze kwestia osobistych preferencji jeśli chodzi o charakterystykę brzmienia, mnie HE-300 nie odpowiadały wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak, ale miałem ostatnio zestaw staxa parę miesięcy i jednak to nie to dla mnie. Staxy są wyprane z emocji, choć faktycznie przestrzenne i szczegółowe. Ale do klasyki bezwarunkowo polecam. Choć HD600 z lampą klasykę grają pięknie ;)


BTW Fajny Blog :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę zapytać który model odsłuchiwałeś i na jakim energizerze / lampach? Są modele które faktycznie mogą podchodzić pod taki opis, ale są też i takie, którym nigdy bym nie zarzucił braku emocji, zwłaszcza przy umiejętnym podejściu np. z nausznicami DIY.

 

HD600 jak najbardziej potwierdzam - z lampą i na dobrym kablu potrafią pokazać naprawdę sporo.

 

 

A dzięki, dzięki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności