Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Superlux HMC 631


TRUPIOBLADY

Pytanie

Siema. Możecie mi coś powiedzieć na czym polega rekablowanie ? Chodzi mi o to, aby kabel był wytrzymalszy. Jaki jest mikrofon w Superlux HMC631 ? Są szumy, piski czy coś ? Jest klarowny itp. ? Czy to tych słuchawek dostaję jakąś aplikację ? Czy z moich starych tactic 3d sigma (****o przez wielkie G) karta dźwiękowa będzie działać z tymi ? Tę kartę dostałem razem z tymi słuchawkami. Gdzie mogę kupić owe słuchawki? Na thomann i audeos są, a raczej ich nie ma... W magazynie. Na audeos będą, ale po LUTYM :C Macie może jakieś wtyki ? Na thomann boję się, że coś nie pyknie, a potem płać 90 złotych za wysłanie słuchawek do nich... W ogóle przesyłka u nich 90... Proszę o pomoc. Wy się na tym znacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Siema. Możecie mi coś powiedzieć na czym polega rekablowanie ?

Na wymianie kabla na inny, najczęściej lepszy.

 

 

Jaki jest mikrofon w Superlux HMC631 ?

Kierunkowy.

 

 

Są szumy, piski czy coś ? Jest klarowny itp. ?

Nie ma, choć paru użytkowników tych słuchawek jak pamiętam miało z nim problem natury jakościowej i słuchawki poszły bezproblemowo na gwarancję.

 

 

Czy to tych słuchawek dostaję jakąś aplikację ?

Nie, same słuchawki.

 

 

Czy z moich starych tactic 3d sigma (****o przez wielkie G) karta dźwiękowa będzie działać z tymi ?

Powinna, ale szału nie będzie.

 

 

Gdzie mogę kupić owe słuchawki?

W sklepach Audeos.pl i niemieckim Thomann.de

 

 

Na thomann i audeos są, a raczej ich nie ma... W magazynie. Na audeos będą, ale po LUTYM :C

Bo Superlux nie wyrabia się z dostawami.

 

 

Macie może jakieś wtyki ?

j.w.

 

Na thomann boję się, że coś nie pyknie, a potem płać 90 złotych za wysłanie słuchawek do nich... W ogóle przesyłka u nich 90... Proszę o pomoc. Wy się na tym znacie :P

Zawsze są tutejsze zamówienia zbiorowe. Po przekroczeniu kwoty łącznie 200 EUR wysyłka do Polski jest gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakie zbiorowe zamówienia ? O co chodzi z ("problem natury jakościowej" i słuchawki poszły bezproblemowo na gwarancję). Co to ta natura jakościowa ? Kierunkowy, to znaczy dokładniej? Chodzi o to, że zbiera dźwięk z określonego kierunku? Jak określasz w punktach owy mikrofon ? Od 0-10. Jak określasz same słuchawki od 0-10 oraz jak określasz cały headset od 0-10 :D ? Czyli mikrofon szmerów i innych pisków nie ma ? Który mikrofon jest lepszy ? Z tactic 3d sigma czy z superlux hmc631 ? Które słuchawki są lepsze - z sigma czy te ? Cały headset/mikrofon/słuchawki jak porównasz w punktach z headsetem/mikrofonem/słuchawkami hmc631 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie widzę specjalnie sensu pisać 2x o tym samym. Jest recenzja, można sobie przeczytać. Niestety nie stosuję skali punktowej przy ocenie cech słuchawek.

 

http://forum.mp3store.pl/forum/326-zbiorowe-zamowienia/

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Superlux robi słuchawki o świetnej jakości dźwięku, wykupując patenty znanych firm na starsze modele i przerabia je wg. swojego uznania. Za takie pieniądze raczej nie kupisz lepszych słuchawek, chyba że używki. Z resztą pomyśl - skoro schodzą na tyle szybko, że się nie wyrabiają z dostawami, to o czymś to świadczy, prawda? Mikrofonów od Superlux nie znam, ale widziałem, że też mają w ofercie same mikrofony, więc pewnie historia taka sama jak ze słuchawkami.

 

Jestem pewien, że będą lepsze od Tactic Sigma 3D. Po za tym, trudno trochę pogooglać? Opinia kogoś, kto zamówił te Superluxy:"Dzisiaj dostałem te słuchawki i jedyne co moge po wiedziec to: Toż to po-k***a-ezja.".

 

Sam sobie je kupię w przyszłości, z ciekawości, i mikrofon się przyda, bo często grywam w zespołowe gierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A po co Ci ten mikrofon? Chyba nie będziesz nagrywać wokalu? Jeśli do gier na Team Speaka, to wystarczy nawet mikrofon za 5zł, bo kodeki i tak nie zapewnią super jakości dźwięku, a w przypadku laga jakość automatycznie się pogorszy, by zminimalizować utratę pakietów. Po za tym, jeśli mikrofon byłby słaby, to ludzie by się tak na nie nie rzucali, nieprawdaż? Ktoś na tym forum, widziałem, ma te słuchawki - poproś go o test, ale moim zdaniem to bez sensu, skoro są recenzje na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma recenzji na necie. Są może dwie. W tym EvilKillaruna. Nie ma testu mikrofonu. Zależy mi na przyzwoitym mikro. Oczywiście nie do wokalu czy nagrywania, ale bez szmerów, pisków itp. Jestem pedantem (nie pedałem!!!) i takie rzeczy, wady bardzo mi przeszkadzają :P


Kto dokładnie ma te słuchawy ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem pedantem (nie pedałem!!!)

 

Podejrzewam że na tym forum chyba nikt nie ma większego problemu z rozróżnieniem od siebie słów pedant i pedał, również pod względem znaczeniowym, ale dziękujemy za uczulenie na tą kwestię :).

 

Test mikrofonu był, po prostu nie jest opublikowany. Zresztą nie ma go ponieważ nie widziałem sensu specjalnego męczenia tej kwestii, tak samo jak nie widziałem przy GHS 1, bardzo podobnych do nich możliwościami. Nie miałem jednak z nim żadnego problemu, tak samo z efektami jego pracy. Nad konkretnymi testami widziałbym sens przysiedzieć dopiero w chwili otrzymania do testów sprzętu mikrofonowego za konkretne pieniądze i na konkretnym poziomie. To nie są mikrofony studyjne, tu generalnie w większości są nawet te same wkładki.Kwestia tylko realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, odkop. Już za klka dni w pewnym sklepie będą te SuperLuxy. I mam jeszcze pytanka.

RAZER CARCHARIAS GAMING

są bardzo polecanymi słuchawkami. Aktualnie zależy mi na słuchawkach ogólnych tak naprawdę. Muzyka od poważnej przez pop do rapu. Jeżeli chodzi o gry, w które gram częściej niż słucham muzyki - fps, gdzie liczą się dobre słuchawki. Musze wiedzieć, z której strony idzie wróg. Tak jak w CounterStrike. Ta gra to SKILL2 :) I teraz jeszcze raz pytanie - do tego co podałem wyżej w tym poście kupić SuperLux HMC631 czy

RAZER CARCHARIAS GAMING,

które są tutaj http://www.ceneo.pl/2203696#tab=reviews 4,76 na 23 osoby to nie mało, a widziałem komentarz tego jednego gościa na aufiofanatyku, który mi pomieszał w głowie :) Uwaga - również będę grać w gorące dni. Czy uszy mi się nie będą pociły? Zależy mi także na odtłumieniu, tak abym słyszał wszystko w grach - każdy ruch wroga oraz aby muzyka wchodziła mi do mózgu :D Aktualnie mam mikrofon TRUST STARZZ, który jest bardzo, bardzo dobry, jednak wygodniej byłoby mi używać tego ze słuchawek, headsetu. Czy te rysy są tylko w białych egzemplarzach? Te słuchawki są zamknięte, prawda? Niestety, ale mam tak, że podczas nauki gram. Słuchawek prawie nigdy nie zdejmuję. Aktualnie nawet po 20 godzinach trzymania ich na uszach bez przerwy nie czuję dyskomfortu. Czy superluzy także są tak wygodne ? Posiadam napisze jeszcze raz Tactic 3d Sigma - największe ****o jakie widziałem... Zależy mi na szybkim kupnie. Aktualnie przebiłem tę folię, która przenosiła dźwięki i mi lewa słuchawka nie działa ^^ I tak już się niszczyła. Teraz trochę w fpsy takie jak cs niewygodnie mi sie gra na jednej słuchawce haha xd. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, w której ktoś chce żeby mu nawet kolor palcem wskazać. Zastanawiam się, czy to prowokacja, czy może totalna nieumiejętność podjęcia samodzielnej decyzji? Jeśli to drugie, to dobrze, że nie trzeba tych słuchawek jeszcze za niego kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Evil - wypraszam sobie. Napisałem, jaki kolor Wam się najbardziej podoba. Mi jest to obojętne. Jeżeli chodzi o kolory - nie mam własnego ulubionego koloru, dlatego pytam. Nie zadałem pytania, który MI SIĘ NAJBARDZIEJ PODOBA... Aktualnie jest to prowokacja z Waszej strony. Jeżeli chciałbyś je za mnie kupić i mi je wysłać - nie ma sprawy :P Jak jest z tymi rysami ? Są one bardzo widoczne? Łatwo się tworzą ?

Edytowane przez TRUPIOBLADY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wypytujesz, jakbyś miał kupić słuchawki za 1500zł. W tej cenie co Superluxy nie kupisz nic lepszego. Wiele ludzi bierze w ciemno i większość jest z nich zadowolona, a wręcz zachwycona. Kup, sprawdź, jak Ci się nie spodobają, to chętnie odkupię, bo sam jestem nimi zainteresowany, jako że często grywam w FPSy, a coś czuję, że stojący mikrofon za 5zł za niedługo wyzionie ducha. A jak nie ja, to pewnie ktoś inny. Było już kilka pytań na tym forum o Superluxy z mikrofonem.

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może mały offtop się zrobi ale nie chcę zakładać nowego tematu do tej błachostki a mianowicie:

Dotarły do mnie wczoraj - grają super tylko pozostaje jedna kwestia. Za mocno uciskają głowę i zastanawiam się czy można odgiąć troszkę pałąk? To są chyba metalowe druty ale nie jestem pewien.

 

//

EvilKillaruna

Miałeś je na testach , mógłbyś podpowiedzieć :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pałąk składa się z dwóch drutów pełniących rolę przewodników łączących między sobą driver prawy z lewym. Drut ten jest w plastikowej otoczce, identyczne rozwiązania stosuje AKG, od których SL czerpie garściami rozwiązania.

 

Teoretycznie można je rozgiąć, ale ten plastik na 100% popęka na szczycie obu drutów. Nie wyglądałoby to zbyt estetycznie, ale problem byłby w dużej mierze rozwiązany (odginanie trzeba robić umiejętnie, na samej górze, wciskając środek długości pałąków kciukami do dołu, a pozostałymi palcami wyginać trzymane odcinki do góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności