Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki do PC (Xonar DX) do 400 zł, do muzyki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Nadszedł czas prawdopodobnej zmiany mojego sprzętu grającego, więc od razu przejdę do rzeczy.

 

Potrzebuję głośników (tak jak w nazwie tematu) do 400 zł. Sprzęt grający to głównie PC z Xonarem DX, sporadycznie iPod Touch 4. Będę ich używał najczęściej do słuchania muzyki i to najróżniejszej (nawet nie podaję przykładów) i dość często do odsłuchu gitary i keyboardu puszczanych przez przeróżne VST. W większości przypadków niezbyt głośno.

 

Chciałbym, żeby:

  • grały czysto, klarownie - mam Superluxy HD-661 i ich brzmienie baaaardzo mi odpowiada, ale nasłuchałem też z HD-681, AKG K518, Kossów Porta Pro i brzmienie (w sumie tylko) tych ostatnich było równie przyjemne,
  • bass nie zalewał pasma (ale, żeby był), a góry nie świszczały (ale, żeby były) - problem aktualnego "kina domowego" z Biedry xD,
  • stały na podłodze - moje centrum odbioru rozrywki jest prawie że w powietrzu - nie korzystam w tym celu z biurka; jak potrzeba, to wrzucę zdjęcie, mała zmiana planów - już nie muszą
  • NIE BUCZAŁY (również problem w/w "kina domowego" - buczy przepotwornie, nawet w stand-by słychać bardziej niż działający komputer),
  • zestaw był maksymalnie 3.1 (ale i 2.0 będzie zupełnie satysfakcjonujące).
  • sterowanie zestawem było możliwie pod ręką (czy to pilot, czy panel na głośniku)
  • (opcjonalnie) miały dwa zestawy wejść, przynajmniej jeden 2x RCA - chętnie podciągnąłbym Wii (bo gry muzycznie ciągle grane)

 

Będę słuchał w mieszkaniu, w pokoju ~4,4x4m. Aktualnie to co przetrwało z "kina domowego z Biedry", czyli 3.1, stoi następująco: L-między keyboardem a komodą, R-między biurkiem i komputerem, C-na keyboardzie pod półeczką z monitorem, sub-między ścianą a stojakiem na keyboard; wszystko przy ścianie; dla mnie wygodny układ i chętnie bym się go trzymał, ale jak trzeba będzie to chętnie zmienię :)

 

 

A! No i całkiem miło byłoby się uwinąć z tym w tydzień (i jeśli dobrze pamiętam, to tylko tyle mam czasu).

 

 

Mam nadzieję, że napisałem wszystko, co potrzeba. Z góry dziękuję za pomoc i rady ;)

Edytowane przez Sonic0509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie Microlaby Solo6c powinny być ok, dużo o nich na internetach. Mam je 2 lata tak samo jak HD681 i porównując oba produkty Superluxy są pod każdym aspektem lepsze technicznie, ale microlaby i tak polecam bo jak za tą cenę według mnie są najlepsze. Oprócz tego 400 zł to mocno budżetowa cena jak na głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te microlaby są niestety minimalnie za drogie :c

A o budżecie wiem. Ciężko będzie coś z nim zrobić, zwłaszcza, że teoretycznie przydałyby się jeszcze stojaki (lub wieszaki, chociaż chyba pierwsza wersja lepsza) pod te głośniki/monitory.

 

A co z np. M-Audio AV30, AV40 albo Edifier 980T? Na pewno godne uwagi, ale czy warte (tych jednak niewielkich jak na głośniki, ale jednak) pieniążków?

ed. Do zamknięcia. Sprzęt wybrany.

Edytowane przez Sonic0509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności