Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD681 - Perul mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Mod dzięki któremu na nowo odkryłem HD681. Póki co wersja "beta", być może jeszcze coś zmienię, ale może nie.

W każdym razie cieszą funowym dźwiękiem nie przeginając z wysokimi a jednocześnie nie gubiąc szczegółów.

 

http://pokazywarka.pl/hd681_mod/

 

EDIT:

Pokazywarka niestety "wysiadła" w związku z czym fotki zamieszczam tutaj, niestety bez opisu

 

IMG_20131206_233029.jpg

 

IMG_20131206_235559.jpg

 

IMG_20131207_003640.jpg

Edytowane przez Perul
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam EVO, ale póki co wolę te zmodowane (pewnie dopóki się za EVO nie wezmę ;) ). Zwłaszcza elektronika i mocniejsze brzmienia fajnie teraz brzmią. Bas solidny, może ciut słabszy niż w EVO, góra dużo klarowniejsza ale jeszcze bez kłucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod dzięki któremu na nowo odkryłem HD681. Póki co wersja "beta", być może jeszcze coś zmienię, ale może nie.

W każdym razie cieszą funowym dźwiękiem nie przeginając z wysokimi a jednocześnie nie gubiąc szczegółów.

 

http://pokazywarka.pl/hd681_mod/

 

 

jak odczepić muszlę? pociągnąć na siłę czy jak.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć to wieczko z napisem "Spuerlux" (z drugiej 2x32ohm) - wcisnąć coś cienkiego w pierwszą szczelinę (nad a nie pod kolorowym krążkiem).

Potem widać wkręt - trzeba go odkręcić i zdjąć element.

Następnie widać kolejny, tym razem sporo większy wkręt trzymający całą muszlę do pałąka. Też go odkręcić.

Po tych zabiegach będziesz mieć dostęp do drivera, choć można jeszcze wypiąć te plastikowe elementy na których trzyma się muszla, żeby było łatwiej, ale nie jest to niezbędne. Tutaj wystarczy płaski śrubokręt, lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dorobiłeś ten drugi otwór przytkany gąbką? Zaklejenie tylko tego fabrycznego (bez dorabiania drugiego) zmniejszy ilość basu i trochę średnich doda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie kwestia grubości tej gąbki. Jak masz taśmę dwustronną, to możesz spróbować przykleić tą gąbkę po bokach, tak, żeby bezpośrednio nad otworem była tylko niezbita gąbka.

Albo w ogóle ją wyrzuć jak masz tak mało basu - dla mnie było za dużo bez tej gąbki, ale może akurat masz jakieś inne (niewygrzane?) mniej basowe drivery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod świetny ;)

Choć zrobiłem trochę inaczej. Po pierwsze basreflexu nie zakleiłem gąbką, a po drugie jako damper posłużyło ćwierć kółka z grubego papieru naklejone za pomocą polopastra. Efekt lepszy niż cały damper z poloplastra.

Przy zaklejeniu poloplastem góra potrafiła jeszcze zakłóć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środkowy otwór otwiera przestrzeń wyłącznie ze środka membrany czy całości? jak to jest zbudowane?

Nie bardzo to analizowałem - być może tak. Opierałem się na doświadczeniach z modu K518.

 

Mod świetny ;)

Choć zrobiłem trochę inaczej. Po pierwsze basreflexu nie zakleiłem gąbką, a po drugie jako damper posłużyło ćwierć kółka z grubego papieru naklejone za pomocą polopastra. Efekt lepszy niż cały damper z poloplastra.

Przy zaklejeniu poloplastem góra potrafiła jeszcze zakłóć.

Czyli zrobiłeś wersję dla basheadów ;) - kwestia preferencji, ja wolałem mniej basu. Co do damperów to u mnie prócz nich jest jeszcze 0,5cm gąbki zamiast tych oryginalnych wkładek, pewnie też więcej wysokich obcinają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul, dzięki :) Już od dłuższego czasu 681 leżały w szafie, bo bez użycia korektora nie dało się ich słuchać. Mam nowe słuchawki :woot: Nie wiem co mogło to zmienić, ale ja użyłem gąbki do wyciszania paneli 2mm (taką miałem). Jak dla mnie jest odpowiednia ilość niskich tonów, bardzo dźwięczne, nie kłujące ani syczące wysokie. Jeszcze raz, SZACUN!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

środkowy otwór otwiera przestrzeń wyłącznie ze środka membrany czy całości? jak to jest zbudowane?

