Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja AKG K545 - następca K550 w wersji portable


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

ttrrruu.png



AKG jest niezwykle uniwersalną firmą, stara się uderzać w wiele grup, tworząc modele przenośne z dobrym basem, grające Vką, a także wysokie modele do bólu analityczne. W zeszłym roku pojawił się jednak czarny koń wśród linii produktów popadających w rutynę. K550, bo o nich mowa, łączą cechy poszczególnych modeli, dzięki czemu austriacy zaserwowali nam świetne all rounder'y, wychwalane przez wiele osób i bardzo popularne wśród melomanów. Dzisiaj jednak, jako pierwsi w Polsce, mamy przyjemność zaprezentować Wam ich następce – K545. Tak, nie przesłyszeliście się. Pomimo bardzo dużej popularności i pochlebnym opiniom na temat pięćset pięćdziesiątek AKG po 12 miesiącach wypuściło ich kolejne wcielenie w mniejszej, bardziej przenośnej wersji. Nas bardzo ucieszyła ta wiadomość, ponieważ K550 nie podobały namisię pod względem wokalu, więc liczyliśmy na jego poprawę w kolejnej rewizji. I doczekaliśmy się, bo nowy model prezentuje się świetnie pod tym względem, ale o tym później. Życzę Miłej lektury!



Po więcej zapraszam na: http://tinyurl.com/pmgtenj :)


Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy brak analityczności? Czy to znaczy że szczegółowość kuleje? W końcu dostałem info ze sklepu że są do odebrania, ale chyba nie potrzebuję teraz takich słuchawek, od kiedy mam Ety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bardziej chodziło mi o to, że nie ma w tych słuchawkach czegoś takiego jak ostra i do bólu szczegółowa góra. Nie męczy, nie siedzi na gardle i nie przykłada doń noża. Ciężko mi odnieść się do jakichkolwiek Etów lub chociażby K550, aczkolwiek postaram się załatwić chociażby Momentum.

 

Porównanie nausznych do doków jest troszkę dziwne i raczej nie wyobrażam sobie, żeby w tej samej cenie douszny model tak samo brzmiał.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powiesz o szczegółowości w AKG, bo tylko tego mi zabrakło w recenzji...? Wspomniałem o Etach, bo to słuchawki dla mnie głównie na zewnątrz, a takie też zastosowanie planowałem dla K545.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym się odnieść do jakiegoś jasnego modelu, bo moją domeną są głównie słuchawki o ciemnej barwie. Poziom K601 to na pewno nie jest. :)

 

 

 

bo tylko tego mi zabrakło w recenzji

Postaram się coś dopisać.

 

Czytając opinie o Etach obawiam się, że K545 nie będę dla Ciebie ideałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś je jakoś porównać do Senków HD 600 / AKG K 701? (wiem, ciężko porównać słuchawki otwarte do zamkniętych, ale K550 grają przestrzennie, z szeroką sceną jak na słuchawki zamknięte, więc... ;) )

 

Ewentualnie do Momentum On-Ear?

 

I jak one się zgrywają z mutacjami Prodigy Audiotraka (HD2/Hi-Fi/LT)?

 

 

Pytam się, bo moje MOE idealnie zgrywają się z Prodigy, którego używam, a przymierzam się do słuchawek, które będą grały jednak bardziej przestrzennie, szeroko, będzie w nich więcej powietrza, słucham dużo muzyki koncertowej i dlatego zacząłem szukać otwartych (ew. zamkniętych) słuchawek, które dałyby mi jednak szerszą scenę pozostawiając dynamikę i gabaryty małego Momentum - stąd pierwsze pytanie.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 nie słuchałem, K601 przez chwilę jakiś czas temu, więc nie będzie to idealne porównanie. Z pamięci to na pewno AKG grały bardziej przestrzennie, z większą ilością detali, lepszbjfsymi wysokimi, ale gorszym basem i (moim zdaniem) wokalem. Może nie tyle gorszym jakościowo, co bardziej wycofanym i w mniejszej ilości. W sumie to zupełnie inna półka i inny target, bo jak ktoś chce uniwersalne portable, to bierze K545, a jak ktoś chce świetne domowe i liczy się z zakupem drogiego wzmaka + słucha lżejszych gatunków, to kupi K701. :)

 

Jak bede miał czas, to w rms spróbuje porównać. Najchętniej K550, SRH840, Momentum vs K545. Oczywiscie skrobne cos odnośnie tego.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Ale ogólnie rzecz biorąc nie wytypowałbym K545 pod względem przestrzeni, bo choć ma duży urok i intymność, to wielkość nie imponuje.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reckę! IMO nie sa warte tej ceny. Należy jednak pamiętać, że K550 też były tak drogie na początku. Jak zjadą do poziomu 600-700zł to chyba się szarpnę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak max 700zl bym za nie dał, choć nie wiem jaką konkurencją są dla nich Momentum On-Ear. W nast. tygodniu może uda mi się porównać.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Aczkolwiek 600zł, to byłaby uczciwa oferta.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, choć miałem możliwość. Brak wzmaka pod ręką i opinie, że mogą mi się nie spodobać jakoś mnie od nich odrzuciły.

 

Macie pomysł na jakieś porównanie? Na pewno wezmę Momentum, K550 i...?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności