Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Playstation 4


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, ze wybor jakosci rozgrywki bedzie polegal na ponizszym:

1: masz telewizor 4K to ustawiasz sobie jakosc "4k ready" i Ci robi upscale grafiki z full HD na pseudo 4K i masz przy tym okolo 30 kl/s

2: nie masz telewizora 4K to ustawiasz jakosc FullHD i grasz majac 60kl/s

 

Ja to tak widze, ale ja nie jestem inzynierem i sie nie znam tak dobrze jak Panowie/Panie z Sony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że koledzy łykają tą bzdure ps4pro jak młode pelikany :) Możecie się zgadzać lub nie ale moim zdaniem nie będzie tak kolorowo. Już jest powiedziane że to czy gra skorzysta i jak bardzo z dodatkowej mocy zalezy tylko i wyłącznie do developera. No i wypowiedział się już developer od Tomb raidera i mając ps4pro masz do wyboru:

 

- Tryb 4k - efekty graficzne zostaną stonowane, a obraz będzie wyświetlany w 4k. Niektóre efekty będą nieobecne, inne ograniczone

- Tryb 1080p/60 - gra zadziała w 1080p i celować będzie w 60 klatek na sekundą (nie będzie to jednak stałe 60fps. Efekty będą lepsze niż w wersji 4k

- Tryb 1080p/30 - płynność zostanie co prawda zablokowana sztywno na 30 fps, ale włączone będą wszystkie efekty graficzne i podkręcone na maksa.

Dodatkowo to 4k to nie jest prawdziwe 4k tylko jakieś ściemnione.

 

To by było tyle z masełka 1080p/60 i pięknych detali..... Moim zdaniem różnica między ps4 a pro będzie taka że będziesz miał 1080p/30 (lub mniej jak developer da dupy) na ps4 oraz realistycznie 1080p/30-45 z 2-3 dodatkowymi efektami.

 

Moim zdaniem też za 2-3 lata wyjdzie ps5 więc nie jest to przyszłościowy zakup tylko taki lekki upgrejd. Ma być mocniejszy xboxa za 12-18 miesięcy i wtedy wypadało by pokazać się z nową generacją aby pokazać że microsoft jest wczorajszy a sony jutrzejsze.

 

Wyjdzie pare gier które cośtam skorzystają ale generalnie to nie będzie to gra warta świeczki bo są już 44 miliony ps4 a ps pro będzie ile? 5 może 10 milionów za parę lat? Nikt nie będzie przeznaczał pieniędzy na specjalne dopieszczanie, będzie dorzucony dodatkowy efekt dla picu i tyle. Tak samo było z physx nvidii. Więcej kartonów latało w kilku grach (co wygladało często idiotycznie) jak to miałeś ale gra była taka sama. Podsumowując chytry plan pozostawienia ceny na poziomie 400 euro dla osób które nie mają ps4 oraz na pewno skusi się część osób które ps4 już mają. Jeśli będzie to wyglądać dokładnie tak jak to wygląda na ten moment to wolałbym jednak przeznaczyć 400 euro na nową karte graficzną do kompa i zostawić sobie "stare" ps4 :)

 

Jedyne sensowne zastosowanie ps pro to playstation vr gdzie dodatkowa moc się rzeczywiście przyda (potrzebny super fps i wysoka rozdziałka) ale co do vr mam obawy że tu umrze podobnie do 3d w telewizorach, move i kinect które są zabawkami dla dzieci i nikt już tego nie traktuje poważnie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydziwiają z tymi konsolami teraz. Kiedyś kupiło się takiego PSX'a, podpinałeś sprzęt i grałeś. A teraz wypuszczają przestarzałe konsole żeby za kilka lat wrócić z lekko poprawionym modelem. To co następne, PS4 Ultra? Może niech komputer z tego od razu zrobią, żeby se można było RAMy wymieniać itp.

 

Nie podoba mi się to.

 

Skupili by się na ciekawych grach w które można pograć tylko na Playstation. Dla mnie z perspektywy niedzielnego gracza wychowanego na Gran Turismo, jak to się mówi, to póki co nie jest kolorowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia generacja trwała niby za długo (ps3, x360), ale w sumie w momencie premiery te konsole dawały rade z najmocniejszymi kompami, wiadomo, że po 8-9 latach od premiery poprzedniej generacji sprzęty nie dawały rady stawać w szranki z rynkiem pc.

To co się działo na tamtej generacji było zaczątkiem tej obecnej, pacze, updejty. PS4 i Xone w momencie premiery były słabe, z możliwościami porównywalnymi do średniego pieca. Teraz po 2-3 latach szukają wyjścia z tej sytuacji. Ale właśnie 4K to tylko reklamowy bełkot. Przecież żeby widzieć różnicę między full hd a 4K trzeba mieć TV wielkości śiacy i siedzieć 2 m od tV!

Kiedyś konsola to był synonim bezproblemowego grania, wkładasz płytkę z gierką i śmigasz, teraz patche, instalacje updejty, niedługo jeszcze wybór na konsolach między rozdzielczościami, detalami, Fps. jak na kompie.

Patologia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym błędem obecnej generacji było wypuszczenie przestarzałego technologicznie sprzętu w celu oszczędności środków.

 

Do PS3 Sony bardzo długo dokladalo. Tutaj mieli zysk na każdej konsoli od pierwszego dnia.

 

Taki Xbox 360 i PS3 było bardzo mocne sprzętowo na premierę. X360 miał jako jedne z pierwszych urządzeń zunifikowane shadery. Ps4/one wyszły z laptopowym procesorem z bardzo niskim taktowaniem i grafika ze średniej półki, a może i nawet niskiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@undertaker Ja bym tutaj nie krytykował sony akurat bo z grami dali czadu na ostatnich targach e3. Tutaj microsoft wygląda dość blado tym bardziej że większość (wszystkie?) nowe exclusivy (i prawie wszystkie stare) mają wyjść juz wyszły też na windowsa 10. Nie do końca rozumiem tą taktyke bo pewnie bym juz kupił również xbox one (ps4 mam od premiery) ale mając gejmingowego pc nie widze sensu bo i tak zagram w te gry.

 

Zgadzam się że ps4 było za słabe już w dniu premiery i powinno być takim ps pro powiedzmy nawet kosztem ceny. Ale po co? Zarobili na ps4 teraz dołożą pro i interes się kręci. Szkoda że gry coraz bardziej tną na dlc i coraz gorsza optymalizacja i to już nie tylko na pc.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym błędem obecnej generacji było wypuszczenie przestarzałego technologicznie sprzętu w celu oszczędności środków.

 

Do PS3 Sony bardzo długo dokladalo. Tutaj mieli zysk na każdej konsoli od pierwszego dnia.

 

Taki Xbox 360 i PS3 było bardzo mocne sprzętowo na premierę. X360 miał jako jedne z pierwszych urządzeń zunifikowane shadery. Ps4/one wyszły z laptopowym procesorem z bardzo niskim taktowaniem i grafika ze średniej półki, a może i nawet niskiej.

 

 

Widzę, że mnie uprzedzili jak pisałem :)

Edytowane przez scooby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A troche chyba kij w mrowisko wloze bo to watek o playu...

Co lepiej i dlaczego - playa czy xbox one?

Prosze uwzglednic ze pad od xbox lepiej mi soe obsluguje oraz ze wazne jest inteligentna rozrywla w formie "kinect" dla dzieciakow.

Tez pod pytanie... od jakiego wieku sa gry. 9, 7, 5 lat? Oczywiscie chodzi nie o tylko zabawe a nauke przez zabawe i rozwoj motoryczny.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

W temacie nie siedzę aż tak głęboko żeby się wypowiadać autorytatywnie ale wydaj mi się, że teraz to już nie jest tak jak kiedyś. Kiedyś Xbox miał swoje gry exclusive a PS swoje. Teraz jeżeli chodzi o gry to wychodzą prawie wszystkie na obie platformy. Jeżeli chodzi o kinecta to było trochę gier na xboxa360, w które mogły się dzieciaki pobawić a na xone chyba jest gorzej z tym. Na PS4 gry ruchowe zostały olane totalnie. Jezeli chodzi o kategorie wiekowe PEGI to jest to: 3, 7, 12, 16, 18. Generalnie sam musisz ocenić bo czasami w takich grach jak Lego jest przemoc ale taka jak to w lego i kategoria jest już 7. Ja nie widzę problemu jednak aby zagrało w to 5 letnie dziecko. Ja dla przykładu mam PS4 ponieważ większość ludzi u mnie ma PS4 i wtedy łatwiej o gry bo możesz sie wymieniać. Jak u Twoich dzieci rówieśnicy mają PS4 a Ty kupisz xone no to już sie nie powymieniasz.

Tyle z mojej strony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowal o opinie.

Ale jesli chodzi o ruchowe to mowisz ze jednak xbox one?

Bo x360 nie ma sensu jiz isc bo to jak rozumiem generacja wstecz?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Xbox 360 to generacja wstecz tylko na niego tych gier było więcej.

Tutaj masz gry korzystające z k inect na xone - www.gry-online.pl/encyklopedia-gier.asp?PLA=16&TEM=83.

Tutaj na Xbox 360 - http://www.gry-online.pl/encyklopedia-gier.asp?PLA=6&TEM=83.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat, choć ten zdaje się być najbardziej aktualny odnośnie konsoli PS4. Mianowicie, po niemal roku od przełożenia daty premiery, 18 pażdziernika wychodzi w końcu Gran Turismo Sport. Czekacie na premierę, czy daliście sobie już spokój z tą serią? Beta niedawno się skończyła, może ktoś miał okazję zagrać? Śledzę gt planet i wypatruję nowinek odnośnie najnowszej odsłony serii, odczucia ludzi zdaje się różne, choć w ostatnim czasie przeważają pozytywne komentarze. Graficznie według mnie prezentuje się bardzo dobrze, model jazdy w GT zawsze mi odpowiadał, tylko pytanie, jak z tą zmianą tradycyjnego trybu kariery na wyścigi online wyjdzie - może być ciekawie, choć betatesterzy trochę narzekają na system kar.

 

U mnie jest ten "problem", że nie mam PS4. Nie mam też telewizora z HDR, a głównie pod ten efekt i stałe 60 fps wydaje się sensownie kupować droższą wersję, bo i bardziej hałasuje, i większa jest podobno od wersji Slim. Ta z kolei jest prawie dwa razy tańsza, jak dobrze poszukać. Mimo wszystko, dla tych dodatkowych klatek i nieco lepszej rozdzielczości chyba lepiej dołożyć do Pro.

 

W sumie to mimo hajpu na nowe Gran Turismo, to PS4 ma więcej ciekawych gier. I z tego powodu też piszę, bo chciałbym, żebyście napisali, w jakie exclusive'y warto zagrać po ewentualnym zakupie konsoli. Na PS3 ograłem dwie pierwsze części Uncharted, ale było to dość dawno. Trójki nie miałem, więc pewnie warto byłoby brać kolekcję Nathana Drake'a. Do tego jest jeszcze 4 część. Horizon Zero Dawn wygląda świetnie, z platformówek to oczywiście Crash N-Sane Trilogy (choć podobno ma wyjść też na XOne), może Ratchet & Clank. Tego DriveClub'a pewnie też chciałbym sprawdzić.

 

Wstępnie sprawdziłem i bez gier PS4 Pro można czasem dostać za około 1500 złotych. Ostatnio była ciekawa promocja na niemieckim amazonie na Pro z Horizon Zero Dawn za około 1560 włącznie z wysyłką do Polski, ale tam nie można płacić Paypalem. Może gdzieś można znaleźć jakieś ciekawe oferty? Generalnie przeglądam łowców i allegro. Ciekawe, czy jak już wyjdzie GT Sport, to wypuszczą jakiś ciekawy i opłacalny zestaw. Z drugiej strony, są wakacje i jest czas na ogranie kilku tytułów.

 

Ogólnie to wciąż się waham. Może jakieś dobre promo by mnie skusiło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałe 60 FPS. :D Dobry żart. To nie na konsolach. Wersja "Pro" nie jest żadną gwarancją 60 klatek... większość część gier nadal działa w 30, tylko są bardziej stabilne i nie ma takich spadków jak na zwykłej PS4 (np. Last Guardian). Niektóre, owszem, działają w wyższej liczbie klatek (np. odświeżone The Last of Us), ale to też dalekie od stałej płynności na takim poziomie. Nawet taki Crash Bandicoot śmiga tylko w 30 FPS-ach... 

Gran Turismo Sport - twórcy faktycznie celują w 60 klatek i pseudo4K na Pro, ale do premiery jeszcze kawałek.

Co do HDR - to sporo (zwłaszcza tańszych) telewizorów ma niby-HDR, więc musisz się wypłacić bardziej, jeśli faktycznie chcesz zobaczyć różnicę. Na zwykłej PS4 też działa ta opcja, ale jest ona bardziej ograniczona. 

 

Osobiście jeśli decydowałbym się teraz na zakup, to brałbym tylko Pro - bo jednak gry lepiej (zazwyczaj) działają. Ale to zależy od tego zasobów portfela i jak bardzo chcesz go opróżnić. :E

Na Amazonie faktycznie ostatnio była świetna promocja. W Morele do 6 lipca była Pro za 1529 zł, więc też świetna przecena. 

 

Promocje trudno przewidzieć, może być teraz posucha, a może z okazji gamescomu niektóre sklepy poprzeceniają. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz czekać tygodnie albo nawet kilka miesięcy po to, by kupić konsolę 100 zł taniej, czy chcesz pograć w wymienione gry już teraz. 

Te zestawy z grami są droższe, więc to też nie jakaś super oferta, więc nie zawsze bardziej się opłaca. Czasem taniej wyjdzie osobno kupienie konsoli i gry np. na Allegro.

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zapowiedź PS5 ochłodziła moje chęci zakupu kolejnego PSa po PS3 i cieszę się od pewnego czasu XOS. Nie mam PCta a wsteczna kompatybilność zapewnia mi masę tytułów, które chciałem ograć jeszcze za czasów PS3. Myślę, że spokojnie styknie mi na dwa/trzy lata, a wtedy będzie już kolejna edycja konsol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Superata napisał:

Zapowiedź PS5 ochłodziła moje chęci zakupu kolejnego PSa po PS3 i cieszę się od pewnego czasu XOS. Nie mam PCta a wsteczna kompatybilność zapewnia mi masę tytułów, które chciałem ograć jeszcze za czasów PS3. Myślę, że spokojnie styknie mi na dwa/trzy lata, a wtedy będzie już kolejna edycja konsol. 

 

Nic jeszcze nie zapowiedzieli tylko powiedzili że myślą o kolejnej generacji i pracują nad kolejną konsolą i w sumie nic dziwnego, przecież ps4 jest już na rynku 3,5 roku.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gdyby Gran Turismo, Crash czy Uncharted wyszły też na Xboxa One, to i by nie było tematu, bo tę konsolę mam. I tam też są dobre gry, jak Forza 6 czy Horizon 2 i 3, ale tak szczerze mówiąc Horizon 2 po bardzo dobrym pierwszym wrażeniu, dość szybko mnie znudził, a jeśli chodzi o 6 to jest to bardzo dobra gra, ale też mam dłuższe przestoje jeśli chodzi o ogrywanie. Podobnie mam z Gran Turismo, choć pomimo np. niedostatków i archaizmów z ostatnich dwóch części, coś jest w serii Japończyków, co zawsze mnie do tych gier przyciągało. W sumie to ze mnie bardziej taki niedzielny gracz nastawiony na grę w kilka konkretnych tytułów, ale od czasu do czasu zdarza mi się pograć też w coś innego.

 

I te 60 klatek ma być w Gran Turismo Sport na Pro z okazjonalnymi spadkami o 1-2 czy ile tam fps'ów, ale mniej niż na zwykłej wersji. Do tego podobno rozdzielczość na Pro jest downscalowana z jakiejś tam wyższej niż na zwykłej, więc być może nawet bez efektu HDR można by odczuć jakąś różnicę w wyglądzie i działaniu gry. Ale to trzeba poczekać na premierę.

 

Właśnie będę musiał się zastanowić, bo jeśli miałbym się decydować na Pro, to chyba faktycznie nie ma co zwlekać i czekać żeby oszczędzić tę przykładową stówę. Kwestia, czy będę chciał grać też w te inne, wyżej wymienione tytuły, a ostatnio po spróbowaniu Rise of Tomb Raider na Xboxie to mam właśnie ochotę na tego typu produkcje, a przecież w to się gra niemal identycznie jak w Uncharted.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Superata napisał:

Zapowiedź PS5 ochłodziła moje chęci zakupu kolejnego PSa po PS3 i cieszę się od pewnego czasu XOS. Nie mam PCta a wsteczna kompatybilność zapewnia mi masę tytułów, które chciałem ograć jeszcze za czasów PS3. Myślę, że spokojnie styknie mi na dwa/trzy lata, a wtedy będzie już kolejna edycja konsol. 

Nie było żadnej zapowiedzi PlayStation 5.

A to, że kiedyś wyjdzie (czy jakkolwiek inaczej tę konsolę nazwiemy), jest tak pewne, jak śmierć czy podatki. ;) 

Sony raczej prędko nie będzie odpowiadać na Xboksa One X, bo okazał się niewiele mocniejszy od PS4 Pro. W dodatku oferta gier Sony jest jednak bogatsza i według mnie znacznie ciekawsza. Zwłaszcza w nadchodzących latach.

 

Jak dla mnie nowe Tomb Raidery nie umywają się do serii Uncharted. Dziś trylogia może jest trochę archaiczna (zręcznościowy gameplay, dużo strzelania, zwłaszcza w Jedynce), ale seria nadrabia innymi rzeczami (fabułą, klimatem, lokacjami, postaciami, dialogami itd.).

Wszystko rozchodzi się o gry - czy to są te, w które chcesz zagrać. Jak grasz na konsoli, nie PC, to w sumie mieć i PS4(Pro), i Xboksa, to fajna sprawa - bo obie konsole się uzupełniają. Kwestia tylko, jak bardzo interesują Cię gry na wyłączność konsoli Sony i tym powinieneś się sugerować przy zakupie. ;)

 

 

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, PS5 pewnie za jakiś czas wyjdzie. Tyle tylko, że znając cykl wydawniczy Polyphony Digital, to chyba nie ma się co martwić, że porzucą GT Sport i w przypadku ewentualnej nowej generacji konsol szybko wypuszczą kolejną część.

 

Co do Tomb Raidera (bo póki co spokojnie gram sobie w Rise of Tomb Raider, czyli chyba pierwsza część z tych nowych), to mi się gra bardzo podoba praktycznie pod każdym względem, nawet tym fabularnym. Cóż, może jestem niewymagający, a i w sumie w pierwsze dwie części Uncharted grałem kilka lat temu. Ale przede wszystkim mechanika rozgrywki mi odpowiada i przypomina przygody Nathana Drake'a właśnie.

 

Najlepiej to by było, jakby wszystkie gry wychodziły też na PC, to by się kupiło w miarę dobrego do grania i byłby spokój. A tak to trzeba kombinować. I tak jak w ostatnich latach gram mało, to interesują mnie gry typu Gran Turismo, Forza, Uncharted, GTA pewnie też, 5 nawet jeszcze nie ograłem. Komputer mam słaby, a na taki dość dobry to trzeba by wydać jak za Pro i XOne razem wzięte.

 

Najciekawsze dla mnie gry wychodzą na konsole Sony. Dlatego przeglądnę sobie listę ex'ów i pomyślę, co zrobić. Ale może są jakieś wyjątkowo ciekawe?

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Undertaker napisał:

Gry najważniejsze, i najciekawsze dla mnie wychodzą na konsole Sony. Dlatego przeglądnę sobie listę ex'ów i pomyślę, co zrobić. Ale może są jakieś wyjątkowo ciekawe?

No to sobie sam odpowiedziałeś. ;) 

Nadchodzące lata w przypadku Sony zapowiadają się nader ciekawie (Last of Us 2, God of War, Spider-Man itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja tam jestem zadowolony. Crasha zapowiedzieli już na XO. GT ssało i tylko z żalem patrzyłem jak Azahiel ciora w Forze, a ja się nudzę siedząc nad GT. 

Masz dobrego PC olej XO kup Pro. 

Ja chciałbym tylko dokupić nowe Nintendo i mam komplet :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Superata napisał:

Crasha zapowiedzieli już na XO.

Nic takiego nie zapowiedzieli.

To są tylko plotki. 

Jest szansa, że wyjdzie i na XO, i na PC, bo wydawcą jest Activision, nie Sony, ale nie ma (jeszcze) żadnego oficjalnego komunikatu, może pod koniec roku. 

Mnie się w ostatnie odsłony GT grało tak sobie, ale jestem ciekaw Sport. Forza Horizon 3, tak jak starsze Motorsport, są bardzo fajne, ale ja ogólnie omijam ten gatunek, więc żadnym znawcą wyścigów nie jestem. DriveClub na PS4 też podobno całkiem przyjemny. 

 

Ogólnie jeśli ma się dobrego PC i na nim gra, to lepszy jest zakup PS4 niż XO. Ale jak się gra tylko na konsolach, to zakup obu jest uzasadniony, jeśli chce się grać we "wszystko". ;) Do pełni szczęścia jeszcze tylko wspomniane Nintendo, ale to już zależy od tego, w co chcemy grać. :P 

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były jakieś wycieki i przesłanki, ale jak mówiłem, nic takiego nie zapowiedzieli i to nie jest więc nic pewnego.

Chociaż wydanie Crash na inne platformy jest prawdopodobne właśnie ze względu na wspomniane plotki + to, że wydawcą jest Acti i może robić z marką co chce.

Sony najprawdopodobniej zapłaciło tylko za czasową wyłączność (pół roku?).

Bardzo fajnie byłoby ujrzeć Crasha na PC i XO. Sam na to liczę.

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności