Skocz do zawartości

Test słuchawek RHA Audio MA750i


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowość z UK. Ciekawa alternatywa dla RE-400 :)

Otrzymałem do testów praktycznie pełną ofertę RHA Audio, brytyjskiego producenta IEM, którego słuchawki trafiły niedawno na polski rynek. Postanowiłem zacząć od najwyższego modelu, który wraz z MA600i miał niedawno swoją premierę, to stalowe MA750i, najbardziej zaawansowana konstrukcja producenta.

Słuchawki wycenione są na około 400 zł, to konstrukcja OTE oparta o przetwornik dynamiczny. Prezentowały się bardzo ciekawie już od pierwszych doniesień medialnych.

Test dostępny tutaj: http://www.dobreaudio.pl/recenzje/test-sluchawek-rha-audio-ma750i/

ma750-7-1024x768.jpg

Edytowane przez retter
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam kilka pytań co do tego modelu.

 

kwestie wygody:

  • Czy tulejka spokojnie wejdzie do wąskiego przewodu słuchowego?
  • Czy wygodnie można je nosić z okularami?

 

kwestie dźwiękowe:

  • Zgra się to z iPhonem? Nie będzie za zimno?
  • Szukam "all rounderów" do 500pln, może RE-400 będą lepszym wyborem?

 

i jeszcze coś...:

  • Gdzie można je dorwać w Polsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tulejką jest ok. Nie powinna sprawiać problemów, bo jest mocno zwężona. Słuchawki nie są aplikowane głęboko, więc to właściwie standard.

 

Niestety nie noszę okularów, więc trudno mi powiedzieć. Zausznice są jednak miękkie i elastyczne, to nie to co sztywne druty w Brainwavz R3, mimo że wyglądają podobnie. Tutaj recenzent napisał, że nie ma problemów z okularami: http://www.soundandvision.com/content/rha-ma750i-review

Muszę przy następnych słuchawkach OTE zrobić testy także z jakimiś przeciwsłonecznymi i poprosić dziewczynę o test w okularach :)

 

Jeśli obawiasz się zimna, to rzeczywiście lepiej pójść w RE-400. MA750i mają trochę chłodu, najlepiej słuchało mi się ich z cieplejszymi grajkami, np. DX50. RE-400 będą bardziej zrównoważone i neutralne, ale mają mniejsze dociążenie basu. RHA MA750i są masywniejsze i bardziej efektowne w brzmieniu. RE-400 bliższe naturalności, lekko ciepłe i łagodniejsze. RE-400 są bardziej uniwersalne, myślę że to lepszy wybór. Sam wolę je od RHA MA750i, ale te też bardzo lubię.

 

Powinny być dostępne w Headbeat, pewnie za jakiś czas. Warto zapytać - dostałem z tego sklepu wszystkie modele RHA Audio do testów. Mam nadzieję, że DobreAudio wróci zgodnie z planem, to wtedy pewnie zostaną opublikowane.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie boję się tylko, że w RE-400 brak tego dociążenia będzie mi doskwierał... Szczególnie, że lubie czasem puścić jakieś rapsy albo elektronikę.

Napisałem do headbeat i zobaczę, czy będą je w ogóle mieli na stanie. Jeśli nie, to przynajmniej nie będę miał dylematu.

 

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może BamboszeK się niedługo odezwie odnośnie RE-400. Myślę, że rozwieje wątpliwości co do ich dociążenia - właśnie z nim o tym rozmawiałem, również miał podobne wahania co do tego, a nie narzeka :)

 

404

Niestety, nie znaleziono strony.

 

ok podmieniłem linka

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie można dogiąć tak kabla, wyprostować. Nie są to odcinki kształtowalne, a tylko tak zagięte.

 

Tak, zakładanie to tylko OTE - Over The Ear.

 

BTW, tutaj jest test na świeżo: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-rha-audio-ma750i/ i lepiej korzystać z tego tematu: http://forum.mp3store.pl/topic/132969-test-sluchawek-rha-ma750i/

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko byłoby fajnie z tymi słuchawkami gdyby nie to, że stal 303F, co nie jest dziwne jako, że jest nierdzewiejąca, zawiera sporo chromu i niklu.

Na nikiel spora część populacji jest uczulona, poza tym niestety i chrom i nikiel są kancerogenne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

T10 to basowe potwory, grają zupełnie inaczej niż MA750. Tutaj sugeruje Ci T20, które dźwiękowo mają więcej wspólnego z MA750. Zawsze zostają CL750, ale do tych bez wzmacniacza nie podchodzić. A są pod każdym względem lepsze od MA750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

MA750 po wyjęciu z pudełka bomba - kupiłem. soczysta góra, sporo dołu i średnica która mogła się podobać. Po ok 80/100h grania zrobiło się średnio. Ubyło wszystkiego. Nawet bas zrobił się jakis płaski. 

Może trzeba było to jeszcze grzać, ale ja sprzedałem je dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drivery w RHA lubią się wygrzewać. ;)

Teraz, maciux napisał:

CL750 rzeczywiście lepsze, ale też wyraźnie ostrzejsze, jasne i analityczne. Potrzeba im dobrej pary, a według mnie także tipsów - nie podobają mi się na silikonach. Właśnie skończyłem test - będzie niedługo.

 

A mi tylko na sylikonach. Ja po prostu nie trawie pianek, pod kątem akustycznym. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa @maciux dobrze prawi - CL750 i pianki.

 

Co do MA750 - krążyły już tu opowieści jak ich dźwięk zmienia się z wygrzewaniem i grają raz tak, po iluś godzinach inaczej a potem znowu inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA750 są dosyć specyficzne pod względem aplikacji. O dziwo z CL750 jest lepiej (może przez inny kabel), a kształt niby ten sam - to może mieć spory wpływ na zróżnicowanie opinii. Z drugiej strony miałem MA750/MA750i już kilka razy u siebie, za pierwszym razem, dawno temu, odebrałem je jako ostrzejsze i jaśniejsze, a ostatnio wydały mi się łagodniejsze (prosto z pudełka). Może rzeczywiście coś w tym jest albo nawet coś się zmieniło w produkcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym właśnie nic wzmacniać dodatkowo wiec fiio i słuchawki albo iphone i słuchawki. Czytałem tez recke (audiofanatyk) i cl góra podobno zbyt boleśnie atakuje . a znów polecane bardziej są ma750i są jasne ale nie tak natarczywe . Oporcz RMA myślałem tez o MEE Audio M6 PRO bądź Brainwavz Delta... no ale nie wiem . T20 to już cenowo duża polka do przodu . Noe będą to jedyne słuchawki bo na codzień słucham Fiio z grado 325 ale chciałem coś własnej bardziej skrytego . Maciux czekam na arę recke Cl.a

 

swoja droga 750i jest dosiadania nowka za 350 

Edytowane przez blade100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności