Skocz do zawartości

Zdjęcie

Superlux HMC 631

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

• chcę - Superlux HMC-631

Napisany 08 grudzień 2013 - 01:21

Siema. Możecie mi coś powiedzieć na czym polega rekablowanie ? Chodzi mi o to, aby kabel był wytrzymalszy. Jaki jest mikrofon w Superlux HMC631 ? Są szumy, piski czy coś ? Jest klarowny itp. ? Czy to tych słuchawek dostaję jakąś aplikację ? Czy z moich starych tactic 3d sigma (gówno przez wielkie G) karta dźwiękowa będzie działać z tymi ? Tę kartę dostałem razem z tymi słuchawkami. Gdzie mogę kupić owe słuchawki? Na thomann i audeos są, a raczej ich nie ma... W magazynie. Na audeos będą, ale po LUTYM :C Macie może jakieś wtyki ? Na thomann boję się, że coś nie pyknie, a potem płać 90 złotych za wysłanie słuchawek do nich... W ogóle przesyłka u nich 90... Proszę o pomoc. Wy się na tym znacie  :P

#2 EvilKillaruna

EvilKillaruna

Audiofanatyk

• Weteran
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1147 posty/ów
  • chcę - spać

Napisany 08 grudzień 2013 - 09:57

Siema. Możecie mi coś powiedzieć na czym polega rekablowanie ?

Na wymianie kabla na inny, najczęściej lepszy.

Jaki jest mikrofon w Superlux HMC631 ?

Kierunkowy.

Są szumy, piski czy coś ? Jest klarowny itp. ?

Nie ma, choć paru użytkowników tych słuchawek jak pamiętam miało z nim problem natury jakościowej i słuchawki poszły bezproblemowo na gwarancję.

Czy to tych słuchawek dostaję jakąś aplikację ?

Nie, same słuchawki.

Czy z moich starych tactic 3d sigma (gówno przez wielkie G) karta dźwiękowa będzie działać z tymi ?

Powinna, ale szału nie będzie.

Gdzie mogę kupić owe słuchawki?

W sklepach Audeos.pl i niemieckim Thomann.de

Na thomann i audeos są, a raczej ich nie ma... W magazynie. Na audeos będą, ale po LUTYM :C

Bo Superlux nie wyrabia się z dostawami.

Macie może jakieś wtyki ?

j.w.

Na thomann boję się, że coś nie pyknie, a potem płać 90 złotych za wysłanie słuchawek do nich... W ogóle przesyłka u nich 90... Proszę o pomoc. Wy się na tym znacie  :P

Zawsze są tutejsze zamówienia zbiorowe. Po przekroczeniu kwoty łącznie 200 EUR wysyłka do Polski jest gratis.

"Każdy mówi Ci co masz robić i co jest dla Ciebie dobre. Ci ludzie nie chcą, żebyś szukał swoich własnych odpowiedzi. Chcą, żebyś uwierzył w to, co oni." - Sokrates
audiofanatyk.pl

#3 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:54

Jakie zbiorowe zamówienia ? O co chodzi z ("problem natury jakościowej" i słuchawki poszły bezproblemowo na gwarancję). Co to ta natura jakościowa ?  Kierunkowy, to znaczy dokładniej? Chodzi o to, że zbiera dźwięk z określonego kierunku? Jak określasz w punktach owy mikrofon ? Od 0-10. Jak określasz same słuchawki od 0-10 oraz jak określasz cały headset od 0-10 :D ? Czyli mikrofon szmerów i innych pisków nie ma ? Który mikrofon jest lepszy ? Z tactic 3d sigma czy z superlux hmc631 ? Które słuchawki są lepsze - z sigma czy te ? Cały headset/mikrofon/słuchawki jak porównasz w punktach z headsetem/mikrofonem/słuchawkami hmc631 ?

#4 EvilKillaruna

EvilKillaruna

Audiofanatyk

• Weteran
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1147 posty/ów
  • chcę - spać

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:15

http://www.audiofana...uperlux-hmc631/

"Każdy mówi Ci co masz robić i co jest dla Ciebie dobre. Ci ludzie nie chcą, żebyś szukał swoich własnych odpowiedzi. Chcą, żebyś uwierzył w to, co oni." - Sokrates
audiofanatyk.pl

#5 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 08 grudzień 2013 - 18:02

Tak, widziałem, ale chodzi mi o punkty xd

#6 EvilKillaruna

EvilKillaruna

Audiofanatyk

• Weteran
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1147 posty/ów
  • chcę - spać

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:39

Nie widzę specjalnie sensu pisać 2x o tym samym. Jest recenzja, można sobie przeczytać. Niestety nie stosuję skali punktowej przy ocenie cech słuchawek.

http://forum.mp3stor...owe-zamowienia/

Ten post był edytowany przez EvilKillaruna dnia: 08 grudzień 2013 - 20:57

audiofanatyk.pl

#7 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 08 grudzień 2013 - 23:58

Ok, a które lepsze - sigma czy te ? i jak z mikrofonem - te czy tamte ? Mało napisałeś o mikrofonie. Nie dałoby rady zrobić jakiegoś testu mikrofonu ?

Czym się różni wersja B-stock ?

Cofam b-stock, już wiem :D

#8 Zares

Zares

zaawansowany

• 282 posty/ów
  • Interests:Grafika komputerowa, strony WWW, informatyka, komputery, nowinki technologiczne, gry, piłka nożna, ligue1, gotowanie

Muzyka:
    - Progresywny Metal/Rock
    - Thrash Metal

• odtwarzacz - Samsung S8500
  • słuchawki - SL HD662F/681
  • testuję - SL HD662F
  • chcę - AKG K701

Napisany 09 grudzień 2013 - 11:28

Superlux robi słuchawki o świetnej jakości dźwięku, wykupując patenty znanych firm na starsze modele i przerabia je wg. swojego uznania. Za takie pieniądze raczej nie kupisz lepszych słuchawek, chyba że używki. Z resztą pomyśl - skoro schodzą na tyle szybko, że się nie wyrabiają z dostawami, to o czymś to świadczy, prawda? Mikrofonów od Superlux nie znam, ale widziałem, że też mają w ofercie same mikrofony, więc pewnie historia taka sama jak ze słuchawkami.

Jestem pewien, że będą lepsze od Tactic Sigma 3D. Po za tym, trudno trochę pogooglać? Opinia kogoś, kto zamówił te Superluxy:"Dzisiaj dostałem te słuchawki i jedyne co moge po wiedziec to: Toż to po-k***a-ezja.".

Sam sobie je kupię w przyszłości, z ciekawości, i mikrofon się przyda, bo często grywam w zespołowe gierki.

Słuchawki: Superlux HD330, Superlux HD662Fniedługo, Superlux HD681, Superlux HD681 EVOv2, Koss UR-40, Brainwavz M1, Brainwavz R1
Głośniki: Microlab Solo 6C
DAP: Samsung S8500, Sansa Fuze+
DAC/AMP: FiiO E07KWM8741+AD8066+FiiO E09K, FiiO E10dead, Creative X-Fi Xtreme Gamer
Kupiłeś coś ode mnie? >> Napisz komentarz <<

#9 Gawciu

Gawciu

początkujący

• 8 posty/ów

• odtwarzacz - Nokia N8
  • słuchawki - Senn OMX181

Napisany 09 grudzień 2013 - 12:57

Czemu nie ma tych „zbawców świata graczy” w MP3Store?! :D

#10 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:10

Tak, widziałem opinie, ale są to dosyć nowe słuchawki, nawet nie ma testu mikrofonu :C Jeżeli ktoś ma, byłby łaskaw taki test zrobić ?

#11 Zares

Zares

zaawansowany

• 282 posty/ów
  • Interests:Grafika komputerowa, strony WWW, informatyka, komputery, nowinki technologiczne, gry, piłka nożna, ligue1, gotowanie

Muzyka:
    - Progresywny Metal/Rock
    - Thrash Metal

• odtwarzacz - Samsung S8500
  • słuchawki - SL HD662F/681
  • testuję - SL HD662F
  • chcę - AKG K701

Napisany 09 grudzień 2013 - 23:52

A po co Ci ten mikrofon? Chyba nie będziesz nagrywać wokalu? Jeśli do gier na Team Speaka, to wystarczy nawet mikrofon za 5zł, bo kodeki i tak nie zapewnią super jakości dźwięku, a w przypadku laga jakość automatycznie się pogorszy, by zminimalizować utratę pakietów. Po za tym, jeśli mikrofon byłby słaby, to ludzie by się tak na nie nie rzucali, nieprawdaż? Ktoś na tym forum, widziałem, ma te słuchawki - poproś go o test, ale moim zdaniem to bez sensu, skoro są recenzje na necie.

Słuchawki: Superlux HD330, Superlux HD662Fniedługo, Superlux HD681, Superlux HD681 EVOv2, Koss UR-40, Brainwavz M1, Brainwavz R1
Głośniki: Microlab Solo 6C
DAP: Samsung S8500, Sansa Fuze+
DAC/AMP: FiiO E07KWM8741+AD8066+FiiO E09K, FiiO E10dead, Creative X-Fi Xtreme Gamer
Kupiłeś coś ode mnie? >> Napisz komentarz <<

#12 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 10 grudzień 2013 - 00:03

Nie ma recenzji na necie. Są może dwie. W tym EvilKillaruna. Nie ma testu mikrofonu. Zależy mi na przyzwoitym mikro. Oczywiście nie do wokalu czy nagrywania, ale bez szmerów, pisków itp. Jestem pedantem (nie pedałem!!!) i takie rzeczy, wady bardzo mi przeszkadzają :P

Kto dokładnie ma te słuchawy ? :D

#13 EvilKillaruna

EvilKillaruna

Audiofanatyk

• Weteran
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1147 posty/ów
  • chcę - spać

Napisany 10 grudzień 2013 - 00:29

Jestem pedantem (nie pedałem!!!)

Podejrzewam że na tym forum chyba nikt nie ma większego problemu z rozróżnieniem od siebie słów pedant i pedał, również pod względem znaczeniowym, ale dziękujemy za uczulenie na tą kwestię :).

Test mikrofonu był, po prostu nie jest opublikowany. Zresztą nie ma go ponieważ nie widziałem sensu specjalnego męczenia tej kwestii, tak samo jak nie widziałem przy GHS 1, bardzo podobnych do nich możliwościami. Nie miałem jednak z nim żadnego problemu, tak samo z efektami jego pracy. Nad konkretnymi testami widziałbym sens przysiedzieć dopiero w chwili otrzymania do testów sprzętu mikrofonowego za konkretne pieniądze i na konkretnym poziomie. To nie są mikrofony studyjne, tu generalnie w większości są nawet te same wkładki.Kwestia tylko realizacji.

audiofanatyk.pl

#14 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 10 grudzień 2013 - 15:00

Ok. Mam do Was pytanko. Czy ja musze już jakoś zarezerwować te słuchawy ?

#15 EvilKillaruna

EvilKillaruna

Audiofanatyk

• Weteran
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1147 posty/ów
  • chcę - spać

Napisany 10 grudzień 2013 - 15:25

Raczej first comes, first serves. Ale zawsze można zadzwonić tu i tam by dopytać.

audiofanatyk.pl

#16 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:14

Ok, odkop. Już za klka dni w pewnym sklepie będą te SuperLuxy. I mam jeszcze pytanka. 

RAZER CARCHARIAS GAMING

są bardzo polecanymi słuchawkami. Aktualnie zależy mi na słuchawkach ogólnych tak naprawdę. Muzyka od poważnej przez pop do rapu. Jeżeli chodzi o gry, w które gram częściej niż słucham muzyki - fps, gdzie liczą się dobre słuchawki. Musze wiedzieć, z której strony idzie wróg. Tak jak w CounterStrike. Ta gra to SKILL2 :) I teraz jeszcze raz pytanie - do tego co podałem wyżej w tym poście kupić SuperLux HMC631 czy 

RAZER CARCHARIAS GAMING,

które są tutaj http://www.ceneo.pl/...696#tab=reviews 4,76 na 23 osoby to nie mało, a widziałem komentarz tego jednego gościa na aufiofanatyku, który mi pomieszał w głowie :) Uwaga - również będę grać w gorące dni. Czy uszy mi się nie będą pociły? Zależy mi także na odtłumieniu, tak abym słyszał wszystko w grach - każdy ruch wroga oraz aby muzyka wchodziła mi do mózgu :D Aktualnie mam mikrofon TRUST STARZZ, który jest bardzo, bardzo dobry, jednak wygodniej byłoby mi używać tego ze słuchawek, headsetu. Czy te rysy są tylko w białych egzemplarzach? Te słuchawki są zamknięte, prawda? Niestety, ale mam tak, że podczas nauki gram. Słuchawek prawie nigdy nie zdejmuję. Aktualnie nawet po 20 godzinach trzymania ich na uszach bez przerwy nie czuję dyskomfortu. Czy superluzy także są tak wygodne ? Posiadam napisze jeszcze raz Tactic 3d Sigma - największe gówno jakie widziałem... Zależy mi na szybkim kupnie. Aktualnie przebiłem tę folię, która przenosiła dźwięki i mi lewa słuchawka nie działa ^^ I tak już się niszczyła. Teraz trochę w fpsy takie jak cs niewygodnie mi sie gra na jednej słuchawce haha xd. Proszę o pomoc.

#17 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 16 styczeń 2014 - 12:26

ref

Czy warto kupić słuchawki 7.1 lub 5.1 do FPS ? Będzie to duża różnica? Krótka opinia o HX66 ?

#18 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 18 styczeń 2014 - 18:06

reffffff

#19 darkwork

darkwork

klikacz

• 75 posty/ów
  • chcę - legalizybacji marihunaen

Napisany 18 styczeń 2014 - 18:27

Gdybyś zdecydował się poświęcić 5 minut, żeby dowiedzieć się na czym polegają znalezione przez Ciebie twory "for gamers" to nie musiałbyś refffffować.
FiiO X5->FCL->dt990 pro/q701

#20 TRUPIOBLADY

TRUPIOBLADY

nowy

Napisany 18 styczeń 2014 - 19:58

Wiem co to twór "gaming"... Ale czy lepiej kupić 7.1 lub 5.1 do fps i muzyki czy te superluxy są wystarczające. Czy to prawda, że ten plastik jest taki słaby i widać na nim wszystkie rysy? Który kolor najlepszy - biały,szary czy czerwony? :D

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  Kubasz : (02 październik 2014 - 09:17) ok, nie wnikam
@  Jimmi Dragon : (02 październik 2014 - 09:15) Ja już z końcówkami nie chcę mieć nic wspólnego :P
@  Kubasz : (02 październik 2014 - 09:11) spoko :P jestem w trakcie zakupu końcówki mocy Yamahy i prawdopodobnie będę miał swoją końcówkę do oddania
@  Fatso : (02 październik 2014 - 09:10) Odśwież ponownie :P
@  Jimmi Dragon : (02 październik 2014 - 09:10) Ale teraz pewnie będę się przesiadał na coś nieco większego... i dużo brzydszego... ale za to genialnie grającego :)
@  Jimmi Dragon : (02 październik 2014 - 09:09) Cześć Kubaszu! Mam monitory z własnymi wzmakami. A klon robi za pre.
@  Jimmi Dragon : (02 październik 2014 - 09:08) No pod odświeżeniu wszystko wróciło do normy. Ale przez chwilę byłem w cieniu Fatso ;(
@  Kubasz : (02 październik 2014 - 09:08) @Jimmi Dragon czesc, jaki masz wzmacniacz do kolumn ?
@  adikadik : (02 październik 2014 - 09:07) (qr, lag :/)
@  adikadik : (02 październik 2014 - 09:07) (qr, lag :/)
@  adikadik : (02 październik 2014 - 09:07) ja tam zawsze na 1. miejscu jestem :P
@  Jimmi Dragon : (02 październik 2014 - 09:00) WTF?! Dlaczego Fatso jest przede mną na liście użytkowników online?! Zaczynam się bać... :s
@  Jimmi Dragon : (02 październik 2014 - 08:42) Wczoraj po bieganiu jeszcze musiałem skoczyć do bankomatu. Wcześniej z pół godzinki siedziałem, żeby odsapnąć. Jak wyszedłem, to przy każdym kroku dawał o sobie znać staw biodrowy (delikatnie bolało, tak że troszkę kuśtykałem). Jednym rozwiązaniem było ponowne przejście w tryb biegu, więc chcąc nie chcąc drogę do bankomatu i z powrotem pokonałem truchtem (wtedy nic nie bolało). Ot, taka ciekawostka...
@  Kubasz : (02 październik 2014 - 06:36) czesc
@  wulkan : (02 październik 2014 - 05:46) Pobudka Śpiochy :D
@  Undertaker : (01 październik 2014 - 23:09) Stopniowo było wcześniej, ale po lesie. A tu na twardym biegałem + las
@  retter : (01 październik 2014 - 23:09) bo robi się stopniowo a nie odrazu na 4h
@  Undertaker : (01 październik 2014 - 23:06) Ja generalnie w ostatnim czasie jestem na bakier ze sportem, ale w tym roku i przez kilka poprzednich lat starałem się trochę biegać. Któregoś razu wyszedłem na ok. 4h (bieganie, a raczej truchtanie, a jak się zmęczyłem to marsz). Wróciłem i niby ok, ale nazajutrz jak wyszedłem pobiegać, to coś sobie ze śródstopiem chyba zrobiłem i dodatkowo z prawym udem, ok. 3 tygodnie mnie trzymało.
@  mjuzikfrik : (01 październik 2014 - 22:22) przecież to moment ;)
@  xar : (01 październik 2014 - 22:22) podziwiam music, że Ci się chciało.
@  mjuzikfrik : (01 październik 2014 - 22:19) No i na Win 10
@  xar : (01 październik 2014 - 21:51) jutro tylko falafle...
@  xar : (01 październik 2014 - 21:51) https://www.youtube....h?v=cpYCG1ujCsE
@  zawish : (01 październik 2014 - 21:37) ja wracajac wlasnie z pracy chcialem wjechac na kebaba... ale postanowilem, ze wjade jutro!
@  Szatynbury : (01 październik 2014 - 21:30) tzn na jakich tipsach?
@  Szatynbury : (01 październik 2014 - 21:29) szip: na czym sluchales W4R?
@  retter : (01 październik 2014 - 20:38) papierowe tez ? :D
@  MrSheep : (01 październik 2014 - 20:10) Sprzedaj ktoś RE262 :)
@  Arthass : (01 październik 2014 - 20:07) ciekawe, ale bardziej bym wolał coś w stylu kpp
@  4ndr3 : (01 październik 2014 - 19:58) to zapraszam do dyskusji http://forum.mp3stor...zniki-od-shure/ ;)
@  iMpus : (01 październik 2014 - 19:56) nie widzieliśmy
@  4ndr3 : (01 październik 2014 - 19:52) widzieli nauszne portable od Shure?
@  Kubasz : (01 październik 2014 - 19:46) @iMpus czesc ! :D
@  iMpus : (01 październik 2014 - 19:43) hello
@  retter : (01 październik 2014 - 19:34) ja znam strzelanie :D
@  mjuzikfrik : (01 październik 2014 - 19:34) ale ja mam w pizdę daleko i drogo
@  mjuzikfrik : (01 październik 2014 - 19:33) ok, basen jest lepszy
@  mjuzikfrik : (01 październik 2014 - 19:33) nie znam nic lepszego na wrukwienie niż bieganie
@  retter : (01 październik 2014 - 19:30) chyba organizm dotlenia a umysł przewietrza
@  Jimmi Dragon : (01 październik 2014 - 19:27) Tak obstawiam, że jeszcze góra tydzień pobiegam, a później będzie powtórka z historii z przed roku, czyli kontuzja w kostce i kuśtykanie przez miesiąc...
@  mjuzikfrik : (01 październik 2014 - 19:25) chyba też dzisiaj pójdę
@  Jimmi Dragon : (01 październik 2014 - 19:25) a przynajmniej umysł się rozjaśnia ;)
@  Jimmi Dragon : (01 październik 2014 - 19:25) Ale w tym bieganiu to bardziej chodzi o to, że po całym dniu siedzenia na dupie, mój organizm w ten sposób najzwyczajniej w świecie odpoczywa :)
@  Jimmi Dragon : (01 październik 2014 - 19:23) No i rzeczywiście właśnie wróciłem z biegania.
@  Kubasz : (01 październik 2014 - 19:23) PIZZA NA KALAFIORZE :P
@  mjuzikfrik : (01 październik 2014 - 19:23) czuje, że będzie na zwykłym cieście z podwójnym serem i kopą mięsa :D
@  Jimmi Dragon : (01 październik 2014 - 19:22) Nigdy więcej kalafiora :D
@  mjuzikfrik : (01 październik 2014 - 19:22) haha :D
@  xar : (01 październik 2014 - 19:17) Jimmi biega i zdrowo je, dlatego na kalafiorze i z kurczakiem
@  mjuzikfrik : (01 październik 2014 - 19:15) Jimmy, ale na kalafiorze?