Nie bardzo to analizowałem - być może tak. Opierałem się na doświadczeniach z modu K518.

 

Mod świetny ;)

Choć zrobiłem trochę inaczej. Po pierwsze basreflexu nie zakleiłem gąbką, a po drugie jako damper posłużyło ćwierć kółka z grubego papieru naklejone za pomocą polopastra. Efekt lepszy niż cały damper z poloplastra.

Przy zaklejeniu poloplastem góra potrafiła jeszcze zakłóć.

Czyli zrobiłeś wersję dla basheadów ;) - kwestia preferencji, ja wolałem mniej basu. Co do damperów to u mnie prócz nich jest jeszcze 0,5cm gąbki zamiast tych oryginalnych wkładek, pewnie też więcej wysokich obcinają.

 

W moim przypadku nie nazwał bym tego "wersją dla basshedów", ponieważ mam rozgięty pałąk (dość znacznie, prawie nie ma docisku) oraz zrobionego skarpetkowego moda.

Wczoraj dorobiłem jeszcze jeden mały otwór (cyrklem) i basu jest odpiwednia ilośc (a nawet więcej niż chciałem), lecz słuchawki nadal są jasne, a jasność mi już bokiem wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast oryginalnych gąbek przed przetwornikiem użyj skarpety frotte/weluru - powinno przytemperowac górę. Ale ciemne to raczej nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak te słuchawki z dwoma otworami małymi potrafią grać, odkleiłem reflex i odsłoniłem otwory.

Góra lekko się równoważy dołem

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na zdjęciu jest wersja B chyba ?

To są zwykłe, tylko pierścienie im przemalowałem - trochę czasu to zajęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią się EVO bez wkładek. Mają sporo więcej góry, szczegółowość została zachowana. Za to EVO mają bardziej naturalne średnie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią się EVO bez wkładek. Mają sporo więcej góry, szczegółowość została zachowana. Za to EVO mają bardziej naturalne średnie tony.

Jak możesz to napisz co to oznacza bardziej naturalna, i co będzie lepszym uzupełnieniem do hd 330, EVO czy te twoje :) 681 , chodzi mi które będą lżejsze , w graniu i bardziej szczegółowe,

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo są dość podobne w graniu do HD330, aczkolwiek chyba mniej żywiołowe. Jeśli chodzi o szczegółowość, to zdecydowanie HD681 będą lepsze. Co do tej naturalności, to wokale i instrumenty w EVO brzmią bardziej jak w rzeczywistości. Przy syntetycznym (elektronika itp) brzmieniu nie ma to większego znaczenia, ale dla np, wiolonczeli to już tak. Po prostu mają mniej dociążone średnie tony (za mało jak dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo są dość podobne w graniu do HD330, aczkolwiek chyba mniej żywiołowe. Jeśli chodzi o szczegółowość, to zdecydowanie HD681 będą lepsze. Co do tej naturalności, to wokale i instrumenty w EVO brzmią bardziej jak w rzeczywistości. Przy syntetycznym (elektronika itp) brzmieniu nie ma to większego znaczenia, ale dla np, wiolonczeli to już tak. Po prostu mają mniej dociążone średnie tony (za mało jak dla mnie).

Dzięki , w końcu ktoś w zrozumiały sposób mi wyjaśnił różnicę między 681 a Evo, czekam jeszcze na recki takstarów 671, 662, i 2050, jak któreś nie dadzą mi lepszego grania o ogólnej charakterystyce jak klasyczne 681, to wracam właśnie do luksów, oczywiście.330 po Twoim modzie też zostają do jazzu.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo takstary Hi2050 (po modach) czy TS671 to jednak półka wyżej niż HD681 (po modach), a już na pewno naturalniej.

Zwłaszcza zmodowane Hi2050 polecam fanom szczegółowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo takstary Hi2050 (po modach) czy TS671 to jednak półka wyżej niż HD681 (po modach), a już na pewno naturalniej.

Zwłaszcza zmodowane Hi2050 polecam fanom szczegółowości.

ok dzięki, ale po przeczytaniu kliku innych opinii 2050 to nie to co szukam, idę jednak w EVO, jak będzie jednak za ciemno i basowo, wyciągnę filc i gąbkę z przed przetwornika i zrobię klasyczne 681.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności