Skocz do zawartości

Playstation 4


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dla tego bardzo czekam na nowe Gran Turismo Sport. Z serią GT jestem od 4 odsłony kiedy to w pierwszym roku gimbazy dostałem upragnione Ps2 i z bólem patrze jak seria trochę upadła od czasów GT5 ale mimo wszystko jestem dobrej myśli :).

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedynie co się nie podoba w gran turismo, to styl jazdy... Dalej jest taki sam, fizyka jest podobna... Nawet na kierownicy grając dalej ma się wrażenie że coś jest nie tak.

 

Co prawda do Playki 1 nie miałem kiery, ale pod 2 już tak i wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to fizyka jest bardzo fajna, Jest to jedyna gra moim zdaniem która w miare oddaje jazde normalnym (czytaj nie bolidem) samochodem. Tyle że beznadziejne AI, dźwięki, stare okropnie wyglądajce trasy, setki samochodów z ery PS2 zabijają większą część frajdy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn ma rację. Do tego pojawiła się Forza, która jest bardzo dopracowaną serią (grałem trochę w 2,3, demo 4 i 6, więc może nie mam zbyt dużego ogrania, ale tam wszystko wydawało się być przemyślane) i już nie chodzi o porównanie modeli jazdy, bo w obu grach jakkolwiek jest to tzw. simcade, tak się nieco one od siebie różnią i każdy tu może wybrać coś dla siebie, ale właśnie o szczegóły, które całościowo przekładają się na efekt finalny. Pamiętam, że znużony oczekiwaniem na premierę 5 zagrywałem się w Prologa i czytałem niemal każdy news na gtplanet, byłem ciekaw, czy coś w końcu ruszyło, czy Yamauchi na jakichś targach albo w wywiadzie powie coś w stylu że dalej dopracowują grę i będzie za kolejne pół roku. A potem się okazało, że to co najlepsze w GT5 było w Prologu, a i ponoć niektóre trasy były w nim lepiej dopracowane nawet, bo w pełnej musieli nieco je "skompresować". Super, że w 5 było 1000 samochodów, szkoda tylko, że większość z nich to modele niemal żywcem wzięte jeszcze z GT4 i upscalowane. Na niektórych "zęby" w braku ostrości i szczegółowości tekstur wręcz rozbrajały. Trasy - te co robione od nowa wyglądały dobrze, ale i tak nie całkowicie; gorsze tekstury otoczenia, drzew, jakichś słupów itp. Trasy, które zostały poprawione z poprzednich części to znowu mieszanka ładnego obrazu i brzydkiego, taki mix. Nagle się okazało, że nie każdy samochód można sobie sportowo-kolorowo zmodyfikować (kto grał w poprzednie części ten wie, o co chodzi), rajdy potraktowano po macoszemu - dużo ich mniej niż wcześniej, wracając do tras - wybór jakkolwiek większy niż w innych grach, to jeśli chodzi o samo Gran Turismo - zniknęło wiele ciekawych pozycji. Wrzucono system punktowania, zdobywania doświadczenia, ale mało przemyślany on był - co widać po jego likwidacji w 6. Wywalono tryb B-Spec, a czasem się przydawał. Menusy nie przekonywały, przynajmniej mnie a zdobywanie lakierów czy kombinezonów też specjalnie mnie nie rajcowało. Jak widać, większych bądź mniejszych zastrzeżeń jest raczej sporo jak na grę, która powstawała tyle czasu. A jak wyszła, to i tak się okazało, że zaraz trzeba tonę dodatkowych łatek ściągać. Po prostu wydali niedopracowany produkt po 5 latach...

 

I nie oceniam samej fizyki jazdy. Dla mnie ta z serii Gran Turismo zawsze była najlepsza i dająca najwięcej frajdy przy zachowaniu wrażenia, że nie gra się w Need For Speed'a. No ale ja się na tej serii praktycznie "wychowałem". Grałem we wszystkie odsłony może poza GT4 Prologue czy jakichś tam edycji specjalnych (choć chwilę grałem w jakiegoś Concepta). Forza może jest jeszcze lepsza pod tym względem, ale dla mnie porównywanie obu gier - i jeśli chodzi o otoczkę i gameplay - przypomina trochę starcie między FIFĄ a PES'em. I analogicznie Gran Turismo jawi mi się obecnie w fazie, którą przechodził PES - dominacja FIFY, gdzie ta gra była bardziej dopracowana ale i gameplay o dziwo zaczął wygrywać w produkcji EA. Być może jakby wszystko przemyśleć to Gran Turismo całościowo też tu przegrywa. W przypadku piłek kopanych taka nieoficjalna przewaga EA zaczęła się mniej więcej od startu poprzedniej generacji konsol, KONAMI nie mogło chyba sobie poradzić z przejściem. Podobnie jak Polyphony kombinowało i kombinowało, zmieniano dobre rzeczy na gorsze, gdzieś tam się coś poprawiło... Ale to nie było to. I już można by stracić nadzieje, bo przynajmniej na PS3 te najnowsze PES'y nie były do końca przekonywujące, tak demo PES'a 2016 na Xboxa One mnie niesamowicie uradowało i czekam aż pełna pojawi się gdzieś w fajnej cenie. Gra się jak za dobrych czasów serii jeszcze z PS2.

 

Dodam jeszcze, że ktoś gdzieś kiedyś porównywał Polyphony Digital do pasjonatów, którzy mimo wszystko trochę udziwniają grę. Turn 10 od Forzy zaś mieli być przedstawieni jako niemalże najlepsi growi "inżynierowie" dopracowujący swoją grę do perfekcji, ale brakowało "ducha" w tym wszystkim. Cóż, z jednej strony może to być próba usprawiedliwiania spoczęcia na laurach, bo przecież Gran Turismo na PSX nie miało konkurencji i było dopracowane niemalże do perfekcji, nie było nierówności w jakości gry (ale przyszły nowe czasy i trzeba było iść do przodu i tu już nie było tak kolorowo z serią GT jak pisałem wyżej), ale z drugiej może i coś w tym być. Tak samo jak w przypadku PES'a i FIFY - nawet te gorsze edycje, jak 2010,11 miały coś w sobie i na dłużej, samemu wolałem grać w Master League niż karierę w FIFIE.

 

Osobiście liczę, że PD się odbuduje z serią GT na PS4. Podobno PS3 było bardzo niewdzięczne pod względem projektowania czegoś na tę konsolę. Zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I brak europejskich klasyków :P Czemu nie ma do dziś aut takich jak BMW e30, e36, e34, e39. Przecież to kamienie milowe motoryzacji. Mercedes 190 AMG EVO II jest ale jako standard i odechciewa się nim jeździć. Sterowanie mi tak akurat się podoba, w GT6 nawet auta zaczęły się przechylać na zakrętach i widać pracę zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też, aczkolwiek jeśli chodzi o takie sprawy jak gaz i hamulec i jego wyczucie, nawet na dobrych pedałach sporo zostawia do życzenia... Tak samo samo to że cięzko nie zrobić bączka generalnie. Brakuje czegoś po środku. Przynajmniej takie ja mam wrażenie.

 

W Forza nigdy tego nie uświadczyłem, w Project Cars, DriveClub, Aseta Corsa (tutaj chwile grałem z jakieś 15-20 min).

 

Teraz mam okazję grać dłużej w Project Cars to wychwytuje te najmniejsze sprawy i tutaj mi najlepiej pasuje model jazdy, mnogość ustawień (na które realnie reaguje auto/bolid/gocard). Za to trasa i widoki najlepiej mi się podobały w Horizon 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT beznadziejnie zrobione jest sprzęgło. Działa tylko na zasadzie 0 albo 1. Jak wbijesz bieg a pedał odpuszczony jest w 98% a nie pełnych 100% to wybija bieg. Gaz i hamulec ok.

 

Jeśli chodzi o model jazdy dla mnie najlepsza jest Assetto Corsa bez dwóch zdań. Mam wrażenie że auto zachowuje się tak jak powinno i jak wypadam z trasy do wiem czemu.

 

W Project cars mam wrażenie że auto ma laga między asfaltem a oponami. Mega było coś takie czuć w NFS Shift gdzie samochody pływały jak barki po kanałach. W PCars jest to w mniejszym stopniu, w niektórych autach wcale w innych bardziej ale zawsze coś jest nie teges. Force Feedback też rozczarowuje. Mimo że ją wspomogłem w zbiórce to dla mnie rozczarowaniem jest ta gra ale o tym wiedziałem już rok przed premierą grając w alphy i bety więc nie miałem wielkich nadziei.

 

W forzy grałem od 1 części na pierwszym xboxie aż do 4 (5 i 6 nie bo nie mam xbone). Gierka generalnie super ale model jazdy ma słabo odwzorowane zawieszenie. Nie czuć przechyłów czy przesuwania się środka ciężkości auta za bardzo. To są fajne gry które mają wszystko na wysokim poziomie na dłuższą metę jednak wieje nudą. Zagrywałem się w 1, dwójka jakaś taka nijaka mi się wydała 3 ograłem do czerwoności. Przy 4 poczułem już mocno zmęczenie materiału pod postacią tego modelu jazdy który miałem opanowany do perfekcji. W 5 i 6 chętnie bym zagrał ale widze że nie jest to nowa jakość tylko dalsza ewolucja a to za mało żeby kupować specjalnie xboxa na którym nie ma dla mnie nic więcej bo jak coś jest to wychodzi tez na PC.

 

Zarówno w GT jak i Forze grałem zawsze na kierownicy. Force Feedback z GT niszczy ten z Forzy. Porównanie mam bezpośredni bo grałem na tej samej kierownicy :) Fanatec GT2 Clubsport

 

Driveclub - na początku miałem wrażenie że gra jest przeciętna i tylko ładna grafika no i oczywiście nie działający online.... Zaczęli grę jednak łatać i dodawać dodatki ja zacząłem też grać w multiplayera i jaki efekt? Gram w tą gre do dzisiaj jak tylko mam czas cisnąć multiplayera do upadłego. Wczoraj dobiłem do level capa mając 85 level wbity. Platyna wpadła już z pół roku temu a mnie dalej chce się grać. Bikes też mnie strasznie zrobiło, przy nich jazda autami wydaje się powolna :) Ogólnie driveclub to rewelacyjna zręczościówka z modelem jazdy typu easy to learn hard to master. najlepsza tego typu gra moim zdaniem od czasów Project Gotham Racing 4

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horizon 2 jest świetna, ale o dziwo szybko zaczynają się powtarzać trasy. Mnie to jakoś razi...

 

Wracając do Gran Turismo - co do braku Europejskich klasyków - ja nawet nie zwróciłem uwagi, że nie ma tych aut wspomnianych przez Dawida06. Może dlatego, że nie jestem nie wiadomo jakim fanem motoryzacji. Inna sprawa, że Gran Turismo zawsze było nastawione na japońskie samochody, też (chyba) jako pierwsza seria zaczęło dodawać auta też niespotykane nigdzie indziej. Właśnie w tych wszystkich NFS'ach, czy nie wiem co tam modnego było i jest z gier raczej bardziej przystępnych i masowych, samochody najczęściej się powtarzały i np. jak w jakiejś serii pojawił się Veyron to zaraz w kolejnym NFS'ie się nim jeździło. Niby ok, ale brakuje czegoś niestandardowego. W Gran Turismo można było pojeździć różnymi klasykami, czy zwyczajnie ciekawymi samochodami jak z tego co pamiętam Lister Storm, jakieś Venturi, z wyścigowych klasy C bodajże Mazda 787B, nie wspominając o Chaparralach... Bogata kolekcja aut rajdowych począwszy od Mini Coopera, przez stare auta klasy WRC... Toyotę Suprę właśnie z Gran Turismo najbardziej kojarzę, bo nieumiejętnie prowadzona w grze potrafiła nieźle wkurzyć :)

 

 

P.S. Ja gram na padzie, kierownicy nie mam. Nie próbowałem tak, choć może kiedyś się przemogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT beznadziejnie zrobione jest sprzęgło. Działa tylko na zasadzie 0 albo 1. Jak wbijesz bieg a pedał odpuszczony jest w 98% a nie pełnych 100% to wybija bieg. Gaz i hamulec ok.

 

Jeśli chodzi o model jazdy dla mnie najlepsza jest Assetto Corsa bez dwóch zdań. Mam wrażenie że auto zachowuje się tak jak powinno i jak wypadam z trasy do wiem czemu.

 

W Project cars mam wrażenie że auto ma laga między asfaltem a oponami. Mega było coś takie czuć w NFS Shift gdzie samochody pływały jak barki po kanałach. W PCars jest to w mniejszym stopniu, w niektórych autach wcale w innych bardziej ale zawsze coś jest nie teges. Force Feedback też rozczarowuje. Mimo że ją wspomogłem w zbiórce to dla mnie rozczarowaniem jest ta gra ale o tym wiedziałem już rok przed premierą grając w alphy i bety więc nie miałem wielkich nadziei.

 

W forzy grałem od 1 części na pierwszym xboxie aż do 4 (5 i 6 nie bo nie mam xbone). Gierka generalnie super ale model jazdy ma słabo odwzorowane zawieszenie. Nie czuć przechyłów czy przesuwania się środka ciężkości auta za bardzo. To są fajne gry które mają wszystko na wysokim poziomie na dłuższą metę jednak wieje nudą. Zagrywałem się w 1, dwójka jakaś taka nijaka mi się wydała 3 ograłem do czerwoności. Przy 4 poczułem już mocno zmęczenie materiału pod postacią tego modelu jazdy który miałem opanowany do perfekcji. W 5 i 6 chętnie bym zagrał ale widze że nie jest to nowa jakość tylko dalsza ewolucja a to za mało żeby kupować specjalnie xboxa na którym nie ma dla mnie nic więcej bo jak coś jest to wychodzi tez na PC.

 

Zarówno w GT jak i Forze grałem zawsze na kierownicy. Force Feedback z GT niszczy ten z Forzy. Porównanie mam bezpośredni bo grałem na tej samej kierownicy :) Fanatec GT2 Clubsport

 

Driveclub - na początku miałem wrażenie że gra jest przeciętna i tylko ładna grafika no i oczywiście nie działający online.... Zaczęli grę jednak łatać i dodawać dodatki ja zacząłem też grać w multiplayera i jaki efekt? Gram w tą gre do dzisiaj jak tylko mam czas cisnąć multiplayera do upadłego. Wczoraj dobiłem do level capa mając 85 level wbity. Platyna wpadła już z pół roku temu a mnie dalej chce się grać. Bikes też mnie strasznie zrobiło, przy nich jazda autami wydaje się powolna :) Ogólnie driveclub to rewelacyjna zręczościówka z modelem jazdy typu easy to learn hard to master. najlepsza tego typu gra moim zdaniem od czasów Project Gotham Racing 4

 

Project Gotham... Eh to jest dopiero giera :) I zgadzam się w pełni, z czym piszesz... Chociaż w Project cars, przynajmniej teraz w tej wersji co jest teraz jest dużo lepiej niż było w pierwszych wersjach (czy testowych). Nie jest to może co byś też oczekiwał, ale jest lepiej.

 

Niedawno jeszcze Grid 2 pograłem, tam to zupełnie już inaczej :D

 

@up- Gdy będziesz miał kierę i pedały, to zupełnie inaczej się gra. Przede wszystkim da się płynnie robić zakręty i wykręcać wtedy czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grid 2 jest bardzo udaną zręcznościówką. Tak jak w ostatnich latach gram mało, to tą grę ukończyłem całą bardzo szybko. Model jazdy totalnie niesymulacyjny, ale przynajmniej można fajnie podriftować :)

 

Tak podejrzewam, że kierownica daje nowe wrażenia jeśli chodzi o gry wyścigowe. Kto wie, może do GT7 i PS4 sobie jakąś od razu sprawię. Jeśli zaś chodzi o wykręcanie czasów - w Gran Turismo tam gdzie trzeba, to staram się wszystko "goldować" i np. ostatni wyścig tribute Ayrtona Senny chyba z 6 godzin maksowałem... Jakoś się udało. Choć ja nie jestem zawodowym graczem. Inna sprawa, że w GT5 wyzwanie Vettela to już tylko brąz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kierownicy wcale nie jest tak łatwo jak się wydaje ;) Nie ma żadnych wspomagaczy, od razu z pada przesiadasz się na hardcore mode a wszelkie pomoce w grze tylko pogarszają sprawę. Jednak jeśli już się trochę poćwiczy - szybko zapominamy o padzie. Poznanie tajników prowadzenia samochodów wskazane, szczególnie w Assetto Corsa i mniej w Project Cars. No bo co za problem wejść w zakręt tyłem na padzie?

 

Dlatego w Grida czy inne zręcznościówki wolę grać właśnie na padzie (a jeszcze lepiej na klawiaturze). Tak samo w Drive Club - gra stworzona do leżakowania przed TV z padem w ręku i nawet najdroższa kierownica tego nie zmieni.

Co do Project Cars - na PC nie zauważyłem żadnych input lagów, zarówno na kierownicy (G27) jak i padzie (x360). Niestety nie mogę się zgodzić z tym, że jest to symulator. Przynajmniej w chwili obecnej do realizmu jeszcze wiele daleko a bliżej temu tytułowi niestety do arcade z elementami symulacji. Kupiłem w dniu premiery, czasem odpalam po jakiejś aktualizacji z nadzieąę, że coś poprawili i niestety szybko wyłączam. Samochody prowadzi się sztucznie wbrew temu co można zobaczyć na YouTube a wygląda na to, że twórcy skupili się już na następcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem chory psychicznie na punkcie europejskich youngtimerów z wskazaniem na BMW i tak mnie to drażni :P Mam nadzieje, że dodadzą te auta no i też bardzo bym chciał cykliczne dlc zamiast aut gt vision. Nie mówię, że one sa złe ale szybko się nudzą a nawet i wnętrza nie mają zrobionego :( Z drugiej strony też są one darmowe więc nie można narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest, że po przyzwyczajeniu lepiej gra się bez wspomagania jazdy. Choć mi wyszło jeszcze z czasów GT5, że najlepiej na padzie jeździ mi się wyłączając kontrolę trakcji, ABS 1 i kontrola stabilności włączona. Inaczej jakoś ciężko jest mi się przyzwyczaić do niemożności hamowania i skręcania jednocześnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a ilu z was zdobyło :D

 

 

GT-R Official Record trophy_bronze.png Achieve a time of 7'29.03 on the Nurburgring Nordschleife in a Nissan GT-R '07. The record must be achieved in a Time Trial in the Arcade mode version of the car with tires of Sports Hard grade or lower equipped.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwaliłbym się swoim rekordem ale w Assetto Corsa Nordschleife wolę w wersji Touristfahrten ;)

 

Może coś w tym jest, że po przyzwyczajeniu lepiej gra się bez wspomagania jazdy. Choć mi wyszło jeszcze z czasów GT5, że najlepiej na padzie jeździ mi się wyłączając kontrolę trakcji, ABS 1 i kontrola stabilności włączona. Inaczej jakoś ciężko jest mi się przyzwyczaić do niemożności hamowania i skręcania jednocześnie :D

 

To już lepiej zostawić kontrolę trakcji niż stabilności (będzie mniej wirtualnie). Z reguły lepiej grać z ABS i "ESP" jeśli dane auto faktycznie w rzeczywistości je posiada.

 

Tak kusicie, że chyba kupię znowu PS3 :wacko:

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale miałem wrażenie, że kontrola trakcji mi przeszkadza w uzyskiwaniu dobrych czasów. Kontrola stabilności już nie, w sumie bez niej o ile dobrze pamiętam grało się porównywalnie jak przy wyłączeniu ABS'a. Pamiętam, że swego czasu trochę właśnie eksperymentowałem z ustawieniami jak miałem wykręcać dobre czasy choćby właśnie na Nurburgringu (choć tego wyzwania któe podał Dawid06 nie widziałem) z tym, że o ile dobrze pamiętam, jedynie w deszczu wyłączałem wszystko co się da (choć może już mi się mylić to, dawno akurat robiłem te wyzwania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samochodówek - mam ps4/x1 i niestety Forza jest ścigałką, która daje po prostu więcej funu niż DC. Szczególnie Horizon 2 jest w tym aspekcie grą bezkonkurencyjną. Jeżeli kogoś stać na wydatek kupna drugiej konsoli to polecam chociażby dla obu FZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

"Odkrycie" Gran Turismo Sport za nami.

 

Ktoś przygląda się tej grze? Ja obejrzałem sporo materiału i przyznam, że bardzo podoba mi się wizualny aspekt gry, stylistyka graficzna.

 

Fajny bajer z flagami podczas wyścigu, gdzie po wypadku na ekranie pojawiło się info o żółtej fladze, a samochody musiały się ustawić w kolejce i zwolnić.

 

Premiera w listopadzie. Ciekawe, co z pełnoprawnym Gran Turismo 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem, może jestem jednym z niewielu, którym się grafika podoba :D Choć przede wszystkim sama stylistyka i modele samochodów. Bardzo dobrze też wstępnie wypada oświetlenie według mnie. Tylko obawa o tekstury otoczenia - czy to znowu nie będą bitmapy? Nawet jeśli, to oby w dobrej jakości (drzewa nad tunelem w Deep Forest w GT5 i 6 rozbrajają). Zobaczymy.

 

Oby jednak fizyka była jak to w GT, czyli bardzo dobra. A przynajmniej mi się zawsze dobrze w GT jeździło, tak jakoś przyjemniej niż w innych grach.

 

GT7 i 2017? Ech, to Polyphony Digital. A pamiętam te teksty, że wyjdzie w 2014 albo 2015 roku, jakoś tak :D No ale u nich to już standard, bety GT Sport nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczenie bieda, tekstura asfaltu prawie jak na ps2. Dzwieki tez wyglada na to ze porazka (pisk opon nadal jak na ps2). Ponoc ma byc 120 samochodow "super premium" - skoro nadal uzywaja takich okreslen to czy to znaczy ze znowu wykorzystaja modele z gt4? Nie wierze ze to bedzie dobra gra a co najwyzej przecietna broniaca sie modelem jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem, może jestem jednym z niewielu, którym się grafika podoba :D Choć przede wszystkim sama stylistyka i modele samochodów. Bardzo dobrze też wstępnie wypada oświetlenie według mnie. Tylko obawa o tekstury otoczenia - czy to znowu nie będą bitmapy? Nawet jeśli, to oby w dobrej jakości (drzewa nad tunelem w Deep Forest w GT5 i 6 rozbrajają). Zobaczymy.

 

Oby jednak fizyka była jak to w GT, czyli bardzo dobra. A przynajmniej mi się zawsze dobrze w GT jeździło, tak jakoś przyjemniej niż w innych grach.

 

 

GT6 broniło się właśnie modelami samochodów - te (oprócz modeli z GT4) naprawdę cieszyły oko w porównaniu do reszty gry i tak też jest na trailerze. Czyli nic się nie zmieniło ;) Wygląda to jak przeportowane GT6 na PS4 i zastąpienie reszty brzydkich tekstur otoczenia na ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sporo grałem w Forzę 6. Porównując materiał z pokazu GT Sport, to szczerze Gran Turismo podoba mi się graficznie bardziej. Przede wszystkim to oświetlenie i kolory, no i modele samochodów. Nie wiem tylko, co sądzić o otoczeniu. Z jednej strony wygląda jakby też było lepszej jakości (np. budynki w Brands Hatch albo widownia - co prawda jakoś mało tych ludzi, ale na zbliżeniach jakoś te tekstury wyglądają). Tyle tylko, czy to właśnie nie są te tzw. sprite'y "w HD". Jeśli tak, i jeśli PD nie zdąży tego poprawić, no to jednak będzie minus.

 

W Project Cars grałem krótko na kompie brata, jeśli chodzi o materiał wideo z YT, to niby wszystko jest w porządku, nie mam do czego się doczepić, ale też tak jakoś szaro, bez wyrazu. Nie wiem, może to stylistyka GT mi tak odpowiada, a może jednak inne gry nie mają takiego dobrego oświetlenia i balansu kolorów. Może i jedno i drugie.

 

Ciekawe tylko, jak będzie wyglądała jazda w deszczu w nowym Gran Turismo - tutaj np. Forza jest świetna i tu nie ma porównania np. z Gran Turismo 6.

 

 

O model jazdy jakoś się nie martwię. Może i nie jestem weteranem, ale ten z GT zawsze mi odpowiadał. Wątpię więc, żeby teraz miało być inaczej.

 

 

No ale co mnie niepokoi:

 

- kolejny raz nie PD nie wywiązuje się z terminów (PS4 wyszło w 2013 a tu jeszcze nie ma Gran Turismo; co więcej, GT Sport ponoć jest ukończone w 50%)

- jeżeli znowu mają być jakieś podziały na auta ładniejsze i brzydsze, to ich chyba pogięło

- mam wrażenie, że zamiast skupić się na rozgrywce, to Japończycy tracą czas na jakieś interaktywne encyklopedie, tryby zdjęciowe itp.

 

 

Nic, trzeba czekać na to, co tam im wyjdzie ostatecznie. Wtedy się okaże, co z tym nowym Gran Turismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności