Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SONY NWZ-E580 (E584 i E585)


zervis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem, ale również jestem ciekaw. Chciałbym sprawdzić czy dźwięk jest na poziomie starego s63x. Skąd masz pewność, że to odpowiednik S780? Mnie też to przemknęło przez myśl spoglądając na parametry, ale seria e i s zawsze znacznie od siebie odbiegały pod względem prezentacji dźwięku.

 

i najważniejsza kwestia to sprawdzić czy nadal są problemy z głośnością

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam, ale wyczytałem na jakimś forum, u nas zrezygnowano z serii S. Ten model ma cechy (Noise Cancelling i dobre słuchawki) i wygląd serii S.

Seria E odnosi się teraz do odtwarzaczy z nawigacją "myszki miki" i ekranami +/- 2".

Jest seria W (odtwarzacz w słuchawkach), seria B (odtwarzacz-paluszek), seria F (dotykowiec na androidzie).

Dla serii S nie ma teraz uzasadnienia, S-Mastera tam i tak nie dawali.

 

Ciężko cokolwiek znaleźć konkretnego o tym modelu, choćby lepsze zdjęcia, chociaż wyczytałem że obudowa aluminiowa i świetna jakość dźwięku.

Oby tylko tej blokady nie było, lub można byłoby ją łatwo zdjąć.

 

 

Testy z których dużo nie wynika:

 

http://www.intogadgets.nl/review-sony-walkman-nwz-e585/

 

http://www.lesnumeriques.com/lecteur-mp3/sony-walkman-nwz-e585-p17083/test.html

 

http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B00E3PUD1E/testberichte_sub1-21/ref=nosim&ascsubtag=4310_378937_5283e626_5283e626#rev-dpReviewsMostHelpful-R1N4PEQI55OQG3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że jednak wstrzymam się z kupnem playerka. NWZ-E453 był przyzwoity, trochę za ciemny, ale pewnie też mogłem lepsze słuchawki do niego dobrać. Przejdę się chyba do Sony Centre na dniach.

Edytowane przez pianista47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaintrygowała niedawno inna zapowiadana linia odtwarzaczy Sony. Minimalistyczna (yeah) M-Series ma posiadać 16gb pamięci, wyświetlacz OLED, S-Master MX amp (cokolwiek pod tym się kryje), NC i bluetooth. Jest też klips (odpinany!) :) Czyżby wreszcie godny konkurent dla clipa? Choć cena pewnie będzie dużo poza przedziałem Sansy...

 

M1.jpg

M2.jpg

154449s6c4114afaa11b0c.jpg

Edytowane przez Arthass
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arthass

Fajny ten z serii M, oby pod tym S-masterem kryło się napędzenie bardziej wymagających słuchawek, a nie tylko był to chwyt marketingowy z tak narzuconą blokadą przez jakże kochaną unię. Bardzo dobrze, że sony tworzy jeszcze tradycyjne małe mptrójki z fizycznymi przyciskami. Oby okazały się lepsze od tych z serii B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd serii M mnie się bardzo podoba i mam nadzieje że tej zasranej blokady głośności już nie będzie. Cenowo pewnie bedzie gdzieś z 300 pln.

 

Wrong. Szacunkowo 135 euro. Może rzeczywiście ten S-Master MX amp będzie coś wart?

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria M prezentuje się genialnie. NFC i BT do podłączenia z telefonem też wymiata (odbieranie za pomocą grajka - pewnie ma wbudowany dyktafon).

Bateria 15h troszkę rozczarowuje przy tej cenie, ale nie można mieć wszystkiego.

 

edit:

 

Widać rozszerzenie tego:

 

 

No i taką zabawkę chętnie bym przygarnął, ale nie w tej cenie (ponad 300zł).

 

Sony mi ostatnio imponuje.

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zamówić tego E580 z amazona, potestować i ewentualnie zwrócić (gdyby np. był volume cap)? Szczególnie, że:

"Extended Christmas Returns Policy:
We've specially extended our returns period for the Christmas season. Items dispatched by Amazon.co.uk during the period from November 1, 2013 to December 31, 2013 inclusive may be returned at any time before midnight on January 31, 2014. Our returns policy will revert to the standard 30-day period for items dispatched after December 31, 2013."

 

Choć może warto poczekać do grudnia, kiedy Sony rozpocznie sprzedaż zapowiadanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co przez amazona?

Wychodzi ponad 600zł + wysyłka (darmowa na terenie UK).
W tej cenie jest z wysyłką z allegro:
http://allegro.pl/walkman-sony-nwz-e585-czarny-i3706744720.html

 

Jest 10 dni na zwrot i można nawet uprzedzić sprzedającego o zwrocie jeśli będzie limit głośności.

Może jutro wpadnę do Sony Centre i jak będą mieli to go sprawdzę.

Pod koniec grudnia cena F866 ma spaść, więc może ten model również będzie tańszy.

Gdyby ten E585 kosztował 400zł to bym się nad nim długo nie zastanawiał.

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co przez amazona?

 

Wychodzi ponad 600zł + wysyłka (darmowa na terenie UK).

W tej cenie jest z wysyłką z allegro:

http://allegro.pl/walkman-sony-nwz-e585-czarny-i3706744720.html

 

Jest 10 dni na zwrot i można nawet uprzedzić sprzedającego o zwrocie jeśli będzie limit głośności.

 

 

Po co? Po pierwsze amazon nie robi żadnych problemów ze zwrotami w przeciwieństwie do polskich przedsiębiorców (że opakowanie naruszone, że tu smuga, że był ładowany etc). Po drugie pieniądze ze zwrotu po odesłaniu do amazona mam nie dłużej niż w 7 dni od nadania. Tutaj czasami miesiąc czekania. Następna sprawa - amazon ma darmową przesyłkę do PL jeśli wartość przedmiotu to ponad 25 funtów. Przesyłka zwrotna jest na ich koszt. I dodatkowo dzięki zwrotowi przedłużonemu do 31 stycznia masz ponad 2 miechy na zabawę :) Nie wspominając o tym, że po złożeniu zamówienia i zaksięgowaniu wpłaty przedmiot masz w rękach w ciągu dwóch dni. Często szybciej niż zamówienia krajowe.

 

Ja poczekam do początku grudnia, może jak wejdą nowe modele to tak jak napisałeś cena spadnie. Na ten moment mam na liście dwa modele do sprawdzenia: E580 i M500.

Może jutro wpadnę do Sony Centre i jak będą mieli to go sprawdzę.

 

 

Porównanie do S638 baaardzo mile widziane

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale z tego co wiem to nie na wszystko do Polski jest darmowa wysyłka, ale może faktycznie.

Porównanie do S638 jak najbardziej, o ile będą u mnie mieli E580. Jeśli nie, albo nie udostępnią do zabawy to można zamówić z amazona i zrobić fajną recenzję z porównaniem do S638 i oddać.

Dla mnie M500 jest fajne, bo można sterować za pomocą telefonu, ale jako sam odtwarzacz to trochę kanciaty i przyciski funkcjonalne mogły by być większe, do tego tylko 15h na baterii.
Na takie grajki 2GB jest imo optymalne, bo i tak trzeba podłączyć do ładowania, za to autonomia E580 jest mega i 16GB dla mnie idealne.
F866 również bardzo mi się podoba (przyciski funkcyjne po bokach i ekran dotykowy), ale cena zaporowa i trochę za duży.

 

Zmienili wygląd odtwarzania na + (przynajmniej w porównaniu do S6380 - może późniejsze modele tak miały):

 

sHpcSjV.jpg

 

Tutaj widać serię S:

 

http://www.youtube.com/watch?v=52jWlKVPXtk

 

 

200101.jpg

 

UXRmGQH.jpg

 

j6619W7.jpg

 

Prezentuje się nieźle, chociaż troszkę większy niż się spodziewałem, za to też pewnie nieco wygodniejszy.

Przyciski wyglądają jak w nowych vaio (podobno się nie ścierają).

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest 'Dispatched from and sold by Amazon' to masz darmowe. W przypadku firm trzecich niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten soniak może służyć jako awaryjna ładowarka do telefonu.

 

nw-s786d.jpg

 

Tylko pewnie specjalny kabel u nas będzie niedostępny.

 

IMG_0345_20131018220430d57.jpg

 

IMG_0346_20131018220432367.jpg

 

Są i teksty piosenek, nie zdziwie się jeśli będzie też gapless, bo z tego co zaobserwowałem to dodali pare fajnych funkcji.

 

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Sony Center, miałem w łapach E584, wykonanie pierwsza klasa, podpiąłem ATH M50 i w porównaniu do S638 wydaje mi się, że głośność jest na tym samym poziomie, 22/30 było dla mnie optymalne, 30/30 ciężko było słuchać. Także bardzo dobre wieści!

 

Co do samego grania.. trudno mi cokolwiek powiedzieć po szybkim odsłuchu w sklepie na kilku kawałkach które wrzucone są standardowo na grajka, ale grał bardzo ładnie. W tym tygodniu kupuję tam E585 (nie mieli na stanie) i walnę może jakąś recenzję :)

 

M500 nie mieli na sklepie i nie wiadomo kiedy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up dobrze wiedzieć. Miałem jakiś czas temu w łapkach NWZ S755. Przy 30/30 glośność na Momentum była dopiero akceptowana (a one nie są trudne do napędzenia).

 

To samo miałem z NWZ A845 i KSC75. Na maksie było przeciętnie, do zaakceptowania, ale to zależało od kawałka.

eh, korci mnie ten E, ale lepiej chyba poczekać na nowe modele. Cena powinna odrobinę spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem E585.

 

IMG_0160.JPG

 

Oprócz instrukcji jest karteczka informująca o bezpiecznym słuchaniu (tylko UE). Więcej na temat ograniczenia głośności w dalszej części.

 

IMG_0163.JPG

 

Oprócz pudełka, instrukcji, jest kabel WM-Port, słuchawki NC31, gumki i sam odtwarzacz.

 

IMG_0164.JPG

 

Słuchawki nie są jeszcze wygrzane, ale grają trochę basowo, przyjemnie, fajnie zgrywają się z E585, ale szału nie ma. W moim odczuciu podobne brzmienie co EX82.
Noise Cancelling działa całkiem sprawnie, ale głównie chodzi tutaj o hałas w autobusie/tramwaju/samolocie, więc jednostajne dźwięki dolnych rejestrów są eliminowane.

 

IMG_0150.JPG

 

Sam grajek prezentuje się świetnie, ekran jest wykonany z szkła, sam odtwarzacz głównie z aluminium, na przodzie jest fajna faktura. Tylna klapka na beterie również wykonana z aluminium, jednak już bez faktury, korpus z wysokiej jakości plastiku. Wykonanie pierwsza klasa. Wyświetlacz również prezentuje się świetnie.

 

IMG_0151.JPG

 

IMG_0145.JPG

 

Bardzo podobają mi się zmiany w sofcie, np wyświetlanie całej okładki na wyświetlaczu. Sam grajek jest prawie tej samej wielkości i ciężaru co S639, jednak odrobinę dłuższy.

IMG_0153.JPGIMG_0155.JPGWP_20131129_015.jpgWP_20131129_016.jpg

 

Jest język Polski. Można wyświetlacz tekst utworów, zmieniać tempo i szybkość odtwarzacznia, są tryby karaoke i nauki języka (odtwarzanie A do B z powtórkami). Wiele usprawnień.
Przyciski góra/dół w widoku odtwarzania pokazują nam okładki albumów które możemy zatwierdzić, aby ich posłuchać. W S639 była tylko możliwość zmiany albumu, bez podglądu i zatwierdzania. Jest też SensMe, działa sprawnie, radio działa bez zarzutu, ładnie łapie stacje i nieźle trzyma fale, jest również dyktafon, działa ok.

 

Sprawdzałem pliki FLAC - działają bez najmniejszego problemu.

 

Czyta playlisty z katalogów, można tworzyć własne playlisty z poziomu odtwarzacza tzw "zakładki", jest 5 takich list-zakładek. Brakowało mi tej opcji.

Odtwarzacz ma 13,9GB dostępnej pamięci (S639 ma 14,7GB). W pamięci odtwarzacza jest oprogramowanie MediaGo które należy zainstalować, aby lepiej zarządzać grajkiem. Mi się podoba, działa szybko, jest wygodne.

 

Głośność.

 

Sony nie nakłada już chyba tak radykalnych ograniczeń w głośności, zamiast tego informuje o niebezpieczeństwie i odtwarzacz za każdym razem startuje na poziomie głośności 15/30, co może być troszkę denerwujące. Sam odtwarzacz nie jest też tak głośny jak S639, nie wiem czy to ograniczenie głośności, czy inna skala, bo S639 uchodził za wyjątkowo głośny odtwarzacz. Dla mnie głośność E585 jest wystarczająca. ATH M50 na S639 słuchałem na 20-22/30, tutaj jest to 24-26/30, dla Audeo na S639 było 16-18, tutaj ok 20-24/30. Grajek zdecydowanie nie jest cichy. Na maksymalnej głośności nie potrafię słuchać dłużej niż chwilkę, a na 26-28/30 jest dla mnie głośniej niż potrzebuję.

 

Dźwięk.

 

Jeśli lubicie szkołę grania S639 to pokochacie E585. Brzmią baaardzo podobnie, jednak dźwięk z E585 jest jakby odrobinę pełniejszy, z nieco lepszą dynamiką. Najbardziej zauważalna dla mnie była różnica na basie, E585 świetnie sobie z nim radzi i ma zauważalnie lepszą kontrolę niż S639 i jest też chyba lepszej jakości.

Jakość dźwięku w moim odczuciu jest ogólnie nieco lepsza w E585, ale są to niuanse które ciężko wychwycić.

 

Grajek posiada szereg usprawnień dźwięku, w tym ClearAudio+ - dla mnie brzmi to trochę sztucznie, coś jak Dolby na Lumi 720.
Pozostałe "dopalacze" to to samo co w S639, equilizer również taki sam.

 

Według mnie jest to obecnie najfajniejszy odtwarzacz na rynku, świetnie wykonany, ze świetną baterią, wygodny, ładny, z masą fajnych funkcji.

Za 600zł bym go nie kupił, ale poszedłem do Sony Center i gość zaoferował mi go za 500zł (E584 na wystawie był za 599zł), potem okazało się, że mają możliwość ściągnięcia w tej samej cenie zestawu E585 + ZX600. Rewelacyjna oferta. E585 wychodzi za ok 350-400zł. Sam sprzedający zamówił dla siebie 3 takie komplety, także brać póki są ;)

 

Niestety dopatrzyłem się wypalonego subpixela i oddałem grajka na wymianę.

Edytowane przez zervis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie kupowałeś? Bo do Nowego Sącza nie mam aż tak daleko...

 

btw. Sony M505 jest już w preorderze (japoński)

http://www.ebay.com/itm/New-Original-SONY-Walkman-M-Series-16GB-Black-NW-M505-B-from-Japan-/370942964502?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item565dec7316

 

Poszaleli z ceną kapkę

 

btw.2 .cue pewnie nie wspiera?

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do sprawdzenia Sony S754 i rzeczywiście, limit głośności jest uciążliwy, a jeśli chodzi o walory dźwiękowe to nie ma startu do S639/E585.
Max (30/30) na S754 to jakieś 24/30 na E585. Firmware w zasadzie taki sam jak na E585.

 

Recenzja z którą się w większości zgadzam, aczkolwiek chyba mieli głośniejszy model i mi CA+ do gustu średnio przypasowało:

http://www.play3r.net/reviews/sony-nwz-e585-walkman-review/

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności