Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Playstation 4


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Forza Horizon 2 niby bardzo dobra, ale trochę mnie znudziła, obawiam się, że z trójką mogłoby być to samo. Ale nie wykluczam w przyszłości, może kiedyś kupię, choć przyznam się szczerze, że ze zręcznościowych wyścigów w ostatnich latach bardziej pasował mi GRiD 2. W każdym razie, bardzo dobre wyścigi, ale szybko przejadł mi się klimat festiwalu, dobiłem do 50 poziomu i jakoś dalej grać mi się nie chce. 6 to klasa sama w sobie, i od czasu do czasu gram, nie mam się do czego przyczepić. Ale jednak Gran Turismo dla mnie ma coś w sobie, pomimo wad ostatnich części. A Sport to mniej zawartości, ale może będzie tak dopracowana jak trójka. No i to jednak nowe podejście do serii. Wracając do Forzy, to 7 część zapowiada się bardzo dobrze, tylko jest chyba jeszcze bardziej zręcznościowo niż w 6 i festiwalowo jak w Horizon. Ale zobaczymy.

 

Co do Crasha, to też widziałem gdzieś jakieś newsy o tym, że może wyjdzie i na inne platformy. No ale nawet nie czytałem szczegółów, jedynie nagłówek, więc nie wiem, jak to dokładnie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi wklejać linków, widziałem możliwość składania zamówień przedpremierowych (właściwie to mozliwości nie ma, po prostu gra była/jest obecna w ofercie niektórych sklepów) również w innych sklepach (jakimś rosyjskim). To nie zmienia faktu, że gra nie została oficjalnie zapowiedziana na inne platformy i na razie MOŻE wyjdzie na PC/XO, ale nie musi. Ale biorąc pod uwagę, jak Crash schodził jak ciepłe bułeczki na PS4, Acti ma pewnie apetyt na więcej. :D Szanse są duże, ale to wciąż nic pewnego.

 

@UndertakerSport będzie miał więcej zawartości, niż początkowo twórcy planowali (pierwotnie to miało być bardziej rozbudowane Prologue do Piątki, a teraz traktowane jest wręcz jako pełnoprawna odsłona), więc i pod tym względem może tak źle nie będzie. :) Zresztą jest tak, jak piszesz, zawartość to nie wszystko. 

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu konsoli i tv z HDR, to akurat w darmowym numerze magazynu PSX Extreme (do pobrania tutaj) możesz sobie Undertaker poczytać o PS4 Pro (jest test) i polecanych telewizorach z HDR do określonej kwoty (od najtańszych do takich za kilkanaście tys. złotych). Wiele z nich to 55 cali, ale może są te same modele, ale o mniejszej przekątnej, a co za tym idzie - w zauważalnie niższej cenie.

Edytowane przez qjin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz każdego "plejstejszyna" (obecnie ostały się u mnie tylko: nieśmiertelny chlebak 80 i zwykła ps4) odradzam Ci kupno wersji PRO jak nie masz zamiaru iść w nowy TV (jak już nastawiamy się na 4 k i HDR to trzeba pamiętać, że HDR HDRowi nie równy i ten HDR z tańszych telewizorów jest zwykłą marketingową kupą!! oraz, że dobry HDR robi moim zdaniem większą różnicę niż 4K, również brać mniej niż 50 cali idąc w 4K moim zdaniem mija się z celem, trzeba też zerknąć ile wynosi tzw. input lag na telewizorku - miałem tv gdzie input lag wynosił ok. 100 ms a obecnie mam pudło gdzie wynosi 14 ms i to też robi różnice, chociaż chyba już takich szitów z input lag na poziomie 100 ms obecnie nie klepią - jeżeli tylko zastosowana w matrycy/procku czy czym kolwiek w danym TV technologia na to pozwala). No i nie jest żadną tajemnicą, że na jesieni czyli premierę nowego XklockaX sony zjedzie z cenami obu psczwórek więc o tym też trzeba pamiętać. PS4 z gier pewniaków to  Wiesiek, Bloodborne, NieR: Automata, U4, TLoU Remaster (jeżeli jeszcze nie ograłeś na chlebaku to gorąco polecam, u mnie w rankingu najlepsza giera w jaką do tej pory w moim dłuuugim "gejmingowym życiu" grałem), obecnie cioram w "Horajzona" ale fabularnie jest tu baaardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo za to gra faktycznie robi wrażenie widoczkami - jest prześliczna! już na zwykłym ps4 a na wypasionym TV z konkretnym HDR-em i z prosiaczka różnica w stosunku do zwykłej ps4 czy się to komuś podoba czy nie jest bardzo, bardzo wyraźna i ciężko się potem wraca do wersji ze zwykłej ps4... sprawdzone na kures.. drogim tv Sony u kolegi, naprawdę jest duuuża różnica w jakości tego co widzą nasze oczy. No i masa zapowiedzi, które raczej nie zawiodą jak chociażby nowy Kratos czy druga część TLoU o multiplatformowych gierach  nie wspominając. Oczywiście gry jak wszystko jest kwestią gustu i nie każdemu podejdzie np. Uncharted (U3 moim zdaniem bardzo słaba/nudna/troszku na siłę zrobiona a znowu U2 bardzo lubię). Za to jak ktoś dobrze wyżej napisał, jeżeli posiada się dobrego blaszaka, zakup X klocka jakiegokolwiek- również tego co dopiero wyjdzie jest bez sensu a czemu to każdy chyba dobrze wie. PS. Moim zdaniem na 100% nie szybciej jak za 2 lata wyjdzie PS5, teraz SONY spokojnie poczeka aż zwiększy się procentowy udział  wypasionych TV 4K dając tym co już mają takie TV prosiaczka. A gdybyś już bardzo chciał prosiaczka to poczekaj do jesieni albo pilnuj promek, ostatnio jakaś sieciówka sprzedawała jak dobrze pamiętam chyba horajzona z prosiakiem za 1540zł.

Edytowane przez Adam 76
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens pakować się w Pro choćby ze względu na wyższą i/lub bardziej stabilną płynność. Dla mnie to jest wystarczający powód, ale oczywiście każdy ma inne priorytety. Pseudo 4K (w końcu nie jest to natywne) to tylko "dodatek". 

 

Jeśli inwestować w telewizor z HDR, to zgoda, tylko w taki, który oferuje dobrą jakość, inaczej nie ma to sensu i można się tylko zrazić do tej technologii. 

Niby dlaczego Sony ma obniżyć cenę konsoli po wyjściu Xboksa One X? Zwykłe PS4 nie stanieją, bo wszystko ma swoje granice (patrz PS3), a PS4 Pro nie ma potrzeby, bo cena już jest dobra i Xbox One X będzie na premierę droższy od aktualnej ceny prosiaczka. Poza tym gry napędzają sprzedaż konsol, a oferty Microsoftu i Sony są bez porównaniu w moim odczuciu i japoński koncern jest tego świadom. Tak naprawde Sony nic nie musi, to Microsoft musi walczyć o klienta. :)

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że pojawił się głos kwestionujący wybór mocniejszej wersji w kontekście nie nastawiania się na dobry efekt HDR, a co za nim idzie, na kupno lepszego i droższego telewizora. Powiem tak, na ten moment ta opcja z telewizorem u mnie na pewno odpada. Choć w pokoju mam coś koło 50 cali, ale już kilkuletni model Sonego - szczerze mówiąc to nie wiem jaki dokładnie, nie znam się, musiałbym sprawdzić. Wątpię jednak, żeby miał HDR.

 

Na początku też się zastanawiałem między Slim a Pro, bo różnica w cenie spora, do tego Slimka jest mniejsza i podobno ciszej pracuje. Xbox One działa dobrze, a nie wiem, w ilu klatkach tam gry działają. Sam w sumie zaczynam się zastanawiać, czy tę różnicę w działaniu bym odczuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma kilka lat, to na pewno nie obsługuje HDR. ;) Tak naprawdę telewizory z HDR dopiero od stosunkowo niedawna zaczynają wypływać bardziej na rynek, a monitorów praktycznie nie ma. To ciągle nowość.

Jeśli aż tak bardzo nie zależy Ci na obsłudze HDR (w wersji Pro jest pełna), niby-4K, lepszej płynności (np. spadki animacji są mniejsze, w niektórych grach wyższa płynność, tj. dążenie do 60 FPS, itd.), ew. lepszej grafice, np. w Rise of the Tomb Raider można wybrać między: 

  • Tryb 4K (bez niektórych efektów graficznych)
  • Tryb 1080p (fps na poziomie 45-60 klatek)
  • Tryb 1080p + 30 fps (wszystkie efekty graficzne i stałe 30 klatek na sekundę)

to wybór zwykłej PS4 też będzie dobry, bo to nie jest tak, że po wydaniu Pro zwykła PS4 przestaje być opłacalna. Sam mam i nie zamierzam zmieniać na Pro, a przynajmniej żadna gra mnie na razie do tego nie "zmusiła". Ale jakbym teraz kupował, to dopłaciłbym te ok. 500-600 zł do Pro, ale, jak wspomniałem, to kwestia priorytetów. Pro pojawiało się ostatnio w cenie ponad 1500 zł, i to nawet z grą (Horizon), a to bardzo atrakcyjna cena. Normalna już jest mniej atrakcyjna. :)

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdyby chcialo mi sie graszac tak jak kiedys to wolalbym kupic najtansza wersje ps4 i dokupic bardzo atrakcyjnie wycenionego klocuszka w wersji S czy jak to tam nazwali, zamiast wydac wiecej na jedna konsole - prosiaka, oczywiscie przy zalozeniu , ze nie mam wypasionych hdr-ow, 4K itp. A juz te dwie konsole maja za duzo exow, zeby dac rade to wszystko ograc i jeszcze wsiaknac na dluzej w jakies klanowe rozgrywki w multi (te 2 lata codziennego lupania w multi KZ 2 sie przypomnialy heh, alez ja wsiaklem w tego multika swego czasu). Ogolnie to cos ostatnio nastawilem sie tylko na TLoU 2, nowego Kratosa i nie mam ochoty w nic grac, mecze tego horajzona bez zadnych emocji -tylko dla widoczkow, pykam czasem w niesmiertelna u mnie fife 14 heh i tyle. W sumie to moglbym kupic ps4 na premiere TLoU2 i tez byloby ok., chyba starosc mnie dopada..., na szczescie jest maly 10letni nastepca, ktory gdyby go nie oderwal od grania na konsoli to umarlby przy niej z glodu - taki maniak heh.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jakby dorwać gdzieś za te ok. 1600 już z jakąś dobrą grą w zestawie, to oferta za Pro całkiem znośna. Z drugiej strony, Slimka nówka to około 1000 złotych, doliczyć do tego koszt jakiejś gry i się nie robi już taka duża różnica między zwykłą a Pro, no chyba, że ta druga też bez gier by była kupiona. No i mam zagwozdkę.

 

Ogólnie gdyby nie to, że właśnie ja od dłuższego czasu też grywam raczej okazjonalnie, to bym pewnie się tyle nie zastanawiał. Ale od czasu do czasu się zdarza, a teraz przy tym Tomb Raiderze to coś mnie naszło na gry tego typu (i pierwsza myśl:Uncharted), no a do tego coś by doszło, jak np. DriveClub. No i przede wszystkim Gran Turismo Sport. Pytanie, czy mi nie przejdzie chęć ogrania różnych ciekawych pozycji do czasu premiery najnowszego GT właśnie.

 

Czyli kwestia zwykłego (slim) PS4 ew. PS4 Pro bez HDR, za to w nieco lepszej niż 1080p rozdzielczość albo 1080p i zapewnione 30 (60 w niektórych grach jak GT Sport z okazjonalnymi spadkami o 1-2 klatki) fps'ami. Pytanie, czy różnica między 40 fps a 57-60 jest wyraźnie odczuwalna, czy to tylko tak dla dobrego samopoczucia.

 

Dzięki za propozycje gier do sprawdzenia w przypadku zakupu konsoli. Sam zrobiłem sobie nawet listę i wyszło mi, że chciałbym pograć w takie gry: Bloodborne, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Days Gone, Driveclub, Gran Turismo Sport, Gravity Rush 2, Horizon Zero Dawn, The Last Guardian, Uncharted Kolekcja Nathana Drake'a, Uncharted 4: A Thief's End, The Last of Us Remastered, Ratchet & Clank (2016 video game), Tearaway Unfolded, być może do tego Infamous. Kolejność przypadkowa, choć najważniejsze to Gran Turismo, Uncharted, Crash i bardzo chętnie sprawdzę The Last of Us, skoro polecacie. Ratchet ponoć dobry i to pierwsza częśc, a ja nigdy w tę serię nie grałem, więc można by się ewentualnie zaznajomić.

 

Niestety nigdy nie grałem dłużej w żadną grę z serii Killzone czy God of War, więc te raczej odpadają. Chyba, że wcześniej ograłbym jakąś kolekcję dotychczasowo wydanych gier z serii na PS3, o ile coś takiego wyszło. Miałem przez chwilę 3 i grało się nieźle :D

 

Tylko jak patrzę na listę to się zastanawiam, czy znajdę czas i czy to ma sens, czy nie lepiej jednak na GT:S poczekać. Ech, te dylematy :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo namawiam na TLoU, zwlaszcza pozna pora i z dobrym naglosnieniem a jeszcze jak moze masz corke, synka lub mlodszego brata (heh Ci co grali juz wiedza co mam na mysli) to zacznij od ogrania wlasnie tej perelki, tak swietnie oddanych charakterow i tak wielu smutnych, potrafiacych zlapac za serce momentow nie bylo chyba w zadnej innej grze. Tylko zadnych ogladanek na tubie czy czytania streszczenia gry bo stracisz wiele kapitalnych "momentow", stracisz caly klimat i efekt zaskoczenia. poswiec pare wieczorow, nocy dla tego arcydziela. Jak zdecydujesz sie dac szanse tej grze i ja ukonczysz podziel sie opinia jak odebrales glownego bohatera, czy postepowalbys tak jak on...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na pewno sprawdzę, jak już kupię plejaka. Tylko teraz znaleźć coś w dobrej cenie i jeszcze będę musiał ostatecznie zdecydować, czy brać Pro czy Slim.

A jak nic nie znajdę, to najwyżej poszukam na PS3 i tyle.

 

Jak człowiek szuka konsoli to ofert ciekawych nie widać, a jak już, to z niemieckiego amazona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PlayStation 3 to też jest jakaś opcja "na przeczekanie" - jest wysyp świetnych gier w bardzo niskich cenach (nawet po dyszce :D). Jedynie grafika może trochę razić, jeśli zwracasz na to uwagę. :)

Sama konsola tania jak barszcz. Ja już swoją trzymam chyba tylko na pamiątkę, z sentymentu, bo już dawno przerzuciłem się na PS4. Dobrze, że przechodziłem gry i sprzedawałem, bo teraz są już nic niewarte. :P A najciekawsze, do których chętnie bym wrócił, zostały przeniesione na PS4 (Journey, Uncharted, Last of Us, Kingdom Hearts, w przyszłym roku remake Shadow of the Colossus). 

 

A co, z niemieckiego Amazona to źle? :P

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Trójka już swoje potaniała, a od czasu do czasu w coś tam można jeszcze pograć (Fight Night Champion chociażby). Co do grafiki, to pewnie po przejściu z XOne na PS3 różnica jest. Pamiętam, jak mi się GT6 graficznie podobało (może poza niedoskonałościami niektórych tras i modeli samochodów), a po Forzie 6 to jednak to wszystko wychodzi. Ale też jakoś bardzo źle nie jest, idzie się przestawić. Szczególnie te modele premium fajnie wyglądają.

 

Dla mnie niedobrze, bo ja nie mam tam karty podpiętej, nigdy tak zakupów żadnych nie robiłem. Jedynie PayU albo Paypal ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio mam wiecej czasu na granie, przeszedlem Yakuza 0 i postanowilem sie zmierzyc z Bloodbornem ktorego kupilem kiedys na wyprzedazy. Niby nie jest tak trudna jak sie spodziewalem ale to taki dzien swistaka.... Pogralem moze ze 2 godziny,  jestem nadal praktycznie na samym poczatku i jak sobie pomysle ze mam 8 raz powtarzac to samo 15 minut z tymi samymi 30 przeciwnikami to mi sie niechce. Dla mnie to gra dla ludzi ktorzy maja za duzo wolnego czasu i lubia sie uczyc na pamiec schematow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2017 o 14:13, qjin napisał:

Stałe 60 FPS. :D Dobry żart. To nie na konsolach. Wersja "Pro" nie jest żadną gwarancją 60 klatek... większość część gier nadal działa w 30, tylko są bardziej stabilne i nie ma takich spadków jak na zwykłej PS4 (np. Last Guardian). Niektóre, owszem, działają w wyższej liczbie klatek (np. odświeżone The Last of Us), ale to też dalekie od stałej płynności na takim poziomie. Nawet taki Crash Bandicoot śmiga tylko w 30 FPS-ach... 

Gran Turismo Sport - twórcy faktycznie celują w 60 klatek i pseudo4K na Pro, ale do premiery jeszcze kawałek.

Co do HDR - to sporo (zwłaszcza tańszych) telewizorów ma niby-HDR, więc musisz się wypłacić bardziej, jeśli faktycznie chcesz zobaczyć różnicę. Na zwykłej PS4 też działa ta opcja, ale jest ona bardziej ograniczona. 

 

Osobiście jeśli decydowałbym się teraz na zakup, to brałbym tylko Pro - bo jednak gry lepiej (zazwyczaj) działają. Ale to zależy od tego zasobów portfela i jak bardzo chcesz go opróżnić. :E

Na Amazonie faktycznie ostatnio była świetna promocja. W Morele do 6 lipca była Pro za 1529 zł, więc też świetna przecena. 

 

Promocje trudno przewidzieć, może być teraz posucha, a może z okazji gamescomu niektóre sklepy poprzeceniają. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz czekać tygodnie albo nawet kilka miesięcy po to, by kupić konsolę 100 zł taniej, czy chcesz pograć w wymienione gry już teraz. 

Te zestawy z grami są droższe, więc to też nie jakaś super oferta, więc nie zawsze bardziej się opłaca. Czasem taniej wyjdzie osobno kupienie konsoli i gry np. na Allegro.

Oczywiście że można mieć 60 klatek /s....ale kosztem gorszej jakości grafiki...coś za coś...nawet pecet z 1060 na pokładzie nie zawsze to gwarantuje ,a karta w koszcie ps4 pro...he,he.

Jak ktoś nie ma jeszcze ps4 ,to zakup ps4 pro jest oczywisty...dodatkowo TV z HDR i zostawiamy wapniaków pce towców w oddali...ha,ha.

Albo 4K grafika i słabe detale ,albo full hd i dobra grafika ....a te 60 klatek ,no cóż ,w niektórych grach....na pc to też nie prosta sprawa, od GTX 1070 wzwyż ...a te ceny...huh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PC nie trzeba mieć 1070, żeby osiągać ZNACZNIE więcej niż 60 klatek.

Mam sporo słabszą kartę, stary procesor i osiągam w takim BF-ie 1 czy Siege'u często ponad 100 FPS-ów, oczywiście po cięciu detali, ale te gry w takich detalach wyglądają lepiej niż na konsoli. I to nie w Full HD, a 2560x1440 pikseli. Poza tym różnice w oprawie wizualnej między niższymi a wyższymi wartościami nie są tak drastyczne jak kiedyś. Oczywiście to też zależy od gry, jak i konkretnego ustawienia, ale można bez problemu osiągnąć przyjemny dla oka kompromis, nie zarzynając peceta. 

Poza tym nawet jeśli gry konsolowe osiągają 60 klatek, to często jest to niestała wartość. Na PC dość łatwo można osiągnąć stabilną płynność na solidnym pececie i nie trzeba do tego ani i7, ani też najdroższych kart. Wiadomo, że koszt konsoli a całego komputera to już inna sprawa. Ale to już zależy od tego, kto w co gra i jak chce grać. No bo ja jednak wolę 60+ klatek w Wiedźminie 3 w ładniejszej oprawie niż 30 FPS ze spadkami nawet na Prosiaku, nawet jeśli to oznacza większy koszt.

 

A tak a propos, to właśnie w emagu przeceniony jest Prosiak na 1595 zł. Całkiem dobra cena, darmowa dostawa, nawet darmowe raty (10x0%). W morele ciutkę drożej.

Edytowane przez qjin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qjin napisał:

Na PC nie trzeba mieć 1070, żeby osiągać ZNACZNIE więcej niż 60 klatek.

Mam sporo słabszą kartę, stary procesor i osiągam w takim BF-ie 1 czy Siege'u często ponad 100 FPS-ów, oczywiście po cięciu detali, ale te gry w takich detalach wyglądają lepiej niż na konsoli. I to nie w Full HD, a 2560x1440 pikseli. Poza tym różnice w oprawie wizualnej między niższymi a wyższymi wartościami nie są tak drastyczne jak kiedyś. Oczywiście to też zależy od gry, jak i konkretnego ustawienia, ale można bez problemu osiągnąć przyjemny dla oka kompromis, nie zarzynając peceta. 

Poza tym nawet jeśli gry konsolowe osiągają 60 klatek, to często jest to niestała wartość. Na PC dość łatwo można osiągnąć stabilną płynność na solidnym pececie i nie trzeba do tego ani i7, ani też najdroższych kart. Wiadomo, że koszt konsoli a całego komputera to już inna sprawa. Ale to już zależy od tego, kto w co gra i jak chce grać. No bo ja jednak wolę 60+ klatek w Wiedźminie 3 w ładniejszej oprawie niż 30 FPS ze spadkami nawet na Prosiaku, nawet jeśli to oznacza większy koszt.

 

A tak a propos, to właśnie w emagu przeceniony jest Prosiak na 1595 zł. Całkiem dobra cena, darmowa dostawa, nawet darmowe raty (10x0%). W morele ciutkę drożej.

Ja miałem GTX 1060, z ciekawości kupiłem...dla Dark Souls 3...byłem ciekaw czy da radę w 60 klatkach zagrać w 2560/1600.

Niestety nie dała rady, były przycięcia i spadki klatek ,niegrywalne....wolę 30 klatek ale stałe, jak na konsoli.

Pecety tak mają niestety że raz jest 80 a za chwilę 30....lipa, system windows jest kulą u nogi.

Sprzęt tak potężny, teoretycznie kilka razy mocniejszy od ps4, ledwie jest trochę lepszy od pS4. pro...Żenada...

Konsole jednak górują nad pc lepszym wykorzystaniem swoich zasobów...brak obciążającego systemu, stałe 30 lub 60 klatek to jest to!

Na pececie raz 120 a potem 25 klatek....podziękuję....

Dopiero GTX 1070 lub lepiej 1080 i lepiej umożliwiają bezproblemową grę...a już w 4k to chyba w sli dopiero.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest troche prawdy w tym co mowisz, ale wine ponosi za to nie sam system tylko slabe porty z konsol robione na odwal czesto niegrywalne do pierwszego patcha. Wezmy takiego nier automata. Na ps4 gra chodzi ok ale ma mikroprzyciecia. Na pc? Szkoda gadac... W grze nie dziala tryb pelno ekranowy i naprawil to nie developer tylko jakis zapaleniec w garazu. Gra mi sie wieszala losowo co godzine w roznych momentach, to ktos wyczail ze to przez kilkurdzeniowe procesory i trzeba wylaczyc co drugi dla tej aplikacji w menadzerze zadan. Po tych dwoch zabiegach dopiero gra dzialala jak zloto w 60fpsach na ultra i wysokim AA i ja tak na pc skonczylem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Soundman1200 said:

Ja miałem GTX 1060, z ciekawości kupiłem...dla Dark Souls 3...byłem ciekaw czy da radę w 60 klatkach zagrać w 2560/1600.

Niestety nie dała rady, były przycięcia i spadki klatek ,niegrywalne....wolę 30 klatek ale stałe, jak na konsoli.

Pecety tak mają niestety że raz jest 80 a za chwilę 30....lipa, system windows jest kulą u nogi.

Sprzęt tak potężny, teoretycznie kilka razy mocniejszy od ps4, ledwie jest trochę lepszy od pS4. pro...Żenada...

Konsole jednak górują nad pc lepszym wykorzystaniem swoich zasobów...brak obciążającego systemu, stałe 30 lub 60 klatek to jest to!

Na pececie raz 120 a potem 25 klatek....podziękuję....

Dopiero GTX 1070 lub lepiej 1080 i lepiej umożliwiają bezproblemową grę...a już w 4k to chyba w sli dopiero.

zysk z konsoli odbijają sobie w dalszym użytkowaniu konsoli , z pc jest taniej 

co nie zmienia faktu że są bardzo dobrze wycenione co w elektronice nie jest normą  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Ja miałem GTX 1060, z ciekawości kupiłem...dla Dark Souls 3...byłem ciekaw czy da radę w 60 klatkach zagrać w 2560/1600.

Niestety nie dała rady, były przycięcia i spadki klatek ,niegrywalne....wolę 30 klatek ale stałe, jak na konsoli.

Pecety tak mają niestety że raz jest 80 a za chwilę 30....lipa, system windows jest kulą u nogi.

Sprzęt tak potężny, teoretycznie kilka razy mocniejszy od ps4, ledwie jest trochę lepszy od pS4. pro...Żenada...

Konsole jednak górują nad pc lepszym wykorzystaniem swoich zasobów...brak obciążającego systemu, stałe 30 lub 60 klatek to jest to!

Na pececie raz 120 a potem 25 klatek....podziękuję....

Dopiero GTX 1070 lub lepiej 1080 i lepiej umożliwiają bezproblemową grę...a już w 4k to chyba w sli dopiero.

Do jakiego komputera wsadziłeś tego GTX-a?

Sama karta nie gra... żeby nie było spadków, trzeba mieć porządny, najlepiej wykręcony procesor. 

Poza tym nawet niestałe 60 klatek jest lepsze niż 30, nie sądzisz? Skoro niegrywalne, to  jakie miałeś spadki? Do 5 FPS-ów? Bo aż nie chce mi się wierzyć. Albo ustawiałeś coś pokroju MSAA X8, co jest kompletną głupotą na takiej karcie, albo reszta podzespołów nie daje rady. 

Stałe klatki na konsoli, hehehe, dobry żart. :D Na PS3 to były gry, które miały taki pokaz slajdów, że szkoda gadać (The Darkness, Simpsonowie), na PS4 różowo też nie jest w niektórych tytułach (Last Guardian). Nawet w Uncharted 4 NIE ma stałych 30 klatek, mimo że jest to wzorcowo wykonana gra. 

Takie spadki są, jak komputer niedomaga, albo wsadza się bezmyślnie mocną kartę do marnego procesora. Ale czyja to wina? Bo na pewno nie komputera.

Nieprawda. 

No cóż, każdy ma wybór, ja wolę 45-120 klatek niż ledwie 30 na PS4. Pro i 60 klatek to rzadkość, więc żadna przewaga. Gry i tak lepiej wyglądają na PC, nawet nie trzeba ustawiać najwyższych detali. I żeby nie było - jestem szczęśliwym posiadaczem zarówno PC, jak i PS3/PS4, ale konsole słuzą mi tylko do tytułów na wyłączność. W resztę wolę grać na PC (sterowanie, grafika, płynność). 

Edytowane przez qjin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności