Skocz do zawartości

Odtwarzacz mocny i porządny, głównie do domu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

chciałbym prosić Was o radę odnośnie zakupu odtwarzacza muzyki. Nie posiadam żadnego "domowego" (stacjonarnego) odtwarzacza w domu, a chciałbym powrócić do częstego słuchania muzyki. Nie za bardzo widzi mi się budowanie zestawu stacjonarnego, ponieważ w ogóle się na tym nie znam to raz, a dwa chcę słuchać tylko i wyłącznie na słuchawkach więc pewnie by się marnował. Chyba że istnieją jakieś fajne MAŁE (to ważne, brak miejsca) sprzęty domowe to poproszę o wskazówkę.

Do rzeczy - mimo że sprzęt mały to chciałbym korzystać z niego po domowemu - porządne duże słuchawki (np K550 czy HD380 oczywiście okazjonalnie też coś w stylu k518) - czy w ogóle możliwe jest porządne napędzenie takich słuchawek małym odtwarzaczem? Jeśli miałbym go wynosić z domu to raczej na wyjazdy np do słuchania w hotelu w delegacji itp a nie chodzenie z nim po ulicy. Do takich celów posiadam Clipa i nadmienię że jej typ brzmienia mi odpowiada (w połączeniu z chłodnymi pchłami AKG)

Słucham mp3@320 i flaków, nie wiem czy gatunek ma znaczenie, ale jeśli tak to rock i jazz głównie.

Czytam, szukam, czytam, czytam i widzę:

- HiFiMAN HM-601

- FiiO X3

- iPod classic

- różne Cowony

 

Pytania:

1. Czy w ogóle dobrze diagnozuję typ sprzętu którego szukam, może powinienem się skupić na jakiś typowo stacjonarnych rozwiązaniach?

2. Czy ww odtwarzacze (zwłaszcza pierwsze dwa) to nie strzelanie do wróbla z armaty? Może jakieś iAudio czy Walkmany w cenie ok 500-700 dadzą radę i nie trzeba wydawać ponad 1k?

 

W którym kierunku szukać?

Dzięki za pomoc.

 

kab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą to K550 na które nastawiam się już od dawien dawna.

A co więcej? Wreszcie mam fundusze i będę mógł poeksperymentować z conajmniej kilkoma modelami. Nie lubię przesadzonego basu, lubię czystość. Odpowiada mi filozofia dźwięku jaką spotkać można w większości AKG.

Póki co chciałbym się skupić na wyborze źródła, bo nie wiem w co celować. Czytam setki postów na forum i nie wiem już sam, chyba do tego co chcę zrobić potrzebuję odtwarzacza i wzmacniacza. Może wtedy słabszy player (nie wiem, Fuze np) i dobry wzmacniacz. Czy może w przypadku naprawdę mocnego playera wzmacniacz nie będzie potrzebny. Kurcze, ciężki wybór. Dlatego proszę o radę.

 

kab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- iMod plus wzmacniacz

- AK 100

- iBasso DX50 (tu popytać w odp. wątku o szczegóły ale z K550 powinien dać radę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najpierw wybierz słuchawki potem kup grajka

Ja każdemu klientowi radzę odwrotnie, moim zdaniem lepiej kupić grajka potem słuchawki.

 

To przetwornik elektryczno-mechaniczny najbardziej wpływa na dźwięk, to on definiuje brzmienie.

Chyba że ktoś nie ma na czym słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przeciętnie słuchawki zmienia się częściej niż grajka. Logicznie spoglądając na zagadnienie to najpierw grajek, potem słuchawki. Jako jedyny wyjątek widzę sytuację kiedy to ktoś kupuje eksluzywne i na prawdę drogie audiofilskie słuchawki. Wtedy kolejność doboru byłaby odwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam HM-601 szczególnie przy X3,DX50 czy AK100 - wypada słabo. Słychać że to elektronika gra. Nie ma czegoś takiego jak oderwanie muzyki od sprzętu. Trudno mi to inaczej nazwać. HM-601 już słabo wypadał przy J3 Cowona lub Taczce 4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności