Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] słychawki nauszne do 300 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni poszukuję słuchawek do mojego clipa+. Mam do wydania 300zł ewentualnie jakieś parę złotych uda się naciągnąć wzwyż. Słucham bardzo wielu gatunków. Chodzi mi przede wszystkim o szeroką scenę, jasny, przejrzysty i w miarę neutralny dźwięk. Słuchawek będę używał w domu więc mogą wyglądać jak UFO byle dobrze grały :D. Znalazłem parę słuchawek :

-Audio-Technica ATH-TAD400

-Audio-Technica ATH-AD300

-KOSS UR40

-Pioneer SE-A1000

Czy waszym zdaniem któreś z wymienionych modeli spełnią moje wymagania i jakie inne modele moglibyście polecić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

do clipa+ ja bym wziął jakieś superluxy, np 668b, a w lepsze słuchawki szedł w miare upgrade'owania toru, ale to tylko moje zdanie :)

Ja zaczynałem z superlux hd330, bardzo je sobie cenie, ale to na pewno nie jasne i neutralne granie, dlatego proponuje 668b :)


A skoro mozna troszkę budzet nadciągnąc, to poczekaj chwilke i poluj na uzywane k550, fajna scena, bardzo szczegółowe i raczej neutralne :)

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie mam Superlux hd681 i 661. I teraz chciałbym kupić jakiś model otwarty (za względu na scenę) i bardziej dokładny, analityczny. Poza tym podejrzewam że clip+ miałby problem wycisnąć z tych słuchawek pełnię możliwości.

Edytowane przez Ziemniok38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w moim budżecie zmieściłby się jeszcze FiiO E6. Czy wtedy clip+ da radę z nich wycisnąć maksimum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj licz na odpowiedz kogos kto miał to połączenie, ja myśle że powinno byc ok, spróbuj zagadac do MrBrainwash, swojego czasu widzialem ze polecał fiio e6, z tego co mi wiadomo, jest w porządku, jeśli chodzi o kwestię głośności to mysle ze na 99% będzie ok, tylko czy się zgrają :)

Ba, nadal widze e6 w jego portable setupie :)

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli by spasowało to fajnie, bo ponoć hd681 i hd661 ze wzmacniaczem też zagrają lepiej niż niż z "gołym" clipem

Edytowane przez Ziemniok38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zawsze zagra lepiej, hd330 grał dla mnie dobrze z kompa, kupiłem jakotaki wzmacniacz i juz on wyniósł je na nowy poziom, taka sama sytuacja była z k550 chociaż nigdy ich w pełni nie napędziłem (chyba że liczyc te pare chwil u Fatso :)) Myśle ze 668b + e6 to fajny wybor, bedziesz mial polotwarte jasne sluchawki jak chciales, i dodatkowo upgrade pozostalych Twoich par :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o k550 to naprawdę sądzisz że udało by się je kupić za ok.350 zł ?

bo z tego co widzę to nówki stoją jakieś 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 nie, ale 450-500 myśle że spokojnie, ale musiałbyś czekac, ciezko tak z minuty na minute okazje wyłapac :))


Ale zawsze mozesz kupic ten zestaw o ktorym mowimy a k550 kupic sobie za jakis czas, bo owszem k550 zagrają spoko z clipa+, ale z e6 na pewno lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak chyba zrobię. Ale póki co to poczekam na odpowiedź mrbrainwash. zresztą i tak nie ma sensu teraz zamawiać bo i tak nie dojdzie przed weekend'em.

Edytowane przez Ziemniok38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo 668b/681 to dla mnie ta sama szkoła grania i są jak na te i nie tylko na te - np twój budżet pieniądze analityczne. Podobne lepsze od nich są Takstary, nie wiem, nie słuchałem. Akg k619 podobno można nabyć na forum za mniej 300 nowe. Ale nie wiem czy nie będą one mniej analityczne od w.w. SL, ale raczej przyjemniejsze w słuchaniu/bardziej fun, jest o nich wątek na forum, poczytaj, ja nie słuchałem. Za 300 masz jeszcze Cal i w tym rekabling i to jest na pewno super opcja. Rekabling robi na forum full osób, np. Perul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się dźwięk, jaki mam na uszach. Otwarte, półotwarte, zamknięte. To jest drugorzędne. Właśnie mam na uszach denon ahd1001 - czyli Cal, podobno -nierecablowane - są lepsze niż 668b, tak z taczki5, jak z LC612. Rekablowane byłyby znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ że już ma 2 pary słuchawek, moze chce po prostu słuchawki inne, a nie lepsze? :)

Dlatego nie 668b bo są cholernie podobne, ja mam obie pary i w ślepym teście nie odróżnię, których słucham, tak sądzę, nie robiłem.

Ta sama szkoła brzmienia, tak samo półotwarte, 668b mają sporo więcej basu, ale słuchając 681 nie można narzekać na jego niedobór, tu punktowy i tu punktowy, tu analiza i krzykliwe góra, i tu. Jedne suche/chude w brzmieniu i drugie.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności