Skocz do zawartości

Test IEM Fischer Audio TBA-04


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze fiszerki, armaturowe, potrójne. Lepiej niż DBA-02, czy to jednak armaturowe Tandemy?

 

Tym razem do testów otrzymałem najnowszy produkt od Rosjan z Fischer Audio – model TBA-04 z potrójnym przetwornikiem armaturowym, wyceniany na około 1000 zł.

Nie jest to następca DBA-02, mimo że tak uważają fani. Producent odniósł się raczej do dynamicznych Fischer Audio Tandem, których TBA-04 mogą być rozwinięciem w wersji armaturowej. Jak to w końcu jest z tymi słuchawkami?

 

Całość: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-fischer-audio-tba-04/

 

3.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z odsłuchów TBA-04. Nie do końca zgadzam się z recenzją. Słuchałem ich na Fiio E10.

 

Słuchawki są oparte o prztewornik GK Knowlesa (na moje ucho), jest to połączenie znanego wszystkim CI oraz TWFK (np. Westone 3, UM3x, Heir 3Ai oraz parę innych). Ten sam (najprawdopodobniej) głośnik (GK) został zastosowany w ATH CK100 które miały w opisach dość podobne uwagi - mało basu, jasne brzmienie nakierowane na średnie i wysokie tony.

 

Nie zgodzę się że bas w TBA jest średnicowy, powiedział bym właśnie dokładnie na odwrót jest bardzo niewiele średniego basu i w sumie niewiele niskiego, ale ten niski potrafi się pojawić i jak się już pojawi to potrafi ładnie zawibrować, chociaż to nie jest na pewno rodzaj basu/wibracji do jakich przyzwyczaiła nas ta półka cenowa.

 

Średnica jest sucha, wokale nieco puste, ale znowu nie matowe. Przeszkadza mi trochę sybilacja. która pojawiła się w niektórych nagraniach.

Wysokie są typowe dla TWFK - rozciągnięte i dość mocno zaakcentowane. Prawdę mówiąc góra pasma cały czas przypomina mi DBA-002.

 

Nie mogę się zgodzić zupełnie co do tego że jest to jakkolwiek kontynuacja Tandemów, im jest zdecydowanie bliżej do DBA-002 - we wszystkim.

 

Ogólnie - pomimo mojego powyższego narzekania - słuchawki wydają mi się niezłe. Mają coś w sobie co kusi by ich słuchać, Scena jest niezła, separacja na wysokim poziomie. W okolicach 1000zł jest wiele słuchawek które zagrają lepiej - to pewne, ale jeśli ktoś szuka dobrego dźwięku właśnie z niewielką ilością basu to te słuchawki mogą być naprawdę dobrym wyborem.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary Fischer TBA-04:

gallery_15277_451_188284.jpg

Lewy/Prawy kanał

gallery_15277_451_164735.jpg

Różnica między imepdancjami źródła

gallery_15277_451_6474.jpg

CSD.

 

No cóż... na wykresie wygląda to gorzej niż faktycznie w odsłuchu. Tak naprawdę nie można mówić nawet o zestrojeniu tych głośników... Niskotonowiec kasuje się ze średniotonowcem (roll-off od 1kHz w dół) oraz z wysokotonowcem (deep na 4kHz).

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U tego gościa w NL czy masz u siebie już setup? Można wiedzieć na co się składa?

G.R.A.S. RA0045, 26AK, 12AD + Fast Track C400 a do niskiej impedancji wypuszczany jest sygnał na fiio e11

Sprzęt jest oczywiście u mnie

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ups, przeoczyłem wcześniej odpowiedzi...

 

piotrus-g, najpewniej się pomyliłem lub źle to ująłem. TBA-04 rzeczywiście mają lekki dół, bas zaznaczony w wyższych partiach. Źle to sprecyzowałem, zazwyczaj używam "średnicowy" jak midbasowy, a tutaj myślałem o basie blisko średnicy, bo ten jest rzeczywiście lekki, punktowy. Mój błąd - z drugiej strony tego mid-bassu nie było tak mało, a zejście też się jakieś pojawiało, tak jak piszesz.

 

Jednak zostaję przy swoim, że bliżej im do Tandemów niż DBA-02. Tych drugich nie lubiłem, były dla mnie za ostre i sterylne, a TBA-04 bardzo mi się spodobały, gdyby nie ER4 to pewnie bym w nie mierzył, chociaż z chęcią używałbym obok, gdybym miał taką możliwość. Pojawiła się też recka In Ear Space i widzę, że Sonny również ma podobne odczucia w kontekście Tandemów:

http://www.inearspace.co.uk/inearspace/Fischer_Audio_TBA-04_Review.html

 

Dzięki za pomiary. Teraz pytanie, czy to złe zestrojenie czy jednak planowane :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności