Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zależy od wersji. Jak masz pierwszą rewizję, to wrzucasz stare FW na kartę i robisz normalny upgrade. Ale druga rewizja ogranicza cofnięcie systemu do wersji 1.4. Starsze nie są obsługiwane ze względu na drobne zmiany w podzespołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale pytanie czy na pewno chcesz to zrobić. Żeby wrócić do 1.1 lub 1.2 musiałbyć mieć FiiO z pierwszej serii produkcji (srebrne miały 1.1, złote 1.2), ponieważ FW zawiera też kody sterujące do ekranu czy też kości pamięci, które ulegały zmianom w kolejnych seriach i stare FW nie są zgodne z nowszymi ekranami. Jak do nowszego spróbujesz zaaplikować starszy FW, to ci się wysypie i będzie pokazywało, że sprzęt jest nieobsługiwany i żebyś zaktualizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać rewizję ? X1 kupiłem 10.04.2015 z firmware 1.1. Z ciekawości zrobiłem upgrade od razu do 1.6 i pomimo, że kółko chodzi o niebo lepiej to dźwięk nie podoba mi się. Próbowałem wrócić do 1.1 i 1.2, ale wyświetla się komunikat - "zbyt stara wersja". Czyli trzeba będzie żyć z 1.6 ? Do kitu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Maksymalnie dało radę tylko do 1.3. Dalej nie chce. Chyba trzeba będzie szukać odtwarzacza o sygnaturze brzmienia X1 z firmware 1.1. Dla mnie zmiany dźwięku w firmware od 1.3 do 1.6 są rozczarowaniem. Nie ma już tej przyjemności ze słuchania.

Edytowane przez Zwrotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc w doborze słuchawek do x1, aktualnie mam doki sennheiser cx300II. Testowałem u ojca hd380pro na tym odtwarzaczu ale jakość dźwięku była fatalna, potrzeba więcej mocy do napędzenia tych słuchawek ( dla mnie grają rewelacyjnie na starym wzm Diora ws-504b).

Mam możliwość kupić za ok 650 zł fidelio x2, ale nie mam gdzie ich sprawdzić, czy ktoś z szanownych forumowiczów miał możliwość przetestować to połączenie. Słuchawki mają 30 ohm także powinny grać dość dobrze i głośno ale nie chce kupować kota w worku.

Słuchawki mają być do użytku domowego konstrukcja zamknięta mnie męczy przy dłuższym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Fidelio X2 to dużej mocy nie potrzebują więc Fiio X1 spokojnie sobie z nimi poradzi. Kwestia jakiego dźwięku oczekujesz od tego połączenia i jaki dźwięk preferujesz. Ogólnie X2 najlepiej zgrywają się z raczej jaśniejszymi i mniej dociążonymi źródłami, do których X1 nie należy.

 

Jeszcze co do X2 to czasami można je było spotkać na ekspozycji w MM albo Saturnie więc może tam mógłbyś sam przetestować to połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie brak tych słuchawek w MM, Saturn.

Szukam słuchawek do rocka, cx300 grają dość dobrze ale nie chce uszkodzić sobie słuchu a kosztują tylko 100 zł. Dlatego chce usłyszeć co ten odtwarzacz naprawdę potrafi na dobrym sprzęcie. Lubię dobry niski bas, słucham raczej głośno. Fiio ma bardzo dobrą góre, także słuchawki chciałbym żeby grały dobrze dołem (mdr-zx660ap mają fajny bas) tylko nie wiem czy to jest możliwe przy tej konstrukcji.

ps.

Jak podłączyłem hd380 to się załamałem. Także proszę o propozycje sprawdzonych słuchawek mogą to być też półotwarte ale o ostrych i mocnych dźwiękach ale chociaż trochę muzykalne. Max 600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forum jest poza czasem... obecnie od bodaj czterech miesięcy (!) jest dostępna beta nowego firmware (1.61) i to bardzo ciekawy ten nowy firmware jest... dziwne, ze tu nikt o tym nie pisze, troche to śmieszne, dominują jakieś senne tematy, w sumie bez znaczenia, a o nowym firmware na pewno byłoby o czym tu pisac ... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam przymierzam się do zakupu dap'a FiiO X1 i teraz zastanawiam sie nad dokami do niego.

Słucham głównie Electro, Techno ,trance , house zależy mi na konkretnym bassie a dół, średnica nie dominowały a robiły całą brudną robotę by w momencie uderzenia cały czas czuć ten efekt WoW nawet po ostanim mocnym wybrzmieniu bassiku, scena musi być konkretna ale nie główną zaletą słuchawek.

Zastanawiałem się nad Focal Spirit One S co myślicie o tym połączeniu, czy X1 zagwarantuje im dobre napędzenie, bo podobno dość ciepło grają ,ale co z średnimi tonami?

Edytowane przez MajkelVoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem z nadpisującymi się plikami mp3 przez fiio x1 (kopiowanie z dysku na Fiio x1 przez port fiio - błąd powstaje w trakcie kopiowania i utrwala się już w pliku mp3 na stałe - czary jakieś...) trafił do producenta... niestety na dziś dotarło do nich (wysłałem naście próbek z tym błędem do supportu fiio), że jest jakiś problem z Fiio X1 i jego portem (nie tylko ja mam te kłopoty jak się okazało).Testują, sprawdzają, no zobaczymy, ale siedzą nad problemem, tak wynika z maili od nich... na początku upierali się, że nowy firmware (2.0) pomoże na wszystko, później że formatowanie karty, zmiana karty itp - nie pomogło nic... opis smojego problemu jest kilka postów wcześniej dokładnie opisany, ale bez rozwiązania oczywiście... może tym razem ktoś ma rozwiązanie i okaże się geniuszem? ;)

 

P.S. Fiio X1 nieziemsko gra z AKG K551 - polecam te słuchawki, to inny wymiar muzyki (wspaniała stereofonia!)! Warto wydać te kilka stówek i zamknąć temat słuchawek raczej na długo :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś robił moda fiio x1? Podmiana opampa pre, wzmaka słuchawkowego i jego kondów? Czy ewentualnie jakieś jeszcze inne ciekaowstki? Podobno już sama podmiana opampa daje znaczącą poprawę brzmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności